• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Czarne Owce

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser174
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser174

Guest
@jarq świetny apel by używać pięknych polskich słów. To >zajefajnie< do której grupy się zalicza? jest piękne czy polskie? Bo wg moich kryteriów ani jedno, ani drugie.

a to właśnie za to słowo rozpętała sie tutaj burza, bo modzi postanowili urządzić tutaj obrone Częstochowy za jakiś ohydny rynsztokowy slang zasłaniając sie regulaminem. A zdaje się językiem obowiązującym na tym forum jest chyba polski... a >zajefajnie< za które tu modzi umierają na polu chwały nie istnieje, a przynajmniej nie wg słownika uznawanego za oficjalny.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Jeśli chodzi o słowo to nie było to na pewno"zjefany" tylko trochę inne. Co do istnienia tego słowa to proszę - Słownik.

Proszę nas zrozumieć język polski jest tak bogaty, że trudno określić na co pozwolić a na co nie. Jeden pozwoli na coś więcej inny moderator już nie, więc przyjęliśmy jedną zasadę(aby wszyscy moderatorzy traktowali jednakowo dane słowa), jeśli słowo w słowniku uznane jest jako wulgaryzm to nie można go stosować na forum.
 
@jarq, ponawiam moje pytanie: co z usuwaniem postow z uzasadnieniem "offtop",
ktore nie zawieraly zadnych wulgaryzmow ani nie mialy nic wspolnego z dyskusja
na ich temat ? Podkreslam raz jeszcze, temat "Czarne Owce" to temat
dotyczacy jednego konkretnego bractwa i moze jestem za glupi, ale nie za bardzo
rozumiem, jak jakikolwiek post czlonka tego bractwa moze tu byc offtopem.

EDIT: Post nieaktualny, sprawa mojego usunietego postu zostala wyjasniona.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
fajnie że wreszcie wszystko zostało "wyjaśnione"...

już sie nawet nie będę drążyć tematu >zajefajnie<, bo to szkoda sobie strzępić klawiaturę. Skoro nawet na stronce zapodanej przez @jarq pisze jak wół
Słownik języka polskiego PWN
z****
1. posp. «bardzo intensywny»
2. posp. «robiący duże wrażenie»

ale nasza zajefajna ekipa ma inny słownik... i w ich słowniku >zajefajnie< klasyfikuje się jako piękne polskie słówko z języka potocznego... to ja nie mam uwag.
Mam inną definicję języka potocznego. I rynsztokowy slang w te ramy się nie mieści.


Z bardzo poprawną polszczyzną mogę jedynie Wam złożyć życzenia: żeby was gęś kopła...

to teraz chyba już mozna zamknąć temat
mi odeszła ochota aby sie udzielać w tym wątku. Zwłaszcza po tym bagnie jakie się tu zrobiło. I to nie z naszej (gospodarzy) winy tylko zajefajna ekipa elvenar team wparowała i zrobiła syf. Mam nadzieję ze jesteście z siebie dumni :) To się nazywa nadgorliwość.

Po tej akcji mam focha na forum... może mi kiedyś przejdzie...
 

DeletedUser

Guest
Jeśli chodzi o słowo to nie było to na pewno"zjefany" tylko trochę inne. Co do istnienia tego słowa to proszę - Słownik.

Proszę nas zrozumieć język polski jest tak bogaty, że trudno określić na co pozwolić a na co nie. Jeden pozwoli na coś więcej inny moderator już nie, więc przyjęliśmy jedną zasadę(aby wszyscy moderatorzy traktowali jednakowo dane słowa), jeśli słowo w słowniku uznane jest jako wulgaryzm to nie można go stosować na forum.

@jarq link który podałeś został usunięty z moim postem przez modów jako oftop, nosz k...a to znaczy mamy różne regulaminy?
do tego sami zaczeli oftop a teraz rzucasz ten sam argument który został przez nich zbyty za pomocą przestarzałego wywiadu z profesorem w gazecie niespecjalistycznej - to można odczytać tylko i wyłącznie jako osobiste zdanie pana M. a nie wykładnię dydaktyczną.

Poza tym patrz co tam pisze (chyba niezbyt trudno siegnąć dalej niz pierwszą linijkę?):
1. posp. «bardzo intensywny»
2. posp. «robiący duże wrażenie»

Poza modami każdy tu obecny odczytał to prawidłowo z kontekstu

I generalnie tydzień byłem offline i zaczynam sobie to chwalić, bo jak tak czytam to jedyny burdel*, który jest na tym forum to tylko z powodu zespołu**.

*burdel posp. bałagan to tłumaczenie dla słabo znających język polski lub dla bywalców pewnego domu
**ostatnie przykłady: mętna obietnica "niespodzianki" od iG za wprowadzenie renowacji (jak na razie zostało samo g); tak/nie w kwestii usuwania tematów jako wykładnia zespołu; czy też "profesorski" poziom języka polskiego itd itp
 

DeletedUser174

Guest
dalej mam focha na forum
i dalej ciśnie mnie ten syf co nam tutaj urządziła zajefajna ekipa teamu...

ale kij z nimi. Łowiecki to łowiecki! Łowiecki są ponad to! Jakkolwiek to brzmi Łowiecki są po byku :D i żadna zajefajna ekipa teamu tego nie zmieni. Niech się gonią, a my robimy to co nam najlepiej wychodzi, robimy swoje.

nie, nie zrobiliśmy tym razem żadnego rekorda world. A ze top1 serwa.. e to przecież norma... to co mam się tym niby bezwstydnie chwalić że łowiecki to som najlepsze? Eeee to bez sensu... przecież jaka owca jest każdy widzi... W tym względzie jesteśmy akurat nudni i przewidywalni, ale każdy ma jakieś wady także ten... no... ta... tolerancja!

A co myślita że jak już nie mamy mega wyniku w turku to że niby nie ma się czym chwalić? A to już na pewno! Może w innych bractwach tak, ale w Łowieckach? Nie da rady!

Franek takiego rekorda sobie wykręcił ze na top6 serwa starczyło nawet
Do tego rispetto tak zaszalał że mimo iz na pierwszej stronie się nie znalazł, mimo iż nie poprawił wyniku na 30%, ale mimo tego i tak wykroił sobie kolejny najlepszy zestaw punktów
Ethel, Ljosael, Artuditu też zaliczyli swoje "życiówki"
nasze ostatnie nabytki nie zostają w tyle i dziewczyny dają czadu a jagienka wyskoczyła blisko swojego rekordowego wyniku. Jeszcze o nich będzie głośno na turniejowych rankach
Jaszczoomp do nas wpadł i wystartował z wynikiem na 4k
i... no dobra już nie bedę Was zanudzać... bo nie sposób wymienić wszystkich... przykładowo Madi i Przemek wyciapali po 4k na turku to jak o nich nie wspomnieć... a o innych? hihi nawet ja prawie polizałam swój rekord ^^
także mega sorki za niewymienionych...

także mimo mojego focha na forum ale tylu indywidualnych rekordów nie byłam w stanie przemilczeć. Jakkolwiek to brzmi nieprawdopodobnie to nie było w żaden sposób ustalone. Tak samo wyszło... Jak bum-cyk -cyk! Tym bardziej jest to niesamowite.
A do tego Kati jeszcze do nas wróciła! I dostaliśmy poemat pochwalny od Oldiego :)
Jest się z czego cieszyć.
Nawet chyba wczorajsza żarta nam się udała (choć trochę) ;)

I jeszcze podziękowania dla Sprilola za bardzo odpowiedzialną (aczkolwiek pewnie trudną) decyzję. Szacun! Doceniamy!

a jak kogoś skręca z zazdrości to sory bardzo... ale jest czego zazdrościć więc uczucie rozgrzeszone :p To naprawdę nie nasza wina ze jesteśmy najlepsi. Bo Łowca brzmi dumnie!
 

