• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

dylemat wojskowy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser174
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser174

Guest
jeżeli chcę wystawić tylko magów do walki to jaka jednostkę wystawić na przynętę by łuki lub psy nie utłukły mi połowy wojska zanim będę mieć jakąkolwiek szanse ruchu? Bo to trochę bez sensu stawać do walki i do pierwszej możliwości ruchu mieć już okrojoną o połowę armię
 

DeletedUser1470

Guest
w obecnym turnieju łucznika na przynete;) driady bardzo ladnie sie na to nabieraja a łucznik jesli przezyje to orki calkiem niezle bije:)
 

DeletedUser174

Guest
dzięki :) właśnie przetestowałam sugestię. taaa... mając do wyboru 2 łuki i 1 maga w co strzeliła driada? chcesz zgadnąć? super system, nobla by trzeba dać autorowi
 

DeletedUser1470

Guest
moge zgadywac ze pewnie w maga:p no czasem sie zdarza ale czesto strzelaja najpierw w łuki, lepszej przynety nie ma...
 

DeletedUser2076

Guest
Jeżeli chodzi o ten tydzień to tak:
- jeżeli są jednostki ciężkie strzelające + lekkie strzelające- 3 paladynów/tentów i 2 strzelających dalekosiężnych
- jeżeli są jednostki ciężkie strzelające + same ciężkozbrojne - sami kapłani/magowie/cokolwiek tam nie jest (nawet banshee)
- jeżeli same ciężkie (zdarzyło się) - sami lekko strzelający
- ciężkie nie strzelające + lekkie strzelające - sami lekko strzelający

UWAGA - jeżeli chcemy mieć pewność wygranej zawsze dobrze jest dorzucić dwie jednostki ciężkozbrojne.

W ten sposób jak do tej pory wygrywa mi nawet automat (nie mam czasu na walki ręczne) ze stratami 5-70% (zależy jaki teren trafi). Ale żadnej nie przegrał (do 3 gwiazdki - 744 punkty). Tak więc raczej dobra taktyka (nic nie kupowałem).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jakub357

Łucznik
A ja wystawiam na automacie samych Magów, gdy widzę, że wygram. Jak jest zbyt dużo driad, to po prostu negocjuje. A w dalszych prowincjach (10+), to zazwyczaj już tylko negocjacje.
 

DeletedUser110

Guest
jeżeli chcę wystawić tylko magów do walki to jaka jednostkę wystawić na przynętę by łuki lub psy nie utłukły mi połowy wojska zanim będę mieć jakąkolwiek szanse ruchu? Bo to trochę bez sensu stawać do walki i do pierwszej możliwości ruchu mieć już okrojoną o połowę armię
Naszych oddziałów jest 5, więc przyjmuję, że połowa wojska to 2 oddziały.
Czyli wróg musi mieć przynajmniej 2 oddziały łuków/psów
Rozumiem, że masz na myśli sytuację, że oddziałów wrogich jest 7-8, przy czym poza dwoma oddziałami z bonusem na magów reszta to Ciężkie (czy to walczące wręcz, czy strzelające) - po cóż inaczej chciałabyś wystawiać tylko magów.
Skoro używasz pojęcia 'na przynętę' to rozumiem, że liczysz się z tym, że ten oddział padnie po 1 rundzie i dalsza walka będzie czterema oddziałami magicznymi.
Jeśli ten oddział 'antymagiczny to będą psy -> trenta, jeśli łuki -> golema. Tylko musisz go ustawić dokładnie naprzeciwko tego oddziału 'antymagicznego' wroga.
PS. Jeśli grasz ludźmi to nie wiem, ale pewnie jakoś analogicznie.
 

DeletedUser449

Guest
W tym turnieju nie było sensu wystawiać magów, jeśli w drużynie przeciwników była co najmniej jedna grupa łuczników. W takich przypadkach straty są mniejsze, jeśli wypuści się samych trentów lub same driady (w zależności, czy u przeciwnika były ciężkie dystansowe, czy wręcz). Choć teoretycznie trenty są kiepskim wyborem na łuczników, ich hp pozwala im wykonać zadanie. O ile oczywiście wrodzy łucznicy stanowią mniejszość, bo jak stanowią większość to lepiej posłać golemy... lub negocjować.
Do trentów można ewentualnie dołączyć coś na łuczników, skutek podobny.
Jak walczę to tylko i wyłącznie na automacie, więc nie wiem czy jakaś jednostka może zbierać aggro zamiast magów. Testowanie tego na automacie oznaczałoby za duże straty jak na taką zabawę.
Jeśli ten oddział 'antymagiczny to będą psy -> trenta, jeśli łuki -> golema.
Tylko taki problem, że psy czy łucznicy zmasakrują większość lub wszystkich magów, zanim trent czy golem ich zabije. Zwłaszcza trent... Magów może pozostać na polu walki na tyle mało, że będą potrzebować wielu rund by wygrać, ponosząc przy tym straty.
Golem nie posiada wielkiej premii do obrażeń przeciw lekkim dystansowym. Jak już, to posłałbym stratega orków. To już mogłoby być skuteczne.

Spodziewam się, że jednostki przeciwnika atakują w pierwszej kolejności te jednostki, którym mogą bardziej zaszkodzić. Ale nie wiem kogo wybiorą, gdy mają do wyboru maga i trenta/łucznika jednocześnie, więc nie wiem czy można wystawić trenta/łucznika na przynętę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry