• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 7

Aras Dynas

Wędrowiec
Według tego linku efekt karmienia to 10% na 10 poziomie, wcześniej ktoś pisał o 20%. Która wersja potwierdzona? Chyba, że coś źle sprawdzam.
Feniks był zbyt mocny i został poprawiony :)

Potwierdzona wersja chyba żadna, dopóki budynku nie będzie fizycznie dostępnego - ale dane na tamtej stronie są aktualnymi informacjami z serwera beta

ps. skróceniu uległ też czas efektu (12h)
 

Wojtek90

Zwiadowca
efekt karmienia to 10% na 10 poziomie
Fajnie, teraz jeszcze bardziej go nie chce niż go nie chciałem (nawet nie wiedziałem że tak się da :D )

21 rozdział już chyba coraz bliżej
Czyli widzę, że:
1. Są tylko dwa budynki rasowe do rozwoju (+ portal)
2. Dostaniemy kolejny poziom do każdej z 9 manufaktur
3. Dostaniemy 2 poziomy koszar i po jednym poziomie obozu i terenów
4. Warsztat nie zmieni chyba rozmiaru ale rezydencja zmieni (strzelam że to będzie 5x5)
5. Zbrojownia wygląda kozacko!
 

Ovocko

Rycerz
Fajnie, teraz jeszcze bardziej go nie chce niż go nie chciałem (nawet nie wiedziałem że tak się da :D )

Z pozytywów, jak na ewolucyjny daje sporo populacji.
Ale ogólnie to jeśli taki zostanie, to będzie taki zimny bis, bo pozostałe surowce też takie średnie.
Nie wiem, może się bali, że ludzie rzeczywiście nabiorą tych feniksów aż tyle, że zrobią sobie redukcję kosztów negocjacji do zera?

Czyli widzę, że:

Pytanie czy dla tych budynków, które już są, pokazane są wszystkie poziomy. Od pewnego momentu np. rozbudowy budynków koszarowych idą równolegle (wszystkie budynki zwiększają produkcję o tyle samo w danym rozdziale), dlatego dziwią mnie dwa poziomy koszar i po jednym obozu i terenów. Choć może być też tak, że ogólny wzrost będzie taki sam, tylko w koszarach podzielony na dwie rozbudowy.
 

Charlene

Szef kuchni
Nowy rozdział wygląda super :)))) najbardziej mi się podobają budynki wojskowe. Ciekawe co dadzą w cudakach. Myślę, że jakoś na dniach może wejść na Betę, a u nas być może wraz z eventem feniksowym.
 

Koval92

Kapłan
Feniks był zbyt mocny i został poprawiony :)

Potwierdzona wersja chyba żadna, dopóki budynku nie będzie fizycznie dostępnego - ale dane na tamtej stronie są aktualnymi informacjami z serwera beta

ps. skróceniu uległ też czas efektu (12h)
Potwierdzam było wcześniej 20% na 10 poziomie, 10% było na 9 poziomie, czyli osłabili go.
Efekt to już w ogóle skrócili i to mocno, wcześniej był 55h
Szkoda bo ładny feniks

W ogóle 44 questy główne i 22 dodatkowe? Zaraz będą robić eventy z 20 questami jak tak dalej pójdzie...

Budynek ewolucyjny na maj: Juul's Travelling Kitchen.
Event ma tematykę kulinarną, daily i ewolucyjny dotyczą słynnego orkowego szefa kuchni Juul'a.
Na tą chwilę Juul's Travelling Kitchen ma produkcję "losową", podobnie jak Chwała Zwinności, więc ciężko powiedzieć co tam będzie, pewnie kilka rzeczy i x% szans na poszczególne trafienie.
Jest teraz parę grzybkowych budyneczków wygasających o rozmiarze 1x1:
Steel-Infused Fungi, Crystal Caps i Mystic Mycology, zwiększają produkcję standardowych towarów (1-3 Fungi, 4-6 Caps, 7-9 Mycology), ale to są zwiększenia rzędu 1% na każdy mały budyneczek.
 
Ostatnia edycja:

Wojtek90

Zwiadowca
Nagrody (trzeba wybrać Season of Joy)
Ehh...mam nadzieję, że na becie we wszystkich krajach ich tam zjedzą za te nagrody i jednak (devsi, menadżerowie czy kto tam to ustala) poświęcą 5 minut na przemyślenie, bo to nie jest takie trudne żeby wpaść na pomysł i dać fajne budynki w nagrodach - szczególnie mówię o "przepustce sezonowej". Po jakiego miśka płacić 3000 diamentów i dostawać w nagrodach potem znowu diamenty... Tyle fajnych budynków, jakiś wspomagaczy nie wiem katalizatorów, fragmentów zaklęć, renowacji, tyle możliwości...ale nie: "damy diamenty" :D
 

Ovocko

Rycerz
W ogóle 44 questy główne i 22 dodatkowe? Zaraz będą robić eventy z 20 questami jak tak dalej pójdzie...

