• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Czy pamiętacie bardziej beznadziejny event od Zimowy 2019?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2264
  • Data rozpoczęcia

Czy pamiętacie bardziej beznadziejny event od Zimowy 2019?

  • nie pamiętam, tym razem olewam

  • tak, robię każdy event

  • ledwo coś kliknę


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

blazius1

Paladyn
Najgorsze jest nawet nie to, co wymieniliście, tylko to, że zostawili otwartą furtkę, której ujawnienie właściwie powinno spowodować zamknięcie całej imprezy - jeszcze wczoraj.

Myślę że uważni gracze przeczuwali, widząc, że event znowu ewidentnie wprowadzany jest na kolanie a mechanika wzięta żywcem z innej gry, że będzie jakiś exploit. I się nie zwiedli.

Odpowiadając na pytanie: bardziej beznadziejnego nie było. Grałem we wszystkie poprzednie, syrenki niechętnie, ale też grałem.
 
Ostatnia edycja:

Midi67

Rozbójnik
według mnie to event totalna porażka w skali od 0 do 10 max 1,

1. wygląd przeznaczony dla dzieci z przedszkola, wg. mnie totalna tragedia nie mająca nic wspólnego ze światem elvenar. Ci to coś zaprojektowali chyba wcześniej projektowali kalendarze adwentowe dla przedszkoli i tak jakoś im zostało.
2. IG pozwoliło na to, żeby grupa graczy nabiła sobie wszelkich dóbr eventowych tylko dzięki cwaniactwu i wykorzystaniu zostawionych przez IG furtek (nic nie zmienia fakt, że "wiedzę tajemną" udostępnił chris)- mam to w nosie bo i tak tego dziwoląga klikam tylko na bazie zadań które "są do zrobienia" i zebranych kokardek z miasta bez wykorzystania buga. Niestety IG kolejny raz pluje prosto w twarz uczciwie grającym graczom i promuje cwaniactwo.
3. system ponownego przelosowania kalendarza adwentowego - bez słów
4. losowość zadań - tego już naprawdę nie rozumiem dlaczego Twórcy trzymają się tego?

Reasumując Elvenar miał kapitalne systemy ewentowe z dwoma liniami zadań i możliwością wyboru nagrody losowane w skrzynkach a teraz to... ciśnie się na usta niecenzuralne słowo... więc......... piiiiiiiii

Mam nadzieję, że CM przekaże chociaż część opinii do władz IG i trochę ogarną twórców eventów na przyszłość
 
Ostatnia edycja:

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
No i koniec z takimi samymi zdrapkami na różnych światach tego samego gracza :mad:
2. IG pozwoliło na to, żeby grupa graczy nabiła sobie wszelkich dóbr eventowych tylko dzięki cwaniactwu i wykorzystaniu zostawionych przez IG furtek (nic nie zmienia fakt, że "wiedzę tajemną" udostępnił chris)- mam to w nosie bo i tak tego dziwoląga klikam tylko na bazie zadań które "są do zrobienia" i zebranych kokardek z miasta bez wykorzystania buga. Niestety IG kolejny raz pluje prosto w twarz uczciwie grającym graczom i promuje cwaniactwo.
Nie używał bym tutaj słowa "cwaniactwo" w stosunku do graczy, którzy skorzystali w jakiś sposób na błędzie IG. Po pierwsze, aż do teraz, gdy zostało to wycofane, wcale nie było oczywiste, że to jest błąd. Ja zauważyłem to już pierwszego dnia, bo wystarczyło parę kliknięć i rzucało się to od razu w oczy (rzecz jasna, jeśli ktoś miał te dwa miasta) ale przyjąłem, że tak ma być i nawet się nad tym dłużej nie zastanawiałem. Wykorzystałem to tylko, żeby zebrać podwójną nagrodę dzienną, na której mi zależało. Być może gdybym przypuszczał, że to błąd, to może bardziej bym się starał, żeby zdobyć więcej punktów, a tak to sobie na spokojnie klikałem event. Po drugie: jest zupełnie naturalne, że gracze wykorzystują możliwości, które daje gra, o ile to nie jest zabronione, czy nielegalne. Więc graczy proszę nie obrażać.
Natomiast co do IG, to się zgadzam, ich postępowanie to jest porażka do kwadratu i plucie w twarz graczom. Kolejny raz "poprawiając" swój błąd w trakcie eventu, drastycznie pogorszyli sprawę. Gdyby zostawili to tak, jak było, to wszyscy gracze mogli by z tego skorzystać, moim zdaniem wcale by to tak wiele nie zmieniło, bo ci, co chcieli to wykorzystać na maksa, to już to zrobili. A tak, to znowu doprowadzą do niepotrzebnej frustracji części graczy, która nie wiedziała, nie zdążyła, albo zwyczajnie będzie zazdrosna, że ktoś inny skorzystał, a oni nie. I po co, skoro mleko się już rozlało? Mogli udawać, że tak miało być od początku, a tak to potwierdzili tylko publicznie, że znowu nie przygotowali eventu, jak należy.
I dlatego się zgadzam, że to jest najgorszy event, z jakim miałem do czynienia. Bo IG nie wyciągnęło żadnych wniosków ze swoich poprzednich błędów. Ale w takim razie obawiam się, że może jeszcze nie być najgorszy w stosunku do tych, które nadejdą.
 

