• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.

BlossomValvi

Łucznik
No cóż, jednak wioski militarne pod kątem Iglicy znowu wychodzą na plus- na nie nie trzeba żadnych reliktów ;)
Niestety ale w przypadku wiosek iglicowych wpływ bonusu od reliktów jest bardzo wyraźny na wielkość jednostek, wiec negatywnie wpływa i na militarne jak i ekonomiczne (koszta negocjacji są na sztywno powiązane z wielkością jednostki)
 

YCKRUL

Wędrowiec
Niestety ale w przypadku wiosek iglicowych wpływ bonusu od reliktów jest bardzo wyraźny na wielkość jednostek, wiec negatywnie wpływa i na militarne jak i ekonomiczne (koszta negocjacji są na sztywno powiązane z wielkością jednostki)
Co na dobrą sprawę wyeliminuje opcje pykania 7 turniejów z 9 w cyklu wioskami iglicowymi. Od teraz będziemy pykać 0 turniejów w cyklu. ;)
 

Serengeti

Szef kuchni
No cóż, jednak wioski militarne pod kątem Iglicy znowu wychodzą na plus- na nie nie trzeba żadnych reliktów ;)

No właśnie tu chodzi o to, żeby uniknąć reliktów w Iglicówkach.
Co dotyczy i opcji militarnej, i ekonomicznej, bo w nich tak samo koszty są powiązane z ilością reliktów bonusowych.

Do tej pory wystarczyło omijać niebonusowe turnieje i nie łapkować, żeby coś niechcący nie wpadło.
A teraz trzeba będzie też omijać bonusowe prowincje w niebonusowych turniejach.
Co się równa mniej nagród z turnieju dla gracza i mniej punktów dla bractwa :(
 

SlodkiElf

Wędrowiec
Co często dla wioski iglicowej będzie oznaczało nie turnieje a pojedynki. Nie przejdzie się do trzeciej prowincji nie ukończywszy drugiej.
 

Poziomek

Rycerz
Co często dla wioski iglicowej będzie oznaczało nie turnieje a pojedynki. Nie przejdzie się do trzeciej prowincji nie ukończywszy drugiej.
No zobaczymy jak to wyjdzie, zapewne ktos zrobi sobie testy jak tylko 1 pelen turniej w nowej formule przelozy sie na 'trudnosc' czy to wojskowa/czy surowcowa.Nie mniej slabo to widze , i dalej bede twierdzil ze to mydlenie oczu te bajki o trudnosciach malych graczy.
 

BlossomValvi

Łucznik
No zobaczymy jak to wyjdzie, zapewne ktos zrobi sobie testy jak tylko 1 pelen turniej w nowej formule przelozy sie na 'trudnosc' czy to wojskowa/czy surowcowa.Nie mniej slabo to widze , i dalej bede twierdzil ze to mydlenie oczu te bajki o trudnosciach malych graczy.
To się nazywa dojrzewanie gracza ;)

W kazdym razie trudno uwierzyć w opowieści IG, jak prawie za każdym razem mijają sie z prawdą. Tutaj powód jest najprawdopodobniej bardziej prozaiczny (tu się zgadzam z Karvestem) tzn. Coraz więcej wiosek jest robionych zgodnie z wydedukowaną formułą turniejowo/iglicową, dzięki czemu można znacząco obniżyć koszta walk unikając bonusowych reliktów... w nowej formule nie bezie się dało tego uniknąć

Ale jak zwykle IG zamist sięgnąć do źródła problemu (tu zmienić formułę obliczeniową tak by się nie opłacało unikać reliktów) i go usunąć robi różne wygibasy tworząć kolejne zbędne konstrukcje - no cóż deweloperzy też ludzie i potrzebują pracy ;)

Jako przykład to kolejne kuriozum ze zmianą kosztów czarów, obecny doprowadza do nierównomiernej konsumcji reliktów, nowy wcale go nie usuwa tylko rzesuwa na inne obszary... całkowite usunięcie problemu to:
- albo system wymiany reliktów
- albo przejście na fragmenty czarów lub inną walutę (fragmenty reliktów?)
oba to uniezależnienie od konkretnego typu reliktu

Zwłaszcza że zmiana kosztów czarów nie dotyczy katalizatorów a to przecież lwia część produkcji w AM (tak strzelam ale patrzę po moich miastach)
 

Poziomek

Rycerz
miala wejsc jakas zmiana receptur na relikty czy cos- ludkowie mowia ze to dawaloby mozliwosci zbicia reliktow, ale cos wchodzi wchodzi i nie moze wejsc.
 

Elelkal

Rozbójnik
miala wejsc jakas zmiana receptur na relikty czy cos- ludkowie mowia ze to dawaloby mozliwosci zbicia reliktow, ale cos wchodzi wchodzi i nie moze wejsc.
Z tego co się orientuję, to jedyną receptą za relikty jest karma, a póki co nic nie wskazuje, żeby ta zmiana się pojawiła. Ciągle się pojawiają recepty tylko za relikty T3 i fragmenty.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Pojawila mi się oferta za diamenty. Czy według was warto kupuć krabowy hotel w 9 rozdziale?
Krabowy hotel był kiedyś bardzo dobrym budynkiem eventowym na pop/kult jednak sam jeden niewiele ci wniesie do gry moim zdaniem a kupowanie go za diamenty chyba mija się z celem, raczej poczekaj teraz eventy są praktycznie co chwilę i na pewno znajdziesz lepszy na pop/kult bez wydawania diamentów ponieważ żeby to miało sens potrzebowałabyś kilka takich budynków a nie tylko jeden :)
 

MDS Krakow

Zwiadowca
A ja powiem Wam tak szczerze, że nie rozumiem tej bojaźni przez te relikty :) mam wioskę na s1 w 6 akcie, reliktow ponad stan i to każdego, prowincje odblokowane na maksa(dalej nie mogę, bo mnie orki blokują) ekspansje w mieście na maksa (oprócz premium) I co tydzień robie iglice na maksa I turniej na 6 gwiazdek i osiągam około 5k pkt w turnieju :) surowców zostaje mi tak strasznie dużo, że od 3 miesięcy puszczam tam tylko na 9h I wciąż nie brakuje :)
Podobna sytuację mam na s2, jestem w trzecim akcie, relikty na maksa, iglica na maksa co tydzień, turniej również i surowców multum...
Moim zdaniem Wasze obawy są poprostu zbędne... :) da się grać i z Maksem reliktow i to bez problemów:) wioski militarne dostawia oświeconego albo zbrojmistrza I po problemie
A wioski surowców poprosti częściej będą używać złotego Feniksa I po kłopocie:)
Proszę nie panikowac :)
 

blazius1

Paladyn
No wiesz, ty masz wszystko na maksa i maks wszystkiego, więc nawet nie zauważyłeś, że optymalnie wypadałoby omijać turnieje na relikty
bonusowe. Syty głodnego nigdy nie zrozumie.

Ja też nie zauważyłem. Ale temat jest jak najbardziej lekko powiedzmy podejrzany. Zwłaszcza tłumaczenia interesem małych graczy. Ja jego specjalnie nie widzę, bo jak ja byłem mały, to było lekko inaczej. Nikt się nami raczej tak bardzo nie przejmował.
IG to się tak jakoś nadopiekuńcze ostatnio stało, co prowadzi do seryjnych wpadek.

Ale "reforma" kupca jest ok imo.
Czy deforma raczej. Mimo wszystko jest ok.
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
Ja obstawiam ze za chwile zaczna wyskakiwac oferty typu xx PW lub nawet xxx PW za realna kase - a za chwile to samo ale w diamentach jesli tak sie stanie to tylko utrwali moje przekonanie ze nie inetres malych nowych byl celem tych zmian, :)
 

Nusion

Kapłan
Jeśli chodzi o zmianę PW w turnieju, to zostały one inaczej rozłożone, ale w sumie dostaniemy ich tyle samo za całą prowincję.
Pozostałe nagrody są bez zmian.

Tak rozkładają się teraz PW

1622569097103.png

Dla porównania przed zmianą

1622569147934.png

Oczywiście każda kolejna prowincja daje teraz inne relikty, ale ich ilość jest niezmieniona.
Obecnie w turnieju pyłu 1 prowincja daje relikty pyłu, 2 - klejnotów, 3 -marmuru itd.
 
Ostatnia edycja:

Magyrna

Zwiadowca
No nie... Przez te zmiany moim czerwonym kurczakom w iglicówkach grozi głód :/

Czy chociaż te dodatkowe relikty ze skrzynek na koniec turnieju są nadal zgodnie z typem turnieju czy to też zmienili?
 
Status
Zamknięty.
Do góry