• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

To nie błąd Drzewko technologii

Elelkal

Rozbójnik
Nick: Elelkal
Elfy, Arendyll, Winyandor
Powtarzalność 5/5
Chrome 71, HTML5, Windows 7

Pomimo że wszedłem do wróżek na świecie A i W(prawie ukończyłem badanie z portalem) za każdym razem przy otwieraniu drzewka badań pojawia się widok z początku Krasnoludów a nie "aktualnie" badanych technologii czyli tych z wróżek.
Na Felyndral będąc w Konstruktach nie mam takiego problemu. Screen pokazuje widok wyświetlany po otworzeniu badań.
 

Załączniki

  • elvenar.jpg
    elvenar.jpg
    340,9 KB · Wyświetlenia: 31
Potwierdzam ten "fenomen". Rowniez gram elfami i u mnie wyglada to identycznie,
po otworzeniu drzewka badan mam widok na "Powiekszenie oddzialu 16" z Krasnoludow,
a jestem juz w Orkach. Wysune graniczace z pewnoscia przypuszczenie, ze gra
blednie interpretuje niezrobione badanie opcjonalne jako obowiazkowe i dlatego
centruje widok w tym wlasnie miejscu. To jedyne miejsce w drzewku, w ktorym jedno
opcjonalne badanie znajduje sie przed nastepnym opcjonalnym i prawdopodobnie
wlasnie to jest powodem blednej interpretacji. W miescie, w ktorym to badanie zrobilem
(czlowiek byl mlody i glupi ;) ) ten blad nie wystapil.
 
@jarq, czy ten blad zostal zgloszony ? Wszyscy gracze z Pomorza, ktorz... tzn, przepraszam,
wszyscy gracze grajacy rasa Elfow, ktorzy pomineli w drzewku opcjonalne badanie
"Powiekszenie oddzialu 16" maja ten sam problem. W moim przypadku w wiosce, ktorej
ten blad dotyczy niedlugo bede konczyl Orki, a po wejsciu w drzewko mam widok na
poczatek Krasnoludow. Scrollowanie o 3 epoki do przodu az tak wielkim problemem
niby nie jest, ale w miare postepu w drzewku to coraz bardziej irytujace ;)
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
To jest zamierzony efekt, chodzi o to aby nie było niezrobionych badań które blokują inne badania. Jeśli pierwsze zostanie zrobione to kamera wróci do miejsca w którym aktualnie się znajdujesz.
 
To jest zamierzony efekt, chodzi o to aby nie było niezrobionych badań które blokują inne badania. Jeśli pierwsze zostanie zrobione to kamera wróci do miejsca w którym aktualnie się znajdujesz.
@jarq, wybacz, ale... to bzdura. Mowimy tu o pominietym badaniu opcjonalnym,
ktore nie blokuje innych badan (oprocz nastepnego opcjonalnego badania). Przyjrzyj sie
prosze jeszcze raz screenshotowi.
Chodzi o 2 badania znajdujace sie w "slepej uliczce", a wiec nie blokujace zadnych
innych, o czym zreszta swiadczy fakt, ze jestem w drzewku prawie 3 epoki dalej i
jakos mnie to badanie nie zablokowalo. To ewidentny blad gry, ktora pominiete
badanie opcjonalne traktuje jako badanie obowiazkowe. W moim pierwszym poscie
w tym temacie wysunalem nawet pewne przypuszczenie, z czego ten blad wynika.

EDIT: Tak czy inaczej tworcy ewidentnie dali tu ciala. Albo interpretacja
tego badania jako obowiazkowe to zwykly blad, albo popelnili blad pakujac
obowiazkowe badanie w slepa uliczke, ktora mozna jednak pominac.
 
Ostatnia edycja:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Tak wiem o co ci chodzi, wiem że są to badania opcjonalne, ale takie są złożenia i to jest zamierzony efekt. Chodzi o to aby nie było żadnego niezrobionego badania które blokuje inne, nawet jeśli oba są nieobowiązkowe.
 
Ok, rozumiem i przyjmuje do wiadomosci. W takim razie jakos bede
musial z tym zyc, za kazdym razem przewijajac kilka epok w drzewku.
Przy takich zalozeniach to rzeczywiscie nie blad samej gry, ale
ktos planujacy uklad badan w drzewku niestety sie nie popisal nie
przewidujac takiej sytyacji.
 
Do góry