• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Dodanie schematów i królewskich renowacji do inwentarza

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4395
  • Data rozpoczęcia

Czy w inwentarzu (w zakładce Zaklęć) powinny zostać dodane:

  • Schemat, królewska renowacja

    Głosy: 6 27,3%
  • Schemat

    Głosy: 16 72,7%
  • Królewska renowacja

    Głosy: 0 0,0%
  • Powinno zostać jak jest, wystarczy poszukać w innych miejscach

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    22

DeletedUser4395

Guest
Szukanie liczby posiadanych schematów i królewskich renowacji jest utrudnione, a w przypadku braku magicznych budynków niemożliwe do sprawdzenia w zakresie schematów (można czekać aż pojawi się w Tworzeniu zaklęć w Akademii Magii, ale to nie jest rozwiązanie).
Proponuję dodanie obu tych funkcji do Inwentarza w zakładce Zaklęcia.
Uprościłoby to ich szukanie w celu sprawdzania posiadanej ilości.
 

Sorcha

Rycerz
Oczywiście na tak, chociaż ilość magicznych schematów można znaleźć w opcji Rozbuduj Magicznej Rezydencji lub Magicznego Warsztatu. Nie jest to wygodne, bo żeby otworzyć zakładkę rozbuduj i sprawdzić trzeba najpierw zebrać monety lub młotki. Dopiero wtedy wskazując liczbę obok schematu można sprawdzić ile się ich ma. Wygodniej by było sprawdzać w Inwentarzu, ewentualnie w Akademii Magii na zakładce Tworzenie tam są przecież potrzebne.
 

Nusion

Kapłan
Oczywiście na tak, chociaż ilość magicznych schematów można znaleźć w opcji Rozbuduj Magicznej Rezydencji lub Magicznego Warsztatu. Nie jest to wygodne, bo żeby otworzyć zakładkę rozbuduj i sprawdzić trzeba najpierw zebrać monety lub młotki. Dopiero wtedy wskazując liczbę obok schematu można sprawdzić ile się ich ma. Wygodniej by było sprawdzać w Inwentarzu, ewentualnie w Akademii Magii na zakładce Tworzenie tam są przecież potrzebne.
Tylko jeśli masz jeszcze magiczne budynki do rozbudowy, ja na przykład nie mam ;)
Jeśli są na max to nie sprawdzisz
 

DeletedUser4395

Guest
O, faktycznie renowacja jest w bonusach. Mało przejrzyste, skoro do tej pory nie zauważyłam : )
 

Sorcha

Rycerz
Tylko jeśli masz jeszcze magiczne budynki do rozbudowy, ja na przykład nie mam ;)
Jeśli są na max to nie sprawdzisz
Racja, jak nie masz magicznych budynków nie sprawdzisz, ale przecież rozdawali w ramach rekompensaty. Ci, którzy się załapali na tego gratisa ;) to sprawdzać mogą chyba, że sypnęli kasą i mają go na max bo jeden schemat można zastąpić 300 diamentami.
 

Nusion

Kapłan
Racja, jak nie masz magicznych budynków nie sprawdzisz, ale przecież rozdawali w ramach rekompensaty. Ci, którzy się załapali na tego gratisa ;) to sprawdzać mogą chyba, że sypnęli kasą i mają go na max bo jeden schemat można zastąpić 300 diamentami.
Tak, załapałam się na tą rezydkę, ale nie, nie sypnęłam kasą, tylko co tydzień mam z turnieju kolejny schemat, którym rozbudowuję moje magiczne budynki, no i nie mogę sprawdzić ile mi schematów zostało, bo wszystkie już rozbudowane ;)
 

Sorcha

Rycerz
Tak, załapałam się na tą rezydkę, ale nie, nie sypnęłam kasą, tylko co tydzień mam z turnieju kolejny schemat, którym rozbudowuję moje magiczne budynki, no i nie mogę sprawdzić ile mi schematów zostało, bo wszystkie już rozbudowane ;)
Fakt zapomniałem, że dzięki bractwom 10 skrzynkowym faktycznie można mieć taki problem. I to tym wcześniej, im późniejsza epoka była tego gratisowego budynku.
 

DeletedUser4395

Guest
Właściwie teraz tak sobie myślę, że mogłaby to być łączna dodatkowa zakładka np. Ewolucje - gdzie byłyby wszystkie nieużytkowane z inwentarza dodatki: ewolucje misiów, syrenek, feniksów itp. i właśnie schematy i renowacje. Pewnie to więcej pracy dla informatyków, ale to też byłoby fajne rozwiązanie, bo te ewolucje do tych bonusów to pasują na tyle, żeby je gdzieś wcisnąć, a nie według logicznego schematu :)
Po najprostszej linii, gdziekolwiek te schematy będą to super, byle dało się to normalnie w Inwentarzu sprawdzać.
A po nieco bardziej skomplikowanej linii dodanie zakładki jak powyżej i uporządkowanie.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Pomysł bardzo dobry. Choć u mnie w AM od czasu do czasu w zakładce tworzenie, tuż obok ilości katalizatorów pojawia się taka niebieska kropka i po jej naciśnięciu pojawia się ilość schematów. Problemem jest że ona jakby wędruje, ngdy nie wiem na którym świecie się pojawi :-( (gram na telefonie)
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Pomysł bardzo dobry. Choć u mnie w AM od czasu do czasu w zakładce tworzenie, tuż obok ilości katalizatorów pojawia się taka niebieska kropka i po jej naciśnięciu pojawia się ilość schematów. Problemem jest że ona jakby wędruje, ngdy nie wiem na którym świecie się pojawi :-(
Pojawia się wtedy, gdy jedną z recept jest Królewska Renowacja, która wymaga właśnie schematu.
Jest to dostępne tylko na aplikacji i tylko przy tej konkretnej recepcie, więc to nie jest niestety rozwiązanie problemu.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Dodanie ilości schematów oczywiście poza wszelką wątpliwością, ale Królewska Renowacja też powinna być przeniesiona do zakładki "Zaklęcia". Dlaczego?
Według samych twórców to jest zaklęcie :)

1574869103550.png
 

DeletedUser4395

Guest
Grzegorz :D No i wszystko jasne dlaczego znalazła się w zakładce Szybkie bonusy a nie Zaklęcia :D
 

DeletedUser

Guest
Na temat renowacji była dyskusja (gracze chciali a jakże bo wstępnie to nawet jej nie było w bonusach), jeśli dobrze pamiętam
- nie bo to specjane zaklęcie (takie nie do końca zaklęcie, patrz niżej)
- nie bo jego się nie tworzy w akademii

Tu była właśnie reguła że w zakładce zaklęcia są te z akademii (dlatego np karma tu jest), choć teleportacja to złamała (jak i kilka innych reguł :p)
Jak widać przyszła inna ekipa i chyba nie przeczytała zasad poprzedniej :p
 

DeletedUser4395

Guest
W Akademii nie tworzy się również ewolucji do misiów czy feniksa, a też są w bonusach :)
 

DeletedUser

Guest
@Ines0085 proszę przeczytać mój post ze zrozumieniem...

Zakładka Zaklęcia jest dla produktów z Akademii, dlatego renowacja jest w bonusach.
Iglica z zawartością jest z frakcji FOE i jak patrzę ta frakcja ma za nic poprzednie zasady
 

DeletedUser4395

Guest
BlossemValvi, czytałam ze zrozumieniem, być może niejasno się wyraziłaś. Sama napisałaś, że renowacji nie było w bonusach bo się nie tworzy w Akademii, potem że zakładka zaklęcia ma te produkowane z Akademii -wniosek z tego, że renowacji nie było ani w bonusach ani w akademii, tak jak ewolucji nie powinno być ani w jednym ani w drugim.
 

DeletedUser

Guest
Napisałem że była dyskusja bo:
- na początku nie było informacji o renowacji - nigdzie (tak jak schematy obecnie, wtedy też renowacja miała zastąpić całkowicie schematy w relacji 1:1, i jedna renowacja miała jak schemat podnosić budynek ewentowy... ale wyszło jak wyszło)

W domyśle schemat miał być ujednolicony jako czar (połączenie schematu _ dodatkowo schemat dla ewentowych i tylko dlatego gracze przełkneli rebalans ewentowych rok wcześniej) ogólnie to użytkownicy chcieli to mieć w zakładce Zaklęcia, argumenty na nie:
- bo to nie jest tak naprawdę czar (tak jak schemat)
- bo nie jest produkowany w Akademii

I to były zasady oficjalne od firmy, tak samo jak ta że nie ma możliwości używania schowka do budynków, ponieważ ich układanie ma być jak na planszy z puzlami (tetris?). To miało być istotą strategii rozwoju miasta czyli gry... mogę pogrzebać za starymi informacjami od Dragomiry w dziale propozycje... aktualnie mamy teleportację wrzuconą do Zaklęć, która tak naprawdę niewiadomo skąd się wzieła :>

EOT
 
Do góry