• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.

Deleted User - 198835

Guest
View attachment 4778
Czy ktoś jeszcze dostał taką ofertę? Było jeszcze 20x1h za chyba 900 diaxów.
Też to miałem
Nie zdziwiłbym się , jakby większość to dostała - toż to w tym chodzi o zainwestowanie w grę kasy i to w tym przypadku niemałej :)
//
W jednym miescie glownym dostalem te oferte, a w drugim juz nie :) Z rozmow na czacie wynika, ze mniej wiecej polowa graczy musiala obejsc sie smakiem.
Ja swoje mogę oddać a miałem to wszędzie :)

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Avintia

Wędrowiec
Łączę się w bólu i rozczarowaniu z tymi którzy oferty nie dostali.
I zazdrościmy tym którzy ofertę dostali (i się tym z uśmiechniętą buzią chwalą).
U mnie bez oferty. Chlip, chlip ....
 

Elik2

Zwiadowca
Nie wiem jakim cudem, ja dostałam na wszystkich trzech światach i nie kupię bo oszczędzam diamenty, aż smutno że ci którzy potrzebują nie mają...
 

Charlene

Szef kuchni
Zakazane Ruiny

Ilości przedstawione poniżej są standardem, natomiast po / zostaną dodatkowo wytłumaczone, ponieważ wynikają z opcji ,,lub" w zadaniach.

Główna linia zadań
Warsztaty:

Trunki - 8x (2-5min)
Proste narzędzia- 7x (15 min)/ +10 (zadanie 23. wymaga prostych narzędzi albo 2x rozbudowy budynku)
Chleb - 3x (1h)
Zaawansowane narzędzia - 2x (3h)
Kosz zakupów- 7x (9h) / +7 ( zadanie 15. wymaga zwiadu albo 3 koszy, zadanie 21. wymaga 4 koszy albo 4 produkcji (9h) z manufaktur)

Manufaktury:
drewno/marmur/stal 3h- 28
drewno/marmur/stal 9h- 2/ +8 ( zadanie 21. wymaga 4 koszy albo 4 produkcji z manu (9h), zadanie 27. zebranie jednostek lub 4x produkcja (9h)

Rozbudowa budynków do 5 poziomu i wyżej : 6 / +2 ( w zadaniu 23. są proste narzędzia lub 2x rozbudowa)

Rozbudowa budynków do 5 poziomu w dziennej lini zadań: 10

Mini warsztaty są potrzebne do 38. zadania a manufaktury do 30. zadania

UWAGA!
Zadanie 10. 13. -
potrzeba 8 produkcji manu (3h)
Zadanie 15. 17. - potrzeba 5 koszy zakupowych, jeśli nie chcemy robić zwiadu
Zadanie 18. 20. - potrzeba 8 produkcji (3h) z manufaktur
Zadanie 21. 22. - 21. wymaga 4 koszy albo 4 prod z manu (9h) a 22. 2 koszy
Zadanie 27. 30. - 27. wymaga jednostek lub 4 produkcji manu (9h) a w 30. trzeba 2 produkcji manu 9h)
Zadanie 44. 47. 52. 56. - wymagają surowców
 

Charlene

Szef kuchni
Datę już znamy, to czy ktoś ma pomysł na rozmieszczenie 2 zestawów, ale dających tylko surowce? Ja wymyśliłam coś takiego:
Zrzut ekranu 2022-01-11 o 11.45.27.png
Oznaczenia K, P, E są od surowców które dają. Ten od klejnotów musi mieć 3 połączenia, pył i eliksir po 2.
 
Datę już znamy, to czy ktoś ma pomysł na rozmieszczenie 2 zestawów, ale dających tylko surowce?
Twoje ustawienie wyglada dobrze. Ale wiesz, z tymi dwoma zestawami to ja bym sie tak nie rozpedzal... ;) Tzn. wiem, ze jestes w stanie dokupic sporo waluty, pytanie tylko jak wiele ? Wydaje mi sie, ze na 2 zestawy potrzebowalabys jej bardzo duzo (o tym za chwile).
Na becie juz pierwszego dnia zrobilem pewien eksperyment. Zrobilem wszystkie zadania oprocz dziennych, dokupilem 2000 waluty za troche ponad 8k diaksow i polosowalem za wszystko. Znajac liczbe dni do konca eventu latwo bylo obliczyc ile waluty bede jeszcze w stanie zebrac do konca eventu i to bylo wlasnie troche powyzej 2000 (zadania dzienne + logowanie sie + waluta z miasta), wiec dokupujac 2k waluty, w zasadzie przeprowadzilem dokladna symulacje losowania za calosc waluty zebranej z calego eventu. Efekt bardzo negatywnie mnie zaskoczyl.

Uwazalem na to, by wybierac najbardziej korzystne "skrzynki", a mimo to po losowaniu za calosc waluty brakowalo mi az 60 "cosiow" do ostatniego budynku zestawu (Sorcerers Feast), a 80 do kompletu nagrod, czyli do calego jednego zestawu i portretu. 80 "cosiow" oznacza mniej wiecej az 2000 waluty, ale ok, zrezygnujmy z portretu i liczmy tylko do ostatniego budynku zestawu. 60 "cosiow" oznacza ok. 1500 waluty, wlasnie tyle zabrakloby do skompletowania calego zestawu po losowaniu za calosc zdobytej w evencie waluty bez dokupowania dodatkowej. W tym systemie skrzynek jest prawie niemozliwe,, by tyle dodatkowej waluty wpadlo ze "skrzynek". Czyli ilosc waluty na becie jest moim zdaniem bardzo zle skalkulowana, praktycznie nie bedzie szans na skompletowanie calego zestawu bez dokupowania waluty. Pozostaje miec nadzieje, ze na serverach live event bedzie troche lepiej zbalansowany.

Tak z ciekawosci policzylem, ile dodatkowej waluty potrzeba na 2 pelne zestawy, przy czym uwzgledniam juz, ze 2 elementy drugiego zestawu dostaniemy za zlota lige. Wedlug moich kalkulacji potrzebne by bylo dodatkowo ok. 7000 waluty, co kosztowaloby 29.300 diamentow. Nie mam nic przeciwko wydawaniu diamentow, ale prawie 30k to dla mnie ciut za duzo jak na dodatkowe kilkadziesiat k surowcow dziennie z drugiego zestawu. W moim przypadku postaram sie o dodatkowe 2 budynki za zlota lige i to mi wystarczy :)
 

Charlene

Szef kuchni
Twoje ustawienie wyglada dobrze. Ale wiesz, z tymi dwoma zestawami to ja bym sie tak nie rozpedzal... ;) Tzn. wiem, ze jestes w stanie dokupic sporo waluty, pytanie tylko jak wiele ? Wydaje mi sie, ze na 2 zestawy potrzebowalabys jej bardzo duzo (o tym za chwile).
Na becie juz pierwszego dnia zrobilem pewien eksperyment. Zrobilem wszystkie zadania oprocz dziennych, dokupilem 2000 waluty za troche ponad 8k diaksow i polosowalem za wszystko. Znajac liczbe dni do konca eventu latwo bylo obliczyc ile waluty bede jeszcze w stanie zebrac do konca eventu i to bylo wlasnie troche powyzej 2000 (zadania dzienne + logowanie sie + waluta z miasta), wiec dokupujac 2k waluty, w zasadzie przeprowadzilem dokladna symulacje losowania za calosc waluty zebranej z calego eventu. Efekt bardzo negatywnie mnie zaskoczyl.

