• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.

Nusion

Kapłan
Coś takiego pojawiło się na becie.
Jeszcze nie wiem, jak to dokładnie działa, ale tak czy inaczej będą jakieś ograniczenia.

1642787297024.png

(XXX otrzymał już dużo pomocy. Wróć ponownie innym razem)
 
Ostatnia edycja:

Elik2

Zwiadowca
No nie no... Jak wraz z tymi runami mają wejść jakieś ograniczenia w pomocy to ja się tak nie bawię :mad:
 

Lanariko

Szef kuchni
Zrobiłem na becie test i na razie, na szczęście na żadną blokadę nie natrafiłem i oby tak zostało :)
View attachment 4808

@Nusion dała screen tylko pierwszej strony, więc to tylko moje niczym niepoparte dywagacje, ale może blokada ma związek z ilością zajętych skrzynek?

A co do tego "wielkiego bumu rozwojowego" - no już bez przesady. Nawet jeśli pół serwera miałaby pokłady run, wielkości tych Chrisa, to przecież po ich wykorzystaniu bum się skończy. Owszem nowe runy będą dalej padać z turniejów, ale część każdy będzie chciał sobie zachować, więc nie wydaje m się, żeby to byłaż tak wielki problem. Pomijam już ze połowa grających dalej uważa ze cuda powodują wzrost trudności iglicy ( :rolleyes: ) wiec powodzenia w znalezieniu chętnych na te tsunami pw, które nas ma zalać ;)
 
Ostatnia edycja:

Rajstlin

Zwiadowca
Ciekawe czy to nie podpucha zeby sie wyzbyc nadmiarowych run a potem wprowadza np wykorzystanie run do tworzenia w Am:)
 

Nusion

Kapłan
No to już mamy trochę jasności. Gracz z bety nie mógł wrzucić nic w cud innego gracza, bo już przekroczył jakiś limit, choć w danym cudzie nie było jeszcze żadnych wpłat.
W kolejnym poście Karvest wyjaśnia, że jest to nowa funkcja "knowledge_credit", która jest rodzajem kredytu społecznościowego. Aby otrzymać wpłaty od innych, gracz sam musi również wpłacać PW innym graczom.
Początkowy kredyt to 2500PW (co noc kredyt zwiększa się o 80). Jeśli gracz przekaże środki do cudu innego gracza (w postaci PW, AW lub run), kredyt zwiększy się o tą ilość. Jeśli zamkniemy nasz cud, wszystkie PW ze skrzynek, które dostaną nasi darczyńcy jako zwrot, również zwiększą nasz kredyt.
Jeśli zaś ktoś wpłaci PW w nasz cud, lub otrzymamy zwrot ze skrzynek, nasz kredyt zostanie pomniejszony o tą ilość.
Jeśli nasz kredyt zejdzie do 0, nie będzie można otrzymać żadnych wpłat od innych graczy, dopóki sami nie przekażemy PW i nie zwiększymy znów naszego kredytu.
Wychodzi na to, że pushing w jedną stronę nie będzie już możliwy.
To tak mniej więcej, jeśli coś namieszałam, to poprawcie mnie :)
Na razie to tylko próby rozpracowania nowej funkcji, może się okazać, że jednak coś działa nieco inaczej!
Źródło tu:
 
Ostatnia edycja:

Elik2

Zwiadowca
To zdejmowanie mniej radosne niż ta opcja z runami...
EDIT: Poza tym bractwa preferujące tylko RS będą musiały się przestawić bo wpłacanie system RS będzie obojętnie dla tego kredytu ale otrzymywanie z niego pomocy już nie. Z tego wynika że łańcuszki mogą trochę zyskać na popularności :) Mimo wszystko nie bardzo mi się ta opcja uśmiecha...
 

