• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 7

Charlene

Szef kuchni
Złośliwa Terapia 2022

Ilości przedstawione poniżej są standardem, natomiast po / zostaną dodatkowo wytłumaczone, ponieważ wynikają z opcji ,,lub" w zadaniach.

Główna linia zadań
Warsztaty:

Trunki - 8x (2-5 min) / +8 (zadanie 16. 8 trunków lub 8 reliktów)
Proste narzędzia - 35x (15 min) / +14 (zadanie 31. wymaga 14x prostych narzędzi lub 2x rozbudowy)
Chleb - 9x (1h) / + 15 (zadanie 17. wymaga 6x chleb lub ukończenia prowincji, zadanie 20. wymaga 9x chleb lub produkcja 4x (3h) z manufaktury)
Zaawansowane narzędzia - 18x (3h)/ +4 (zadanie 25. 4x zaawansowane lub 1 rozbudowa)
Kosz zakupów- 7x (9h) / +7 (zadanie 14. 1x kosz lub zebranie monet, zadanie 19. rozbudowa budynku lub 3x kosz, zadanie 30. 3x kosz lub ukończ prowincję)

Manufaktury:
dowolna manufaktura 3h- 20x / +4 ( zadanie 20. 4x (3h) z manufaktury lub chleb 9x)
dowolna manufaktura 9h- 7x / +9 ( zadanie 7. odpowiednia ilość surowców lub 3x manufaktura (9h), zadanie 54. 6x manufaktura (9h) lub 3 katalizatory )

Rozbudowa budynków do 5 poziomu i wyżej: 8 *** ( zadanie 9. 1x rozbudowa, zadanie 19. rozbudowa lub 3x kosz, zadanie 25. 4x zaawansowane narzędzia lub rozbudowa, zadanie 31. proste narzędzia lub 2x rozbudowa, zadanie 37. odpowiednia ilość surowców lub 2x rozbudowa, zadanie 49. zwiad lub rozbudowa )

Dzienna linia zadań:
Zadanie 55. proste narzędzia 17x
zaawansowane narzędzia 8x lub 2x rozbudowa
Zadanie 65. proste narzędzia 17x
Zadanie 66. wyprodukuj 2x skrzynkę z narzędziami (24h)
Zadanie 67. wyprodukuj 4x kosz lub przeprowadź zwiad
Zadanie 69. 6x manu (3h)
Zadanie 70. zbierz 24 Mgły wizji lub 2x rozbudowa

Rozbudowa budynków do 5 poziomu w dziennej lini zadań: 4 *** ( jak wyżej)

W linii GŁÓWNEJ mini warsztaty i manufaktury są potrzebne przez wszystkie zadania
W linii DZIENNEJ jak wyżej w opisie zadań dziennych

UWAGA!

Praktycznie przez całą linię główną są potrzebne manufaktury i warsztaty. Trzeba zwrócić uwagę na zadanie 66. które wymaga produkcji (24h) z warsztatów.
UWAGA!!! Nastąpiła zmiana zadań 2.10 i lista jest zaktualizowana. Sprawdźcie czy macie dobrą wersję a najlepiej bliżej eventu, ponieważ może coś się jeszcze zmieni.

EDIT 12.10: nastąpiła kolejna zmiana w zadaniach! Dzisiaj to wieczorem poprawię i serio sugeruję, żeby zobaczyć te zadania z ilościami produkcji najwcześniej w niedzielę oraz mieć świadomość, że możemy mieć niespodziankę podczas eventu w postaci kolejnych zmian.
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Bardzo nieoficjalna informacja od graczy z bety gmerających w plikach gry :)

Wygląda na to, że dostaniemy nową funkcję w grze, "season" z dziennymi i tygodniowymi zadaniami. Za ich ukończenie dostaniemy skrzynię i Punkty Doświadczenia sezonu, co da nam dostęp do kolejnych skrzyń.

Jedną z ostatnich nagród w sezonie ma być Somnial Pool
index.php


Nikt nic więcej nie wie na razie :)
Źródło tutaj
 
Ostatnia edycja:

Tarczel

Wędrowiec
Świetny ten Szaman będzie pod turnieje, dobrze, że mało osób walczyło to na luzie wpadła złota liga
 

jakub357

Łucznik
@Tarczel na s3 Złoto było od trochę ponad 280 kotków, czyli już przy drugim okrążeniu budynku ewolucyjnego. To wcale niemało.
Mi avatar laleczki voodoo nie przypadł do gustu. Chociaż cieszę się, że avatary są urozmaicane i wychodzą różne, to dobry kierunek i każdemu spodoba się co innego :)
 

jakub357

Łucznik
Byłem nastawiony na zbieranie kotków i odpaliłem popielatego, a załapałem się na styk do Złota.
Jednak rozumiem, że dla Ciebie było łatwo zdobyć tę ligę i stąd uważasz, że mało osób walczyło.
Zostaje przy moim zdaniu, że ponad 280 kotków to niemało.

A wyjaśnij mi proszę dlaczego uważasz, że Szaman jest pod turnieje?
 
280 to raczej bez dokupowania i bez popielatego na luzie do zrobienia jak ktoś się nastawił tylko na zbieranie kotów.
Bylem nastawiony takze na dzienne, co marnowalo troche narzedzi, ale i tak bez Popelatego i bez dokupowania waluty na jednym swiecie mialem 290, a na drugim 300 kotow. Wydaje mi sie, ze bardzo wiele zalezalo nie tylko od sposobow przechodzenia mgly, ale przede wszystkim od regularnosci zbierania waluty z miasta. Moze sie wydawac, ze np. 6 czy 7 waluty dziennie robi niewielka roznice, ale pomnozone przez liczbe dni eventu moga one prowadzic do calkiem widocznych roznic, bo na przyklad pozwola pod koniec kupic jakis wiekszy, bardziej oplacalny pakiet narzedzi.
A wyjaśnij mi proszę dlaczego uważasz, że Szaman jest pod turnieje?
W wielkim skrocie, scrolle z Szmana moga byc uzywane przez turniejowych maniakow w najwyzszych prowincjach, gdzie oddzial turniejowy przybiera juz monstrualne rozmiary, a strata chocby 10% slotu (oddzialu turniejowego) oznacza strate wielu, baaaardzo wielu oddzialow koszarowych, a wiec strate wielu godzin szkolenia. Czyli uzycie takiego scrolla oznacza odzyskanie tych wielu godzin szkolenia :) Przeprowadzilem nawet takie przyblizone wyliczenia przed eventem i u turniejowych maniakow Szaman, a raczej scrolle z niego, jesli sa uzywane w odpowiednich momentach, sa ekwiwalentem zwiekszenia predkosci szkolenia w Koszarach (albo innym budynku szkoleniowym) o ok. 20%. Jeszcze z innej strony na to patrzac, to tak, jakby nagle komus przybylo kilka poziomow cudu zwiekszajacego predkosc szkolenia (Iglice Burzy/Latajaca Akademia/Zrodla Zwyciestwa).

To tyle w temacie przydatnosci scrolli u turniejowych maniakow, a u wiekszosci graczy przynajmniej czesciowo militarnych, te scrolle beda moim zdaniem najbardziej przydatne w Iglicy w dwu- i trzyfalowych walkach, pozwalajac na regeneracje miedzy poszczegolnymi falami, co pozwoli przechodzic Iglice wojskiem z mniejsza liczba wzmocnien :)
 
Ostatnia edycja:

skuter

Zwiadowca
Chris, liczyles to dokłądnie? Ja na 40 6* mam 12,5 odziału, czyli na 90 tak koło 25 odziałow. 10% z tego to 2,5 oddziału. W ciagu 7h ( z dopalaczami) produkuje 13 oddziałow. Tak wiec wychodzi mi "oszczednosc" tak 2x5h na Tydzień - czyli nic
 
Dopiero w XIX epoce budynki szkoleniowe dostaja porzadnego boosta do predkosci szkolenia. W XVIII epoce tempo szkolenia to 1.25 oddzialu na godzine. Tu rachunki moga sie oczywiscie roznic, bo zalezy to tez od wielkosci oddzialu koszarowego, ktory zmienia sie w zaleznosci od tego, czy zrobilo sie wszystkie badania na powiekszenie oddzialu.
Ja na 40 6* mam 12,5 odziału, czyli na 90 tak koło 25 odziałow
Podam Ci najbardziej ekstremalny przyklad z jednego z moich starszych postow :) Chodzilo tu o miasto jednego z naszych turniejowych wymiataczy z Czarnych Owiec.
Ten argument jest niestety jak najbardziej zasadny. Juz w obecnym systemie moze to byc problemem w bardzo wysokich prowincjach. Traf chce, ze wlasnie dzis kolega pokazal mi sytuacje w swoim miescie. Mial jeszcze 400 koszarowych oddzialow kusznikow (to wcale nie tak malo), a w prowincji numer 85 jego oddzial turniejowy byl juz tak wielki, ze tych 400 koszarowych oddzialow nie starczylo, by wystawic 5 oddzialow turniejowych i zapelnic nimi wszystkie 5 slotow !!!
Czyli 80 oddzialow /slot. Przypadek ekstremalny, bo dzieki kilku zabiegom udalo sie pozniej w jego miescie baaaardzo znacznie zredukowac oddzial turniejowy i zrobic z niego calkiem wydajna wioske, ale wciaz zostalo jeszcze ponad 40 oddzialow/slot w prowincji nr. 85. W prowincjach 110-120 (a jak mowilem scrolli warto w turnieju uzywac tylko w tych najwyzszych prowincjach) mial jakies 55 oddzialow/slot. To odpowiednik 44h szkolenia. Tydzien ma 168h, wiec 44h oznacza w przyblizeniu 26% z tego. Pomnozone przez 0.7 (bo mamy 7 scrolli 10%) wychodzi nam ciut pow. 18% oszczednosci czasu szkolenia w jednym budynku, czyli nie nic, a juz cos :)