DeletedUser2264

Guest
Tak, tak, jak dobrze jest wrócić do domku :)
Mamy poetę, no cóż, Oldi kosi Konrada :D
A co do żartu to nieźle wszystkich wkręciliście, wielka ulga jak się Chrisu przyznał.- Szacunek, wkręcać trzeba umieć :)

Także ten, Łowiecki som the best!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Witam. Tzn, że co? To co napisała kikimora w ostatnim poście to żart? A kim jest Oldi? Pozdrawiam.
 

DeletedUser2264

Guest
Witam. Tzn, że co? To co napisała kikimora w ostatnim poście to żart? A kim jest Oldi? Pozdrawiam.
Żart to psikus primaaprilisowy :)
Oldi to nasz brat, który pięknie wierszem pisze. Przedwczoraj popełnił poemat pochwalny :) bardzo udany.

Pozdrowienia
 

DeletedUser

Guest
Ha ha ha. Ożeż Ty! I to jak się dałem nabrać. Będzie zemsta nietoperza. Nie pozdrawiam. Ha ha ha.
 

DeletedUser174

Guest
oj sąsiedzie... nie fochaj się;) I gratki za dobór awatarka... bardzo udany - mnie się bardzo podobuje.. hm ciekawe czy wystarczająco się podlizałam by uniknąć tej zemsty?

Chciałam zostawić informację że mamy jedno wolne miejsce i możemy przygarnąć jakąś zabłąkaną sierotkę co to swojego miejsca nie może jakoś znaleźć. Mamy jeden wakat w naszym stadku i możemy przytulić jakiegoś szaleńca... poczuje się jak w domu u nas. Ze swoimi to jakoś zawsze lepiej "chorować" :D Odważnych i głodnych wyzwań prosimy o kontakt w grze.

Oczywiście z wrodzoną skromnością to chyba też powinnam się czymś pochwalić... ot tak żeby tradycji stało sie zadość. Tradycja rzecz święta przecież! a co myślicie że jak przyszłam na forum poinformować tylko ze mamy wakat to się nie da? A ta... ludzie małej wiary...

Ostatni turniej to były zwoje. To to taki raczej trudny turniej jest i każdy do niego podchodzi jak pies do jeża. I nie mieliśmy pełnego składu co też znacząco podcina skrzydła jeżeli chodzi o grupowe wyniki. Do tego gorący okres przedświątecznych przygotowań, wiec i czasu na grę każdy miał troszkę mniej niż zazwyczaj. To mimo tych wszystkich niesprzyjających okoliczności utłukliśmy ponad 63k w turnieju. I co...? Owce som the best i kropka. No sory, ale to nie nasza wina, zę jesteśmy najlepszym bractwem
A i ja mam swój osobisty sukces , bo turniejowa klasyfikacja mnie satysfakcjonuje... i dobrze mi z tym :p

Też KOFAM ŁOWCE :)))


A przy okazji jeszcze zaległość :) wprawdzie jakiś inny ktoś miał to zrobić...
Kolega Kylar Stern nam popełnił takowy poemat :) i za jego zgoda oczywiście zostaje tutaj umieszczony. Zobaczcie jakie perełki nam się chowają :) A jak Olduś pozwoli to może i próbkę jego twórczości umieścimy... Przyjemnej lektury :)

Może ja nie jestem Oldim
Rymów tak nie składam płynnie
Lecz się z Wami dziś podzielę
Tym wierszykiem na niedziele

Chciałbym tylko Wam powiedzieć
Moi drodzy przyjaciele
Ze to zaszczyt jest i honor
Ze to bractwo z Wami dziele

Mimo groźnej Kikimory
W Owcach nie ma żadnej zmory
Każdy stara się jak może
I drugiemu tez pomoże

Turniej dla nas nie przeszkoda
Każdy coś od siebie doda
A gdy nagle rekord padnie
Wszyscy dziwią się przesadnie

