• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dotacja cudów.

jakub357

Łucznik
Drodzy feryndalczycy,

wychodzę z inicjatywą wzajemnej dotacji cudów. Proponowałbym system Hiszpańskiej Inkwizycji - kilku graczy, dnia A, motywuje gracza X; kolejnego dnia B, motywuje gracza Y; natomiast dnia C, motywuje gracza Z.
Takim sposobem, szybko zostałyby osiągnięte wysokie poziomy cudów, co wiązałoby się też z lepszymi nagrodami. Zdobyte nagrody byłyby spisywane i sumowane dla każdego z gracza biorącego udział w przedsięwzięciu, na pohybel pazerności.
Powiedzmy, że byłyby to 4 pw/dzień.
Im więcej graczy, tym lepiej.

Chętnych proszę o kontakt!
 

DeletedUser449

Guest
Z moich doświadczeń powiem, że sprawa nie jest taka łatwa. Korzyści odnoszą gracze dotowani jako pierwsi - to oni szybko osiągają wysoki poziom cudów i czerpią korzyści z wcześniejszej rozbudowy. Z kolei gracze ostatni w kolejce mogą na takiej wymianie nawet tracić - a im więcej osób, tym gorzej. Jak wiadomo że w tym uczestniczy np. 40 osób, a każdej z nich trzeba dać co najmniej 40 punktów... to w tym czasie można by dwa poziomy własnego cudu rozbudować! Owszem, w końcu nastąpi moment gdy 40 osób zaczyna dotować twój cud, ale rozbudowa nastąpiłaby później niż przy samodzielnej rozbudowie i cały efekt tej wzajemnej dotacji cudów przynosi straty zamiast korzyści. Im więcej osób bierze udział, tym trudniej załapać się na jakąkolwiek nagrodę, więc można nie otrzymać żadnej. Oczywiście ilość rozdanych punktów wiedzy równałaby się otrzymanym, ale wolniej zostałby osiągnięty wyższy poziom antycznego cudu, czyli przeciwieństwo założenia z jakim przystępuje się do pomysłu.

Więc jaka będzie kolejność? Oczywiście jako pomysłodawca będziesz dotowany jako pierwszy? :) Potem znajomi i osoby z bractwa? Następnie naiwniacy, co się zgłoszą w tym wątku?
Ponadto, warto napisać do supportu o zabezpieczenie takiej imprezy. Bez bata nad głową istnieje spora szansa, że ktoś z chęcią przyjmie kilkaset punktów, ale nie odda ich potem innej osobie - i co zrobisz cwaniakowi? Na policję się udasz, gdy zgodnie z regulaminem gry punkty wiedzy nie mają żadnej wartości materialnej. Bez zabezpieczenia od strony funkcyjnej lepiej nie zapraszać nieznajomych. Normalnie powiedziałbym że nikt nie będzie kraść punktów wiedzy w jakiejś gierce, ale... praktyka wskazuje na coś innego. Małolaci potrafią oszukiwać nawet gdy jest pewność, że zostaną ukarani - ot, taki przejaw głupoty. Głupich graczy niestety nie brakuje.

O wiele częściej spotyka się wymianę dwuosobową, na zasadzie - ile ty mi dasz punktów, tyle jak najszybciej oddam. W zamian obaj zgarniamy pierwsze miejsca i dodatkowe PW/odłamki run. Nie ma efektu szybkiego otrzymania wysokiego poziomu antycznego cudu, ale przynajmniej jest pewność otrzymania PW z pierwszego miejsca wśród darczyńców i nie ma poszkodowanych.

Samo inwestowanie w antyczne cuda nie zawsze jest opłacalne. Największe korzyści odnosi się z szybkiego postępu w badaniach. Zobowiązanie, które sprawi że codziennie trzeba poświęcić minimum 4 punkty wiedzy w antyczne cuda samo w sobie może okazać się spowolnieniem rozwoju gry, na zasadzie kosztów alternatywnych - lepszą decyzją byłoby inne zastosowanie tych punktów.
 

jakub357

Łucznik
Założyłem ogólny temat dotacji cudów dla Felyndralu. Docelowo miałem na myśli możliwość tworzenia grup po najlepiej 3 osoby. Dalej jestem zdania, że im więcej osób działałoby w ten sposób, tym lepiej. Niektórzy dotują cuda samotnie, o czym przekonałem się przeglądając wioski wedle rankingu. Przepraszam, jeśli ,,im więcej tym lepiej" zrozumiałeś jako ilość osób. To byłoby rzeczywiście głupie, tworzyć kolejkę 40sto dniową; zestawiając z tym fakt, że gram dopiero około miesiąc :D

Oczywiście, że samo inwestowanie w antyczne cuda nie zawsze jest opłacalne. Trzeba mądrze wyważyć, ile punktów jest się w stanie poświęcić na ich rozbudowę. Myślę, że kluczowy jest tu podział na cele długo- i krótkoterminowe. Czy chcesz szybko zdobywać kolejne ulepszenia? Piąć się w rankingu? Oraz, ile zamierzasz grać? Dni, tygodnie, lata?

Dalej chętnych datowników prosiłbym o kontakt [;
 

DeletedUser1470

Guest
Po co wam takie kombinacje zeby polowe świata w to wciagac?? nie lepiej zrobic liste w obrebie bractwa??? duzo łatwiej wtedy taka pomoc ogarnac. No i łatwiej sie dogadac przez wiadomosci grupowe do bractwa niz pisac wiadomosc do wszystkich zainteresowanych tematem... Na s1 i s2 w wielu bractwach taka pomoc funkcjonuje i jest ok.
 
Do góry