Uwazalem na to, by wybierac najbardziej korzystne "skrzynki", a mimo to po losowaniu za calosc waluty brakowalo mi az 60 "cosiow" do ostatniego budynku zestawu (Sorcerers Feast), a 80 do kompletu nagrod, czyli do calego jednego zestawu i portretu. 80 "cosiow" oznacza mniej wiecej az 2000 waluty, ale ok, zrezygnujmy z portretu i liczmy tylko do ostatniego budynku zestawu. 60 "cosiow" oznacza ok. 1500 waluty, wlasnie tyle zabrakloby do skompletowania calego zestawu po losowaniu za calosc zdobytej w evencie waluty bez dokupowania dodatkowej. W tym systemie skrzynek jest prawie niemozliwe,, by tyle dodatkowej waluty wpadlo ze "skrzynek". Czyli ilosc waluty na becie jest moim zdaniem bardzo zle skalkulowana, praktycznie nie bedzie szans na skompletowanie calego zestawu bez dokupowania waluty. Pozostaje miec nadzieje, ze na serverach live event bedzie troche lepiej zbalansowany.

Tak z ciekawosci policzylem, ile dodatkowej waluty potrzeba na 2 pelne zestawy, przy czym uwzgledniam juz, ze 2 elementy drugiego zestawu dostaniemy za zlota lige. Wedlug moich kalkulacji potrzebne by bylo dodatkowo ok. 7000 waluty, co kosztowaloby 29.300 diamentow. Nie mam nic przeciwko wydawaniu diamentow, ale prawie 30k to dla mnie ciut za duzo jak na dodatkowe kilkadziesiat k surowcow dziennie z drugiego zestawu. W moim przypadku postaram sie o dodatkowe 2 budynki za zlota lige i to mi wystarczy :)
Tak jak Zestaw Pielgrzyma wychodził drożej niż zazwyczaj powielane budynki, tak samo będzie w przypadku tego zestawu a nawet gorzej, ponieważ linia nagród jest przesunięta. W Pielgrzymie losowanie odbywało się tak, że był budynek potem 2 oczka czegoś innego budynek i znowu 2 oczka innego. Kolejny runda wyglądała już tak, że był budynek,oczko, budynek, oczko, więc już było łatwiej. W Ruinach w pierwszym rzucie jest budynek, 3 oczka, budynek a w drugim budynek, 2 oczka, budynek, 2 oczka , więc mocno trudniej w porównaniu do Pielgrzyma. Na dodatkowego Pielgrzyma poszło mi jakieś 20-22k diamentów, więc patrząc na linię nagród myślę, że będziesz miał rację i tu potrzeba większej ilości. Mogę dać znać po losowaniu ile mi wystarczyło ;) Jakbym miała Zestaw Karnawałowy to bym nie losowała dodatkowego zestawu, ale nie mam i akurat T3 to moja pięta Achillesowa. Nie mam niczego, poza świeżym Goblinem, co by mi dawało magiczne, a widząc jak genialnie sprawdzają mi się 2 zestawy Pielgrzyma, stwierdziłam, że Ruiny są warte grzechu ;)
 
Jakbym miała Zestaw Karnawałowy to bym nie losowała dodatkowego zestawu, ale nie mam i akurat T3 to moja pięta Achillesowa. Nie mam niczego, poza świeżym Goblinem, co by mi dawało magiczne, a widząc jak genialnie sprawdzają mi się 2 zestawy Pielgrzyma
W ten sposob na to patrzac, masz racje - w takiej sytuacji warto poswiecic to i owo, zeby zdobyc jak najwiecej elementow dajacych T3 :) Wiem sam po sobie, jak wazne sa wydajne zestawy i inne budynki dajace surowce. Dzieki nim mozna sie w pozniejszych epokach zupelnie nie matrwic o ekonomie i skupic sie na innych elementach gry, mozna tez byc bardzo elastycznym, czyli np. grac zupelnie bez manufaktur, co zwalnia bardzo duzo miejsca w miescie, zajmowanego zarowno przez manufaktury, jak i budynki pod populacje do tych manufaktur. W przeszlosci juz kilka razy stalem tuz tuz przed decyzja, by zburzyc jakis starszy zestaw, ktory byl juz jakies 5 epok "do tylu", ale dzis bardzo sie ciesze, ze tego nie zrobilem. Podniesienie wszystkiego zakleciami renowacji trwalo ponad rok, za to jaka teraz wygoda i wydajnosc, kiedy mam prawie wszystkie najbardziej wydajne zestawy na aktualnym poziomie :) Takze w Twoim przypadku @Charlene jak najbardziej oplaca sie pocisnac w evencie, te wydajne zestawy zostana z Toba juz do konca gry. W moim przypadku nie ma potrzeby az tak cisnac, wystarczy mi jeden zestaw, ewentualnie moze jeszcze bonus za zlota lige :)
 

Charlene

Szef kuchni
W ten sposob na to patrzac, masz racje - w takiej sytuacji warto poswiecic to i owo, zeby zdobyc jak najwiecej elementow dajacych T3 :) Wiem sam po sobie, jak wazne sa wydajne zestawy i inne budynki dajace surowce. Dzieki nim mozna sie w pozniejszych epokach zupelnie nie matrwic o ekonomie i skupic sie na innych elementach gry, mozna tez byc bardzo elastycznym, czyli np. grac zupelnie bez manufaktur, co zwalnia bardzo duzo miejsca w miescie, zajmowanego zarowno przez manufaktury, jak i budynki pod populacje do tych manufaktur. W przeszlosci juz kilka razy stalem tuz tuz przed decyzja, by zburzyc jakis starszy zestaw, ktory byl juz jakies 5 epok "do tylu", ale dzis bardzo sie ciesze, ze tego nie zrobilem. Podniesienie wszystkiego zakleciami renowacji trwalo ponad rok, za to jaka teraz wygoda i wydajnosc, kiedy mam prawie wszystkie najbardziej wydajne zestawy na aktualnym poziomie :) Takze w Twoim przypadku @Charlene jak najbardziej oplaca sie pocisnac w evencie, te wydajne zestawy zostana z Toba juz do konca gry. W moim przypadku nie ma potrzeby az tak cisnac, wystarczy mi jeden zestaw, ewentualnie moze jeszcze bonus za zlota lige :)
To jest właśnie idea na miasto, która pasuje mi w 100% i im dalej w epokach, tym bardziej zaczęłam ją doceniać- dzięki Tobie, bo nie raz pisałeś o wydajności zestawów, ale nie zawsze w to wierzyłam. Chce pocisnąć, bo tylko z tymi magicznymi jest u mnie najgorzej a manufki T3 pożerają od groma popki i wizja dostawiania dodatkowych Magicznych rezydek w kolejnych rozbudowach mi się nie widzi :( ( robiłam plany w architekcie do przodu z manufakturami i jak mam zamiast 8 mieć potem 12-14 rezydek to ja dziękuje) dlatego bardzo czekam na event, żeby schować 1 magiczną. Poza tym ten zestaw jest dla mnie elastyczny, ponieważ teraz postawię budynki dające surowce, ale jak dojdę kiedyś do Kupców to pewnie dostawię elementy pod manę, bo wtedy będzie mi jej potrzeba więcej, niż obecnie. W każdym razie zestaw Pielgrzymów i Ruiny fajnie wyszły Twórcom :) kolejny event jest dla mnie bardzo słaby, biorąc pod uwagę mechanikę z Zamglonego i taki sobie ewolucyjny, więc teraz mogę poszaleć i w sumie już niczego nie będzie mi brakowało w mieście.
 

Avintia

Wędrowiec
W temacie następnego eventu. Nie było na becie budynku dającego dodatkowy zwój do tych zebranych wokół miasta.
Na pewno ja nie miałam oferty budynku, nie wiem jak inni.
 
Status
Zamknięty.
Do góry