• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Czy pamiętacie bardziej beznadziejny event od Zimowy 2019?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2264
  • Data rozpoczęcia

Czy pamiętacie bardziej beznadziejny event od Zimowy 2019?

  • nie pamiętam, tym razem olewam

  • tak, robię każdy event

  • ledwo coś kliknę


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Tajniakos

Paladyn
Moim zdaniem patrząc obiektywnie i merytorycznie event ze względu na losowość (Zdrapka) pozostawia po sobie niesmak ze względu na bliźniacze podobieństwo z systemem eventowym z gry FoE. Ponadto dodatkowa losowość w losowości w postaci cegiełek z piernika pozostawia wiele do życzenia. Dla porównania podam statystyki losowań z bety i naszego serwera live:
Beta - W tym przypadku dotarłem do zadań za 45 wstążek z wynikiem - chatka z piernika na 9 poziomie evolucji.
PL3 -
W tym przypadku dotarłem do lini zadań bonusowych z wynikiem - chatka z piernika na 7 poziomie ewolucji.
Nasuwa się wniosek, że w tym przypadku system losowości w niektórych sytuacjach różni się znacznie pomiędzy serwerami i nie wiadomo od czego jest to uzależnione i czym ukierunkowane są takie rozbieżności. Niestety widać gołym okiem, że programiści Elvenaru przy programowaniu eventu zimowego kompletnie się pogubili i eventem zajmował się zespół programistów FoE (Wskazuje na to wręcz bliźniacze podobieństwo systemu eventów z tej gry. Gram w FoE i widać to gołym okiem)
Zadania ogólnie proste choć niektóre z nich mogły przysporzyć więcej kłopotów z ich wykonaniem (np 15,20 mgieł wizji lub badanie technologii) dla gracza w XV rozdziale alternatywa praktycznie żadna.
Są też pozytywne aspekty tego eventu. Co prawda system tego eventu miał za zadanie uniemożliwić nam zebranie nadmiernych ilości przyśpieszaczy czasowych czy też nagród dziennych, których w poprzednich eventach dali nam aż nadto. Na betę pierwotnie weszła wersja z takimi nagrodami, że gracze nie wiedzieli czy śmiać się z tego czy usiąść i płakać. Po negatywnym feedbacku na forum bety spodziewano się zmiany systemu na znane nam z poprzednich eventów z naszej gry co jednak nie nastąpiło. Zmniejszono jedynie ilość wstążek za losowanie z 60 do 50szt oraz zabrano część żenujących wręcz nagród i podmieniono je innymi i bardziej przydatnymi.
Pomimo tych zmian zadowolonych z eventu jest niewielu i trudno temu się dziwić,, ponieważ przyzwyczajeni byliśmy do innego bardziej strategicznego niż losowego systemu tych wydarzeń.
Osobiście uważam, że event pomimo tych wszystkich aspektów finalnie do najgorszych nie należał co nie oznacza, że uważam go za dobrze przygotowanego. Widać, że był przygotowywany w pośpiechu co nie uchroniło IG od wiadomych nam wpadek.
Nagrody nie są najgorsze i można przy odrobinie szczęścia wylosować ich całkiem nie mało.
Nie zmienia to faktu, że mi do gustu przypadł bardziej strategiczny system losowań ponieważ lubię mieć wpływ na to co i kiedy losuję.
Choć wiem, że InnO musiało zastosować blokadę ilości zdobywanych budynków ewolucyjnych to niestety w moim odczuciu event rozjechał im się totalnie ukazując skrajności których być nie powinno.
Mam nadzieję, że w następnym evencie powrócą nasze znajome skrzynki tak abyśmy mogli zaplanować sobie strategię a nie tylko bezmyślnie klikać z nadzieją, że w nagrodę nie dostaniemy 1PW, relikt, runa czy czaru, którego mam setki w inwentarzu.
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Uważam, że w związku z tym, że event zrobiono na kolanie, zupełnie tak samo jak dwa poprzednie oraz w związku z tym, że musieli ratować się cichą łatką, która event jakoś uratowała, rozważania o nagrodach i wstążkach są nieporozumieniem.

Ale jak tam chcecie.
 

Tajniakos

Paladyn
@blazius1 To nie jest tak, że coś jest albo tylko czarne albo tylko białe. Wiem, że event sam w sobie ma prawo się nie podobać i zbiera cięgi za wykonanie.
Trzeba natomiast spojrzeć na niego obiektywnie bo ma owszem dużo minusów ale ma też plusy o których też należy wspomnieć. Fakt jest faktem, że każdy event ma swoich zagorzałych przeciwników jak i zwolenników, którzy z reguły uaktywniają się na forum głównie kiedy widzą okazję do ponarzekania ;)
Wiem jedno, że jaki ten event by nie był to i tak zbierze negatywne opinie tak samo jak jego poprzednicy bo wystarczy cofnąć się do innych wydarzeń a okazuje się, że tak naprawdę w odczuciu wielu z nas żaden z nich do dobrych nie należał i każdy był odpowiednio skomentowany i hejtowany :)
Jak dla mnie w tej ankiecie brakuje alternatywy dla osób zadowolonych bądź względnie zadowolonych z obecnego wydarzenia ponieważ wszystkie z trzech odpowiedzi zawierają w sobie mniejszy bądź większy stopień niezadowolenia z góry zakładając, że zadowolonych graczy nie będzie. Osobiście swoje stanowisko zająłem co też przedstawiłem w poście powyżej aczkolwiek nie zagłosowałem z powodu braku alternatywnego pytania w ankiecie.
 

blazius1

Paladyn
Obrona tego wydarzenia przynieść może opłakane skutki ponieważ rozwój gry zależy wyłącznie od graczy. Na jej twórców nie można liczyć. Głównie dlatego, że są stale podmieniani na innych.

Jeśli wyszukacie odpowiednio wiele "zalet" tego przedsięwzięcia, to oni je, o ile kasa się zgadzała, po prostu powtórzą z drobnymi korektami.
Pójdą po taniości i w karnawał zaserwują takiego samego babola.

I znowu będzie ta sama bieda: dziecinny event, dalsze odchodzenie od strategii, ciche patche, zagubienie moderatorów polskiego forum.
Nawet bany na jakiejś głupiej witrynie fejsbukowej, gdzie tłumaczą że Panda dobrze działa. I tym podobne.
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Obrona tego wydarzenia przynieść może opłakane skutki
Mimo wszystko eventowi należy się merytoryczna ocena.
rozwój gry zależy wyłącznie od graczy. Na jej twórców nie można liczyć.
Możemy tu sobie stękać i kwękać a i tak event jakikolwiek wprowadzą, wprowadzą w formie jaką uznają za słuszną, czy się nam to podoba czy nie. My na to wpływu nie mamy żadnego.
 

blazius1

Paladyn
Mogą wprowadzać byle co i byle jak, jeśli im na to pozwolimy.

Moderatorzy skwapliwie przekażą głosy zadowolone i merytoryczne, bo raczej tak to wygląda.

Wtedy gracze zagłosują nogami, a zadowoleni merytoryczni najwyżej zgaszą światło za sobą jako ostatni.
 

DeletedUser1679

Guest
Ktoś pamięta gorszy event???
Pytam, bo jestem bardzo rozczarowana, zmiany losowań sporo zmienią w grze, nie wiem czy na dobre..
Czołem

Nie wiem trudno mi teraz porównać. Każdy coś tam ma nie tak. W tym obecnym "Zimowa Magia" jest wiele przekrętów, nieuczciwości i albo to jest zrobione z premedytacją albo ktoś zawalił sprawę. Sypać mogę wieloma przykładami ale podam choćby jeden w jaki nieuczciwy sposób traktuje się graczy: Przy zadaniu np: wyprodukuj określoną ilość drewna, kamienie lub stali" w pierwszej fazie zalicza ci (kolejność dowolna) zebraną ilość drewna ze wszystkich manufaktur, potem tylko z jednej manufaktury kamienia reszta przepada (więc <CIACH> produkować sokor nie zalicza) następnie zalicza powiedzmy stal ze wszystkich manufaktur. Wiadomo jedna kolejka nie zrealizuje zadania. A teraz niespodzianka: bo w drugiej kolejce produkcji nie zalicza ani drewna ani kamienia a tylko stal ze wszystkich manufaktur. Kolejność dowolna z tymi produktami ale zasada niezaliczania produkcji jest taka sama. Produkujesz starasz się a tu ci nie zalicza produkcji. Jedne WIELKIE OSZUSTWO !!!!

//Wycięto wulgaryzm: Hajmdal
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

visit0r

Paladyn
Czołem

Nie wiem trudno mi teraz porównać. Każdy coś tam ma nie tak. W tym obecnym "Zimowa Magia" jest wiele przekrętów, nieuczciwości i albo to jest zrobione z premedytacją albo ktoś zawalił sprawę. Sypać mogę wieloma przykładami ale podam choćby jeden w jaki nieuczciwy sposób traktuje się graczy: Przy zadaniu np: wyprodukuj określoną ilość drewna, kamienie lub stali" w pierwszej fazie zalicza ci (kolejność dowolna) zebraną ilość drewna ze wszystkich manufaktur, potem tylko z jednej manufaktury kamienia reszta przepada (więc <CIACH> produkować sokor nie zalicza) następnie zalicza powiedzmy stal ze wszystkich manufaktur. Wiadomo jedna kolejka nie zrealizuje zadania. A teraz niespodzianka: bo w drugiej kolejce produkcji nie zalicza ani drewna ani kamienia a tylko stal ze wszystkich manufaktur. Kolejność dowolna z tymi produktami ale zasada niezaliczania produkcji jest taka sama. Produkujesz starasz się a tu ci nie zalicza produkcji. Jedne WIELKIE OSZUSTWO !!!!

//Wycięto wulgaryzm: Hajmdal
masz może na oku jakąś podobną grę ale z lepiej działającą ekipą producentów ??
 

Tajniakos

Paladyn
Gdzie jest lista nagród? Coś żle szukam
 

NataPL

Wędrowiec
Sypać mogę wieloma przykładami ale podam choćby jeden w jaki nieuczciwy sposób traktuje się graczy: Przy zadaniu np: wyprodukuj określoną ilość drewna, kamienie lub stali" w pierwszej fazie zalicza ci (kolejność dowolna) zebraną ilość drewna ze wszystkich manufaktur, potem tylko z jednej manufaktury kamienia reszta przepada (więc <CIACH> produkować sokor nie zalicza) następnie zalicza powiedzmy stal ze wszystkich manufaktur. A teraz niespodzianka: bo w drugiej kolejce produkcji nie zalicza ani drewna ani kamienia a tylko stal ze wszystkich manufaktur.

Niestety u mnie tak samo. W zadaniu że zbiórką drzewa najpierw było do zebrania 150, a kilka godzin później 1,2k! W innym - jak wyżej opisano- najpierw zbiórka towarów była zaliczana, teraz żaden z towarów podstawowych nie wpływa na stan realizacji zadania. Nie mam pomysłu jak to przepchnąć...
 
Gdyby w ankiecie byla opcja:

"Ignoruje te ankiete, bo nie dosc, ze jest bezsensowna, to na dodatek mozliwe odpowiedzi sa tendencyjne i nie daja praktycznie zadnego wyboru i zadnej mozliwosci wyrazenia wlasnej opinii"

to wlasnie na taka opcje bym zaglosowal.

Dlaczego by nie zalozyc ankiety typu "Wybierz najgorszy Twoim zdaniem event i uzasadnij swoj wybor", a w mozliwych odpowiedziach podac po prostu liste wszystkich wiekszych eventow z ostatnich 2-3 lat ? Wtedy byloby przynajniej jakies pole do dyskusji.
 

Koval92

Kapłan
Może tak, nie pamiętam bardziej "beznadziejnych", na pewno pamiętam eventy z mniejszą ilością nagród, natomiast wiele osób uważa obecny event za beznadziejny z tego powodu, że przyzwyczajono nas do pewnych schematów co do ilości daily, jakie możemy zdobyć, do ilości waluty, jaką możemy wywalczyć, oraz przede wszystkim mieliśmy wybór na to, jakie skrzynki otwieramy i jaka jest szansa na nagrody daily, jaka jest szansa na dodatkową walutę, itd.

Nie pamiętam eventu w którym 99% rzeczy nie zależało od gracza, a ten taki właśnie jest, można wydać 1/4 waluty z całego eventu i zdobyć jedną daily co jest po prostu przykre. Questy z linii bonusowej nagradzają niewspółmiernie do trudu w jaki się w nie wkłada, a budynki ewolucyjne nie umywają się do tych z efektem karmienia, przez co event sprawia wrażenie walki o pietruszkę.
 

NataPL

Wędrowiec
Przy zadaniu np: wyprodukuj określoną ilość drewna, kamienie lub stali" w pierwszej fazie zalicza ci (kolejność dowolna) zebraną ilość drewna ze wszystkich manufaktur, potem tylko z jednej manufaktury kamienia reszta przepada (więc <CIACH> produkować sokor nie zalicza) następnie zalicza powiedzmy stal ze wszystkich manufaktur.
//Wycięto wulgaryzm: Hajmdal

Mam tak samo :( Tylko u mnie zmienia się też ilość zasobów do zebrania w tym samym zadaniu. Zauważyłam że jak zbieram towar pojedynczo to częściej jest on sumowany niż przy zbieraniu hurtem przez przeciągnięcie. Screenshot_20191227_151945_com.innogames.elvenar.jpgScreenshot_20191228_065102_com.innogames.elvenar.jpg
 
Do góry