• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Czy powiększenie oddziału 16 to technologia obligatoryjna?

Magyrna

Zwiadowca
Cześć!

Jak w temacie. Mam takie coś na drzewku we wczesnych krasnoludach, po nim jest ekspansja miasta 22 i koniec - slapy zaułek. O ile ta ekspansja na bank nie jest obligatoryjna i nie będzie się liczyć do CAL to już powiększenie oddziału teoretycznie by mogło... Czy ktoś mi może powiedzieć, jak jest? Przydałoby mi się zrobić tą ekspansję, ale jeśli ma mi to podbić poziom trudności to sobie daruję oba te badania.
 
Odpowiedz na pytanie w nazwie tematu brzmi: tak, gra traktuje to badanie na powieksznie oddzialu jako badanie obowiazkowe.
Co do Twoich obaw o wzrost kosztow, to ujalbym to tak: nie dajmy sie zwariowac :)
Wplyw jednego badania na koszty jest naprawde znikomy, moim zdaniem zyskana dzieki temu ekspansja jest znacznie wiecej warta. Krasnoludy to jeszcze nie ten etap gry, by jak w ostatnich epokach grubo sie zastanawiac nad kazda nastepna postawiona ekspansja. To raczej etap gry, w ktorym kazda ekspansja jest prawie na wage zlota, bo kazda kolejna rasa goscinna i czekajace gracza rozbudowy wymagaja coraz wiecej miejsca.
Jedynym wyjatkiem sa tu wioski iglicowe (zdarzaja sie tez takie w Krasnoludach), w ktorych rzeczywiscie najlepiej jest stawiac tylko tyle ekspansji, ile absolutnie konieczne. Jesli jednak mowimy o "normalnej" wiosce do gry (tak zakladam), to spokojnie mozna zrobic to badanie + lezace zanim opcjonalne badanie na ekspansje, ignorujac bardzo niewielki wzrost kosztow, ktore to badanie spowoduje.

Jest jeszcze jeden powod, dla ktorego warto zrobic to badanie. Jesli je pominiesz, w nasteponych epokachpo wejsciu w drzewko badan "kamera" zawsze bedzie Ci pokazywac dokladnie to badanie, a nie badania z aktualnej epoki, w ktorej sie znajdujesz (to znany blad gry).
Mozesz poczytac o tym tutaj:
 
A to psikus... Rozumiem, że Ty je zrobiłeś, czy jednak z upodobaniem nadal przewijasz drzewko? :D
Zrobilem, ale to na skutek zmian, ktore weszly do gry w ciagu ostatnich kilku miesiecy. W nowej formule turniejow to jedno badanie na powiekszenie oddzialu podwyzsza teraz koszty o jakis znikomy ulamek procenta, natomiast kiedys to samo badanie podwyzszalo koszty o 8-10 %, jesli dobrze pamietam. Osiem czy dziesiec procent to juz nie w kij dmuchal, dlatego do momentu wejscia zmian (troche ponad pol roku temu) rzeczywiscie meczylem sie z przewijaniem drzewka badan :)
 
Do góry