• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dodatkowa ranga w Bractwie: Osoba wyróżniona, bez uprawnień maga

Chamacus

Wędrowiec
Witam.

Jestem w bardzo fajnym bractwie, w którym jest taki system, że osoby, które są jakiś czas dostają prawa ambasadora. Było tak od zawsze. Towarzysz działa jako ranga dla osób nowych.

Wszyscy członkowie bractwa mają rangę ambasadorów.

Jest opcja, że ktoś dostał rangę maga za aktywność, pomoc, współpracę itd.

Jednak ta ranga niesie za sobą pewne uprawnienia, których może ktoś nie chcieć/nie potrzebować.

Sugerowałbym wprowadzenie jeszcze jednej rangi dla osób, które miałyby w bractwie być wyróżnione przez arcymaga za swoje zasługi dla bractwa, jednak nie podoba im się, że będą posiadały jakieś uprawnienia większe od pozostałych osób.

Różniłaby się od ambasadora nazwą wyłącznie, ale pokazywałaby, że osoba jest w jakiś sposób wyróżniona.

Nie wnosiłaby uprawnień maga, nie dawałaby większych praw, niż ranga niżej, lecz byłaby rangą wyróżniającą osoby, które na to zasłużyły.

Moim zdaniem takiej rangi w tej grze brakuje.
 

LeonARTo

Wędrowiec
Żartem napiszę;), ale przydałyby się takie rangi jak" nierób" i "pijawka" Może wtedy by co do niektórych coś dotarło:)
Co do zagłosowania to np. dla mnie wprowadzanie nowych rang nie ma żadnego znaczenia ale jeśli ktoś uważa że sprawi mu to radość i ułatwi życie to czemu nie :)
 

xEasyRiderx

Rycerz
Ciekawa propozycja choć może wystarczyłby zwykły uścisk dłoni prezesa (arcy) oczywiście to żart :)
Można by też inaczej jakąś gwiazdkę dodać do rangi ambasadora co oznacza wyróżnienie lub po prostu nagłośnienie w bractwie takiej osoby - przecież to tylko wewnętrzne sprawy bractwa.

Nie odbierz tego jako wyśmiewanie się z mojej strony z twojego pomysłu jest dość ciekawy tylko to są naprawdę wewnętrzne sprawy bractwa a taka dodatkowa ranga czy jej brak i tak podnosi na duchu daną osobę poprzez to że jest doceniana pomimo rangi.
 

Tajniakos

Paladyn
Moim zdaniem w bractwie każdy gracz widzi i wie kto jaki ma wkład w życie bractwa. Kto się stara a kto ma wszystkich w głębokim poważaniu. Jeżeli uważam, że ktoś się stara ponad przeciętną to otrzymuje rangę maga i uwierz jeszcze osobiście mi się nie zdarzyła sytuacja aby ktoś był z tego powodu niezadowolony :) Aby nie zaniżać średniej wstrzymam się od głosu i to tylko dlatego, że nie za bardzo wiem czemu miała by służyć taka dodatkowa opcja.
 

DeletedUser174

Guest
Moja odp brzmi nie wiem

To, że mamy stosunkowo mało rang jest prawda. I przedalby się czasem jakiś dodatkowy schodek. Ale czy taka malowana ranga byłaby użyteczna? Nie wiem.
SA bractwa w których wszyscy mają tytuł maga i jakoś funkcjonują....

Wstrzymuje się od głosu
 

BlossomValvi

Łucznik
Temat jest mi obojętny, bo w bractwie wszyscy poza funkcyjnymi są towarzyszami ale może dlatego ze skład się ustabilizował :)

Natomiast miałem przypadek w pewnej aplikacji ze to ze odpowiednik arcy miał możliwość dynamicznego utworzenia do 3 rang (limit był 6 różnych rang na bractwo) może to by było ciekawe rozwiazanie? Zamiast sztywnej rangi dajmy graczom możliwość inwencji ;)
 

Sorcha

Rycerz
Każda ranga powyżej Towarzysza to są uprawnienia, mniejsze lub większe! Przydała by się ranga coś w stylu "Rekrut" lub "Kadet" dla nowych członków bractwa. Co do propozycji to już od ambasadora można otwierać skrzynie w Przygodach Bractw, a skoro ta osoba miałaby być w uprawnieniach nad ambasadorem to by mogła to zrobić (jakby chciała:rolleyes:), dlatego czemu miała by służyć ta dodatkowa ranga? Bywają bractwa złożone z samych Ambasadorów albo z samych Magów i jakoś nikt nie narzeka (a może jednak?)!
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
Zaznaczyłem "raczej tak". A co do nazwy - może konsul albo attache? Jeżeli już jest ambasador, trzymajmy się tej terminologii.
Nawiasem mówiąc, faktycznie mało tych rang. W Godville, w której jestem ponad 8 lat, są gildie, w których jest 13 rang :) plus ranga specjalna dla topowych graczy. Rangi zmieniają się z wysługą dni w gildii :) Jest jeszcze naczelnik gildii, ale jego wybiera się raz na 4 miesiące w głosowaniu graczy wyższych rangą (od 10tej włącznie).
 

Vito Andolini

Zwiadowca
W sumie gra czesto zapozycza niektore rozwiazania z FOE wiec moze lepiej nie tworzyc nowej rangi ale umozliwic arcymagowi i magom obok rangi dokonanie dodatkowego opisu gracza.Pozwala to na nadanie zartobliwych okreslen czlonkom bractwa i tworzy fajna atmosfere.
 
Do góry