• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

co z tą kulturą

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser235
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser235

Guest
mam następujące pytanie mam kultury 1899 wymagana 1300 dostępną 599 za każdym razem jak buduje budynek to mi kultury ubywa i dostępnej robi się coraz mniej wiem że odwiedziny pomagają jej wzrosnąć(choć według mnie odwiedziny to jedna wielka pomyłka mnie odwiedza może z 3 osoby a reszta to jest niegrającą powinno się to chyba trochę zmienić) ale ile tak naprawdę kultura wzrasta przez postawione budynki kultury na przykład jeden z moich budynków ma korzyść 110 co to oznacza że przez godzinę lub więcej kultura się podnosi o te 110 proszę o wytłumaczenie jak to jest bo tego nie rozumiem
 

Deleted User - 34008

Guest
Kiedy budujesz lub rozbudowujesz budynki zużywasz tą nadmiarową (dostępną) kulturę. Te zużyte punkty wchodzą do puli "wymagane"
Jeśli zwiększa się pula "wymagane" to automatycznie wzrasta liczba punktów potrzebnych do uzyskania konkretnego bonusu, ponieważ jest on wyrażony w procentach.
 

DeletedUser235

Guest
przeczytałam bardzo uważnie i wyszło mi ze raz na 8 godzin jakby odnawia mi się np.przy ubojni 430 kultury dobrze rozumiem? a tam gdzie nie mam żadnych korzyści /trawniki i inne ozdoby/ jest ona tylko jednorazowa

i jeszcze jedna sprawa gdzie mogę sprzedać budynek kultury próbowałam ale wcale mi się nie otwiera taka opcja klikałam na budynek próbowałam u kupca i nic jak to zrobić
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser79

Guest
Nie :) Każdy budynek daje stały przyrost kultury, a inni gracze poprzez pomoc sąsiedzką mogą Ci zwiększyć poziom kultury o 100% kultury danego budynku (tak jak napisałeś, +430 kultury w przypadku ubojni).
Budynki możesz sprzedawać poprzez kliknięcie ikony dolara "$", która znajduje się nad ikoną drzewka technologicznego.

SuxB2GP.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 34008

Guest
Ta ostatnia kolumna w której pojawia się 430/8h oznacza, że jeśli sąsiad kliknie na tym budynku pomoc to dostaniesz bonus 430 pkt kultury na 8 godzin. Tylko postawienie budynku dodaje pkt kultury -jednorazowo. Nie ma budynków "produkujących" kulturę.
Sprzedaż budynków odbywa się za pomocą przycisku na dolnym panelu oznaczonym $
 

DeletedUser

Guest
Tak z ciekawości, a jak wygląda zależność między ilością wykorzystanej populacji a wymaganiem kultury?
Bo widzę, że wymagana zwiększa się o 100 po wykorzystaniu XXX (150?)populacji. Wie ktoś jak dokładnie wzrasta wymaganie?
 

DeletedUser79

Guest
Każdy budynek przy budowie/rozbudowie pobiera różną ilość punktów kultury. Poziom wymaganej kultury jest zależny od tego, ile budynków i na jaki poziom rozbudujesz.
 

DeletedUser

Guest
Tak, ale nie chodzi mi o kulturę którą pobierają budynki, a ilość populacji, co też przekłada się na wymaganą kulturę.
Jest to szczególnie widoczne przy stawianiu manufaktur na poziomie 1, wymagają tylko dużą ilość populacji, a mimo tego wymagana kultura się zmienia o wartości w setkach.
 

DeletedUser

Guest
taki jest cel gry :) Nie może być zbyt łatwo, bo gra po miesiące stałaby się nudna :) Trzeba kombinować.
 

DeletedUser80

Guest
On o chlebie, ci o niebie :)
Pytanie jest bardzo konkretne "jaki wzrost populacji powoduje skok wymagań o 100 punktów kultury pod słoneczkiem?"
Jeżeli nie wiesz, to albo nie pisz albo napisz że nie wiesz a nie tekst "nie może być zbyt łatwo" :)
 

Deleted User - 34008

Guest
PanGry gdzie widzisz słowa "pod słoneczkiem" ?
Z treści pytań wynika, że chodzi o kulturę ( wymaganą i dostępną ) a nie o premię kultury.
 

DeletedUser80

Guest
mam kultury 1899 wymagana 1300 dostępną 599
Ten tekst wyraźnie odnosi się do premii kultury.
I przy premii kultury wraz ze wzrostem populacji rośnie wymagana kultura (podana jest zawsze jako wielokrotność 100 gdyż wzrost o pewną ilość populacji powoduje skok o 100).
I być może mało łopatologicznie (nie ma frazy "pod słoneczkiem") to zostało napisane ale w pytaniu chodzi o tą wartość która powoduje skok o 100 punktów.
 
Status
Zamknięty.
Do góry