Łapki tutaj każdy daje
Nawet w weekend nie przestaje
A na czacie - Moi mili -
Ciszy nie ma ani chwili

Każdy chce się czymś podzielić
Radościami i troskami
Z Owieczkami się wymienić

Cudna jest ta nasza grupa
Lepsza niż cyrkowa trupa
Mimo ze my Czarne Owce
Nie zbaczamy na manowce

A wiec kończąc ten poemat
Rozwijamy ten nasz temat
Może ktoś tez wiersz napisze
Swa twórczością się popisze
 

DeletedUser

Guest
Witam. Moja droga sąsiadeczko, Kikimoro i Wy jej puszyste stadko. Oczywiście, że się nie focham. Mój ostatni post był żartem, tak samo jak Twój. Bardzo mi się podobał. Tak, wystarczająco się podlizałaś. Ha ha ha. Dzięki za komplement. No cóż, jeśli chodzi o awatar to mam sentyment do muzyki poważnej. Wpadnij po surowce. Wymienię z dużym rabatem. No i ten wierszyk... fajny. Ma jakiś tytuł? Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
@Konrad ale mój post nie był żadnym żartem... autentycznie miał miejsce spontaniczny skok na "życiówki" jakkolwiek jest to nieprawdopodobne nikt sie nie umawiał i nie mieliśmy żadnych planów na super turniej. Jakoś tak udało nam się grupowo znowu coś zepsuć :D tym razem rekordowe indywidualne wyniki poszły pod młotek.

Aczkolwiek jakkolwiek niewiarygodnie to zabrzmi nie ma w tym nic dziwnego. Wystarczy sięgnąć do historii. Bractwo powstaje w okienku między turniejami i pierwszy turniej już zamknęliśmy na 10 skrzynek mimo znacznie okrojonego składu (było nas 17 osób tylko). W sumie to był jedyny nerwowy turniej... ale jak pod koniec turnieju się zorientowaliśmy ze 10 jest w naszym zasięgu to machina ruszyła i punkciki turniejowe zaczęły lecieć jak oszalałe. I dalej trwamy w tym naszym szaleństwie. Jest nawet plan by wprowadzić maksymalny wynik na turniej - to by dopiero było wyzwanie :D A najśmieszniejsze jest to, ze strasznie się staramy aby w tym naszym amoku nie zapomnieć że to tylko gra. Nikt na nikogo nie wywiera żadnej presji że musi zrobić jakiś mega wynik bo ktos tak sobie chce - zapewniam, zę nie ma u nas żadnych szykan że ktoś nie chce w ogóle wziąć udziału w turnieju lub tylko chce zrobić jakiś przyzwoity wynik. Szczerze sie usilnie staramy się nie popaść w paranoję chorego ciśnienia. Każdy gra jak chce i jak mu to sprawia przyjemność.

A tytuł roboczy wierszyka brzmi: kto nie owca ten baran - szczerze... okrutnie mi sie podoba :D

a co do ryneczku... wyslij gołąbka czego mam ewentualnie poszukać. Po "dobrej zmianie" rynku nie przeglądam już ofert tak jak kiedyś
 

DeletedUser174

Guest
tak sie składa, że mamy wakat w naszych Łowieckach... to mi taka myśla sie zabłąkała że może by tak jakiś info na forum zostawić...

Mamy jedno miejsce przy stole dla jakiegoś zbłąkanego wędrowca... żeby nie powiedzieć obłąkanego... No bo raczej nikt zdrowy na ciele, a tym bardziej umyśle raczej nie będzie pukał do nas. Niestety zdecydowanie nie jesteśmy normalnym bractwem. A na pewno nie standardowym. To i ten wakacik sprzedamy jakiemuś oszołomowi pewnie... bo wtedy też będzie nam łatwiej zamaskować nasze... hm...nazwijmy to ładnie niedoskonałości czy niedomagania takie czy inne ;)

Jak mamy wpisane w opisie bractwa szukamy kogoś z dusza owcy :)
Miłośnikom przygód odradzam nasze bractwo. A także mruczkom i milczkom polecam jednak poszukać miejsca gdzie indziej. Niedzielnym graczom też dziękujemy. I takim co to "mają życie"... z tego co wiem co nikt zarobkowo w grę u nas nie pyka, więc nie ma taryfy ulgowej. Na serwerze jest tyle bractw, że bez problemu można znaleźć coś dla siebie. Ale jak ktoś ma ochotę na coś innego... ambitnego... wyjątkowego...

Oczekujemy zaangażowania. Tylko tyle, albo aż tyle. Stworzyliśmy wyjątkowe Bractwo i chcemy aby tak pozostało. Dlatego też szukamy Owieczki... no Baran też może być... ale musi być czarny! Co biały baran w stadzie czarnych owiec? bez sensu przecież
 

DeletedUser174

Guest
Łowce to łowce. To stadne stworzonka. Lubiom mieć pełny skład. Ale ostatnio nam jakiś halny przeszedł przez bractwo to mamy 2 wakaty. I to jest zupełnie bez sensu... trza to zmienić :)

Wprawdzie co chwila do nas ktoś puka, ale my wilków (nawet tych w owczej skórze) nie przyjmujemy pod swój dach. Ani kozłów, koni czy innych osłów. Kotów i psów tez nie. Nie! Nie prowadzimy schroniska dla zwierząt czy innej "urlopowej" poczekalni... Nie jesteśmy sypialnią do beznamiętnego klikania. I to się raczej nie zmieni. A znając życie pewnie trochę poczekamy na "swojego"... ale nikt nie obiecywał, że będzie lekko.

Mogę śmiało i z pełną odpowiedzialnością zdementować pogłoski pojawiające się tu i ówdzie, że przyjmujemy tylko "grubych" w punkty rankingowe graczy. Kompletna bzdura. Nie mamy żadnego kryterium punktów rankingowych. A że lubimy punkciki? Ale oczywiście... te turniejowe jak najbardziej. Może dlatego to Czarne Owce najczęściej otwierają stawkę w zestawieniach turniejowych ;) Bo Łowca brzmi dumnie i chcemy aby tak pozostało :)

Może jeszcze uwaga dodatkowa. Przyjęliśmy zasadę czystego rynku. Miłośnicy śmieciowych ofert mogą mieć brutalne zderzenie z rzeczywistością u nas. Aby wszystkim zaoszczędzić stresu uprzedzam, że nie tolerujemy ofert między grupami (tak, nawet tych na 3 gwiazdki...)

Permanentnym apkowiczom też raczej dziękujemy. Oczywiście to nie wina graczy, ze nie ma wiadomości na aplikacji. Ale jako bractwo nie możemy też ponosić odpowiedzialności za ten mankament. To generalnie niczyja wina. Ale bez możliwości kontaktu nie ma gry. A przynajmniej nie u nas.

Hm... może trochę ponuro wyszło to ogłoszenie... Prawdą jest, że Czarne Owce to specyficzne miejsce. I nie każdemu się spodoba. I faktycznie na swój sposób jest straszne. Jest uzależniające, wciągające, absorbujące... ta wszechobecna aktywność jest wręcz fanatyczna. Dlatego też prawdopodobnie nasze bractwo jest tak bardzo wyjątkowe... :)

a ten przydługi i nudny wstęp jest po to, aby oczywiście z bezgraniczną skromnością poinformować, że nasza koleżanka @Ethel po raz kolejny zajęła zaszczytne pierwsze miejsce w turnieju :) Jako jedyna tez na całym serwerze ma rozmieniła 5 cyfrowy wynik! Wprawdzie emocje po turnieju już opadły... gratulacje tez lekko zbladły... oj no wiem, że takie ufocze wyczyny to nic wielkiego, ale i tak jest się czym pocieszyć :p Łowiecki som the best ;)
 
Do góry