• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dwa zadania ścieżki głównej, powodujące przestój inny niż powinny.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4063
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser4063

Guest
Witam, pisze o zadaniach "posiadaj dwa warsztaty na 20 poziomie" na orkach i ze dwa rozdziały dalej jest zadanie bodajże "7 warsztatów na 2X" poziomie. Obecnie nie posiadam żadnego warsztatu powyżej pierwszego poziomu (rozdział orki). Narzędzia uzupełniam bez problemu-antyczne cuda, magia akademii, budynki generujące 10% do zasobów etc. Jaki sens stawiania 2 warsztatów na 20 lvl tylko po to by je potem wywalić pod wolne miejsce? A co dopiero 7??? Gdyby nie było uzupełniania narzędzi to rozumiem ale tak to chyba należy to traktować jako błąd, bo jeśli gracz zdecyduje się na miejsce kosztem nagród ze ścieżki zadań to dojedzie do konstruktów stojąc na zadaniu na orkach.
Pozdrawiam.
Marcin.
 

Bija

Zwiadowca
po zbadaniu zaawansowanego zwiadu następnej rasy będziesz mógł odrzucić to zadanie i jednocześnie pozaliczać kolejne praktycznie z automatu. Temat poruszany masę razy :)
 

DeletedUser

Guest
Te dwa rozdziały dalej jest już zadaniem odrzucalnym (smoki)

PS JEst odrzucalnym z listy zadań w trakcie rozdziału, nie trzeba czekać do końca
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Witam, pisze o zadaniach "posiadaj dwa warsztaty na 20 poziomie" na orkach i ze dwa rozdziały dalej jest zadanie bodajże "7 warsztatów na 2X" poziomie. Obecnie nie posiadam żadnego warsztatu powyżej pierwszego poziomu (rozdział orki). Narzędzia uzupełniam bez problemu-antyczne cuda, magia akademii, budynki generujące 10% do zasobów etc. Jaki sens stawiania 2 warsztatów na 20 lvl tylko po to by je potem wywalić pod wolne miejsce? A co dopiero 7??? Gdyby nie było uzupełniania narzędzi to rozumiem ale tak to chyba należy to traktować jako błąd, bo jeśli gracz zdecyduje się na miejsce kosztem nagród ze ścieżki zadań to dojedzie do konstruktów stojąc na zadaniu na orkach.
Pozdrawiam.
Marcin.
Powiem szczerze - nie słyszałem jeszcze o grze bez warsztatów. Ciekawe ile tak wytrzymasz - wg mnie nie da się w ten sposób grać. Ale powodzenia.
A zadanie jest odrzucalne po rozpoczęciu następnego rozdziału - nie ma co sobie nim głowy zawracać, na pewno trzeba robić tylko te z diamentami, resztę jak się da to ok , jak nie to odrzucać.
 

DeletedUser4063

Guest
Zaczynałem od 5 warsztatów, potem wraz z rozbudową miałem 4 w okolicy V rozdziału, 2 w rozdziale z krasnoludami i ostatnio na orkach wywaliłem ostatni. i powiem szczerze że narzędzi mi nie brakuje a zbrojownia chodzi na okrągło ;-) więc chyba moge tak trzymać ile zechce ;-)
//
ale cieszę sie że nie musze budować czegoś tylko pod wywalenie ;-)

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
a te 40+ warsztatów jednopoziomowych to tak dla dekoracji?
Jak piszą poprzednicy ciekawe ile wytrzymasz wkrótce będziesz miał badania które kosztują po 500k młotków i więcej, za niedługo też ich strumyczek z Księgi się przykręci (liczba prowincji jest ograniczona) w każdym razie trzymam kciuki za ten eksperyment
 

visit0r

Paladyn
a te 40+ warsztatów jednopoziomowych to tak dla dekoracji?
Jak piszą poprzednicy ciekawe ile wytrzymasz wkrótce będziesz miał badania które kosztują po 500k młotków i więcej, za niedługo też ich strumyczek z Księgi się przykręci (liczba prowincji jest ograniczona) w każdym razie trzymam kciuki za ten eksperyment
liczba prowincji jest ograniczona? mozesz napisac do ilu ?
 

DeletedUser4063

Guest
a te 40+ warsztatów jednopoziomowych to tak dla dekoracji?
Jak piszą poprzednicy ciekawe ile wytrzymasz wkrótce będziesz miał badania które kosztują po 500k młotków i więcej, za niedługo też ich strumyczek z Księgi się przykręci (liczba prowincji jest ograniczona) w każdym razie trzymam kciuki za ten eksperyment
te obecnie 70 warsztatów 1 lvl trzymam pod przygodę bractw, jak się skończy to je wywale i zrobie reorganizacje miasta po raz kolejny, eksperyment trwa u mnie jakieś 4 miesiące z czego ostatnio wywaliłem ostatni ocalały warsztat. chętnie wam udowodnie że się tak da ;-)
 

DeletedUser

Guest
liczba prowincji jest ograniczona? mozesz napisac do ilu ?

A przepraszam faktycznie jest nieograniczona (tylko koszta zdobycia) jakoś tak mi sie włącza limit na 457 z 60 ekspansją :p. Tak czy inaczej strumyczek z księgi nie wystarczy na zapotrzebowanie
 

DeletedUser

Guest
Od bodajże krasnoludów ilość młotków z zadań pozostaje na tym samym poziomie - czyli za "wyprodukuj zaawansowane narzędzia 2 razy i zbierz 200tys. monet" zawsze będzie 13k młotków.

A konsumpcja rośnie, oj rośnie, (rozbudowy , badania, manufki, produkcja wojska ) nawet się tego nie zauważa.

Może się wydawać, że takie wykopaliska, księga czy wieże nam wystarczą , ale o ile wykopaliska na niższych poziomach na początku mają wydajność = ok. 2 warsztatom to później już 1 i taki przelicznik trzeba brać, a wydajność księgi przy zwiadach powyżej 24 godz. znacząco spada. Z kolei, żeby efektywnie wykorzystać wieże trzeba zbierać z 4 razy dziennie (co 3 godz.) .

Moja rada - jak masz za dużo młotków do zrzucaj je u hurtownika, ale warsztatów bym nie wywalał, a zaklęcia na młotki trzymał na czarną godzinę - czasami wystarczy 2 kosztowne rozbudowy + 1 kosztowne badanie, żeby wypruć cały magazyn.

chętnie wam udowodnie że się tak da ;-)
Udowodnij, że da się przejść w 2 miesiące leśne elfy , robiąc w każdym turnieju po 2000 pkt oraz rozbudowując wszystkie rezydencje, manufaktury, zbrojownie i koszary do maksymalnego poziomu. Bez warsztatów oczywiście.
Wtedy porozmawiamy ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

visit0r

Paladyn
Od bodajże krasnoludów ilość młotków z zadań pozostaje na tym samym poziomie - czyli za "wyprodukuj zaawansowane narzędzia 2 razy i zbierz 200tys. monet" zawsze będzie 13k młotków.

A konsumpcja rośnie, oj rośnie, (rozbudowy , badania, manufki ) nawet się tego nie zauważa.

Może się wydawać, że takie wykopaliska, księga czy wieże nam wystarczą , ale o ile wykopaliska na niższych poziomach na początku mają wydajność = ok. 2 warsztatom to później już 1 i taki przelicznik trzeba brać, a wydajność księgi przy zwiadach powyżej 24 godz. znacząco spada. Z kolei, żeby efektywnie wykorzystać wieże trzeba zbierać z 4 razy dziennie (co 3 godz.) .

Moja rada - jak masz za dużo młotków do zrzucaj je u hurtownika, ale warsztatów bym nie wywalał, a zaklęcia na młotki trzymał na czarną godzinę - czasami wystarczy 2 kosztowne rozbudowy + 1 kosztowne badanie, żeby wypruć cały magazyn.
wykopaliska na 30 poziomie dają 20 % ratusza dziennie
 

DeletedUser

Guest
@radiradi : ale o ile wykopaliska na niższych poziomach mają wydajność = ok. 2 warsztatom to później już 1
@visit0r: wykopaliska na 30 poziomie dają 20 % ratusza dziennie

Grunt to dobra komunikacja ;)
Ale poprawie się - chodziło mi o poziom gracza, nie cudu - przy małych warsztatach można liczyć , że wykopaliska podniesione na poziom 1-3 to ok. 2 warsztatów, przy większych warsztatach mniej więcej jak 1 (oczywiście ten przelicznik rośnie wraz z podnoszeniem cudu)
Przy księdze na 30 poziomie , wykopaliskach na 30 poziomie i wieżach na 30 poziomie można śmiało wywalić warsztaty :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

visit0r

Paladyn
@radiradi : ale o ile wykopaliska na niższych poziomach mają wydajność = ok. 2 warsztatom to później już 1
@visit0r: wykopaliska na 30 poziomie dają 20 % ratusza dziennie

Grunt to dobra komunikacja ;)
Ale poprawie się - chodziło mi o poziom gracza, nie cudu - przy małych warsztatach można liczyć , że wykopaliska podniesione na poziom 1-3 to ok. 2 warsztatów, przy większych warsztatach mniej więcej jak 1 (oczywiście ten przelicznik rośnie wraz z podnoszeniem cudu)
Przy księdze na 30 poziomie , wykopaliskach na 30 poziomie i wieżach na 30 poziomie można śmiało wywalić warsztaty :D
czyli jednak sie da, tylko aby sie dalo trzeba grac ze 3 lata ;(
 

DeletedUser

Guest
wtedy i stumieni nie zabraknie :p

generalnie jestem w smokach manu to 4/4/4 każdego tieru, 2 zbrojownie i budynki wojskowe na max (mam też świątynię grzybków) daje mi konsumpcję dzienna młotków około 300k-350k + budowy i badania, jak miałem 3 magiczne warsztaty, wykopaliska i wieże to młotków mi ubywało ledwo doładowania z księgi oraz wsparcie sąsiadów pomagały na łatanie dziur po budowach (podniesienie jednej rezydencji o dwa poziomy to koszt prawie 100k a ich mam ponad 30...)
W każdym razie dzięki 4temu warsztatowi oraz zestawu z karnawału mam górkę młotków :), tylko że zaraz niziołki i na dzień dobry milion młotków pójdzie

Bez tego słabo sobie wyobrażam dawanie rady tylko za pomocą "dodatkowych źródeł" a dzięki warsztatom mogę sobie odpuścić łapkowanie sąsiadów :)
 

DeletedUser4063

Guest
Udowodnij, że da się przejść w 2 miesiące leśne elfy , robiąc w każdym turnieju po 2000 pkt oraz rozbudowując wszystkie rezydencje, manufaktury, zbrojownie i koszary do maksymalnego poziomu. Bez warsztatów oczywiście.
Wtedy porozmawiamy ;)

wyższych wymagań nie było? w turnieju robie od 1000 do 2000 pkt, zalezy jaki i jak stoje z armią, rozbudowy zależnie od miejsca, 2 miesiące na elfy? spokojnie. jak mnie braki many nie spowolnią. na pewno nie będzie to brak młotków.

moje wyliczenie jest takie że zbieram troche czarów z akademii na młotki, diabelskie młyny na młotki a księga jest na 8 lvl to daje 145k młotków za zwiad, wykopaliska 41.6k młotków, to ile warsztatów na 20 lvl trzeba by to wyrównać? myslicie że ide powoli? 32PW na dzień plus te z turniei i prowincji-i praktycznie wszystko idzie w badania. no poza momentami z surowcami portalowymi ale to mniej jak tydzień przestoju przy rozbudowie.
 

DeletedUser

Guest
spokojnie orki to najlepszy rozdział na turnieje, potem będziesz miał ciężej (znaczy drożej), ja zapomniałem też dopisać
- wykopaliska to 100k na dobę
- wieże to 26k co 3h
- księga to 200k za zwiad
 

DeletedUser

Guest
wyższych wymagań nie było? w turnieju robie od 1000 do 2000 pkt, zalezy jaki i jak stoje z armią, rozbudowy zależnie od miejsca, 2 miesiące na elfy? spokojnie. jak mnie braki many nie spowolnią. na pewno nie będzie to brak młotków.
To nie są jakieś absurdalnie wysokie wymagania - raczej racjonalne.
Rzecz w tym, że różnica pomiędzy 1000 i 2000 pkt w turnieju jest bardzo duża w kontekście konsumpcji zasobów i wojska (wraz rozwojem rośnie bynajmniej nie proporcjonalnie do produkcji), co przekłada się bezpośrednio na zużycie młotków i miałem na myśl średnią 2000 czy powiedzmy 1800, nie pojedyncze wyskoki raz na 3 turnieje :)
Podobnie jak rozbudowa wszystkich budynków - nie jest sztuką ograniczać się do jednego aspektu gry (czy to będą badania, produkcja czy turnieje) - chodzi o to, żeby wystarczyło na wszystko.
 

DeletedUser

Guest
ale dodam też jedno (skleroza :p) jak ci braknie młotków to jest to bardzo bolesne, ja tak miałem w krasnoludach kisiłem sie ponad tydzień zanim z dołka wyszedłem (wtedy jeszcze nie było szybkich bonusów), bo brak młotków oznacza że wszystko stanie
 

DeletedUser4063

Guest
@radiradi
odpowiadam, produkcja armii bez przestojów, rozbudowa do max, limitowana miejscem (taak, zostawiam sobie miejsce pod eventy, na przygode mam 70 warsztatów i 8 zestawów tier I); badania na bierząco limitowane tylko portalowymi (najpierw maksuje rozbudowę, potem klepie towary badawcze), i naprawde nie mam kłopotu z młotkami, a co do 2000pkt to wiem o co Ci chodzi, tylko że na razie mam 2 zbrojownie i rozmiar grupy szkoleniowej ciut ponad 500, więc ile wojska tyle punktów.

zasadniczo gra na luzie ;-)
 
Do góry