• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dodanie 6 i 7 robotnika

Czy jestes za wprowadzeniem mozliwosci dokupienia dodatkowych robotnikow ?

  • Tak, maksymalnie 5 to stanowczo za malo

    Głosy: 22 62,9%
  • Nie, 5 w zupelnosci wystarczy

    Głosy: 13 37,1%

  • W sumie głosujących
    35
Jak w nazwie tematu. Moim zdaniem powinnismy miec mozliwosc zdobycia/dokupienia przynajmniej 2 dodatkowych robotnikow. W miare postepu w drzewku i wzrostu poziomu budynkow czas kazdej rozbudowy sie wydluza. W koncowych epokach powoduje to, ze same konieczne rozbudowy trwaja znacznie dluzej, niz samo przechodzenie rasy. Tak, wiem - nie ma sie niby dokad spieszyc. Tak, mamy teraz mozliwosc zdobywania w eventach sporej ilosci przyspieszaczy. Tak, niby mozna sobie wszystkie rozbudowy zaplanowac. Tyle ze ostatni event pokazal nam, ze czasem cos jest nas w stanie zaskoczyc i pojawia sie koniecznosc oddelegowania ludu pracujacego do innych zadan (mam tu oczywiscie na mysli bardzo silna zachete ze strony tworcow do dostawiania rozwinietych warsztatow i manufaktur). Uwazam, ze 4-5 robotnikow swietnie pasowalo do lacznego czasu rozbudowy wszystkich budynkow na poziomie Orkow czy Lesnych Elfow i to nawet uwzgledniajac rozbudowe cudow, ale w pozniejszych epokach potrzeba na to juz zbyt wiele czasu. Gra staje sie przez to o wiele mniej dynamiczna (choc to nie jest calkiem pasujace okreslenie), staje sie za to po prostu... bardziej nudna i frustrujaca. Moim zdaniem dzieki podwyzszeniu limitu ilosci robotnikow do 7 gra by mocno zyskala, a gracze mieliby mozliwosc bardziej elastycznego dopasowywania koncepcji rozwoju miasta do zmieniajacych sie warunkow.
 

Tajniakos

Paladyn
Tyle o ile na początku gry przy czasowo niższych rozbudowach 5 robotników wystarczyło. Sytuacja zmienia się drastycznie w późniejszych rozdziałach. Rozbudowa budynków z czasem przekraczającym 30h i więcej jest tu już bardziej problematyczna i choć nie jest ich tak wiele,problem się pojawia gdy tych budynków do rozbudowy pojawia się więcej. Na hura po zmianie rozdziału trzeba podnieść rezydencje, postawić budynki rasowe,których z rozdziału na rozdział jest więcej i więcej. Z reguły jest tak, że budynki do rozbudowy lecą na hura :D Dlatego opcja 7 robotników by mogła poprawić tą sytuację a na pewno nikomu nie zaszkodzi :) tym bardziej dziwią mnie zawsze głosy na NIE bez słowa argumentacji ;) Sam nie zjem i drugiemu nie dam, to w tej sytuacji jedyny argument.
Ja jak najbardziej jestem na TAK i to bez względu na to czy będę miał tych siedmiu czy może pozostanę przy swoich pięciu :)
 

Koval92

Kapłan
W sumie to jestem na tak, możliwość wykupienia dodatkowych robotników nikomu nie szkodzi, moim skromnym zdaniem to samo mogliby zrobić z koszarami i akademią.
 
W sumie to jestem na tak, możliwość wykupienia dodatkowych robotników nikomu nie szkodzi
Troche szkodzi w tym sensie, ze zwieksza roznice pomiedzy graczami nieplacacymi, a tymi sklonnymi wydac pare zlotych. Tyle ze mozliwosci zdobycia pewnych ilosci waluty premium niewielkim wysilkiem jest teraz w grze calkiem sporo (Iglica, studnie). Mozna by tez powstawaniu takich roznic zaradzic zwiekszajac liczbe darmowych robotnikow do 3 lub 4. Firma praktycznie nic by na tym nie stracila, a jezeli to na pewno mniej, niz by zarobila na sprzedazy szostego czy siodmego robotnika.
 

Koval92

Kapłan
Troche szkodzi w tym sensie, ze zwieksza roznice pomiedzy graczami nieplacacymi, a tymi sklonnymi wydac pare zlotych. Tyle ze mozliwosci zdobycia pewnych ilosci waluty premium niewielkim wysilkiem jest teraz w grze calkiem sporo (Iglica, studnie). Mozna by tez powstawaniu takich roznic zaradzic zwiekszajac liczbe darmowych robotnikow do 3 lub 4. Firma praktycznie nic by na tym nie stracila, a jezeli to na pewno mniej, niz by zarobila na sprzedazy szostego czy siodmego robotnika.

Oni trochę zwalili tym, że nie dodali do tej gry np. szmaragdów np. jako inny rodzaj waluty vip - w wielu grach przeglądarkowych jakie oglądałem są 2 takie waluty vip, jedna jest zdobywana poprzez aktywność, druga poprzez płacenie lub bardzo rzadko poprzez aktywność - często tą pierwszą da się wtedy kupić za drugą. Chyba w GOT Winter is Coming takie coś jest, też widziałem w innych grach

Nic nie stracą już na dodaniu dodatkowych robotników bo co mieli stracić to stracili poprzez studnie życzeń :p
 

MetamFetamina

Wędrowiec
Może to ograniczenie to trochę sposób żeby spowolnić grę :) Więc raczej pomysł nie przejdzie. I tak już z bonusami portalowymi jest duużo szybciej.
Nie nadążą z nowymi rozdziałami :confused:
 

Koval92

Kapłan
Może to ograniczenie to trochę sposób żeby spowolnić grę :) Więc raczej pomysł nie przejdzie. I tak już z bonusami portalowymi jest duużo szybciej.
Nie nadążą z nowymi rozdziałami :confused:

Oni zrobili teraz taki trick, dzięki któremu nie jest szybciej. Do sześciu badań wsadzili pół-produkty budynków Elvenarów, te, z których dopiero tworzysz pełne towary elvenarów. Ich nie zdobędziesz zyskami portalu, musisz postawić akademie i wytwarzać dwa surowce (koncepty i siłę roboczą) na 3 badania (175k + 175k + 2x90k, gdzie bazowo jest 750 towaru na 3 godziny wytwarzane + to co masz z kwitnącej gildii, u mnie jest to 1005 towaru co 3h) .

Potem musisz dostawić kolejne 3 budynki i w nich wyprodukować po 10 tysięcy każdego z kolejnych 6 towarów - ruchomych obrazów, rzeźb, kryształowych kul, roślin, projektów i konstruktów. Tworzysz je z konceptów i siły roboczej + żywych towarów 1 i 2 sortu.

Dopiero po przebrnięciu tych 6 badań w drzewko (badania 8-13) możesz pojechać zyskami portalu resztę...

Także robotnik dodatkowy by nie zaszkodził, przynajmniej rozwiniętym graczom. My i tak już mamy coraz mocniej pod górkę.
 

MetamFetamina

Wędrowiec
Oni zrobili teraz taki trick, dzięki któremu nie jest szybciej. Do sześciu badań wsadzili pół-produkty budynków Elvenarów, te, z których dopiero tworzysz pełne towary elvenarów. Ich nie zdobędziesz zyskami portalu, musisz postawić akademie i wytwarzać dwa surowce (koncepty i siłę roboczą) na 3 badania (175k + 175k + 2x90k, gdzie bazowo jest 750 towaru na 3 godziny wytwarzane + to co masz z kwitnącej gildii, u mnie jest to 1005 towaru co 3h) .
No to ładnie polecieli... Pewnie z rok gry żeby ukończyć bez bonusów :D
 

DeletedUser

Guest
W sumie pomysł mnie ani ziębi ani grzeje, właśnie w amuny będę wchodził i dopiero 3go dokupiłem, a to tylko z powodu ostatnich ewentów i podnoszeniu budynków z tym związanych. Tym niemniej nie mam zamiaru pomysłu negować szkoda tylko że w ankiecie nie ma opcji neutralnej (obojętne i tak nie mam 5ciu :))
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Ilość głosów to 18 na tak i 11 na nie. Nie jest to zdecydowana większość, więc pomysł nie zostanie zgłoszony.
Ponadto i tak już teraz można na diamentach grę przejść bardzo szybko, po co jeszcze to przyśpieszać?
 
Eee tam, nie czepiajmy sie, ;) Skoro widokow na zgloszenie pomyslu nie ma, z mojego punktu widzenia (czyli pomyslodawcy) temat mozna po prostu zamknac, swiat sie nie zawali. Szkoda tylko, ze przy tylu glosach na "nie" nie padl tu ani jeden sensowny argument przeciwko.

@jarq, mam 2 pytania w kwestii formalnej (ale takie z wielkim przymruzeniem oka ;))
Pkt. 5 regulaminu dzialu propozycje i pomysly mowi:
"Szanuj pracę innych - nie podoba Ci się pomysł? Napisz dlaczego, powiedz, jak Ty to widzisz, jak można to ulepszyć czy dopracować. Krytyka powinna być konstruktywna. "

Stosujac lekka "falandyzacje" regulaminu mozna by zapytac, dlaczego glosy na "nie" bez podanego uzasadnienia sa w ogole brane pod uwage ?

A drugie pytanie dotyczy anonimowej ankiety. Zgodnie z regulaminem powinna ona byc anonimowa (i bardzo dobrze moim zdaniem), ale jak to sie ma do wyzej zacytowanego wyjatku z regulaminu ? Wsponiany pkt 5 kloci się z zastosowaniem anonimowej ankiety, bo skoro powinnismy według niego umotywowac swoj glos na NIE to po co ona ma byc anonimowa? :D
 
Do góry