• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dźwięki Elvenaru

jakub357

Łucznik
kos_gold_on_black-300.gif

Oprawą audio do Elvenar zajmowało się studio Knights of Soundtrack, wchodzące w skład Działu Zewnętrznego autorów gry.
Zajmują się oni tworzeniem muzyki i efektów dźwiękowych, do gier i różnych mediów.
Na ich stronie internetowej >>KLIK<< można odsłuchać kilka próbek. Są posegregowane tematycznie i brzmią naprawdę przyjemnie. Jeśli komuś, tak jak mi, przypadł do gustu podkład muzyczny Elvenaru - nie zawiedzie się.
Szczególnie podoba mi się podkład do gry Karl's Castle, utrzymany w średniowiecznych klimatach.

Chciałem się tym z Wami podzielić, drodzy elvenarczycy; a jednocześnie zaprosić do aktywnego udziału w tym wątku wszystkich fanów soundtracków! Podziel się ciekawymi utworami, czy to z Twojego ulubionego filmu, czy gry. Razem odkryjemy najlepsze kawałki! Śmiało :D

.
 
Ostatnia edycja:

jakub357

Łucznik
Żeby uaktywnić temat, dodam utwór z jednej z moich ulubionych ścieżek dźwiękowych do gier. Kawałek nazywa się Spirit i jest dźwiękowym motywem przewodnim do gry Knights and Merchants, która jest dość starą, polską produkcją; jednakże nie można odmówić jej niesamowitego klimatu i wspaniałej grywalności. Z tego też powodu stworzono do niej kolejne kampanie, a w późniejszym czasie wprowadzono Remake, gdzie poprawiono wiele błędów i odrestaurowano ją graficznie.
Podchodzę do tej muzyki ze szczególnym sentymentem, ponieważ przywodzi mi ona na myśl czasy mojego dzieciństwa, kiedy to grywałem w nią razem z moim bratem bliźniakiem :rolleyes:

... a także, te pamiętliwe okrzyki głodnych oddziałów: Dawać żarcie! Przynieść żarcie! Czas na żarcie! Gdzie jest żarcie? Tak panie? Jaki jest rozkaz szlachetny panie? itd. :D

 

DeletedUser629

Guest
Zazwyczaj wyłączam dźwięki w grze ... rozpraszają mnie i bardziej pobudzają moje napięcie :( ... ale ostatnio po burzy emocji .... włączam sobie na YT relaksacyjną muzę instrumentalną ... bardzo wycisza i uspokaja ... oddech miarowy i totalne wyluzowanie po napiętym dniu :)
a zaczęłam wyłączać dźwięki po grze ... Farmerama ... gdzie co i rusz ryczało jakieś zwierzątko :p
Ale fajny temat ... i pewnie jest wielu zwolenników gry z dźwiękami ... niech się wypowiedzą ... ;)
 

DeletedUser1763

Guest
Ja osobiście nie wyobrażam sobie grać w jakąkolwiek grę bez dźwięków a zwłaszcza muzyki, która jak dla mnie jest absolutną podstawą budowania klimatu. Do muzyki w niektórych grach, szczególnie tych starych czuję ogromny sentyment, słucham utworu, zamykam oczy i wchodzę w "psychosferę". Przypomina mi się zapach okładki gry i starego papieru w poradnikach, wspomnienia dotyczące nie tyle samej gry ale całej rzeczywistości w okół mnie, kiedy przechodziłem takową a nawet wchodzę w podobne nastroje emocjonalne. Nie wiem czy tylko ja tak mam ale uważam, że jestem nadzwyczaj wyczulony na "odczuwanie" klimatu :D

Moim niezapomnianym, ulubionym soundtrackiem jest ten z gry GOTHIC (zresztą jak i sama gra). Cudowny czas kiedy przechodziłem ponad 10 lat temu w czasie dzieciństwa, po raz pierwszy tą wspaniałą grę. Klimat zamkniętej i dusznej koloni karnej na wyspie Khorinis... ahhh :)

