• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Cudaki w dalszych etapach gry.

Tancerz ostrzy

Wędrowiec
Witajcie. Gram kilka lat hmm no może 2-3 może więcej sam nie wiem ten czas tak szybko umyka. Obecnie przemierzam siedemnasty rozdział kupcy z unuru grając bez spiny aczkolwiek systematyczne. A teraz do meritum, nieśpieszno mi było stawiać antyczne cuda pod pretekstem nie jestem pewien czy będą dobe na dłuższą metę dlatego postawiłem tylko kilka tj: księga tajemnic obecnie na 23 lvl wiem przesadziłem, złota otchłań 31lvl nie żałuję, ruiny strażnicy 26 lvl daje 217k kultury i 13k punktów rankingowych w sumie ok, labirynt ciemnej materi 17 lvl wątpliwa korzyść, całkiem świeże smocze opactwo i tutaj pójdę wysoko, wieże zachodzącego śłońca 22 lvl rozpad ziaren był dokuczliwy dlatego wieże stoją, gorące źródło młodości 6 lvl sądzę że warto tutaj wrzucić worek pw. Teraz pytanko dla starych i nieco młodszych wyjadaczy, gdybyście zaczynali od nowa z obecnym bagażem doświadczeń na jakie cudaki poszły by wasze tysiące pw? Nawiasem dodam że bardziej pasują mi negocjacje na prowincji pyk i gotowe a bitwy z automatu dają słaby wynik co zmusza do czasochłonnej walki wręcz. W iglicy siłą rzeczy idę scieżką walk z raczej mizernym skutkiem, mam też sporo pw w paczkach czekających na swój dzień.
Pozdrówka.
 

Ovocko

Rycerz
Hmmm, to bardzo mocno zależy od profilu miasta i tego, co się chce osiągnąć. Sporo cudów działa na zasadzie naczyń połączonych i jeśli zabraknie jednego elementu, efekt pozostałych jest słabszy albo w ogóle się sypie

Ja bym przede wszsystkim postawił na trio:
Kryształowa Latarnia + Latarnia Sąsiedztwa + Ruiny Strażnicy. Te trzy cuda (zwłaszcza dwa pierwsze) pozwalają na osiągnięcie i utrzymanie na stałym poziomie premii kultury na poziomie kiluset procent (a nawet więcej), w zależności od tego ile łapek jesteś w stanie zdobyć oraz ile masz czarów podarunku by podbić efekt tych łapek.

Mając wysoką premię kultury opłaca się rozbudować wieże dobrobytu, a także (od stosunkowo niedawna) wykopaliska oraz otchłań. Tę ostatnią zresztą opłaca się mieć również dla populacji. Jak już jesteśmy przy populacji, to również hale - razem z otchłanią pozwalają na bardzo istotne ograniczenie rezydencji, przy bardziej wojskowym profilu miasta oraz zestawie budynków dających sporo populacji, można się tych rezydencji pozbyć całkowicie.

Kolejnym interesującym cudem jest piramida, jak ktoś ma dużo zbrojowni to dzięki piramidzie możę w ogóle wyeliminować ze swojego miasta manufaktury żywych towarów, zdobywając je dawanego przez piramidę bonusa od produkcji orków.
Na podobnej zasadzie towary zwykłe zapewnia gildia - przy wysokim bonusie kultury (patrz: latarnie+ruiny) bardziej opłaca się produkować młotki i wymieniać je na towary w gilidii, niż produkować towary w manufakturach. Gildia dodatkowo zwiększa produkcję portalową, co przydaje się przy przechodzeniu ras.

Świątynia duchów do produkcji unurytu, opactwo do produkcji many. Od pewnego momentu przydaje się wir (zwłaszcza w XX rozdziale)
Smocza arka jest kapitalnym źródłem katalizatorów (na tyle dobrym, by nie musieć produkować ich w akademii magii)

Z wojskowych cudów oczywiśce wszystkie przyśpieszające produkcję (iglice-źródła-akademia), zakrzywienie, simia, grzyby, bastion. Cuda zwiększające atak (oprócz tych, co już się przewinęły: ropuchy, kuźnia) też się przydadzą.
Reszta w zależności od potrzeb i możliwości, np. jeśli ktoś często zagląda do gry, to może mieć sens postawienie cudów produkujących wojsko (zbiór co 3h), ale jeśli zagląda rzadko, to raczej nie będzie miał z nich istotnego pożytku.

Są cuda, które mogą mieć sens na pewnym etapie, ale np. później stają się zbędne lub wręcz przeszkadzają (np. ambasada enara czy wieże słońca)
 

Charlene

Szef kuchni
Podam Ci moje typy.
Widzę, że ścieżka wojskowa Cię nie interesuje a wolisz negocjować, więc możesz rozważyć Centrum Handlowe (wyciąga więcej surowców na zaklęciu)
Gildia Kupiecka - MUST HAVE( stawiaj od razu), bo im dalej w las, tym bardziej mozolna jest produkcja surowców rasy, więc jej wzrost do produkcji jest bardzo istotny, oraz hurtownik, gdzie zdobędziesz bardzo dużo surowców podstawowych za młotki i monety( aby mieć dużo młotków trzeba mieć kilka warsztatów magicznych, które będą działały na zaklęciu i tu możesz postawić Wieże Dobrobytu, ale wystarczy Ci 11 poziom. Trzeba mieć też wysoki poziom kultury i możesz rozważyć postawienie Kryształowej Latarni Morskiej też na max 11 poziom chyba, że Ruiny Ci wystarczają. Nie napisałeś czy Ci się przelewa, czy ich brakuje a jest to istotne)
Wir Magazynujący - no tutaj to wszystko zależy od tego, ile masz w zapasie portalówek i jak szybko chcesz zrobić daną rasę. Wir pomaga wycisnąć więcej z portalówek i tym samym trochę ich oszczędzić oraz bardzo pomaga w XX rozdziale, żeby nie zdobywać kosmicznej ilości surowców na budowanie zespołów. Jak robisz wolno rasy i jesteś cierpliwy, to nie musisz go stawiać, ale jak już to postaw na 17 poziomie.
Świątynia Duchów- stawiaj od razu, nie wyrobisz potem z unurytem a z Iglicy dostaje się konkretne ilości, wystarczy Ci 17 poziom.
Valloryjska Wieża Pieczęci - odpowiednik Wież Zachodzącego Słońca ale dla unurytu. Wystarczy Ci 17-21 poziom.

Zamiast Źródeł Młodości postawiłabym Górskie Hale, bo dają tyle popki co Złota Otchłań, ale to musisz sprawdzić, co Ci da większy przyrost. Ja mam raptem 9 rezydek magicznych i jak patrzę po swoich statystykach, to z Hal mam +120k popki a ze Źródeł bym miała +60,8k, więc to do Twojej własnej oceny. Księga tajemnic to totalnie nie potrzebny cudak. Opactwo koniecznie rozwijaj, żeby z zaklęć uzyskiwać manę, bo jej trzeba bardzooo dużoooo. Labirynt Ciemnej Materii no skoro już jest... szczerze mówiąc manę można od tak zdobyć dzięki Smoczemu Opactwu i ten rozpad jest nie potrzebny, bo jak potrzebujesz np 200k many, to użyjesz sobie na to zaklęć, wykorzystasz manę i tyle. Wieże Zachodzącego Słońca- zdecydowanie potrzebny cudak i ten 22 poziom Ci wystarczy.
W sumie to tylko tyle :) cudaki wojskowe Cię nie interesują ( jakbyś miał teraz iść na wojenkę, to masz do postawienia przynajmniej 7 cudaków do najwyższych poziomów) więc ja bym postawiła tylko tyle. Cała reszta to miły bonusik, ale nie jakieś wow i są ważniejsze cuda potrzebne do ułatwienia sobie gry.
 

Wewe1

Zwiadowca
Ja bym postawiła iglice ,prawdzie to wojenny cudak ale mając je wysoko szybciej szkoli wojsko w koszarach i wzmacnia łuczników co bardzo pomaga w Iglicy robionej wojskiem dodatkowo cud nie jest duży.
 
Do góry