DeletedUser2264

Guest
Ankieta miała mieć dokładnie taki sens, ocenę eventu przez graczy, tak pod kreską. Mam dosyć niedopracowanych, nie przetestowanych pomysłów IG. Skoro beta jasno wyraziła swoje zdanie, przetestowała na graczach jak bez sensu jest klikanie tego beznadziejnego eventu, to dlaczego wchodzi on na live w takiej samej formie? Po co jest beta? Po co jest forum?
I w nosie mam kto tam znalazł buga, czy nie buga i sobie pozbierał i ile. Na zdrowie! Nie pierwszy raz to się zdarzyło przecież, ale irytuje mnie podejście twórców i kompletny brak profesjonalizmu.
Gram już długo, może nie jestem topowym graczem, pewnie dlatego, że zawsze grałam dla przyjemności, nie licząc każdej kratki i nie mając w planach wyciśnięcia z gry na maksa każdej zostawionej przez IG furtki. Każdy gra jak lubi, pytanie czy jeszcze długo będzie lubił grać.

Do tej pory robiłam wszystkie eventy, z mniejszym lub większym zapałem, ale ten event to moim zdaniem fatalny bubel. Brzydki, nieopłacalny i niewart mojego czasu.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Moja przygoda z Elvenarem zaczęła się krótko przed eventem "Feniksa". Dane mi było wziąć udział we wszystkich kolejnych eventach, ten "zimowej nie magii" nie ma w sobie nic czym mógłby mnie zachęcić do tego aby faktycznie go zrobić. Klikam trochę i tak zaznaczyłam. Brakuje mi jeszcze do zaznaczenia punktu - nie pamiętam gorszego, bo jednak nie olałam kompletnie ;-) choć jest bardzo blisko
 

Hassano

Łucznik
@GrzegorzTheGreat skoro zostało naprawione możesz powiedzieć o co chodzi? bo ja akurat nie wiem co niby można było wykorzystać aby choć troche mi ten event sie spodobała może taki błąd trochę by wyratował ten event
 

Koval92

Kapłan
Brakuje opcji "tak, pamiętam bardziej beznadziejny, ale robię każdy event".
Pamiętam Kirita/Kraraka gdzie dwa elementy zestawu były z nagród głównych a dwa z nagród dziennych i bardzo ciężko było zdobyć cały zestaw, a questy były skończone.
 

blazius1

Paladyn
Błąd z podglądem zdrapki na innych światach to po prostu błąd. Widocznie nie wiedzieli jak działają studnie i w ogóle konto diamentowe? Widocznie mogło się to wydarzyć i najwyżej tylko my tego nie zrozumiemy, jak to możliwe. Może w FoE konto waluty premium inaczej działa? Może działa tak samo, ale myśleli że tutaj inaczej? Mniejsza z tym, może wcale nie myśleli o grze, jedynie o evencie.

