• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Dźwiękowa sygnalizacja zakończenia produkcji [16-08-PL]

Czy chciałbyś, aby wprowadzono dźwiękową sygnalizację zakończenia produkcji?

  • TAK, bo uważam, że usprawniłoby to produkcję.

    Głosy: 5 62,5%
  • NIE, bo sobie radzę bez takiego ułatwienia.

    Głosy: 3 37,5%

  • W sumie głosujących
    8
Status
Zamknięty.

Tessi

Zwiadowca
Mam prośbę do twórców gry, aby wprowadzili sygnalizację zakończenia produkcji jakiegoś towaru lub zasobów.

To może być jednakowy dla wszystkich rodzajów produkcji delikatny sygnał typu "ding", który by się pojawiał wraz z pojawieniem się ikonki z symbolem towaru nad manufakturą czy narzędzi nad warsztatem.
Taka sygnalizacja mogłaby być również dla pozostałych "producentów", czyli szkolenia w koszarach, czy zaklęć w Akademii Magii, chociaż niekoniecznie.
Przy produkcji monet to nie byłoby potrzebne.

Uzasadnienie:
Czasami, aby "dorobić" się szybko odpowiedniej liczby zasobów, ustawiam ich produkcję na najbardziej "wydajną", czyli wyprodukowanie w ciągu kwadransa. Gdy połączę to z zaklęciem Moc Zasobów, wtedy efektywność jeszcze bardziej wzrasta, ale cud ten jest 10-godzinny, więc warto go maksymalnie wykorzystać. Ponieważ kwadrans to jednak sporo czasu, więc w międzyczasie zajmuję się czymś innym na komputerze. Gdy mniej więcej ten kwadrans mija i zaglądam na planszę gry, to się okazuje, że zasoby już dawno są wyprodukowane. A czas leci... i zaklęcie Moc Zasobów traci kolejne niewykorzystane minuty...

Taka sygnalizacja powinna być jednak niezależna od tego czy się wykorzystało do produkcji zaklęcie czy nie, gdyż efektywniej wykorzystałoby się również czas przy zwykłej produkcji bez zaklęcia.

Sądzę, że od strony informatycznej nie jest to nadmiernie skomplikowane, bo wystarczy do klasy, która określa wyświetlanie końcowego rezultatu produkcji (ikonki), dodać jedną zmienną określającą dźwięk a w metodach dołożyć funkcję, która ten dźwięk będzie po zakończeniu produkcji realizować.
 

DeletedUser727

Guest
Zaznaczyłem tak, ponieważ to już jest w grze (na 85%)
 

Tessi

Zwiadowca
Zaznaczyłem tak, ponieważ to już jest w grze (na 85%)

NIE JEST :)

Sygnał dźwiękowy się pojawia, ale dopiero wtedy, gdy już się ZBIERA zasoby lub produkty. Wtedy w zależności od tego, co się zbiera, pojawia się odpowiedni dźwięk.
Mnie o to nie chodzi.

Chodzi mi o sygnalizację zakończenia produkcji PRZED zbieraniem, gdy w tle, podczas pracy na komputerze, albo innych zajęciach, idzie produkcja w manufakturach lub warsztatach.
Na przykład jestem zajęta pisaniem długiego emaila, tworzeniem makr w Excelu albo motywuję miasta w świecie Elvenaru, więc nie mam bezpośredniego podglądu na to, co się dzieje na planszy z moim miastem. Aby to zobaczyć, muszę przejść do miasta, kursorem wskazać budowlę, której produkcji pilnuję i sprawdzić ile czasu zostało do zakończenia produkcji. W ten sposób bardzo często się przegapia moment, kiedy produkcja jest już skończona.
A czas leci...
Nie chciałabym do tego pilnowania używać budzika ;)
 

DeletedUser37

Guest
Dałem na tak ale ogólnie jest mi to obojętne czy taki dźwięk będzie czy nie. Sam gram bez dźwięków bo są porostu za głośne a nie ma jakiegoś suwaka żebym mógł sobie ustawić głośność.
 

lukawsz

Wędrowiec
Proponuję, aby gdy warsztat lub manufaktura skończy wyznaczony czas pracy (15 min., 3h, 9h, itd.) został dodany jakiś delikatny dźwiękowy "ding!" :)

Jest to detal łatwy do zrobienia, jeśli chodzi o zaplecze programowe, a byłby bardzo przydatny, ponieważ wiele osób ma włączony Elvenar gdzieś w tle, w ramach innych prac i obowiązków.
Trudno jest co chwilę spoglądać "czy już, czy jeszcze nie" minęło 5 czy 15 minut...

Uważam, że pomysł jest fantastyczny i przydatny. Proszę o liczne poparcie :p

Pozdrawiam, Łukasz (Jedi)
 

DeletedUser174

Guest
ale to już było....

generalnie zgłaszanie jakiegokolwiek pomysłu jest całkowicie bezsensowne. A żeby uniknąć ciągłego kopiowania pomysłów, które leżą na pułkowniku od 2 lat może zrobić listę pomysłów? To będzie szybsze niż zaznaczanie każdego opcją DUPLIKAT

ps: też uważam, ze pomysł jest dobry, ale co z tego?
 

jakub357

Łucznik
Zgoda.
Ale ten dźwięk musiałby być dość subtelny.
Obecny dźwięk zakończenia rozbudowy jest nieprzyjemny - zdarzyło mi się pracować przy biurku i mieć laptop obok, gdy nagle cały podskoczyłem, bo coś się wybudowało.
 
Status
Zamknięty.
Do góry