• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

cudaki

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1092
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser1092

Guest
Hejka. Mam pytanie na temat antycznych cudaków. Mam ich 3:klasztor, latarnia oraz zlota otchlan. Mysle Nad likwidacją zlotej otchlani i zeby dac co innego. Hale będę chciała postawic ale nie mam run. Co jeszcze polecacie? Interesuje mnie coś co młotki by mi dawało ale nie wiem na co sie zdecydowac. Pozdrawiam
 

DeletedUser1658

Guest
Likwidacja Złotej Otchłani to według mnie nie jest dobry pomysł. Jest to cud, który zajmuje najmniej miejsca 3x3 a w dalszej części gry daje naprawdę sporą liczbę populacji.
 

DeletedUser449

Guest
Likwidacja złotej otchłani, jednego z najlepszych antycznych cudów to raczej kiepski pomysł. Już prędzej zburzyłbym latarnię i klasztor jednocześnie. Populacja jest najważniejsza, bo pozwala na rozbudowę manufaktur.
Niemal wszystkie cuda są przydatne. Łatwiej byłoby wymienić te, który przydają się w najmniejszym stopniu. Jednym z nich jest właśnie antyczny cud dający narzędzia - wieże dobrobytu. Akurat młotki bardzo łatwo pozyskiwać przy odrobinie aktywności, a gdy ktoś poświęci te kilka lub kilkanaście minut dziennie na przeklikanie zadań, to zawsze opływa w nadmiar narzędzi.
Wiele zależy od stylu gry. Niemniej właśnie złota otchłań i górskie hale są najbardziej wartościowe. Księga tajemnic jest warta uwagi w długofalowej strategii, w końcu sama się finansuje. W przypadku pozostałych cudów ważny jest styl gry gracza i jego wizja.
 

DeletedUser1092

Guest
Dlatego pytam, a że złota otchłan daje populacje to wiem dlatego ją mam. Co do latarni to nie wiem czy warto trzymać....i co polecacie na młotki jaki cudak?
 

DeletedUser1763

Guest
Jeśli Ci zależy na bonusach do towarów i zwiększonym czasie pomocy sąsiedzkiej to jak najbardziej trzymaj. Z każdym nowym poziomem cudu profity się zwiększają, więc też warto o tym pomyśleć. Ale ogólnie to tak jak @Kalart napisał, wszystko zależy od Twojego stylu gry i wizji :p Co do zasobów to najlepsze będą wieże dobrobytu jak masz mniej czasu na grę... a jak masz dużo czasu na grę to bardziej opłaca się zdobywać zasoby na inne sposoby (np. zadania lub krótki okres produkcji w warsztatach) :)
 

DeletedUser1088

Guest
na młotki najlepsza jest księga tajemnic
ale musisz ja podnieść na przyzwoity 11-16 poziom
wtedy daje dużo dużo młoteczków za zwiad
 

DeletedUser1092

Guest
Jeśli Ci zależy na bonusach do towarów i zwiększonym czasie pomocy sąsiedzkiej to jak najbardziej trzymaj. Z każdym nowym poziomem cudu profity się zwiększają, więc też warto o tym pomyśleć. Ale ogólnie to tak jak @Kalart napisał, wszystko zależy od Twojego stylu gry i wizji :p Co do zasobów to najlepsze będą wieże dobrobytu jak masz mniej czasu na grę... a jak masz dużo czasu na grę to bardziej opłaca się zdobywać zasoby na inne sposoby (np. zadania lub krótki okres produkcji w warsztatach) :)
Niestety nie mam dużo czasu na gre...jak wejde 2 razy na dzień to sukces :)
 

DeletedUser1067

Guest
Wydaje mi się, że sporo Narzędzi dają Bezdenne Wykopaliska - na 20 lvl - 14% z pojemności magazynu to nawet 300 tys. Zasobów. Gdzie dla porównania Wieża dobrobytu to raptem 3,5% na 20 lvl.
 

DeletedUser1763

Guest
No tak ilościowo na raz owszem. Wieże jednak można zbierać co 3h a wykopaliska co 24h. Chyba, że @MuShu22 uwzględniłeś i to :D to zwracam honory, Ja tak dokładnie nie liczyłem :p Ale jeśli @cepinka tak jak napisała wchodzi do gry 1-2x dziennie to faktyko, lepsze są wykopaliska i księga tajemnic :)
 

DeletedUser1067

Guest
Uwzględniłem aktywność Gracza :) gdy napisała, że wchodzi rzadko :) przy innych założeniach wieże lepsze :)
 

jakub357

Łucznik
Według mnie, Księga Tajemnic się nie opłaca, zwłaszcza w dalszym etapie gry, gdzie zwiady trwają bardzo długo.
Najlepsze dla Ciebie byłyby Bezdenne Wykopaliska :)
 

Deleted User - 172852

Guest
Dodam jeszcze od siebie, że stawiając manufaktury i warsztaty trzeba brać pod uwagę ilości produkowanych młotków i zużywanych w manufakturach/badaniach/rozbudowach :) Po prostu trzeba dopasować sobie ilość budynków. Jeśli notorycznie brakuje młotków, to znaczy, że masz za dużo manufaktur albo za mało warsztatów. Najprościej jest sobie sprawę przemyśleć, przeliczyć i coś dobudować lub zburzyć :) A dopiero potem myśleć nad cudem, który zwiększy ilość młotków :)
 

DeletedUser1092

Guest
A czy klasztor w ogóle coś daje? wiadomo kulture...ale te leczenie wojska czy jakoś tak sprawdza się? warto trzymać? jesli tak to na którym lvl najlepiej?
 

DeletedUser1763

Guest
Procentowo zwiększa zdrowie jednostek, stają się wytrzymalsze co może przekładać się na wynik bitwy. Jeśli dużo walczysz to - tak, w przeciwnym wypadku - nie. Na jakim poziomie? Oczywiście na jak najwyższym :) Na 20 lv. dodaje +21.0% do zdrowia jednostek co w sumie nie jest mało.
Tutaj masz link do wiki ze wszystkimi cyferkami: https://pl.wiki.elvenar.com/index.php?title=Antyczne_Cuda_Elfów
Sama powinnaś ocenić czy Ci się przyda ten budynek. Z cudami jest trudno doradzić, wszystko zależy od stylu gry.
 

DeletedUser629

Guest
Ja zamiast latarni, postawiłam ruiny strażnicy ... są gabarytowo mniejsze i dają niezłą ilość kultury a przy tym bonus do pomocy sąsiedzkiej w ilości a nie w czasie ... jest spoko... bo nigdy nie zabraknie sąsiadom kultury do łapkowania , Klasztor i parę innych cudów... trzymam dla "wojaczki", wieże dla młoteczków ... otchłań i hale dla populacji no i pszczółeczka jest niezawodna :)
Ale sama musisz te cuda przestudiować .. bo jak piszesz, że rzadko wchodzisz na grę .. to i rzadko je będziesz budować do wyższego poziomu, oprócz tego nie wiem w jakiej jesteś epoce i co możesz postawić ... masz troszkę podpowiedzi teraz Ty wybierasz !
Powodzonka :)
 

Deleted User - 172852

Guest
Co do samego klasztoru. Mój jest na 7 poziomie i daje 8.189 kultury. To całkiem ładny wynik moim skromnym zdaniem. A co do jego użyteczności w walkach... We własnych prowincjach negocjuję z wiadomych względów, ale w walkach turniejowych ten budynek spisuje się doskonale :) Podnosi ilość HP oddziałów na tyle, że z powodzeniem wygrałam 2/3 walk do 20 prowincji włącznie. Pozostałą 1/3 wynegocjowałam :)
Ale tak jak pisała Agafi, musisz sama przyjrzeć się budynkom, zapoznać się z ich zaletami i ostatecznie zdecydować, który jest zbliżony najbardziej do Twoich oczekiwań :)
 

DeletedUser1092

Guest
Ja zamiast latarni, postawiłam ruiny strażnicy ... są gabarytowo mniejsze i dają niezłą ilość kultury a przy tym bonus do pomocy sąsiedzkiej w ilości a nie w czasie ... jest spoko... bo nigdy nie zabraknie sąsiadom kultury do łapkowania , Klasztor i parę innych cudów... trzymam dla "wojaczki", wieże dla młoteczków ... otchłań i hale dla populacji no i pszczółeczka jest niezawodna :)
Ale sama musisz te cuda przestudiować .. bo jak piszesz, że rzadko wchodzisz na grę .. to i rzadko je będziesz budować do wyższego poziomu, oprócz tego nie wiem w jakiej jesteś epoce i co możesz postawić ... masz troszkę podpowiedzi teraz Ty wybierasz !
Powodzonka :)
W chwili obecnie jjestem na orkach 3/4 już za mną. Od poniedziałku do piątku jak wejde 2 razy w ciągu dnia to super. Weekend staram sięcześciej a też różnie wychodzi. Strażnicy ruiny właśnie buduje, noe niestety cudaków na młotków póki co miejsca nie mam. Ogólnie przy zdobywaniu prowincji raczej negocjuje, co do turniejów to tak trochę tego troche tego. Muszę się pożadnie zastanowić, czy moja ilość walk jest spora żeby wymienić owy klasztor na co innego. Kiedyś więcej walczyłam, ale teraz to praktycznie przegfrywam. Na turniejach jest lepiej, ale przez moja słabą nieobecność mam mało młotków by wojsko naprodukować. Dziękowac jednak za rady. Sredecznie pozdrawiam.
 

DeletedUser110

Guest
Mysle Nad likwidacją zlotej otchlani i zeby dac co innego. Hale będę chciała postawic ale nie mam run. Co jeszcze polecacie?
Według mnie powinnaś zlikwidować Latarnię. W późniejszych etapach będziesz się zmagać z brakiem populacji. Latarni nie mam w ogóle i nie widzę sensu jej posiadania.
 

jakub357

Łucznik
Według mnie powinnaś zlikwidować Latarnię. W późniejszych etapach będziesz się zmagać z brakiem populacji. Latarni nie mam w ogóle i nie widzę sensu jej posiadania.

Też właśnie zastanawiam się nad sensownością Latarni, lecz aktualnie, przy codziennym rozdawaniu motywek - no sporo tych surowców daje... Z ekonomicznego punktu widzenia jednak jest opłacalna.

Otchłań radzę, jak koledzy wyżej, zostawić - po prostu się opłaca.
Dalej, takim budynkiem MUST HAVE są Górskie Hale.
 
Do góry