Błąd był bardzo poważny, bo to było zaprzepaszczenie zasady losowej całego ewentu. I w zasadzie zepsucie całej zabawy, bo założenie było takie, że mieliście mieć rodzaj zabawy z tych losowań. Nie wiem czy trafne, ale takie jednak było.

Więc mogli zrobić tylko dwie rzeczy: albo poprawić błąd albo zamknąć event. Oszacowali straty i korzyści i po prostu poprawili system losowań planszy na koncie. Doszli raczej do wniosku, że odebrać dzieciom ten event, to byłaby zbyt wielka krzywda dla dzieci.
Zwłaszcza że dziesięć Pierników to nie jest jakiś problem.

Czyli na końcu dobrze porobili. Nasz kochane IG w końcu dało rade. Zawsze daje ... na końcu.

Natomiast jeśli chcecie te katastrofę bagatelizować, definiować co jest cwaniactwem albo zatajać następne exploity, to skutek będzie tylko jeden: takie historie będą dalej na porządku dziennym, bo IG nie uczy się na błędach.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Błąd czy nie błąd to faktycznie utrzymanie tego do końca ewentu byłoby wyjściem z twarzą...
a tak ogólnie to już jestem zmęczony ta nieporadnością iG, jeszcze jakby były ciepłe relacje na linii twórcy - fani a nie faktyczne traktowanie graczy jako głupie dzieci do golenia z kasy...
 

Sorcha

Rycerz
Brakuje opcji "tak, pamiętam bardziej beznadziejny, ale robię każdy event".
Pamiętam Kirita/Kraraka gdzie dwa elementy zestawu były z nagród głównych a dwa z nagród dziennych i bardzo ciężko było zdobyć cały zestaw, a questy były skończone.
@Koval92 to akurat było chyba spowodowane ilością elementów zestawu o ile mnie pamięć nie myli. Bo były trzy nagrody główne, a zestaw miał 4 elementy to nie było innego wyjścia. coś musiało być w dziennych. Wyobraź sobie zbieranie takiego zestawu w obecnej zdrapce, to dopiero by zabawa była ;) , prawda? Całe szczęście, że tak nie zrobili, przez to Zimowa Magia jest jaka jest, ale mogło być gorzej. Beznadziejnie to by było szukać elementów zestawu zbierając te kokardki, ale cicho sza bo może, ktoś im ten pomysł podsunie! Może w ankiecie powinna być opcja: "robię ten event, pod warunkiem, że mi się spodoba;)?"
albo "ledwo kliknę, bo nie zauważyłem żadnych korzyści dla siebie". Może niektórzy zniechęcają do tego eventu, bo wtedy więcej artefaktów/studni/ czegokolwiek dla nich będzie:confused:? No nie wiem, faktycznie beznadziejny event, ale jakoś wszyscy go robią, bo skąd by wiedzieli, że jest beznadziejny jakby go nie robili ;)? Oprawa graficzna to nie wszystko.
 

Koval92

Kapłan
@Koval92 to akurat było chyba spowodowane ilością elementów zestawu o ile mnie pamięć nie myli. Bo były trzy nagrody główne, a zestaw miał 4 elementy to nie było innego wyjścia. coś musiało być w dziennych. Wyobraź sobie zbieranie takiego zestawu w obecnej zdrapce, to dopiero by zabawa była ;) , prawda? Całe szczęście, że tak nie zrobili, przez to Zimowa Magia jest jaka jest, ale mogło być gorzej. Beznadziejnie to by było szukać elementów zestawu zbierając te kokardki, ale cicho sza bo może, ktoś im ten pomysł podsunie! Może w ankiecie powinna być opcja: "robię ten event, pod warunkiem, że mi się spodoba;)?"
albo "ledwo kliknę, bo nie zauważyłem żadnych korzyści dla siebie". Może niektórzy zniechęcają do tego eventu, bo wtedy więcej artefaktów/studni/ czegokolwiek dla nich będzie:confused:? No nie wiem, faktycznie beznadziejny event, ale jakoś wszyscy go robią, bo skąd by wiedzieli, że jest beznadziejny jakby go nie robili ;)? Oprawa graficzna to nie wszystko.