Cóż, dla mnie to sygnał (kolejny), żeby zacząć się wycofywać z tej gry. I tak gram w nią już bardzo długo, jak na moje standardy :)

Nie rozumiem po co to zarzucanie coraz większą ilością zadań do wykonania, jak tak dalej pójdzie będziemy mieli event co miesiąc, a najlepiej ze trzy równoległe.

OK, zdaję sobie sprawę, że można tego nie robić, ale też nie można tego wyłączyć, więc będą wyskakiwać powiadomienia itd, nawet jak się nie robi eventu/wydarzenia/przygody. Nadmiar jest tak samo zły jak niedobór, zwłaszcza że z tego nadmiaru niewiele wynika.
I znowu rozumiem, że patrzę trochę z perspektywy "tłustego kota" (czytaj: mam już bardzo dobre budynki w mieście co obniża atrakcyjność kolejnych fantów), niemniej jak widać w poście @Nusion wraz z dokładaniem kolejnych ficzerów atrakcyjność nagród stopniowo się degraduje. Przy czym nie wiem, czy nawet przy super atrakcyjnych nagrodach nie miałbym w pewnym momencie dość natłoku wydarzeń.

Może Inno uczy nas sztuki odpuszczania sobie? ;)
 

Koval92

Kapłan
Tak więc róbmy i odpuszczajmy sobie, szczególnie kupowania diamentów dopóki im się nie zachce dać porządnych nagród w eventach ;)
 

ryjuwka

Rozbójnik
Witam
A ja się zastanawiam jak zostanie pogodzony sezon marzeń z przygodą
dokładnie to chodzi mi o produkcję w manufakturach:
sezon marzeń to produkcja 3 lub 9 godzin
przygoda 24 lub 48 godzin
 

Ovocko

Rycerz
Witam
A ja się zastanawiam jak zostanie pogodzony sezon marzeń z przygodą
dokładnie to chodzi mi o produkcję w manufakturach:
sezon marzeń to produkcja 3 lub 9 godzin
przygoda 24 lub 48 godzin

Ja tu nie widzę problemu. Zazwyczaj do produkcji 24 i 48h (do)stawia się małe manufaktury, natomiast produkcje 3 i 9h robi się dużymi z których produkcja jest wydajniejsza ilościowo, więc idzie na bransolety. Dodatkowo na duże manufaktury rzucasz czar co przyśpiesza zbieranie surowców pod bransolety, a w przypadku małych manufaktur nie miałoby sensu (z czarem czy bez czaru ilościowo jest to przychód pomijalny)

Ewentualny problem z przygodą to mają gracze, którzy nie mają w mieście żadnych manufaktur, ale to akurat bardziej ze względu na zbieranie bransolet. Ja na czas przygody chowam część zbrojowni i zastępuję je dużymi manufakturami. Mam ich 8, więc wystarczy na zaliczenie dziennych zadań z sezonów.
 

ryjuwka

Rozbójnik
Ja tu nie widzę problemu. Zazwyczaj do produkcji 24 i 48h (do)stawia się małe manufaktury, natomiast produkcje 3 i 9h robi się dużymi z których produkcja jest wydajniejsza ilościowo, więc idzie na bransolety. Dodatkowo na duże manufaktury rzucasz czar co przyśpiesza zbieranie surowców pod bransolety, a w przypadku małych manufaktur nie miałoby sensu (z czarem czy bez czaru ilościowo jest to przychód pomijalny)

Ewentualny problem z przygodą to mają gracze, którzy nie mają w mieście żadnych manufaktur, ale to akurat bardziej ze względu na zbieranie bransolet. Ja na czas przygody chowam część zbrojowni i zastępuję je dużymi manufakturami. Mam ich 8, więc wystarczy na zaliczenie dziennych zadań z sezonów.
Ja natomiast mam mało dużych manu.
większość potrzebnych towarów zbieram z budynków ewentowych.
pod sezon mam specjalnie postawione małe manu.
Tak samo jest z warsztatami. Przygoda nie przewiduje produkcji 15 minutowej i godzinnej.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Antyczne cuda 21 rozdziału
Hh5Df1t.png
Hh5DqrX.png
 
Do góry