• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.

Koval92

Kapłan
Od teraz na becie dostęp do iglicy od 5 rozdziału, do turniejów od 4, do antycznych cudów od 4, crafting i dostęp do bractw ponoć też opóźnione
Z rozdziału 16 usunięte wymagania produktów rasowych do badań antycznych cudów
 

Poziomek

Rycerz
Ale zmiana... :confused:
Czyli co, od teraz minimalna iglicówka od 5 rozdziału będzie mogła grać?
jak dla mnie jesli to wejdzie to bedzie niejako to o czym mowilem - ze tworcy uznali ze 'iglicowki to 'wykorzystywanie' do farmienia diamentow i innych dobr w sposob nie zamierzony przez tworcow;). A niestety to nie pierwsza zmiana ktora uderza w takie wioski
cale szczescie ze da sie byc w 4 czy nawet 5 rozdziale i dalej cisnac iglice- wymaga to sporej modyfikacji miasta ale sie da.
 

Serengeti

Szef kuchni
jak dla mnie jesli to wejdzie to bedzie niejako to o czym mowilem - ze tworcy uznali ze 'iglicowki to 'wykorzystywanie' do farmienia diamentow i innych dobr w sposob nie zamierzony przez tworcow;). A niestety to nie pierwsza zmiana ktora uderza w takie wioski
cale szczescie ze da sie byc w 4 czy nawet 5 rozdziale i dalej cisnac iglice- wymaga to sporej modyfikacji miasta ale sie da.

Nie no, zmieni się strategię i iglicówka w 5 rozdziale będzie hulać :)
Ale to znaczna upierdliwość... :confused:

Lepiej by wprowadzili wersję gry z płatną subskrypcją i paczką diamentów w cenie, zamiast ograniczać dostęp za free :confused:
 

Tajniakos

Paladyn
ze tworcy uznali ze 'iglicowki to 'wykorzystywanie' do farmienia diamentow i innych dobr w sposob nie zamierzony przez tworcow

@Poziomek wydawać by się mogło, że masz rację ale gdyby faktycznie tak było to niepotrzebne były by aż tak szeroko zakrojone zmiany bo dotykające jednocześnie iglicy, turnieju, wstąpienia do bractwa po zmiany w drzewku badań. Gdyby faktycznie chcieli zrobić to o czym napisałeś wystarczyło zablokować opcję sumowania diamentów do serwera a nie jak jest do tej pory, czyli do gracza.
 
Ostatnia edycja:

Serengeti

Szef kuchni

Koval92

Kapłan
Niech w końcu zbanują tych co 50 multikontami cuda na 35 poziom powbijali, nowe cuda na 35 poziomie 3-4 dni po ich zbadaniu, zero reakcji
Na zgłoszeniach było gadane że multiki nielegalne a tu dalej 0 reakcji kompletne
 

Poziomek

Rycerz
@Poziomek wydawać by się mogło, że masz rację ale gdyby faktycznie tak było to niepotrzebne były by aż tak szerokie zmiany bo dotykające jednocześnie iglicy, turnieju, wstąpienia do bractwa po zmiany w drzewku badań. Gdyby faktycznie chcieli zrobić to o czym napisałeś wystarczyło zablokować opcję sumowania diamentów do serwera a nie jak jest do tej pory, czyli do gracza.
nie zdziwilbym sie jakby w przyszlosci drzewko zostalo zmienione tak aby przekazywanie pw poprzez antyczne cuda bylo np od 4 aktu. Skonczy sie farmienie w 2 akcie lub 3 .zobaczymy jak to wyjdzie. a 5 akt iglicowka to juz moze dosc powaznie wymusic zmiane gry - i nie bedzie tak latwo i przyjemnie:)

Ale CM forum bety odpisał, że zmiany dotyczą tylko nowo zakładanych miast. W istniejących zostanie po staremu.
Ufff... :D
To jeszcze gorzej, tuz przed zmiana ludzie beda tworzyc sobie konta na zapas, +taka zmiana znowu bedzie dzielila, ze ty cos masz a ja nie mam (patrz biblioteki misie i inne rzeczy)
 

Nusion

Kapłan
Tu cała lista
rozdział - dostęp po zrobieniu badania
1. sąsiedztwo
2. bractwa, przygody
3. tworzenie
4. cuda, turniej
5. iglica

szczegóły TUTAJ

Ale z ostatniej wiadomości Marindor wynika, że zmiany mają dotyczyć tylko nowo powstałych miast, a nie tych już istniejących.
I to by sie nawet zgadzało, bo mam stare miasteczko na becie w 2 rozdziale, a nadal mam tam dostęp do tworzenia, cudów i turnieju
 

Tajniakos

Paladyn
Z jednej strony ufff a z drugiej sami robią zamieszanie bo weź wytłumacz nowemu dlaczego on może robić iglicę od 5 rozdziału a inni robią a są w trzecim. A możliwość robienia turnieju od 4 rozdziału to już według mnie chory wymysł bo odcina nowego gracza od tej garstki pw, które mógłby lokować w drzewku.
 

Deleted User - 198835

Guest
To będzie rzeczywiście duża rotacja graczy , bo który uczciwy gracz będzie chciał sam się uczyć gry przez pierwsze 4 - 5 rozdziałów i to bez reliktów powiększających produkcję z turków - na początku wcale nie trzeba było być w bractwie , żeby w turkach uczestniczyć dla reliktów , do tego bez reliktów z turka niewiele zrobi w AM
W sumie wiedzą co robią , bo na mapie jest coraz mniej miast - zapełnią ją następnymi nowymi martwymi kontami , co dalej jeszcze wiszą te martwe , co były wykupione diamenty
 

Poziomek

Rycerz
dlatego nadal uwazam ze np dzial pomysly i propozycje powinien byc tylko na 1 forum po ang..tak aby kazdy wiedzial co ktos z jakiegos servera chce do gry przemycic, i tak samo tworcy powinni konsultowac tam swoje pomysly. Najlepszy przyklad zamiana run na pw> chcieli moze dobrze a wyszlo gownoburza..bo nie przemysleli pewnych rozwiazan a ktore gracze by im wczesniej wytkneli
Gdyby faktycznie chcieli zrobić to o czym napisałeś wystarczyło zablokować opcję sumowania diamentów do serwera a nie jak jest do tej pory, czyli do gracza.
to bylby strzal w stope bo duzi i mali - mogliby tupnac noga i rzucic ta gre w diably. Jednak mozliwosc uzywania diamentow pomiedzy swiatami to jest spory bonus i zacheta
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Obstawiam, że sporo graczy z serwerów live robi sobie teraz konta na becie, żeby zobaczyć te zmiany i tak samo będzie i u nas :) Znudziło im się przenoszenie miast i znaleźli sposób na poutykanie pustych miejsc na mapach :D Sami sobie haki podkładają bo zaraz będą musieli te miasta wywalać. Zadziwiające posunięcia :D
 

Deleted User - 198835

Guest
Wielu z nas pamięta chryję z budynkami eventowymi , którym 2 - 3 tygodnie po zakończeniu eventu zabrali większość ludków i kultury - był wtedy duży exodus graczy z gry , bo mieli po kilkanaście tysięcy na minusie obu dóbr - teraz zacznie się następny , jakby chcieli zniechęcić do gry reszte starych graczy , co pamiętają początki gry i na czym polegała i jak bardzo się zmieniła
PS
Jak nowi uczciwi gracze będą mieli wymieniać surowce , jak mają propozycje z małego wycinka mapy ?
Kto będzie chciał czekać tydzień , aż zdobędzie surowce na budowę , rozbudowę , czy badania , albo negocjacje w prowincjach ?
//
Poziomek - co do konsultacji twórców gry z graczami to jest serwer beta - po to on istnieje , żeby przetestować na graczach swoje nowinki i tam ludzie z całego świata wypowiadają się o tych nowościach i pomimo , że ludzie źle o nowości piszą , to i tak są wprowadzane na realnych serwerach , więc po co dublować niedziałający system

Połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Serengeti

Szef kuchni
Z jednej strony ufff a z drugiej sami robią zamieszanie bo weź wytłumacz nowemu dlaczego on może robić iglicę od 5 rozdziału a inni robią a są w trzecim. A możliwość robienia turnieju od 4 rozdziału to już według mnie chory wymysł bo odcina nowego gracza od tej garstki pw, które mógłby lokować w drzewku.

Zwłaszcza, że zmiana, która została wprowadzona jakiś czas temu w turniejach (każda prowincja z kolejnymi reliktami, nie tylko z tytułowym) była motywowana tym, że początkujący gracze zbyt długo muszą czekać, aż trafi im się turniej z ich bonusowymi.
Napsuli tym krwi zaawansowanym graczom i iglicówkom, a teraz wprowadzają zmianę, że początkujący w ogóle nie mogą brać udziału w turnieju aż do 4 rozdziału...
OK, ma sens :p
 

Deleted User - 198835

Guest
Mam małe konto na pl3 i jakoś nie mogę nazbierać bonusowych reliktów - poprzednia wersja była lepsza - czekało się ileś czasu , ale zbierało się z 15 prowincji relikty a teraz z 1 - 2 prowincji - ciekawe z której części kosmosu jest ta matematyka
Ja z matmy byłem głąbem i chyba dlatego do dzisiaj po 38 latach po skończeniu podstawówki jeszcze nie umiem dodawać , nawet na palcach , bo mi wychodzi jakoś inaczej niż twórcom
 

Koval92

Kapłan
Wielu z nas pamięta chryję z budynkami eventowymi , którym 2 - 3 tygodnie po zakończeniu eventu zabrali większość ludków i kultury - był wtedy duży exodus graczy z gry , bo mieli po kilkanaście tysięcy na minusie obu dóbr - teraz zacznie się następny , jakby chcieli zniechęcić do gry reszte starych graczy , co pamiętają początki gry i na czym polegała i jak bardzo się zmieniła
PS

Biorąc pod uwagę że musimy płacić 1500 diamentów za odblokowanie nagród (w evencie majowym) z których jedną jest budynek 19100 pop 14900 kult kiedy skały Venara III dostępne kiedyś jako zwykła daily w wielu kopiach, mają 19800 pop i 19800 kult (ten sam rozmiar) , to nie za bardzo zachęcają nowych graczy do odcięcia się od przeszłości i stawiania na nowe budynki. Tym co proponują tak zniszczyli pop/kulty że dużo osób je po prostu olewa. Już nie skomentuję że po tylu latach najlepszym pop/kultem pod populację dostępnym w eventach dalej jest główna nagroda ze świątecznego z 2016 (wieża króla zimy).

Legenda głosi, że ktoś ją gdzieś u kogoś w mieście widział...

Teraz już nawet unuryt będzie się zbierać z rezydencji po 19 rozdziale wraz z podatkami, po co komu pop/kulty co nic nie produkują jak są takie udogodnienia...
 
Ostatnia edycja:

skuter

Zwiadowca
Ja mam zimowy pałac pop 15600 4x3 R XIX
Mam tez 9 skały Venara III, przydadza sie bo braknie schematów co era ( 5 magicznych warsztatów + 21 magiczne rezydki - 26tyg - pół roku)
Macie jakies dane o R XX?
 
Status
Zamknięty.
Do góry