Tajniakos

Paladyn
Żaden z uczciwych systemów wymiany PW nie powinien ucierpieć. Ucierpią jedynie gracze korzystający z pomocy w swoich cudach, którzy sami niechętnie tej pomocy udzielają. Oni będą mieli najczęściej blokowaną funkcję wpłat w ich cudaki i akurat w moim odczuciu jest to dobre rozwiązanie, bo zmusi to ich do udzielania pomocy innym, w myśl zasady: "Dajesz pomoc to masz prawo też tej pomocy oczekiwać"
 
Ostatnia edycja:

Elik2

Zwiadowca
Ach przepraszam, nie wzięłem pod uwagę tego że zwroty darczyńców także zwiększają twój kredyt... skoro tak to nawet można przeboleć tą opcję
PS a będzie możliwość sprawdzenia aktualnego stanu swojego kredytu?
 

Tajniakos

Paladyn
O ile dobrze interpretuję zacytowane zdanie Karvesta:
" ADD: Właśnie sprawdziłem, kiedy skończysz fazę badań swojego AW, wszystkie AWKP otrzymane przez innych graczy z twoich skrzyń z nagrodami zwiększają twój limit KP, więc nie jest to problem dla uczciwych systemów wymiany. "
Wyglądało by na to, że nasz kredyt zostanie zwiększony o sumę zwrotów ze skrzynek obdarowanego, więc System wymiany RS będzie w tym momencie jeszcze bardziej opłacalnym niż łańcuszek. Osoby, które znają oba systemy wymiany PW na pewno zauważą też tą różnicę.
PS a będzie możliwość sprawdzenia aktualnego stanu swojego kredytu?

Na razie jeszcze nic w tym temacie nie wiadomo :)
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Z tego co czytam, to wygląda na to, że jest to elegancka blokada na pushing i jestem pod wrażeniem, że Twórcy to opracowali.
Jeśli nasz kredyt zejdzie do 0, nie będzie można otrzymać żadnych wpłat od innych graczy, dopóki sami nie przekażemy PW i nie zwiększymy znów naszego kredytu.
Tego nie kumam, ponieważ wcześniej była informacja, że kredyt co noc się zwiększa o 80, czyli chodzi o to, że się nie odnawia, tylko powiększa ten magazyn?( tak jak w Perkach, że się co poziom zwiększa pojemność) Jak tak to w moim przypadku będzie to problem, ponieważ sama uzupełniam cudaki i jak już kończę poziom, to oddaje bractwu za grosze skrzynki, więc mój kredyt zostanie powiększony tylko o wartość skrzynek jakie dostaną inni gracze i w pewnym momencie nie będę mogła sama sobie wpłacić PW?! Sama uzupełniam, ponieważ mam co tydzień po 500-600 PW z turnieju i nie mam możliwości szybkiej wymiany z innym graczem, czy w łańcuszkach/ rynku.
Jeśli zamkniemy nasz cud, wszystkie PW ze skrzynek, które dostaną nasi darczyńcy jako zwrot, również zwiększą nasz kredyt.
Jeśli zaś ktoś wpłaci PW w nasz cud, lub otrzymamy zwrot ze skrzynek, nasz kredyt zostanie pomniejszony o tą ilość.
To jest jakieś dziwne. Przykład: gracz X wpłaca mi 150 AW i zajmuje skrzynkę, która ma wartość 50 AW. W tym momencie mój kredyt zostaje pomniejszony o te 150AW ( wiadomo, że skrzynek jest kilka, więc jak kilku graczy wpłaci, to jestem już mocniej na minusie) Jak uzupełnię pasek, to wtedy ja dostaje te 50AW ze skrzynki na plusie a graczowi X zabierane jest to 50AW z jego kredytu( bo otrzymał zwrot). Bilans jest taki, że ja jestem nadal na minusie o 100AW, a także gracz X na minusie o 50 AW.
Albo ja nie rozumiem tego systemu, albo w tych zdaniach jest jakiś błąd, ponieważ gracz miał zyskiwać i być tym samym na plusie, jeśli wpłacał by komuś w cudaka, a wychodzi na to, że nie jest.