Nie, był kirit i krarak z nagród głównych dwa budynki, a dwa małe (kapliczki) były z daily
Ja bym wolał zestaw zamiast ewolucyjnego ale chyba już całkiem od nich odeszli

Event jest beznadziejny bo pomimo feedbacku nie było żadnych zmian, znowu były wymówki, że w 3 tygodnie nie da się nic zmienić co chyba pokazuje, że zatrudniają tam niekompetentnych ludzi bo w 3 tygodnie da się cuda na kiju zaprogramować a tutaj tylko trzeba było to pozmieniać a nie od startu robić.
Jest tak jak jest bo tak miało być i nic się nie zmieni, po evencie zapewne pojawi się po raz drugi liścik Marindor w którym gorliwie zapewni, że ktoś słucha feedbacku graczy i na kolejny event wyciągną wnioski, co pewnie skończy się jeszcze gorszym karnawałem i beznadziejnym budynkiem ewolucyjnym co na 10 poziomie dwa znowu 3 PW. Jak tak dalej eventy będą wyglądać to sobie również grę podaruję bo nie ma co, społeczność się robi coraz mocniej toksyczna a gra która kiedyś dawała odskocznię od szybkiego tempa życia teraz nabrała tempo szybsze niż samo życie a jeszcze teraz wprowadzają kolejne elementy.
 
Ostatnia edycja:

Sorcha

Rycerz
Nie, był kirit i krarak z nagród głównych dwa budynki, a dwa małe (kapliczki) były z daily
Ja bym wolał zestaw zamiast ewolucyjnego ale chyba już całkiem od nich odeszli
Ja akurat mam ten zestaw, Kirit (zwany Łasicą) który mi dawał mnóstwo niebonusowych T2. Tylko dzięki temu, że udało mi się kapliczkę Kraraka zdobyć. Losowałem w nadziei na zdobycie wszystkich elementów zestawu, ale myślę wyszło nie najgorzej. Niebonusowych T2 miałem więcej przez pewien okres więcej niż bonusowego T2. Co do obecnego nic nie można zaplanować, bo jak zaplanować coś w zdrapce? No chyba, że grasz na becie i wiesz jakie będą nagrody dzienne w kolejności na serwerze live? Ale przecież nie ma pewności bo mogą zmienić, prawda?
 

Eleanora2

Wędrowiec
Event jest beznadziejny bo pomimo feedbacku nie było żadnych zmian, znowu były wymówki, że w 3 tygodnie nie da się nic zmienić co chyba pokazuje, że zatrudniają tam niekompetentnych ludzi bo w 3 tygodnie da się cuda na kiju zaprogramować a tutaj tylko trzeba było to pozmieniać a nie od startu robić.

Były zmiany i to na lepsze, zmniejszyli ilość potrzebnych wstążek z 60 szt na 50, usunęli sporo beznadziejnych nagród (typu relikty). Uważam, że zadania są łatwiejsze, i nie trzeba robić przestoju w rozwoju miasta na czas eventu. Liczę na 2 domki, może to nie jest 15 sztuk co poniektórzy "mogliby" zdobyć w poprzednich eventach, ale przynajmniej uda mi się je gdzieś umiejscowić. Te 3 PW, którymi tak gardzisz, stanowią przyjemny dodatek do ludzi, kultury i T2 towarów w ilościach na jakie żadna moja manu nie produkuje (w przeliczeniu na zbiór z 1 pola na 1h czasu produkcji). Poza tym już podmieniłam część budynków pop/kult i dzięki temu mogę się dalej rozwijać. Mam jeszcze trochę budynków do podmiany.

Co do cudów na kiju, jakie da się zaprogramować w ciągu 3 tygodni : może wyślesz IG propozycję kodu do następnego eventu ? O ile potrafisz programować oczywiście.
 

Koval92

Kapłan
Były zmiany i to na lepsze, zmniejszyli ilość potrzebnych wstążek z 60 szt na 50, usunęli sporo beznadziejnych nagród (typu relikty). Uważam, że zadania są łatwiejsze, i nie trzeba robić przestoju w rozwoju miasta na czas eventu. Liczę na 2 domki, może to nie jest 15 sztuk co poniektórzy "mogliby" zdobyć w poprzednich eventach, ale przynajmniej uda mi się je gdzieś umiejscowić. Te 3 PW, którymi tak gardzisz, stanowią przyjemny dodatek do ludzi, kultury i T2 towarów w ilościach na jakie żadna moja manu nie produkuje (w przeliczeniu na zbiór z 1 pola na 1h czasu produkcji). Poza tym już podmieniłam część budynków pop/kult i dzięki temu mogę się dalej rozwijać. Mam jeszcze trochę budynków do podmiany.

Co do cudów na kiju, jakie da się zaprogramować w ciągu 3 tygodni : może wyślesz IG propozycję kodu do następnego eventu ? O ile potrafisz programować oczywiście.
Zmniejszenie z 60 na 50 nic nie dało bo zmniejszyli ogólną ilość waluty do zdobycia w evencie zmieniając rozkład wstążek w questach (ostatni quest skończonej linii zadań był za ponad 90 wstążek, linia bonusowa wg info z bety była na początku za 50 wstążek a potem zmienili na 20

Zależy co kto ma w mieście i co komu pasuje z tymi PW. Mogło by być tak jak w FOE z Yggdrasilem, że na maksymalnym poziomie budynku wybiera się jeden z trzech bonusów jaki ma dawać.
 

Nusion

Kapłan
Dla mnie event był ok (no może oprócz głupiej zdrapki, ale trudno), mam 1 cały domek i część drugiego. I mi wystarczy. Mam fajne nagrody dzienne w ilości większej, niż się spodziewałam. No i mam spokój bo event się dla mnie w zasadzie skończył na zadaniach bonusowych i mogę sobie spokojnie rozwijać miasteczko :)
Zmniejszenie z 60 na 50 nic nie dało bo zmniejszyli ogólną ilość waluty do zdobycia w evencie zmieniając rozkład wstążek w questach (ostatni quest skończonej linii zadań był za ponad 90 wstążek, linia bonusowa wg info z bety była na początku za 50 wstążek a potem zmienili na 20
Koval, jakby zostawili więcej waluty za zadania bonusowe to znów doszłoby do sytuacji z poprzednich eventów, że ludzie naklikali po kilka-kilkanaście-lub jeszcze więcej domków, a przecież dopiero co napisałeś na forum bety, że to było złe ;) Więc bądź proszę konsekwentny.
Teraz jak ktoś chce więcej domków to już musi się nieźle wysilić i wykosztować z przyspieszaczy. To chyba dobrze, nie?
 

Koval92

Kapłan
Dla mnie event był ok (no może oprócz głupiej zdrapki, ale trudno), mam 1 cały domek i część drugiego. I mi wystarczy. Mam fajne nagrody dzienne w ilości większej, niż się spodziewałam. No i mam spokój bo event się dla mnie w zasadzie skończył na zadaniach bonusowych i mogę sobie spokojnie rozwijać miasteczko :)

Koval, jakby zostawili więcej waluty za zadania bonusowe to znów doszłoby do sytuacji z poprzednich eventów, że ludzie naklikali po kilka-kilkanaście-lub jeszcze więcej domków, a przecież dopiero co napisałeś na forum bety, że to było złe ;) Więc bądź proszę konsekwentny.
Teraz jak ktoś chce więcej domków to już musi się nieźle wysilić i wykosztować z przyspieszaczy. To chyba dobrze, nie?

Racja, oczywiście można było po 9 artefakcie nie dawać drugiego domku + artefaktów tylko coś innego no ale nie pomyśleli.
 
Do góry