• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

'Dislike" - "Nie Lubie" "łapka w dół" emotka na forum

Potrzebna emotka łapki w dół?

  • Tak

    Głosy: 5 16,7%
  • Nie

    Głosy: 25 83,3%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    30

Poziomek

Rycerz
Jako ze pod postami mozna dac "like'a' , proponuje jego przeciwienstwo czyli dislike:) Nie wiele to zmienia ale zmienia .
 

Zarie

Zwiadowca
Zaznaczyłam odpowiedz NIE, dlatego, że juz teraz na forach wybuchają dyskusje i żywe wymiany zdań. Osoby, ktore zgadzają się z kimś, lapkują komentarze. Juz po tym widać jakie poparcie ma dana wypowiedz. Zaś komentarze, które nie są popierane nie są lapkowane wcale, wiec po co dorzucać oliwy do ognia poprzez łapki w dół? A może ktos by tylko zalapkował w dół z braku sympatii do danej osoby i to nawet nie miałoby związku z watkiem? Różnie bywa..
 

Poziomek

Rycerz
wlasnie o to chodzi w forach - podobaja nam sie czyjes wypowiedzi i nie podobaja - tu mamy jakby z automatu tylko opcje - dania lajka' - a jak ktos ma inne zdanie to co ma zrobic? Jak ocenic dana wypowiedz? A zobacz nawet w takiej ankiecie jaka jest tu. 5 osob dalo NIE, nawet bez uzasadnienia - uwazasz ze to dobrze wplywa na forum? takie kwestie powinny byc inaczej rozwiazane glosowania powinny byc imienne widoczne, i łapki w dół odnosnie jakiegos pomyslu takze- wtedy widzisz komu twoj pomysl sie spodobal a komu nie.
 

Deleted User - 198835

Guest
Jestem na NIE
Tak samo jak poprzedniczka uważam , że zaognianie atmosfery na forum nie jest korzystne
Poza tym nie widzę sensu łapki w dół - jak ktoś chce wyrazić swoją dezaprobatę dla osoby , to może napisać do takiego na priv , zamiast robić dodatkowe zamieszanie na ogólnym forum
Złośliwościom mówię stanowcze NIE
 
wlasnie o to chodzi w forach - podobaja nam sie czyjes wypowiedzi i nie podobaja
Problem w tym, ze jest tu na forum sporo osobistych animozji i antypatii, choc na szczescie juz nie tyle, co kiedys. Obawiam sie, ze "Dislike" bylby po prostu narzedziem dawania wyrazu takim antypatiom przez osoby nastawione wybitnie negatywnie do autora postu, a nie do tresci wypowiedzi. Juz widze, jak za chwilke stwierdzisz: "Ale przeciez "like" moze dzialac tak samo w druga strone, niekoniecznie stanowiac poparcie dla samej tresci postu". Moge z gory na to odpowiedziec - na szczescie nie dziala to tu w ten sposob. Nie chce sie podawac za przyklad (bo raczej ogolnie tak to tu dziala), ale jest tu na forum kilka osob, ktore bardzo lubie i z ktorymi czesto sie zgadzam, bo mamy podobne poglady. Zdarzaja sie jednak pomysly czy wypowiedzi tych osob, z ktorymi sie nie zgadzam i pod takimi postami mojego like'a nie znajdziesz. Takze nie ma like'ow "z automatu".
a jak ktos ma inne zdanie to co ma zrobic? Jak ocenic dana wypowiedz?
To bardzo proste - wystarczy samemu sie wypowiedziec, uzasadniajac merytorycznie, dlaczego nie zgadzamy sie z dana wypowiedzia. To ma nawet wiekszy ciezar gatunkowy niz lapka w dol, nie sadzisz ? Juz sam brak "like'a" tez jest dostatecznie wymowny, jesli komus nie chc sie uzasadniac. Oznacza brak bezkrytycznej zgody lub obojetny stosunek do danej wypowiedzi. "Like" z kolei jest wyrazem zgody, dzieki ktoremu nie mamy tu pod niektorymi postami po 10 i wiecej enigmatycznych wypowiedzi w rodzaju "Zgadzam sie" czy "Popieram". Dzieki temu unikamy zwyklego spamu.
 
Ostatnia edycja:

Klops

Rozbójnik
Ode mnie stanowcze NIE, jest to droga do wojny na reakcje. Sporo z nas nie potrafi normalnie rozmawiać i argumentować i już teraz mamy wystarczająco dużo gównoburz na forum. Zgadzam się z @Zarie:
Osoby, ktore zgadzają się z kimś, lapkują komentarze. Juz po tym widać jakie poparcie ma dana wypowiedz. Zaś komentarze, które nie są popierane nie są lapkowane wcale, wiec po co dorzucać oliwy do ognia poprzez łapki w dół?

Polubienie czyjejś wypowiedzi pokazuję, że wybitnie się nam spodobała, jeżeli, nie zgadzasz się z czyjąś opinią nauczmy się pisać konstruktywną krytykę, nie zasłaniajmy się emotkami. Z drugiej strony, może, co niektórzy dostrzegliby wreszcie absurdy swoich wypowiedzi...
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Jeśli dobrze pamiętam, to wieki temu był poruszany taki temat. Łapek w dół nie będzie, by nie siać negatywnych emocji wśród użytkowników. Jeżeli się nie mylę, to na żadnym forum od gier InnoGames nie ma opcji "nie lubię" pod postami. @jarq , popraw mnie jeśli się mylę.
 

Deleted User - 198835

Guest
Takiej jednomyślności , jak w tym temacie , to jeszcze nie widziałem na tym forum :)
 
Jeśli dobrze pamiętam, to wieki temu był poruszany taki temat.
Owszem, byl, ale wtedy na forum bylo znacznie wiecej negatywnych emocji, wiec z gory ucieliscie temat. Teraz jest przynajmniej na tyle spokojnie, ze mozna juz prowadzic spokojna wymiane pogladow na ten temat, wiec chyba ogolnie powoli idzie ku lepszemu :)
Takiej jednomyślności , jak w tym temacie , to jeszcze nie widziałem na tym forum :)
Sa 2 glosy na tak oprocz glosu autora pomyslu, wiec chyba tak nie do konca ;)
 

Tajniakos

Paladyn
Ja również jestem przeciwny wprowadzeniu takiej opcji :) Nawet gdyby takowa weszła to bym ją sumiennie ignorował. Zdecydowanie wolę się wypowiedzieć, nawet krytycznie niż bezmyślnie klikać dislike.
Z drugiej strony, może, co niektórzy dostrzegliby wreszcie absurdy swoich wypowiedzi...
U niektórych jednostek nawet argumentacja nie jest w stanie spowodować dostrzeżenia absurdów w swoich wypowiedziach to i ta opcja by temu nie pomogła. Śmiem twierdzić, że wtedy uruchomiło by się jeszcze więcej stwierdzeń, że to zmowa, kółeczko wzajemnej adoracji itp. Dlatego uważam, że taka opcja zaszkodziła by tylko forum.
 

Poziomek

Rycerz
Jeśli dobrze pamiętam, to wieki temu był poruszany taki temat. Łapek w dół nie będzie, by nie siać negatywnych emocji wśród użytkowników. Jeżeli się nie mylę, to na żadnym forum od gier InnoGames nie ma opcji "nie lubię" pod postami. @jarq , popraw mnie jeśli się mylę.
danie łapki w dól nie mniej ni wiecej oznacza ze czyjs post nam sie nie podoba. I teraz wez sytuacje np z dzialu Pomysly - ktos np ja przedstawia jakis punkt widzenia, ktory nie jest po lini 'partii' - zaczyna sie ostra lub mniej ostra wymiana pogladow, w skutek czego za chwile musisz przyjsc i poprzenosic posty . A tak zamiast wyrazania opini pisania posta, narazenia sie na besztanie - klikasz lapke w dol, i kazdy widzi ze masz inne zdanie, bez wciagania w polemike.
Przypomne ze danie łapki w dol tak jak łapki w gore jest widoczne dla wszystkich, czyli nie jestesmy anonimowi w wyrazaniu swego pogladu.

Co to za argument ze na zadnym z for IG nie ma lapek w dol bo sieja negatywne emocje . W grze kiedys nie bylo wymiany RUNY> PW a jest, kiedys byly multiplikowane budynki a teraz nie ma - przyklady mozna by mnozyc, forum jak i sama gra ewoluuje w jedna lub w druga strone i to jest fajne.
Jakos nikomu nie przeszkadza ze na YT przez tyle lat bylo lapkowanie w dol pod filmami, czy na FB czy innych komunikatorach

i na koniec pytanie ktore mnie dreczy, jak to jest ze polskie servery sa dosc aktywne , tysiace ludzi loguje sie codzien w grze , a na forum caly czas te same twarze i te same twarze sa aktywne
 

Tajniakos

Paladyn
Widzisz @Poziomek nasze głosy na nie działają podobnie jak dislike a zobacz jakie emocje to w Tobie wzbudza.
A tak zamiast wyrazania opini pisania posta, narazenia sie na besztanie
Nie myl proszę dyskusji na argumenty z "besztaniem" bo chyba nikt personalnie z Tobą tu tego nie robi więc argument bardzo nietrafiony:)
ktos np ja przedstawia jakis punkt widzenia, ktory nie jest po lini 'partii'
Teraz już wiesz dlaczego ten pomysł nie może wejść? Jeszcze nie wszedł a zobacz co napisałeś...

danie łapki w dól nie mniej ni wiecej oznacza ze czyjs post nam sie nie podoba. I teraz wez sytuacje np z dzialu Pomysly - ktos np ja przedstawia jakis punkt widzenia, ktory nie jest po lini 'partii' - zaczyna sie ostra lub mniej ostra wymiana pogladow,
Brak łapki oznacza dokładnie to samo. Każdemu z nas i to nie raz udało się taki post wysmarować :) Nie zawsze musimy mieć rację i trafnie coś zinterpretować. Szkopuł tu polega na tym aby nie tkwić w błędzie i nie tworzyć uparcie kwadratury koła a umieć się wycofać ze swojej teorii, która może była przez nas źle oceniona.

i na koniec pytanie ktore mnie dreczy, jak to jest ze polskie servery sa dosc aktywne , tysiace ludzi loguje sie codzien w grze , a na forum caly czas te same twarze i te same twarze sa aktywne
Może dlatego, że łatwiej jest wejść jako gość w poszukiwaniu potrzebnych informacji? Nie każdy może mieć ochotę i czas do udzielania się na forum :)
 
i na koniec pytanie ktore mnie dreczy, jak to jest ze polskie servery sa dosc aktywne , tysiace ludzi loguje sie codzien w grze , a na forum caly czas te same twarze i te same twarze sa aktywne
Przyczyny sa pewnie rozne. Wiekszosc graczy chce pewnie tylko grac, a nie szukac jakichs dokladniejszych informacji na forum, a jesli cos ich interesuje, moga przeciez zapytac w bractwie. Z tych, ktorzy forum odwiedzaja, nie kazdy ma odwage sie odezwac, nawet jesli mialby cos do powiedzenia. Albo nie ma po prostu ochoty. Inni z kolei nie maja nic do powiedzenia, odwiedzaja forum jako gosc i traktuja je tylko jako zrodlo informacji, a nie miejsce na wchodzenie w interakcje z innymi graczami czy na wymiane pogladow. Jest pewnie jeszcze sporo innych powodow. Czy Ty sam odwiedzasz i wypowiadasz sie na kazdym forum, na ktorym mialbys teoretycznie mozliwosc sie wypowiadac ? ;)
 

Deleted User - 198835

Guest
I znowu zaczyna się chryja - tym razem o jakąś durną łapkę w dół
Jakby nie można było popatrzeć na rozmieszczenie głosów na samej górze i przyjęciem tego do zrozumienia bez wszczynania kolejnej awantury
P.S.:
Życzę miłej niedzieli w spokoju i przy pięknej pogodzie (pomimo złych prognoz)
 

xEasyRiderx

Rycerz
A mnie się coś obiło o uszy że jak @Poziomek wystawi ankiete to wszyscy solidarnie damy na TAK że by mu nie było przykro kiedy wszystkie jego wypowiedzi są na nie :)
 

Poziomek

Rycerz
i widzisz jeden z drugim, nie macie zadnych innych argumentow merytorycznych na temat pomyslu to piszecie takie pierdoly przez ktore powstaje spam i powod do awantur
 

Zarie

Zwiadowca
A tak zamiast wyrazania opini pisania posta, narazenia sie na besztanie - klikasz lapke w dol, i kazdy widzi ze masz inne zdanie, bez wciagania w polemike.
Przypomne ze danie łapki w dol tak jak łapki w gore jest widoczne dla wszystkich, czyli nie jestesmy anonimowi w wyrazaniu swego pogladu.

Ale lapka w dół nie określa naszych poglądów tylko to, ze czyjaś wypowiedz nam sie nie podoba. Ale z jakiego powodu nam sie nie podoba? Jest obraźliwa? Jest napisana przez osobe, ktorej nie darzymy sympatią? Jest za dluga? Ma blędy ortograficzne? - nikt tego nie wie.. bo zamiast wyrazenia swojego zdania w sposob tradycyjny jest łapka w dół.
 
Do góry