EDIT: musiałam poczytać o tym na Becie. To powinien być właściwy przykład jak to działa:
Gracz X wpłaca mi 150 AW i zajmuje skrzynkę, która ma wartość 50 AW. W tym momencie gracz X ma +150 do swojego kredytu, ale ja mam -150 do mojego. Jak uzupełnię pasek cudaka, to wtedy ja dostaje +50 do mojego kredytu( wartość skrzynki zajętej przez gracza X) a gracz X -50 do swojego( ponieważ dostał zwrot za skrzynkę). Bilans jest taki, że właściciel cudaka ma -100 kredytu a gracz X +100 do swojego. Wniosek jest taki, że właściciel po prostu musi brać udział w łańcuszku/ wymianie z innym graczem, żeby zwiększyć kredyt.

Wzięłam teraz przykład Rynku skrzynek
1. 35**
2. 25*
3. 20*
4. 15*
5. 10
6. 5
Właściciel najpierw ma - 110 kredytu, ale po uzupełnieniu paska jest +110, więc wychodzi na 0. Gracze również są na 0, ponieważ u nich najpierw dostają + wartość skrzynki, a potem muszą oddać taką samą wartość.

Można się domyśleć, że gracz, który daje mniejszą ilość AW niż wartość skrzynki, jest stratny. Przykład:
Gracz X wpłaca 10 AW i zajmuje skrzynkę o wartości 50 AW. Właściciel ma -10 kredytu, a gracz X +10. Po zapełnieniu paska właściciel dostaje +50 do kredytu, a gracz X -50. Bilans jest taki, że właściciel jest +40 do kredytu, a gracz X -40. Oznacza to, że szukanie taniej okazji do zdobycia AW u sąsiadów/innych graczy nie będzie się opłacało, ponieważ w tym przypadku, w obecnym stanie gry gracz zyskałby 40 AW, ale w systemie kredytu musiałby zainwestować komuś te 40 AW, żeby wyjść na 0 z kredytem i tym samym jest jeszcze stratny o te 10 AW, które zainwestował. Do pewnego momentu mógłby robić takie manewry, bo jest początkowy kredyt, ale potem już nie będzie mógł tego robić. Podejrzewam, że jak potem zainwestuje AW do innego gracza, to wyjdzie to dużo większa ilość, niż zyskał z tych skrzynek, żeby zwiększyć sobie ten kredyt. Pushing spotka taki sam los- tylko do pewnego momentu a potem właściciel będzie musiał nadrabiać kredyt.

EDIT 2: tak teraz pomyślałam, że nie będzie możliwości bezinteresownej pomocy, czy to runami czy PW/AW w czyjegoś cudaka, ponieważ właściciel będzie miał ten nieszczęsny kredyt :/ Nie mówiąc o kumulowaniu PW u graczy z pełnymi cudakami.

EDIT 3: jeśli będzie to powiększenie kredytu o 80 co noc, to może się okazać, że można komukolwiek wrzucić 80PW bez żadnych konsekwencji, byleby pilnować tej kwoty.
 
Ostatnia edycja:

Elik2

Zwiadowca
Cóż ciekawa opcja która chyba ma zatrzymać tą nawałnicę PW która miała wyniknąć z tej opcji z runami ja jednak chyba wolałbym żeby tych zmian nie wprowadzać w życie...
 

Magyrna

Zwiadowca
Hmmm... Dobra, czyli PW w iglicówkach będą się palić na straty. Chyba, że nie przebiją zwiększającego się co noc limitu? Jak ma działać to powiększanie się conocne kredytu o 80?
 

Charlene

Szef kuchni
A to zmienia postać rzeczy... jeśli w ogóle będzie coś takiego...
Przeoczyłam ten szczegół. Jeśli to będzie działało tak, jak myślę, to się okaże, że to ograniczy, ale nie zatrzyma pushingu, bo codziennie będzie można bezkarnie wrzucać 80 PW do kogokolwiek. W przypadku wrzucania mniejszej wartości niż skrzynka to też będzie zmieniało postać rzeczy i wtedy to już każdy będzie musiał zdecydować, czy to mu się kalkuluje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry