• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Duplikat Czat ogólny lub inne ustrojstwo

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3453
  • Data rozpoczęcia

Czat serwerowy czy to dobry pomysł?

  • Tak

  • Nie

  • Wszystko jedno i tak nic takiego nie powstanie

  • zaraz będzie ciemno... zamknij się


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

DeletedUser3453

Guest
Witać

Ostatnio założyłem bractwo i zacząłem się zastanawiać jak rekrutować / szukać osób do bractwa.

Możliwości które są dostępne na ten moment:
1. forum - zagląda żałosna część społeczności podejrzewam że mniej niż 1-2% ludzi więc nie jest to dobre narzędzie
2. spam wiadomości - tzn wysyłanie każdemu z osobna lub grupowo wiadomości w grze. czyli po prostu SPAM do każdego kto się nawinie. są tutaj 2 główne minusy. mianowicie :
a) SPAM czego zazwyczaj nikt nie lubi. ja sam nie lubie spamować komuś skrzynki z zaproszeniami do bractwa.
b) wysyłanie wiadomości może się odbywać tylko poprzez liste ranking lub ranking tyrniejowy. po każdej wysłanej wiadomości trzeba szukać od nowa gdzie się było... nieefektywne do bólu.

Proponowałbym zrobić czat ogólny. dostępny na cały serwer. czyli to co ma większość gier. Tym sposobem można by nie tylko rozmawiać ze znajomymi z innych bractw ale również właśnie dzielić się pomysłami, dyskutować na wiele tematów w większym gronie i również szukać odpowiednich członków do bractwa.

Można by ewentualnie pokusić się o wprowadzenie czegoś innego. np. coś w stylu "szukam bractwa" gdzie osoba mogłaby ogłosić siebie jako kandydata i określić swoje preferencje jakiego bractwa szuka. jednak wątpię żeby coś takiego było popularne.

Prawie każda gra online ma opcję czatu typu "ogólny, trade, party" itp, Dlaczego my nie możemy mieć? Cała nasza gra zamyka się w wiadomościach oraz czacie bractwa z 24 innymi osobami. to tak naprawdę nie jest już MMO....

//Odrzucone przez twórców gry + duplikat temat//Drago
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
@Chorowity, a nie byloby wtedy przypadkiem "zbyt latwo" ? ;) :)
A tak na powaznie, jestem za, dla niektorych taka funkcja moglaby byc
uzyteczna, a wszystkim innym pewnie by nie przeszkadzala.
 

DeletedUser1660

Guest
A ja dałam czwóreczkę ;)

Fakt, zaproszenia z forum praktycznie nie działają. Zachęcają graczy rozpoczynających grę. A większość nie zwraca chyba uwagi na zasady, albo po prostu nie jest świadoma. Nie to żebym miała coś do tych graczy, bo nie mam. Zasady obowiązują każdego, bez względu na rozwój.
Dlatego wolę poczekać i powysyłać kilka zaproszeń. Kto nie chce nie musi czytać.Wiadomość może usunąć.
Na czacie globalnym, gdzie multum graczy rozprawia o pierdołach raczej nie zadziała.
Poza tym moim zdaniem nie ma potrzeby, chyba że ze względu na chęć wymiany pw z innymi graczami w celu zdobycia runek, ale te też można łatwo zdobyć.
 

jakub357

Łucznik
Pomysł chatu ogólnego był zgłaszany, z tego co pamiętam, no z 3 razy na pewno. To jest czwarty - i to tylko z polskiego forum.
 
Status
Zamknięty.
Do góry