Do tego klasyczne już, takie ścieżki dźwiękowe gier, do których podchodzę właśnie z sentymentem:
The Settlers IV
Need for Speed Underground 2
Rise of Nations
Heroes of Might & Magic III


A z nowszych:
The Last of Us
Wiedźmin 3 Dziki Gon

(Ubóstwiam :D klimat słowiańskich wierzeń i okoliczny folk)
Far Cry 3 Blood Dragon
(Retro i czasy lat 80, Terminator, Predator, Comando - piękna sprawa :D to hołd dla oprawy muzycznej kina akcji sprzed trzech dekad)

Zachęcam do zapoznania się jeśli jakimś cudem ominęły cię te, moim zdaniem - arcydzieła :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jakub357

Łucznik
The Settlers IV
Need for Speed Underground 2
Rise of Nations
Heroes of Might & Magic III

Settlersi IV, to właściwie ostatnia część ,,tradycyjnych" Settlersów - dalsze części, to właściwie inna gra. Więc najlepsi są Settlers III dodatek Amazonki, a także czwórka :)
Z NfSU2 najbardziej zapadł mi pamięci kawałek I give it all, taki rockowy.
Grę Herosy bardzo lubię, ale jakoś nie powracam do muzyki z niej.

A także muszę się zgodzić, że retro i czasy lat 80, były bardzo obfite w dobrą oprawę muzyczną - mówię tutaj o Terminatorze :D
 

Odane

Wędrowiec
:)
Też grałam w grę Knights and Merchants i nawet nagrałam muzyczkę na kasetę :p Tak mi się podobała ;)
Jeśli chodzi o muzykę w grach, zachwycona byłam opracowaniem muzycznym gry Jazz 2. Każda lokacja miała inne tło muzyczne.


;)
 

Azulena

Rozbójnik
Zazwyczaj wyłączam dźwięki w grze ... rozpraszają mnie i bardziej pobudzają moje napięcie :( /..../
a zaczęłam wyłączać dźwięki po grze ... Farmerama ... gdzie co i rusz ryczało jakieś zwierzątko :p
Ale fajny temat ... i pewnie jest wielu zwolenników gry z dźwiękami ... niech się wypowiedzą ... ;)

Mam tak samo... zaczęłam wyłączać dźwięk w grach od Farmeramy. ;) ;) A zaglądasz tam jeszcze? Ja już nie gram, ale obowiązkowo wchodzę każdego dnia, wysłać prezenty sąsiadom. ;)
Nawet nie wiem, jaka jest muzyka Elvenar - wyłączona....

Piękną oprawę muzyczną ma moja aktualna główna gra - Guild Wars 2. W różnych lokacjach różną, mam ją bardzo wyciszoną, jako odległe tło, ale ta "epicka" zawsze dotrze przez dźwięki otoczenia. To jeden z takich fragmentów:
Jako stworzenie w 100% nastawione pokojowo, nie porwałabym za miecz, czy co tam innego, aby ruszyć na wrogów ;) - ale wrażenie robi na mnie. ;)
A jeden z moich ulubionych "kawałków", to:
 

Azulena

Rozbójnik
Agafi, ciarki po plecach chodzą, jak się tego słucha...

Na YT ktoś dopisał tekst:

We lived ages ago
Days upon days we fought
For what we deemed right
We fought not for glory
We fought not for money
We fought merely to protect
Your blade upon the enemies
My bow piercing their soul
Oh how long ago were those days
Now we are but names in story
Told of two heroes
Of heroic memories
 

Zarie

Zwiadowca
Widzę kilka fajnych produkcji więc nie będę ich powtarzać lecz nie zauważyłam wyżej takich gier jak np
-Lineage 2
-Diablo 2
-Elder scroll V Skyrim
Też bardzo klimatyczna muzyka, a w ogóle przez kawałek z Lineage 2 "Dion" zaczęłam przygodę z grami już kilkanaście lat temu. ;)
 
Do góry