• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Czy Dragomira jest dobrym reprezentantem polskich graczy

Czy Dragomira powinna nadal być CM na polskim serwerze Elvenar


  • W sumie głosujących
    41
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

Hassano

Łucznik
Zaczynamy troche zbaczać z przewodniego tematu. Prawda jest taka że gdyby tylko chciała mogła by nam to powiedzieć i nikt by jej nic nie zrobił. Ale najwidoczniej nie chce.. Kolejną kwestią jest to jak przekazuje nasze pomysły/skargi/żale.. Jeżeli wygląda to tak jak napisałem wyżej: mamy taki i taki pomysł odp NIE.. A Drago wtedy oki sory że spytałam coś im naściemniam że teraz nie mamy tego w planach.. A do jasnej anielki kiedy będą mieli ?? I to boli najbardziej że nie chce nawet o nas zawalczyć więc każde słowo które jej broni jest lekko śmieszne..
 

DeletedUser2022

Guest
Co do mej oceny, wziąłem pod uwagę fakt, iż pomija się zasady, kiedy ktoś mnie np obraża a przy tym sypie komplementami w team elvenaru, to mu nic nie robią, ale kiedy odpowiadasz, to albo sypią się warny, albo usuwają posty. - Nienawidzę takiego chamstwa.
Jako prywatnie, możemy być z drago przyjaciółmi nawet, ale jako CM ma u mnie parę minusów.
Zobaczymy co przyniesie przyszłość. Poprawy? jeśli tak to zmienię zdanie. Nie szukam sporów, ale nie jestem raczej z tych, co schlebiają by mieć jakieś układy przez to w supporcie.
 

DeletedUser2054

Guest
Dałam "tak".
Dlaczego? Bo "tak".

*a kto zarządza wiki?
https://pl.wiki.elvenar.com/index.php?title=Koszary#Koszary_u_Elf.C3.B3w
będę wdzięczna jak mi powiesz na podstawie wiki ile kosztuje up koszar na 29 lev np. Wcześniejsze tez mogą być, spoko. Nie gram od wczoraj, ale tego dialektu nie znam... a wydawało mi się że dość dobrze znam grę. Myliłam się.

25000 bonusowego towaru - I trier
27000 pierwszego niebonusowego towaru - II trier
18000 drugiego niebonusowego towaru - II trier.

W Twoim przypadku (Feynydor) to: 25000 drewna, 27000 kryształu, 18000 zwoi.

Aha - liczymy od lewej - tak jak piszemy:
(I: drewno, stal, marmur) (II: kryształy, zwoje, jedwab) (III:eliksiry, pył, klejnoty) - wykreśl bonuowe
Gram "od wczoraj" (kończę V epokę), może dlatego znam ten dialekt...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser446

Guest
Ah.. taki temat, aż muszę coś napisać :D

Jestem osobą, która przez wiele lat moderowała fora różnych, mniej lub bardziej aktywnych gier i zawsze powtarzałam, że forum z perspektywy gracza, a moderatora, to dwa różne światy. Gracz chce wyrazić swoje zdanie, emocje, niezadowolenie i bądźmy szczerzy, nie zawsze to wychodzi z zgodnie zasadami forum i dobrego tonu wypowiedzi. Natomiast moderator musi zadbać, aby to wszystko jednak z zasadami było zgodne, narażając się na falę krytyki ze strony wypowiadających się ludzi. Drago nie ma łatwo i nigdy mieć nie będzie i zawsze to jej się dostanie. Taka już specyfika tego zazwyczaj niewdzięcznego zajęcia. Celowo piszę tu tylko o Drago, gdyż nie wiedzieć czemu, nie widuję tu na forum moderatorów. W innych grach, w których byłam moderatorką, CM wychodził na forum w ostateczności. No ale może tutaj inna jest rola modków.? Nie wnikam, jeśli takie zasady pracy tutaj są przyjęte :)

Czy Drago jest złym CM? nie sądzę. Jest trochę między młotem, a kowadłem. Z jednej strony ma nas, którzy oczekujemy od niej cudów, a z drugiej strony twórców, którzy mają swoje wizję i w sumie zdanie graczy ma dla nich średnie znaczenie, a Drago, choćby nie wiem jak się starała, nie przeskoczy tego niestety. Nie przeskoczy tego też żaden inny CM... takie są realia gier :) Czasem coś tam zmienią na korzyść graczy, żeby nie było krzyku, że całkowita olewka, ale to tyle mocy CM. :)

Czy nie przekazuje naszych uwag? oczywiście, że przekazuje, zapewne wielokrotnie, ale w sumie, poza przekazaniem wiele zrobić nie może, może tylko, tak jak i my, oczekiwać, że twórcy raczą się przychylić do lamentów. Jeśli kogoś tu trzeba wymienić, to raczej osoby odpowiedzialne za grę, a nie CM :)

Jakby nie było, zawsze po głowie dostanie team (Drago), gdyż jest pierwszy na linii strzału.. Także Drago... wdech, wydech i nie pij kawy przed wejściem na forum, tutaj Ci się ciśnienie zawsze podniesie.. :D

I jeszcze jedno..

Szanuj CM swojego, bo możesz mieć gorszego :cool:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1256

Guest
Musimy zdać sobie sprawę z jednego. Na pierwszym miejscu jest zysk firmy, a nie komfort czy zadowolenie graczy. Słupki pokazują, że najwięcej inwestują nowi gracze, to można przyhamować weteranów. Teoretycznie jest to darmowa gierka, ale twórcy nie działają charytatywnie. Trzeba jak najwięcej wyciągnąć kasy. Oczywiście jak się da najmniejszym kosztem. Co do Dragomiry to nie ma się co czepiać, bo nic nie może. Robi za słup i teoretycznie to powinno fajnie wyglądać, a w praktyce liczy się tylko ile firma zarobi.
 

DeletedUser2022

Guest
Musimy zdać sobie sprawę z jednego. Na pierwszym miejscu jest zysk firmy, a nie komfort czy zadowolenie graczy. Słupki pokazują, że najwięcej inwestują nowi gracze, to można przyhamować weteranów. Teoretycznie jest to darmowa gierka, ale twórcy nie działają charytatywnie. Trzeba jak najwięcej wyciągnąć kasy. Oczywiście jak się da najmniejszym kosztem. Co do Dragomiry to nie ma się co czepiać, bo nic nie może. Robi za słup i teoretycznie to powinno fajnie wyglądać, a w praktyce liczy się tylko ile firma zarobi.
Błądzisz.. Jaki chcesz mieć zyski kiedy klienci będą niezadowoleni?
 

DeletedUser1256

Guest
A jesteś zadowolony? Osoby które zainwestowały dużo czasu i kasy pojęczą, ponarzekają i dalej będą grali. Ważne by osoby które pakują teraz najwięcej kasy ( świeżaki ) były w miarę zadowolone.
 

Axatloc

Wędrowiec
Dragomira zezwoliła na pushowanie cudów i teraz niezależnie co zrobi to w moich oczach jest przegrana.
 

DeletedUser1174

Guest
Dragomira zezwoliła na pushowanie cudów i teraz niezależnie co zrobi to w moich oczach jest przegrana.

Firma na to zezwala, bo push to więcej nowych kont, a więcej nowych kont, to sprawianie wrażenia, że gra jest bardziej popularna niż jest w rzeczywistości. Można się chwalić "dziesiątkami tysięcy graczy" na serwerze.

Była tak możliwość ostatnio.. w grze pojawił sie komunikat po zalogowaniu sie (TYLKO RAZ) że góra będzie odpowiadać graczom na ich pytania. Gdy zapytałem Drago o to kiedy jak i gdzie to mój post został skasowany. Na trąbce info brak, na forum też cisza w tym temacie. To była chyba pierwsza tego typu możliwość pogadania z buramaki z góry a tu (PL) taka konspiracja że może nikt nie zobaczył co było w powiadomieniu i sie nie upomni... I TO JEST IDEALNE PODSUMOWANIE PRACY DRAGO ŻE PIERWSZY RAZ MOGŁA COŚ ZROBIĆ DLA NAS A NIE ZROBIŁA.. A w twojej wypowiedzi wychodzi typowa polaczkowa logika.. skoro pracuje gdzieś to mam robić wszystko co mi każą i najlepiej sie wcale nie odzywać. GÓWNO PRAWDA !! Jak mi coś nie pasuje ( czytaj Drago ) to powinna trzymać swoją strone i strone graczy.. ja już jej kiedyś napisałem o owianym sławą "dzwoneczku" gdyby to zgłosiła i dostała odp nie ( spoko takie ich prawo w końcu oni są właścicielami gry ) i WKLEIŁA MI TĄ ODPOWIEDZ NA FORUM najpierw po niemiecku a potem przetłumaczoną ( czyli miałbym potwierdzenie że chociaż chciała ) to nikt by jej błotem nie obrzucał i teraz w takim temacie o ile by powstał pisalibyśmy petycje żeby drago została prezydentem a nie wywalona ze stanowiska

Zapoznaj się proszę z moją pierwszą wypowiedzią w tym temacie, w kwestii tego, o co mam pretensję do Drago. Potem wróć do tego co napisałeś powyżej.

.
 

Deleted User - 172852

Guest
Często pojawia się zarzut, że Dragomira nie przekazuje genialnych pomysłów swoim zwierzchnikom albo że je blokuje itp.
Właśnie wróciłam z forum Bety, które z grubsza zawiera takie same działy w tym również Pomysły i propozycje graczy. Jeśli uważacie, że Wasze pomysły są istotne i nie trafiają tam, gdzie powinny, to dlaczego nie pofatygujecie się na Beta Forum Elvenar i tam nie przedstawicie swoich uwag, sugestii, pomysłów itd.?
Język angielski nie powinien chyba być problemem. Jeśli go nie znasz, to poproś znajomego, wujka, brata czy kogokolwiek aby przetłumaczył Twój pomysł i zgłoś to tam. Z pewnością "Góra" wtedy tego nie przeoczy :)
Tylko, po co sie wysilać, kiedy tutaj można kogoś zlać wiadrem pomyj... :p
 

DeletedUser174

Guest
aaa to na becie słuchają graczy? I oczywiście z bety nie wypuszczają błędów, o których powiadomili ich gracze? Genialne pomysły, które zostały zatrzymane na poziomie bety można liczyć na palcach.

@Alex35 po co takie farmazony pisać?
 

Deleted User - 172852

Guest
aaa to na becie słuchają graczy? I oczywiście z bety nie wypuszczają błędów, o których powiadomili ich gracze? Genialne pomysły, które zostały zatrzymane na poziomie bety można liczyć na palcach.

@Alex35 po co takie farmazony pisać?

Jeśli tak jest (nie sprawdzałam tego), oznacza to, że chyba jednak aż tak wiele nie zależy od Dragomiry. I po co cały ten dramat w tym wątku? :) Nie widzę sensu w opluwaniu osoby i wyżywaniu się na niej, skoro ona sama ma związane ręce i nie może decydować o kierunku czy kształcie gry.
 

DeletedUser629

Guest
@Alex35 ale po co w ogóle na nowo zaczęłaś ten temat ??? Chcesz znowu graczy "podjudzić " do pisania tu ???
Nikt nie ma zamiaru iść na forum bety ... bo jak jeszcze nie zauważyłaś to gramy na polskiej wersji gry - więc normalka że siedzimy na polskim forum ... i tu piszemy ...
poza tym Dragomira ma kontakt z IG, a nie My ... więc do Niej się pisze ... i jest dużo minusów z Jej tu "forumowaniem" i niektórych olewaniem ... ale mam nadzieję, że uda Jej się to wsio ogarnąć ... bo to mądra i rozsądna osoba ... i myślę że mimo wszystko tak jak My chce dobra dla tej gry ... niekiedy Jej to nie wychodzi, a może sama nie zostaje o pewnych rzeczach informowana . .. ale całe życie się uczymy, a że to jeszcze młoda osóbka to znajdzie sposób żeby to wsio pogodzić ... więc życzę Jej tego :) tylko pamiętajcie o komunikacji z Nami :)
A TERAZ KONIEC TEMATU !!
 

jakub357

Łucznik
Dałem na NIE, co wynika z kwestii, którą poruszam w kółko i w kółko:

praktycznie brak informacji zwrotnych od twórców, oraz komunikacja z nimi bliska zeru. A to Dragomira jest z nimi łącznikiem, więc odpowiedzialność za to spada na nią. Tyle.
 

DeletedUser626

Guest
Z lekkim opóźnieniem, ale zgodnie z tym co zapowiedziałam, temat zamykam.
Nie będę tu się z nikim spierać, tym bardziej, że nie będziecie mieli już możliwości mi odpowiedzieć, właściwym jednak będzie wspomnienie o 2 sprawach.

1) Rola CMa. Część z Was pisała, że reprezentuję firmę, a inni, że reprezentuje Graczy. Jedni i drudzy mieli rację, po trochu. Jednym z moich zadań jest przekazywanie informacji w obie strony, właściwym słowem więc byłby "łącznik". Tłumaczę ogłoszenia, zakładam oficjalne tematy dyskusyjne, przekazuję odpowiedzi twórców, a w drugą stronę, zgłaszam np. Wasze pomysły, komentarze, skargi firmie. Wam wyjaśniam decyzję firmy, a firmie wyjaśniam, czemu ich decyzja się Graczom nie spodobała. Mogę pisać, dyskutować, przypominać, jednych i drugich mogę przekonywać do zmiany zadania, ale tak jak nie mogę zmusić Was do zaakceptowania zmiany, która Wam się nie podoba, tak samo nie mogę zmusić firmy, do jej wycofania. Prowadzenie takich rozmów po obu stronach jest częścią mojej pracy na tym stanowisku. Forum jest istotne jako główne miejsce rozmów ze społecznością, ale do mojej pracy należą również przeróżne tłumaczenia ogłoszeń, gry, wiki, filmików itd., rozwiązywanie problemów z płatnościami, zmianą danych, szkolenie zespołu itp., nie jestem więc obecna na forum non-stop, ani nie jest to możliwe, szczególnie jak się do tego doda dom, rodzinę i codzienną pracę (bo CMowanie to zajęcie dodatkowe, a nie źródło mojego utrzymania). I tutaj moja propozycja: Jeśli chcecie mieć pewność, że przeczytam posta gdy tylko wejdę na forum, użyjcie opcji oznaczania użytkowników. Wpisujecie "@Dragomira" bym dostała powiadomienie. Czytam tak czy inaczej wszystkie Wasze wiadomości, ale nie czytam ich wszystkich na raz. Zwykle przeglądam główne dyskusje, najaktywniejsze tematy i te, w których zostałam oznaczona, a resztę nadrabiam w wolnych chwilach. Odrębną kwestią jest również odpowiadanie na wszystkie posty. Ja jestem jedna, Was wielu. Moderatorzy nie maja kontaktu z firmą, więc na wiele pytań zwyczajnie nie mogą odpowiedzieć. Ja postaram się odpowiadać szybciej, ale jeśli będziecie oznaczali pytania do mnie, to na pewno będzie to łatwiejsze.

2) Sprawa druga, którą poruszę, to pomysły. Macie sporo racji w kwestii braku informacji i też nie będę z tym dyskutować, tylko powiem jak jest i co mogę z tym zrobić.
Ścieżka wygląda tak: Gracze zgłaszają pomysły. -> CM te pomysły przesiewa, przesyła dalej. -> Pomysły od CMów ze wszystkich wersji językowych są przesiewane ponownie, przez producentów, projektantów, LCM (przełożonego CMów). -> Pomysły zaakceptowane zostają u projektantów, którzy korzystają z nich jak z pudełka pełnego cukierków. Te pomysły wiszą zawsze otwarte, dopóki są aktualne i zgodne z założeniami gry. Nie ma wyznaczonych dat, pomysł jest zaakceptowany jako "podoba nam się, może coś tego typu dodamy". Pomysły napływają ze wszystkich wersji, często kilka dotyczy tego samego elementu, następuje więc ostatni, naturalny odsiew i zamykane są propozycje nieaktualne oraz sprzeczne z tymi wybranymi do wprowadzenia. No właśnie, te wybrane. Czasem się wprowadza pojedynczą zmianę, coś doszlifowuje, ale zmiany planowane na długo wcześniej się raczej grupuje pod względem tematyki/strefy gry, tak jak były stopniowo zmieniane mapa i wojsko, albo przebudowane wszystkie Antyczne Cuda. A potem np. zostanie utworzone zlecenie dla programistów z terminem czerwiec 2018 na coś, co do projektantów trafiło w styczniu 2017. Ja się może o tym dowiem w trakcie prac i będzie to informacja ściśle wewnętrzna. Co więc mogę zrobić, co Wam powiedzieć? Przygotowuję dla Was listę zgłoszonych z naszej wersji pomysłów wraz z komentarzami do nich. Będziecie wiedzieli co ma realne szanse na wprowadzenie i znajduje się gdzieś w planach, co jest odłożone na kiedyś, a co bardziej wisi dla informacji, niż jako pomysł do dodania. Taka lista pozwoli się zorientować na czym stoimy, ale co równie ważne, w jakim kierunku zmierzamy. Nie zrobię tego w każdym temacie osobno, bo wiele pomysłów dotyczy tej samej części gry i otrzymają wspólny komentarz. Łatwiej też Wam będzie "wyczuć" plany projektantów, gdy pomysły pogrupuję i opiszę w jednym miejscu.

Jeśli ktoś czuje silną potrzebę skomentowania tej wiadomości, bardzo proszę zrobić to poprzez wiadomości prywatne/rozmowy ze mną.
Dziękuję.
 
Status
Zamknięty.
Do góry