EDIT: nie chcialbym, zeby ta nasza dyskusja wprowadzala innych w blad. Wyraznie napisalem, ze Szaman bedzie w turniejach przydatny raczej tylko u turniejowych maniakow, a u innych raczej tylko w Iglicy. Wlasnie dlatego tym razem nie zachwalalem go tu na forum przed i w trakcie eventu, zeby gracze nie potraktowali go jak budynek tego samego kalibru co np. Sep i nie lecieli w tym evencie na leb, na szyje po budynek, ktory dla wiekszosci graczy bedzie "srednio" przydatny. Niemniej dla maniakow to nastepny element zwiekszajacy wydajnosc miasta, a walka o jak najwyzsza wydajnosc polega przede wszystkim na pracy nad wieloma takimi wlasnie niuansami i odpowiednim wykorzystywaniu mechanizmow, ktore gra oferuje. Ziarnko do ziarnka, w tej grze juz zawsze tak bylo :) Naprawde silne elementy kalibru Kurczaka, brunnerow czy Sepow zdarzaja sie niezmiernie rzadko. Cala reszta wydajnosci to zbior drobnostek, z ktorych kazda sama w sobie nie za wiele znaczy.
To nie ma byc wyklad czy pouczanie, po prostu z mojego punktu widzenia Szaman tez jest jednym z takich elementow.
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
Tak wiec wychodzi mi "oszczednosc" tak 2x5h na Tydzień - czyli nic

Mówicie o przydatności zaklęć z szamana? (sorry nie widzę wypowiedzi Chrisa, więc się tylko domyślam).

Opłacalność trochę zależy od tego jak wydajna jest produkcja w danym mieście, np. czy jest Simia (i na jakim poziomie), czy jest brunatny (albo kilka) itp., oraz jak wyglądają koszty (ile kto ma cudów, ekspansji i innych czynników wpływających na wielkość oddziału turniejowego)

Patrząc po swoim mieście, 10% strat na prowincji 69 to mniej więcej 53-54 minuty produkcji (uwzględniając simię i dwa brunatne), czyli tygodniowy urobek z szamana pozwoliłby zaoszczędzić jakieś 6:15 h. (wszystkie wyliczenia zaokrąglam tu do pełnych minut)

Gdybym policzył "gołą" produkcję (bez Simii oraz brunatnych), to mamy już oszczędność rzędu 2:13 h, czyli tygodniowy urobek z szamana pozwoliłby zaoszczędzić w sumie 15:30 h.

Oczywiście w wyższych prowincjach korzyść z tych 10% będzie większa (a w niższych z kolei mniejsza), ale nie aż tak znowu dużo wyższa. Jeśli nic się nie zmieniło, od 34 prowincji wielkość oddziału rośnie o 1% z każdą kolejną prowincją, co oznacza, że wielkość oddziału np. w prowincji 100 będzie około 36% wyższa niż w prowincji 69. Podstawiając to do poprzednich wyliczeń mamy oszczędność czasu produkcji dla jednego zaklęcia na poziomie 1:13 h gdy uwzględnić simię i 2 brunatne,lub 3 h dla "gołej" produkcji.
W tygodniowym ujęciu będzie to odpowiednio 8:34 h i 21:05h

To szczerze mówiąc więcej jestem w stanie ugrać nie robiąc iglicy na przyśpieszaczach, niż posiłkując się zaklęciami z szamana.
Biorąc pod uwagę, że "kosztowo" moje miasto zupełnie nie jest zoptymalizowane pod turniej (dużo ekspansji, wszystkie obowiązkowe badania do końca XX rozdziału, monstrualna ilość poziomów cudów), to dla kogoś wyspecjalizowanego w turniejach opłacalność szamana jest zapewne jeszcze niższa.

O ile więc zaklęcia te mogą być dobrym kołem ratunkowym w przypadkach kryzysowych (coś źle kliknęliśmy i straciliśmy cały oddział lub kilka), o tyle nie opierałbym na nich długofalowych strategii.
Niby szaman produkuje jeszcze cerbery, ale tu dobowy urobek wynosi u mnie niespełna 26 minut produkcji terenów, więc ten tego...
 

Koval92

Kapłan
W styczniu też będzie event z budynkiem ewolucyjnym "Steam Golem" (Parowy Golem)
Obecne produkcje:
Żywy towar 3 sortu (reliktowy) - boosted sentient good +0 quality 3
Unuryt (Unurium)
Łączący Katalizator (Combining Catalyst)
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Na becie szykuje się coś nowego :)
A konkretnie Kociołek w Akademii Magii.
Póki co pojawił się taki dodatek w w zakładce turniejowej.

1668785549243.png

Za punkty turniejowe będzie można zdobyć do 4 Pucharów na zakończenie turnieju.
Będą one potrzebne, żeby wypić eliksir, który stworzymy w Kociołku w Akademii Magii :D

Na razie w akademii jeszcze nie widać Kociołka, ale pewnie już niedługo ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry