• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dam towar 3go. Poziomu za towar 1go.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2022
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser2022

Guest
Chcę Stal, Drewno, Marmur. - Dam Klejnoty, eliksiry, magiczny pył.
przelicznik 1:1 względem rate kupca (2 gwiazdki)
Należy napisać do mnie na PW w grze.
Akceptuję tylko konkretne opłacalne oferty, musisz chcieć minimum 5000 3go. towaru aby transakcja była opłacalna.
Wymagam wolnego miejsca w bractwie abym mógł dojść i wymienić, albo tymczasowego dołączenia do nas.
 

DeletedUser174

Guest
ja też chętnie wymienię różowe surki na podstawowe. Już nawet zejdę z przelicznika 1:12? 10 nawet! dogadamy się! Ustawiam się w kolejkę jako pierwsza jak będziesz wymieniać. Na wszystkie warunki transferowe się godzę w ciemno

Kiedy dobijamy targu? @Rycerski tak, tak Ty kiedy będziesz takie ofki klikał
 

DeletedUser1496

Guest
Chcę Stal, Drewno, Marmur. - Dam Klejnoty, eliksiry, magiczny pył.
przelicznik 1:1 względem rate kupca (2 gwiazdki)
Należy napisać do mnie na PW w grze.
Akceptuję tylko konkretne opłacalne oferty, musisz chcieć minimum 5000 3go. towaru aby transakcja była opłacalna.
Wymagam wolnego miejsca w bractwie abym mógł dojść i wymienić, albo tymczasowego dołączenia do nas.
Dobre !!! Naprawdę !!!
Co za superoferta ?!
Masz jeszcze wolne miejsca ? ;)
A swoją drogą to dowcipniś z Ciebie jest niezły ;)
 

DeletedUser2022

Guest
A weźcie się gońcie ludzie.. To uczciwa oferta!
Ktoś tam żalił się w mojej propozycji że w wyższych epokach rozwoju bardzo dużo potrzeba towaru 3go rodzaju a bardzo dużo ma z 1go, że popytu niby nie ma, i że balans jest nie potrzebny.

Szukam konkretnych ludzi z konkretnymi ofertami.
@Dragomira proszę o wyczyszczenie tematu.
Ludzie są chyba zazdrośni o to że jestem pierwszym co na forum pisze ogłoszenie o wymianie.
Bo to uczciwa wymiana. Gdyby w FoE ktoś zaproponował Koks za żelazo, wszyscy by skakali na te oferty, i na tym polega brak balansu..
Cebula by najlepiej chciała wymienić przelicznikiem 1:0 = 100 stali za 100 klejnotów, ale to IG zadecydował o przeliczniku.
Więc co mam powiedzieć w tej sprawie?

Oferta jest dobra, jak ktoś chce inaczej, możemy się dogadać. Potrzebuję masowo towaru z 1szej epoki.
Pozdrawiam.

ps: @kikimora to sobie kurna wymień ale załóż nowy temat.
 

DeletedUser1256

Guest
Problem w tym że nie możesz nikogo przyjąć do bractwa, bo nie masz do tego uprawnień. Lepiej skasować cały temat bo nie ma sensu. A towary idą po równo i produkcja też powinna być równa.
 

DeletedUser2022

Guest
Problem w tym że nie możesz nikogo przyjąć do bractwa, bo nie masz do tego uprawnień. Lepiej skasować cały temat bo nie ma sensu. A towary idą po równo i produkcja też powinna być równa.
O to się nie martw.
Temat nie zostanie usunięty, i przestań mi zaśmiecać tematy, bo jak ja tobie zacznę zaśmiecać profil to ci się odechce na te forum wchodzić.
Radzę ze mną nie zadzierać. Bo jestem miły, sympatyczny, i uprzejmy.. Do czasu...

OCZEKUJĘ ŻE TEMAT ZOSTANIE WYCZYSZCZONY.
@Dragomira dzięki.
 

DeletedUser174

Guest
A

ps: @kikimora to sobie kurna wymień ale załóż nowy temat.

no toż właśnie chce się dogadać na wymianę. Skoro sam kupujesz po takim przeliczniku to i pewnie tak sprzedajesz... a co nie? No przecież na pewno nie szukasz frajera, prawda? Sam pisałeś, ze to uczciwa oferta...

a na wymianie jeszcze zarobisz bo ci na 3 gwiazdki oferty porobię. A co myślałeś że na cebulę trafiłeś? Spoko to tylko gra to niech bedzie moja strata! Kiedy robimy deal?
 

DeletedUser2022

Guest
no toż właśnie chce się dogadać na wymianę. Skoro sam kupujesz po takim przeliczniku to i pewnie tak sprzedajesz... a co nie? No przecież na pewno nie szukasz frajera, prawda? Sam pisałeś, ze to uczciwa oferta...

a na wymianie jeszcze zarobisz bo ci na 3 gwiazdki oferty porobię. A co myślałeś że na cebulę trafiłeś? Spoko to tylko gra to niech bedzie moja strata! Kiedy robimy deal?
Dobrze, więc wyjaśnij mi konkretnie.
Co w tej ofercie jest nie w porządku?
Przelicznik daje gra. Nie mogę wystawić nawet 500-3g za 100-1g bo się nie da.
Może zamiast tego powiesz mi ile produkujesz na jakim poziomie manufaktur?
Podaj poziom, oraz ilość produkowanych towarów z 3 grupy i pierwszej. - Jeżeli na tym samym lub podobnych poziomach ilość produkcji będzie podobna, to faktycznie nie ma problemu, usunę ofertę.
Nie robię z nikogo debila, ani sam nie pozwolę robić go z siebie.
Taki przelicznik daje gra, myślałem że skoro towar 3g jest tak drogi w porównaniu do 1g, pomyślałem że może jest popyt, a tylko ja jestem w okolicy gdzie rzadko ktoś kupuje? - Jestem nowym graczem, gram prawie 3 miesiące.. Nie wiem wszystkiego o tejże grze.
Wy zamiast mi cisnąć, robić ze mnie głupka, może byście wyjaśnili dlaczego dana oferta jest nie opłacalna?
Chyba zaczynam rozumieć, ale chcę się upewnić, okej?
 

DeletedUser1496

Guest
@Rycerski - fajny z Ciebie facet, nie denerwuj się :);)

@Elelkal napisał w innym wątku:
"IG raczej niczego nie planuje bo nie ma po co. Równowaga jest zachowana, na każdy towar jest odpowiedni popyt, problem tkwi po stronie graczy, którzy chcą iść na łatwiznę i produkować najlepiej wyłącznie 3 grupę i wymieniać ją niżej i najlepiej 1:4 i 1:8. Jednak nie jest to takie proste bo jeśli nie będzie chętnych na wymianę, to nici z handlu. A chętnych oczywiście niewielu się znajduje. Z tego co widzę, to w tej samej grupie nie ma większego problemu z wymianą, oferty dość szybko schodzą. Jednak widać sporo ofert wymiany ale właśnie z wyższej grupy na niższą i one wiszą i wiszą czekając na desperatów. A dlaczego nie ma chętnych na takie wymiany ? Bo to po prostu nieopłacalne. O ile koszt produkcji jest zbliżony o tyle przegrywa się z czasem. Wyprodukowanie równowartości 3 grupy produkując niższą zajmuje dużo więcej czasu. I mało kto może sobie pozwolić na takie wymiany. Przykład: 1lvl 3 grupy to 56towarów/dzień, 1lvl 1 grupy to 9towarów/dzień. Czyli wymieniając 1:8 wychodzi 448 towarów czyli wyprodukowanie 1 grupy zajmie dobre 50 dni przy 1 dniowej produkcji 3 grupy. Oczywiście w takim przypadku możemy pozwolić sobie na zbudowanie 8 manufaktur i wtedy produkcja będzie podobna ale niestety na wyższych poziomach pojawiają się dysproporcje. 20lvl 3 grupy zajmuje 24 pola, 1280ludzi i 369kultury przy produkcji 1004 towarów/dzień. 20lvl 1 grupy 18pól 1110ludzi i 311 kultury przy produkcji 725towarów/dzień. Chyba nie trzeba wspominać, że teraz trzeba takich fabryk dostawić z 7, żeby wymiana zgadzała się. Problem tylko w tym, że wtedy zapotrzebowanie na ludzi i kulturę będzie dużo większe. Jak widać wymiana niższych grup na wyższe jest nieopłacalna, w drugą stronę już tak i to bardzo, tylko że gracze dobrze o tym wiedzą, stąd brak takich ofert. Jakiekolwiek próby ułatwiające takie wymiany skończą się tym, że gracze pokasują manufaktury z 1 i 2 grupy i dostawią więcej z 3. A IG z pewnością nie pozwoli sobie na takie rozwiązanie. Jeśli jest problem ze zdobyciem pewnych towarów, to niech lepiej gracze dostawią sobie manufaktury a nie próbują kombinować z wymianami."


Tak jak nie za często się z tą osobą zgadzam - tutaj po prostu ma rację.
Pozdrawiam :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2022

Guest
Dobra, więc i ja się zgadzam.
Najlepiej jakby zmniejszono produkcję towaru 3g. Bo skoro 10 towaru 3g nic nie znaczy, ale ilość towaru 1g jaką trzeba dać za te 10 jest już konkretniejsza.
Balans jak najbardziej by się przydał.. Ten towar im lepszy, tym powinien być cenniejszy...
A tak setki tysięcy towaru 3g mi się uzbierało i sprzedać tego nie idzie, wymienić na 2g /1g.
Skoro faktycznie się nie opłaca, to szkoda mojego czasu tutaj.
Dziwnie to IG wymyśliło.
Zaczynam mieć wątpliwości co do stawiania manufaktur wyższej grupy, skoro produkując wyłącznie towar 1g można kupić WSZYSTKO i to w 3 gwiazdkowych ofertach.
@Dragomira temat do zamknięcia/kasacji.
Pomyślcie o wyrównaniu produkcji, bo to jest niepoważne..
więc wnioskuję że zamiast stawiać manufaktury 4x 1g, 4x 2g, 4x 3g, opłaca się z tego 8x 1g, 3x 2g, i tylko jedna z 3g..
totalnie bez sensu...
 

DeletedUser1496

Guest
Najlepiej jest na wczesnym etapie gry mieć faktycznie najwięcej manufaktur I poziomu, ale to w miarę rozwoju i postępu gry się zmienia. Jestem aktualnie w Elfach i uważam, że najlepiej mieć jednakową lub zbliżoną do siebie liczbę manufaktur każdego rodzaju (startowałam z 10 manufakturami I poziomu, zostawiłam 6).
Stawianie manufaktur tylko I poziomu spowoduje, że nie dasz rady z ludźmi i kulturą. I jak będziesz wymieniał ? Dasz 1600 I grupy za 100 III grupy ?
Okresowe problemy z różnymi grupami surowców oczywiście się zdarzają, ale jeśli masz fajne bractwo to wyjątkowo powymieniają Ci również takie "niekorzystne" offki.
:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry