• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 7

Nusion

Kapłan
Trochę spolszczyłam tabelkę z miksturami od Karvesta.
Dyplomy dostajemy za ukończenie wszystkich badań w rozdziale.
Konkretna mikstura nie jest przypisana do konkretnego rozdziału, a zależy od ilości dyplomów.
Ja mam na becie odblokowanych 6 pierwszych mikstur, chociaż moje dyplomy nie pochodzą z 6 pierwszych rozdziałów.

DyplomyNazwaEfekt
1Magical Tax Increasemonety
2Supply Surplus Spellmłotki
3General's Mayhemsiła jednostek z koszar
4Trader's Basic PleaT1
5Trader's Refined PleaT2
6Trader's Precious PleaT3
7Monsters' Mayhemsiła jednostek z terenów treningowych
8Gift of the High Menprodukcja portalowa
9Horde Uprisingorki
10Enar's Boonmana
11Mercenaries' Mayhemsiła jednostek z obozu najemników
12Harvest Moonziarna
13Trader's Basic PrayerT4
14Trader's Refined PrayerT5
15Trader's Precious PrayerT6
16Monsters' Morale Boostżycie jednostek z terenów treningowych
17Mercenaries' Morale Boostżycie jednostek z obozu najemników
18Unur's Resurgenceunuryt
19Trader's Basic BlessingT7
20Trader's Refined BlessingT8
21Trader's Precious BlessingT9
22General's Morale Boostżycie jednostek z koszar

źródło
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Zimowa Magia 2022

Ilości przedstawione poniżej są standardem, natomiast po / zostaną dodatkowo wytłumaczone, ponieważ wynikają z opcji ,,lub" w zadaniach.

Główna linia zadań
Warsztaty:

Trunki - 4x (2-5 min) / +8 (zadanie 11. 8 trunków lub 8 reliktów)
Proste narzędzia - 7x (15 min) / +7 (zadanie 27. wymaga 14x prostych narzędzi lub 1x rozbudowy)
Chleb - 24x (1h) / + 24 (zadanie 12. wymaga 6x chleb lub ukończenia prowincji, zadanie 15. wymaga 9x chleb lub produkcja 4x (3h) z manufaktury, zadanie 63. chleb 9x lub 2x rozbudowa)
Zaawansowane narzędzia - 8x (3h)/ +12 (zadanie 10. 4x zaawansowane lub 1 rozbudowa, zadanie 61. zaawansowane 8x lub 2 katalizatory)
Kosz zakupów- 7x (9h) / +6 (zadanie 14. 1x rozbudowa budynku lub 3x kosz, zadanie 30. 3x kosz lub zebranie monet)

Manufaktury:
dowolna manufaktura 3h- 12x / +8 ( zadanie 15. 4x (3h) z manufaktury lub chleb 9x, zadanie 31. 4x (3h) z manufaktury lub zebranie jednostek)
dowolna manufaktura 9h- 7x / +6 ( zadanie 38. 6x manufaktura (9h) lub 2 katalizatory )

Rozbudowa budynków do 5 poziomu i wyżej: 6 *** ( zadanie 10. 1x rozbudowa lub 4x zaawansowane (3h), zadanie 14. rozbudowa lub 3x kosz, zadanie 27. 7x proste narzędzia lub 1x rozbudowa, zadanie 46. 4 konflikty lub 1x rozbudowa, zadanie 63. chleb 9x lub 2x rozbudowa)

Dzienna linia zadań:
Zadanie 71 proste narzędzia 17x
Zadanie 72. 2x skrzynka z narzędziami (24h)
Zadanie 75 dowolna manufaktura 6x (3h)
Zadanie 76. 2x rozbudowa lub 24 mgły wizji
Zadanie 79. 2x rozbudowa lub użyj 4x strumienia zasobów
Zadanie 82. zaawansowane narzędzia 8x lub 2x rozbudowa
dowolna manufaktura 7x (9h)
Zadanie 96. proste narzędzia 17x
Zadanie 97. 2x skrzynka z narzędziami (24h)

Rozbudowa budynków do 5 poziomu w dziennej lini zadań: 6 *** ( jak wyżej)

W linii GŁÓWNEJ mini warsztaty i manufaktury są potrzebne przez wszystkie zadania
W linii DZIENNEJ jak wyżej w opisie zadań dziennych

UWAGA!

Praktycznie przez całą linię główną są potrzebne manufaktury i warsztaty. Trzeba zwrócić uwagę na zadanie 72 oraz 97. które wymagają produkcji (24h) z warsztatów.
UWAGA!!! Zadania mogą się zmienić. W grudniu nie będę dysponowała czasem, żeby sprawdzać te zmiany, więc liczyłam wszystko na dzień 29.11.22.
 

BlossomValvi

Łucznik
W sprawie kociołka - jak długo działają mikstury? Tydzień?


Edit
Doczytałem jak to działa, ale podnoszenie poziomu danego efektu to będzie niezła czarna dziura na zasoby…

Jestem tez ciekaw czy będzie warto dokończyć 3 epokę w mieście iglicowym czy jednak lepiej nie :), trzeba będzie siąść z kalkulatorem
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Nieee... raczej kilka godzin np. 2h, 5h i ten czas można ulepszać
Dzięki, akurat doczytałem
Ogólnie słabo widzę ten projekt tzn widzę go jako dziura na zasoby i diamenty ;) i jak zwykle gracze militarni jeszcze tu coś mogą ugrać to jeśli takie same czasy są dla produkcyjnych to można to pominąć. Zreszta sam fakt ze naliczają bonus od podstawy produkcyjnej jest porażką od iG
 

Charlene

Szef kuchni
Dzięki, akurat doczytałem
Ogólnie słabo widzę ten projekt tzn widzę go jako dziura na zasoby i diamenty ;) i jak zwykle gracze militarni jeszcze tu coś mogą ugrać to jeśli takie same czasy są dla produkcyjnych to można to pominąć. Zreszta sam fakt ze naliczają bonus od podstawy produkcyjnej jest porażką od iG
Mnie nie przekonuje ten cały Kociołek:/ tym bardziej, że wymagane jest robienie wszystkich badań w drzewku , nawet tych opcjonalnych i nie mam zamiaru ich uzupełniać. To samo pomyślałam- sposób na pozbycie się zasobów i diamentów. Militarne są coś warte, pod warunkiem, że zaklęcia są już na bardzo wysokim poziomie, ale biorąc pod uwagę, ile trzeba władować w udoskonalenia, to mi się odechciewa :/ poradzę sobie bez tych efektów.
 

stapa11

Rozbójnik
czy będzie warto dokończyć 3 epokę w mieście iglicowym
A wyjaśnij proszę w jakim celu, bo nie widzę tego?

Bo wydaje mi się, że celem wioski iglicowej jest li i jedynie robienie iglicy, a tę robi się ze wzmocnieniami bez problemu.
Z tego co czytam, to jest dziura na diaksy, czyli raczej nie będę tego używał we wiosce iglicowej, która ma je produkować.
Zasobów też tam się nie produkuje...

Czy te rzeczy z kociołka są wspólne pomiędzy światami, jak diaksy? Chyba nie.
Nawet jeśli jest jakieś lepsze ulepszenie niż te militarne, to co ono nam da?
Skróci czas z 25 minut do 20? Zwiększy ilość wojska, którego tam jest niepoliczalna ilość?

Nie widzę tego kociołka we wiosce iglicowej.
 

djmags14

Rozbójnik
Nie widzę tego kociołka we wiosce iglicowej.
W wiosce iglicowej z początku 3 rozdziału i opartej wyłącznie na negocjacjach (prawie całkowity brak wojska) kociołek kompletnie nie ma sensu. Sam fakt odkrycia kolejnych 2 rozdziałów dosłownie przeraża. Skala korzyści jest nieadekwatna do powstałych kosztów.

Natomiast bez konkretnych danych (wielkości korzyści) trudno ocenić, czy jest sens uzupełnieć nieodkryte technologie z kilku rozdziałów (będąc np. na końcu rozdziału 20-tego). Nie bez powodu w tej grze czasami ważniejsze jest pominięcie czegoś niż pozorny rozwój.

Nie podoba mi się też ten układ czasowy. Turniej i iglica mają swoje godziny bytowania. Jednak, tak jak zadania w evencie, można je przyspieszyć lub opóźnić. Tutaj pojawia się kolejna rzecz w swoich ramach czasowych. Niby potrzebna, ale ...
 

Ovocko

Rycerz
Czyli do kociołka, nieszczęsne powiększenia oddziału też trzeba badać za dyplom w rozdziale?
Przypuszczam że tak, ale te (rozumiem że mówisz o opcjonalnych) i tak warto zrobić, moim zdaniem. Przynajmniej jeśli masz jakikolwiek cud produkujący wojsko.

Ogólnie słabo widzę ten projekt tzn widzę go jako dziura na zasoby i diamenty ;)

Jeżeli można płacić orkami, to może mi się wreszcie na coś przydadzą. Przekroczyłem już 30 mln i nie wiem co z nimi robić, chyba wianki zacznę z nich splatać...
Osobna rzecz to wykorzystanie zasobów rozpadających się. Dla kogoś, kto nie idzie dalej w rozdziałach może to być opcja lepsza, niż patrzeć jak się sukcesywnie rozpadają. O ile jeszcze towary rozpadają się do bazowych składników, to mana/ziarna/unuryt chyba idą w komin?
 

jakub357

Łucznik
No ja nie mam zbadanego żadnego nieobowiązkowego powiększenia oddziału.
Zwiększa straty turniejowe i stąd nieopłacalność.
Rozumiem, że teraz należy to poddać weryfikacji pod kątem kociołka. Jestem ciekaw co kto uważa w tej sprawie.
 

BlossomValvi

Łucznik
No ja nie mam zbadanego żadnego nieobowiązkowego powiększenia oddziału.
Zwiększa straty turniejowe i stąd nieopłacalność.
Rozumiem, że teraz należy to poddać weryfikacji pod kątem kociołka. Jestem ciekaw co kto uważa w tej sprawie.
A wiesz ze już od lat to jest nieaktualne? Tzn to zwiększanie strat? Od momentu jednej walki na gwiazdkę wiec polecam nadrobić zaległości

Opcjonalne badanie nie maja aktualnie żadnego wpływu ani na turniej ani na iglice, a te nieopcjonalne i tak trzeba robić ;)

A co do wioski iglicowej - Ok mój babol z 5 rozdziałem, choć jeśli pamietam dla nowych wiosek chyba dopiero od 5 iglica jest dostępna?
Natomiast jaka korzyść - raz na tydzień ma być jeden kielich za friko, wiec zawsze można coś uzbierać
Zwłaszcza ze kociołek działa na jednostki z konkretnych budynków a tam idą głównie koszarowe

A co do towarow to nie tak, moje obie wioski cały czas je produkuja jest to zabezpieczenie na brak wzmocnień. Jest to bardzo realny scenariusz, bo faktycznie gonie już resztkami zapasów

Edit:
Mnie bardziej martwi ta ilość fragmentów czarów, przyznam odkad wpuścili w PB koszmarne ilości złota, to AM pożera więcej fragmentów niż ja je zdobywam ;)
 

Ovocko

Rycerz
Edit:
Mnie bardziej martwi ta ilość fragmentów czarów, przyznam odkad wpuścili w PB koszmarne ilości złota, to AM pożera więcej fragmentów niż ja je zdobywam ;)

Zużywasz na produkcję deszczy?

Może będzie okazja wyczyścić inwentarz, z eventów wpada sporo budynków które można przepalić, no i zależnie od stylu gry można mieć dużo zaklęć w zapasie
 

BlossomValvi

Łucznik
Zużywasz na produkcję deszczy?

Może będzie okazja wyczyścić inwentarz, z eventów wpada sporo budynków które można przepalić, no i zależnie od stylu gry można mieć dużo zaklęć w zapasie
Tak robię ale tylko te na 100% bo cały skarbiec to raptem 3 worki złota… zacząłem tez robić portalowki bo maja świetny przelicznik czas/mgła (robię przyspieszaczami bo zawsze zapominam ze coś nastawiłem) No i dadzą mnostwo fragmentów

Jasne mam budynki zwłaszcza teraz mnostwo śmiecia z AM (te toalety to porażka) ale traktuje to jaki doraźne rozwiazanie prawdopodobnie będę musiał dostawić więcej bibliotek, które zredukowalem na rzecz dworu i ruin
 

Nusion

Kapłan
Na becie dostaliśmy dziś nową funkcję - event sezonowy - Sezon Snów 2022 :D

W tym evencie nie mamy z góry określonej kolejności zadań.
Każdego dnia dostajemy losowo 4 zadania dzienne z puli zadań dziennych i tak samo co tydzień dostajemy losowo 4 zadania tygodniowe z puli zadań tygodniowych.

Poniżej mamy zadania, które MOGĄ się pojawić, ale nie muszą i nikt nie wie, w jakiej kolejności i czy w ogóle się pojawią :)
Nikt też tak naprawdę nie wie, czy nie pojawią się jakieś inne :)

Zadania są czasem ciężko przetłumaczalne, bo dotyczą eventów, których teraz nie mamy, ale ogólne można się zorientować, o co chodzi
Jak ktoś jest ciekawy, co kryje się pod znakami zapytania, to zapraszam tutaj

Dzienne

1. Zaakceptuj 1 ofertę hurtownika
2. Przekaż 4 PW w cud innego gracza
3. Zainwestuj 5 PW we własny cud
4. Walcz i wygraj 1 konflikt w Iglicy
5. Zdobądź 1 zaklęcie
6. Zbierz walutę eventową wokół miasta 2x
7. ?
8. Wydaj walutę eventową 1x
9. Zbierz walutę eventową wokół miasta 2x
10. Zdobądź monety
11. Zdobądź zasoby
12. Zdobądź 2 Mgły Wizji
13. Zdobądź 1 Katalizator
14. Zdobądź 3 relikty
15. Zdobądź 200 Fragmentów zaklęć
16. Zdobądź 3 punkty w evencie
17. Negocjuj w Iglicy 1x
18. Otwórz jedną skrzynię w evencie
19. ?
20. Udziel pomocy sąsiedzkiej 5x
21. Zamieść 1 ofertę
22. Wyprodukuj surowce w dowolnej manufakturze 8x (3h)
23. Wyprodukuj surowce w dowolnej manufakturze 5x (9h)
24. Wyprodukuj Trunki 10x (warsztat 2-5min)
25. Wyprodukuj Proste Narzędzia 8x (warsztat 15min)
26. Wyprodukuj Chleb 7x (warsztat 1h)
27. Wyprodukuj Zaawansowane Narzędzia 8x (warsztat 3h)
28. Wyprodukuj Kosz Zakupów 4x (warsztat 9h)
29. Wyprodukuj dowolne wzniosłe surowce
30. Wyprodukuj dowolne surowce
31. Zdobądź Orki
32. Wyprodukuj dowolne żywe surowce
33. ?
34 - 43 Zalicz jedno zadanie w evencie
44. Wydaj 4 PW
45. ?
46. Wyszkol jednostki
47 - 50. Użyj różnego zaklęcia 1x
51. Zdobądź manę
52. Zdobądź ziarna
53. Zdobądź unuryt

Tygodniowe

1. Zaakceptuj 10 ofert hurtownika
2. Zainwestuj 38 PW w cudzy cud
3. Zainwestuj 50 PW we własny cud
4. Walcz i zwycięż w 10 konfliktach w Iglicy
5. Zdobądź 7 zaklęć
6. ?
7. ?
8. Zdobądź 10 skrzynek w evencie
9. Zdobądź 20 odznak w przygodach
10. Zdobądź monety
11. Zdobądź zasoby
12. Zdobądź 20-24 Mgły Wizji
13. Zdobądź 10 Katalizatorów
14. Zdobądź 25 reliktów
15. Zdobądź 2300 Fragmentów Zaklęć
16. ?
17. Negocjuj w 10 konfliktach w Iglicy
18-19. Otwórz 10 skrzyń w evencie
20. Udziel pomocy sąsiedzkiej 50x
21. Zamieść 7 ofert
22. Wyprodukuj surowce w dowolnej manufakturze 75x (3h)
23. Wyprodukuj surowce w dowolnej manufakturze 43x (9h)
24. Wyprodukuj Trunki 100x (warsztat 2-5min)
25. Wyprodukuj Proste Narzędzia 75x (warsztat 15min)
26. Wyprodukuj Chleb 63x (warsztat 1h)
27. Wyprodukuj Zaawansowane Narzędzia 77x (warsztat 3h)
28. Wyprodukuj Kosz Zakupów 40x (warsztat 9h)
29. Wyprodukuj dowolne wzniosłe surowce
30. Wyprodukuj dowolne surowce
31. Zdobądź Orki
32. Wyprodukuj dowolne żywe surowce
33. ?
34 - 43. Rozwiąż 10 zadań eventowych
44. Wydaj 40 PW
45. Zalicz 10 "skrzynek" eventowych
46. Wyszkol jednostki
47. Użyj zaklęcia 13x
48. Użyj Czarujący Podarunek 10x
49. Użyj Magicznej Produkcji 10x
50. Użyj Moc Zasobów 10x
51. Otwórz 3 skrzynie w Iglicy
52. Wyprodukuj Skrzynkę z Narzędziami 7x (warsztat 1d)
53. Zdobądź 2000 punktów w turnieju
54. ?
55. Użyj Deszcz Monet 5x
56. ?
57. Użyj Karmy 4x
58. Użyj Zysku Portalu 2x
59. Użyj Strumień Zasobów 4x
60. Użyj przyspieszacza 10x


Źródło

1670490205786.png

1670496455952.png

Nie jest to zwyczajny event jaki znamy, ten będzie się pojawiał niezależnie od innych wydarzeń. Np. teraz na becie jednocześnie trwa Zimowa Magia.
Potrwa aż 75 dni, ma 4 zadania dzienne i 4 tygodniowe. Każdy gracz ma inne zadania, które są przydzielane losowo odpowiednio z puli zadań dziennych i tygodniowych.
Będziemy mieć ponoć 4 takie sezonowe eventy w roku, a więc aż 300 dni, o ile każdy będzie trwał 75 dni. Czyli generalnie non stop event :)

1670490426148.png

Za każde zadanie dzienne dostajemy 5 płatków i 1 klucz. Za zrobienie wszystkich czterech zadań dziennych otwieramy skrzyneczkę, z której losujemy jedną z nagród. Jeśli nie zrobimy zadań danego dnia i nie otworzymy skrzynki - przepadnie.

1670496631839.png

Zadania tygodniowe również mamy 4. Można je odświeżyć, czyli zamienić na inne losowe zadanie, jak nam się któreś nie podoba. Do dyspozycji mamy 2 "odświeżacze", które resetują się co tydzień. Za każde zadanie tygodniowe dostajemy 70 płatków.
Zadania tygodniowe nie przepadają, jeśli ich nie zrobimy. Co tydzień 4 nowe zadania zostają dodane do kolejki. Jeśli zrobimy zaległe zadanie, w jego miejsce wskoczy kolejne z kolejki. Aktywne mamy zawsze tylko 4 zadania. Oczywiście przed końcem eventu warto zrobić wszystkie zadania z kolejki.

1670490751008.png

1670490455282.png

Nagród pokazanych w pionowych kolumnach nie dostajemy wszystkich, można sobie wybrać jedną

1670492204969.png

Za diamenty można wykupić przepustkę do nagród premium (tych oznaczonych złotą ramką).

1670495171116.png
Koszt przepustki do nagród premium został zmieniony z 2500 na 3000 diamentów

Nagrodą w ostatnim punkcie kontrolnym jest Somnial Pool
index.php




Ogłoszenie na forum bety:

Na razie tyle, trzeba się temu bliżej przyjrzeć :)
Póki co, co rusz coś tam dodaję, więc warto sprawdzić za jakiś czas bo będzie edytowane jeszcze 100 razy :p
 
Ostatnia edycja:

Klops

Rozbójnik
No muszę przyznać, że zaciekawiło mnie to nawet. Częstotliwość eventow i PB już mi wyszła bokiem, rutyna i powtarzalność wymuszonych zadań z cyklu kup/zbierz/wyprodukuj sprawiła, że gra mi tak spowszedniała, że musiałem sobie zrobić przerwę i odpocząć od elvenaru. Zadaniami pobocznymi przestałem się interesować dawno temu.. Rozwijanie miasta dla przeskakiwania epok stało się mało satysfakcjonujące. Chyba w głębi duszy czekałem na coś w stylu kociołków i sezonów, mam nadzieję, że będzie to coś ciekawszego niż rozszerzenie w stylu "wydłużony event", w którym po kilku dniach wyskakują zadania dzienne i z frustracją spoglądam, przy każdym logowaniu, na czas pozostały do odblokowania kolejnego zadania. Rutyna rutynę pogania, więc każde próby nadania grze "świeżości" doceniam i trzymam mocno kciuki, żeby wyszło świetnie!!!

Oprawa graficzna sezonu - bardzo ładna
Przykładowe zadania - proste, ale zalatuje tu "wydłużonym eventem"
Możliwość wyboru, niektórych nagród - super sprawa (im częściej tym lepiej)
Nagroda główna - żart?! - czy może jest to budynek ewolucyjny?
Koszt przepustki sezonowej - 2500:diamond:, chyba dotarły do IG podwyżki gazu i ropy, bo robi się w elvenarze coraz drożej.
Pomysł niezależności od klasycznych eventow (w domyśle niezależności też od PB) - odważny i ryzykowny, może być dynamicznie i ciekawie... no i może być męcząco, bardzoooo męcząco, jak pójdzie kiepsko..

Nie mniej jednak czekam z niecierpliwością i życzę IG good Luck!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry