• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone CUD ujmujący % płatność za PW.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser48
  • Data rozpoczęcia

Dobry pomysł?

  • tak

    Głosy: 7 87,5%
  • nie

    Głosy: 1 12,5%

  • W sumie głosujących
    8
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser48

Guest
Mógłby być CUD, który by umniejszał % co poziom płatność za PW.
Co Wy na to?
 

DeletedUser1445

Guest
Pomysł może i dobry, tylko, że zaraz zmienią zasady zakupu PW, tak jak zrobili z kupcem,
i gilidia kupiec straciła na swojej wartości w ciągu paru sekund.
A jak nie będą nowych ras wprowadzać to za głupiostójke będzie robic.
 

DeletedUser48

Guest
Fakt, kombinować zawsze mogą, a nowa rasa chyba już na horyzoncie:)
 

DeletedUser1088

Guest
z tego co mogę przypuszczać to następny cud będzie wzmacniał jednostkę magiczną. Tylko po co? jak re balans znowu ją osłabi:)
aż w końcu będziemy się cieszyć jak na turnieju uda się jedną prowincję zrobić do końca

co do cudu z PW to raczej nie przejdzie skoro Księga Tajemnic na 16 poziomie produkuje dodatkowe 4PW na dobę
 

DeletedUser626

Guest
Jak miałoby to działać? Cena PW nie jest stała, rośnie po każdym zakupie, u każdego Cud zmniejszałby więc cenę o inną wartość?
 

DeletedUser449

Guest
@Dragomira
Co tu jest niejasne? Cud zmniejszałby koszty procentowo, nie ilościowo.
Jeśli ktoś płaci 100 000 - to cud zmniejszający cenę o 20% zmniejszyłby cenę do 80 000 (czyli o 20k)
Jak ktoś płaci 650 000, to cud zmniejszający cenę o 20% zmniejszyłby koszty do 520 000 (czyli o 130k)
Więc zmniejszenie ceny w przypadku obu graczy jest różne (jeden oszczędza 20k, inny 130k), ale wartość procentowa wynosi tyle samo.
 

DeletedUser626

Guest
I rozumiem, obniżenie miałoby działać na stałe, tzn. każde następne PW tańsze o 20%? Co więc dałyby następne poziomu Cudu? Nie można zejść do 100%, Cuda już teraz mają 20 poziomów, a może będą miały więcej - po 1% za poziom za to zostanie przez Graczy wyśmiane, jako kolejny bezużyteczny Cud.
Jeśli natomiast obniżenie będzie jednorazowe, to właśnie różnica kto ile zaoszczędzi stanie się problemem, bo czemu za ten sam wysiłek ma być różna nagroda.

Nie zrozumcie mnie źle, nie jestem przeciw, ale rzucenie hasła "obniżmy cenę" to trochę mało.
 

DeletedUser1088

Guest
według mnie ten cud nie ma prawa bytu;)
dlaczego?
ponieważ, obniżenie ceny PW będzie się wiązało z inwestycją PW w rozbudowę cudu.
czyli tłumacząc z polskiego na polski
obniżenie ceny PW, czyli zakupu większej ilości PW w tej samej cenie, jest związane z zainwestowaniem w dany cud PW, aby go rozbudować. Więc im chcemy mieć niższą cenę za PW tym więcej PW musimy wydać, więc cena wzrasta;)

btw.
mam pytanie do twórców, którzy są odpowiedzialni za cuda. Czemu najwyższy bonus otrzymuje się na 16 poziomie a nie 20??? może delikatna zmiana typu 21 poziom. Lub jeśli tak bardzo lubią 5 (piątki) to starter może mieć poziom 0 (zerowy) ;)

i drugie btw
dlaczego ta gra jest tak nieścisła
raz używacie systemu dziesiątkowego (np. cuda) a raz dwunastkowego (turnieje/wojsko)
dobrze że nie używamy jeszcze jednostek odległości i ciężaru, bo byśmy musieli w milach przeliczać czy funtach i uncjach;)
 

DeletedUser1532

Guest
według mnie ten cud nie ma prawa bytu;)
dlaczego?
ponieważ, obniżenie ceny PW będzie się wiązało z inwestycją PW w rozbudowę cudu.
czyli tłumacząc z polskiego na polski
obniżenie ceny PW, czyli zakupu większej ilości PW w tej samej cenie, jest związane z zainwestowaniem w dany cud PW, aby go rozbudować. Więc im chcemy mieć niższą cenę za PW tym więcej PW musimy wydać, więc cena wzrasta;)



Moim zdaniem nie ma sensu dokładać kolejnego "cudu" tylko dodać możliwość kupienia PW za zasoby w takim samym stosunku wzrastającym jak było przy monetach.
Monety : 500, 1000, 1500 itd.
Zasoby : 50, 100, 150 itd.
Takie rozwiązanie na pewno nie jednego by ucieszyło:)
 

Deleted User - 172852

Guest
sleep2 - "dobrze że nie używamy jeszcze jednostek odległości i ciężaru, bo byśmy musieli w milach przeliczać czy funtach i uncjach". - Zapomniałeś o baryłkach :)
 

DeletedUser449

Guest
@sleep2
Wprowadzili tak bezsensowny cud jak księgę tajemnic, to mieliby tego nie wprowadzić? Podobnie jak z tym cudem, byłby stosunkowo opłacalny na pierwszym poziomie (za zajęte miejsce oferowałby niewielkie korzyści, ale lepsze niż nic).
Pamiętaj że każdy cud na dwa bonusy, więc trzeba uwzględnić korzyści również z drugiego. Ponadto, antyczne cuda mają najlepszy przyrost punktów rankingowych za zajmowane miejsce - zwiększanych ponadto przez "Trony wysokich ludzi". Więc nawet jeśli trzeba byłoby zainwestować więcej PW niż się zwróci, nadal ten cud zainteresowałby niektórych graczy. Taki cud oferuje tak jakby darmowe punkty wiedzy liczące się do rankingu (darmowe - bo można ich kupić więcej za tę samą kwotę).
Nawet pod względem PW może się opłacać, jeśli prawidłowo dobrać wartości. Wystarczy że obniżka ceny sprawi, że przy zakupie ogromnej ilości punktów ostatecznie zdobywa się ich dużo więcej niż bez tego antycznego cudu.
Innymi słowy - gdy jakiś gracz kiedyś będzie płacił 20kk za jeden punkt wiedzy i w ta kwota będzie więcej niż poziom ratusza, ktoś z antycznym cudem oferujący upust 25% na 20 poziomie będzie kupował za 15kk... co oznacza że będzie mógł kupić 10 000 punktów wiedzy za złoto zanim dobije do kwoty 20kk! Kiedy gracz bez tego cudu będzie mógł co najwyżej wydawać złoto u naszego "+50% prowizji za zakup" kupca... :)
Wiem że płacenie 20kk za jeden punkt to przesada i zbieranie tyle złota by dobić do takiej kwoty to lata gry, ale przesada tu jest zamierzona - tylko wskazuje, że właściwie dobierając korzyści z cudu może jak najbardziej się opłacać pod każdym względem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1088

Guest
@Kalart
akurat co do cudu księga tajemnic to się z Tobą nie zgodzę;)
ja uważam go za fajny właśnie przez długość użytkowania.
po 3,5 roku zacznie się zwracać;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry