• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.

blazius1

Paladyn
No wlasnie. Zyjemy w zbyt wrazliwych czasach. Niedlugo juz niczego nie bedzie mozna stworzyc, powiedziec ani napisac, bo zawsze znajdzie sie ktos, komu cos tam "zle sie skojarzy". Dla Ciebie to "brak wrazliwosci", dla mnie to "normalnosc".
Alez ja sie z tym w pelni zgadzam :) Tylko zauwaz prosze, ze to wrecz nastepny powod, by ta przesadna poprawnosc polityczna zwalczac.

Pogubiłem się już z tym z czym się zgadzasz, a co zamierzasz zwalczać, w każdym razie już żyjemy w takich czasach.

Dlatego twórcy gry powinni używać wyobraźni również w kwestii układanej fabuły gry.
To leży raczej w ich interesie prawda?
W naszym nie koniecznie - my znosimy niejedno, to i poprawność polityczną znieść możemy.
Może być nieprzesadna, ale niechby była rozumna.
 

Koval92

Kapłan
Ratusz 18 rozdziału, rezydencje, warsztaty, budynki kulturowe, budynki militarne, kupiec poziom 7 itd tutaj: (max 20 grafik na post ograniczenie)

Ratusz elfów
9fa8be117f07.png


Ratusz ludzi
4a30789439ac.png



Rezydencje i magiczne rezydencje elfów

6feea555e81a.png
8b5eaf6229ba.png


Rezydencje i magiczne rezydencje ludzi

31ed2cc75e30.png
154a5a126651.png



Koszary
523c354e8192.png

Obóz najemników
7ecf1f67b312.png


Tereny treningowe
d9cc2731650f.png

Warsztaty elfów
6384c59cfb93.png

Magiczne warsztaty elfów
bfe8b6f47717.png

Warsztaty ludzi
1b0886437b8e.png

Magiczne warsztaty ludzi
1c424cd793d9.png

Kupiec poziom 7

da62194d8f02.png

Budynki kulturowe zwykłe
485ae27f27d8.png
a810f2ffdac4.png


Budynki kulturowe premium za diamenty
0eb0ecb8c0be.png
2b1ab5aa764c.png
 

Elelkal

Rozbójnik
Temple of Spirits, rozmiar 7x4
Efekt 1: Unurium per spire chest (unuryt za skrzynie w iglicy)
Efekt 2: Unurium per EC pickup (chyba chodzi o unuryt za podnoszenie waluty eventowej z mapy ale pewności nie mam bo EC wygląda na event currency a nie wiem co innego się "podnosi").
A czasem nie chodzi o zbiór katalizatorów ? Nie muszą to być jakieś duże ilości, ale cud mający zastosowanie tylko raz na jakiś czas i tylko pod warunkiem zbierania obiektów z miasta brzmi mało sensownie zwłaszcza przy kolejnym budynku ewolucyjnym o podobnym zastosowaniu.
 

Charlene

Szef kuchni
Budynki cudowne, ale prześledziłam jak będzie wyglądała produkcja w tym rozdziale i to będzie masakra XD W spoilerze opisuje budynki/ produkcje/zajęcie miejsca w mieście. Dane wzięte ze strony minmaxgame, więc należy to traktować jako takie ogólne rozeznanie.
W 18 rozdziale będą występowały 3 rodzaje budynków: portal, 4 budynki żywiołów oraz budynek do produkcji elvenarów/ludzi/elfów(tego nie trzeba stawiać, ponieważ można go zastąpić portalówkami, które będą podnosić tych ludków)
Do badań będą potrzebne odznaki, które będą produkowane w portalu. Jest 5 rodzajów odznak, które będą powstawały w 5 slotach. Przy portalu na 1 poziomie czas produkcji 1 slotu będzie trwać 1h(kolejka 5h), ale przy rozbudowie na 4 poziom ten czas skraca się do 24 minut i kolejka zajmie już 2h. Do produkcji 1 konkretnej odznaki, potrzeba 3 rodzajów medali( jest 6 różnych medali).
Medale będą powstawały w budynkach żywiołów- ognia, wiatru, wody, ziemi. Zazwyczaj w 2 budynkach można produkować ten sam rodzaju medalu:
Medal 1- woda, ogień
Medal 2-woda, wiatr
Medal3- woda, ziemia
Medal4- wiatr, ogień
Medal5- ogień, ziemia
Medal6- wiatr, ziemia
Do produkcji medalu potrzebne są elementy żywiołów-wiatr, ogień, ziemia, woda, które będą powstawały również w tych budynkach, czyli w takim budynku np wiatru, będzie do produkcji element wiatru(8h), medal 2, medal 4 i medal 6(medale po 4h). Wychodzi na to, że najpierw trzeba wyprodukować te elementy( wymagają towarów ascedent!) potem z nich medale a następnie odznaki, które pójdą do badań.
Zakłada się, że wypadałoby mieć po 3 budynki żywiołów i licząc po kratkach:
woda 6x5=90
wiatr 7x4=84
ogień 4x7=84
ziemia 5x6=90
portal 7x7=49
Razem 397 kratki co daje ok 16 ekspansji
Portal będzie się łączył drogą z budynkami. Założenie jest takie, że ten rozdział może pochłonąć 55 milionów many, czyli z 4 razy tyle co 17 rozdział.
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Jeśli ktoś nie przeprosił się z Gildią Kupiecką w 17 rozdziale - zrobi to w 18-tym.
Być może nawet z Wirem, bo założenie jest na 2000% z portalówek albo po prostu nie zrobi tak szybko rasy chyba, że ma masę przyśpieszaczy czasu. Można też postawić kilka budynków produkujących ludków bo zajmują 3x3( o ile nie będzie limitu bo tego nie wiem) i wtedy odpada problem z portalówkami, ale za to zabiera miejsce. W każdym razie będzie co robić w nowym rozdziale.
 

blazius1

Paladyn
Wir to cud który ma pewne perspektywy. Robienie epok stanie się tak czasochłonne, że stwierdzimy że Wir dobrze skraca czas robienia epoki.
Podobnie jak z Gildią Kupiecką.
Bo niewielu zdecyduje się na skrócenie czasu czasówkami. Czasówki metodą doraźną, Wir i Gildia = rozwiązania systemowe.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
A czasem nie chodzi o zbiór katalizatorów ? Nie muszą to być jakieś duże ilości, ale cud mający zastosowanie tylko raz na jakiś czas i tylko pod warunkiem zbierania obiektów z miasta brzmi mało sensownie zwłaszcza przy kolejnym budynku ewolucyjnym o podobnym zastosowaniu.

Właśnie chyba nie bo katalizatory to CC (combining catalyst) a EC to tylko pasuje do "event currency" czyli waluta eventowa

Dzisiaj na becie pierwszy raz instant na jednostki spoza koszar
1615894140542.png

O patrzcie co się pojawiło xD Chyba testują od dzisiaj u niektórych na becie bo wczoraj jeszcze tego nie miałem

1615894795830.png
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Właśnie chyba nie bo katalizatory to CC (combining catalyst) a EC to tylko pasuje do "event currency" czyli waluta eventowa

Dzisiaj na becie pierwszy raz instant na jednostki spoza koszar
View attachment 3635

O patrzcie co się pojawiło xD Chyba testują od dzisiaj u niektórych na becie bo wczoraj jeszcze tego nie miałem

View attachment 3636
Super, że dołożyli inne jednostki alee najlepsza wiadomość to to, że możemy liczyć na takie same ustawienie manufaktur jak warsztatów :))) to by była mega wygoda!
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Z ustawianiem produkcji we wszystkich manufakturach na raz działa tylko na manufaktury na tym samym poziomie.
Zostały mi na becie małe manu na 1 i na 5 poziomie i nie mogę ich nastawić razem. Te na 1 poziomie osobno i te na 5 osobno.
Oczywiście doszła w ustawieniach opcja zaznaczenia tego na stałe
1615898367085.png
 

Tajniakos

Paladyn
Zostały mi na becie małe manu na 1 i na 5 poziomie i nie mogę ich nastawić razem. Te na 1 poziomie osobno i te na 5 osobno.
U mnie jest dokładnie tak samo :) mam manufaktury marmuru na 21 poziomie i pozostałości po evencie na 1, podniosłem jedną do 2 poziomu i tak każdą musiałbym nastawić osobno. Wygląda na to, że wkradł się błąd, który zapewne naprawią :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry