• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja na temat Elvariańskiego Karnawału!

Charlene

Szef kuchni
Zadania są z Zamglonego Lasu, którego nie cierpiałam, ale zostały trochę zmniejszone ilości surowców i konfliktów, więc jest troszkę lepiej i mniej irytująco, albo już się przyzwyczaiłam i nie reaguje ;)
Nie podoba mi się AW zamiast PW oraz wolałabym, żeby cukierki pojawiające się w okolicy miasta wyglądały jak ten w ikonce odmierzającej czas i walutę. Lubię losowania ze skrzynek-nastawiam się na główną nagrodę, więc będzie mi łatwiej kontrolować walutę.
 

Koval92

Kapłan
Taka Mini-Syrenka z ziarnami i kasą zamiast dwóch innych towarów.
Ziaren może nie tak dużo jak w kupcu ale i tak więcej niż w Stonehenge czy walentynkowej platformie, co dużo osób pomija.
Kupcy dają tylko ziarna a niektóre osoby nie mogą regularnie zbierać z nich 2-3x na dobę, za to z Sanek czy innych mogą zebrać raz codziennie.
 

Poziomek

Rycerz
Ja tylko dodam ze: o ile w iglicy zmieniliscie dla nowych ludkow ze nie wypada zysk portalu. To w evencie juz wypada- widac event byl zaplanowany wczesniej i nie usunieto tej pomylki
Nie kazdy to dostaje
kazdy, bo to jest wysylane masowo, nie ma wyjatkow, sprawdz np spam
 

xEasyRiderx

Rycerz
kazdy, bo to jest wysylane masowo, nie ma wyjatkow, sprawdz np spam
I tutaj się mylisz :) Nie każdy dostaje te maile było to opisywane już kilkakrotnie na forum przy innych eventach. Wybacz że z czystego lenistwa nie chce mi się tego szukać ale możesz za to napisać do obsługi gry i tam odpowiedzą ci na to że jednak nie każdy dostaje na mailu bonusową walutę eventową :)
 

BlossomValvi

Łucznik
Ja podejrzewam ze maile ida do każdego ale nie każdy je otrzymuje powodów, może być mnostwo od tak prozaicznych jak brak pozwolenia na newslettery w grze itd
 
Ja podejrzewam ze maile ida do każdego ale nie każdy je otrzymuje powodów, może być mnostwo od tak prozaicznych jak brak pozwolenia na newslettery w grze itd
Tak, kiedys staralismy sie to troche dokladniej wyjasnic :)

Nie ma graczy rownych i rowniejszych. Maile wysylane sa do wszystkich graczy. Zwroc prosze dokladna uwage na uzyte sformulowania ;)

" Nie wszyscy gracze otrzymują tego typu maila. "
Zgadza sie, bo z roznych wzgledow rzeczywiscie nie wszystkie maile dochodza i prawie zawsze wina lezy po stronie serwera odbierajacego, czyli w tym przypadku po stronie graczy. Zauwaz prosze, ze nie uzyto sformulowania "nie do wszystkich graczy maile sa wysylane", tylko wlasnie "nie wszyscy je otrzymuja". Sprytnie, prawda ? ;)

"Wszelkiego typu promocje, bonusy itp. nie muszą być kierowane do wszystkich graczy. "
To nastepne tego typu sformulowanie. Nie napisali, ze nie sa kierowane (bo w tym przypadku sa), tylko ze nie musza byc kierowane. No i racja, bo przeciez IG nie ma obowiazku dawania prezentow.

Tak pod kreska, maile wysylane sa do wszystkich graczy i tu nie ma podzialu na lepszych i gorszych. Skad wiem ? Nie chce mi sie szukac, ale kiedys, juz dawno temu, ktorys z naszych poprzednich CM'ow o tym pisal. Tyle, ze jesli czesc z tych maili nie dochodzi, to support odpisuje wlasnie w taki sprytny sposob, by "umyc rece" i nie musiec sie tym dalej zajmowac. Niestety, teoretycznie maja racje, bo sledzenie drogi, ktora przebyl mail i szukanie powodow, dla ktorych nie doszedl, nie lezy w zakresie ich obowiazkow, bo nie sa przeciez odpowiedzialni za problemy na zupelnie obcych serwerach mailowych. Ba, nawet nie mozna ich winic za taka odpowiedz, bo chocby chcieli, to i tak nie byliby w stanie tego zrobic, a prawdopodobnie nie maja uprawnien, by takiego maila wyslac jeszcze raz.

Najprostszym rozwiazaniem jest po prostu zalozenie konta mailowego specjalnie do gry na jakims innym serwerze. Kiedys tez mialem jakis problem z jakims mailem, ktory nie doszedl, ale od kiedy uzywam w grze adresow z domen o2.pl i gmx.net, dochodzi wszystko.
 

Charlene

Szef kuchni
kazdy, bo to jest wysylane masowo, nie ma wyjatkow, sprawdz np spam
I tutaj się mylisz :) Nie każdy dostaje te maile było to opisywane już kilkakrotnie na forum przy innych eventach. Wybacz że z czystego lenistwa nie chce mi się tego szukać ale możesz za to napisać do obsługi gry i tam odpowiedzą ci na to że jednak nie każdy dostaje na mailu bonusową walutę eventową :)

Jest tak jak pisze Easy. Kiedyś pisałam do obsługi z pytaniem: dlaczego inni dostali oferty na zakup jakiegoś budynku a ja nie? Odpowiedź była taka, że jest to losowe i nie każdy będzie miał to samo. Mam pewną teorię kiedy się dostaje dane oferty, ale sprawdzę ją może na tym evencie, jeśli się pojawi taka okazja. Identycznie jest z newsletterem i też pamiętam, że był taki post.
 

djmags14

Rozbójnik
Mam pewną teorię kiedy się dostaje dane oferty, ale sprawdzę ją może na tym evencie, jeśli się pojawi taka okazja.
Czasami jest tak, że pokazujesz iż lubisz grę. Wówczas powstaje wrażenie, że niektóre rzeczy nie muszą już być Tobie być potrzebne. Grę nadal będziesz dobrze oceniała, a o to chodzi :cool:
 

R I P

Wędrowiec
hej interesuje mnie nagroda z dnia 18 , pytanie czy w najwyższych rozdziałach też daje manę , bo dane są do 15 rozdziału

dzięki Charlene za info
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Ostatnia edycja:

Steefann

Zwiadowca
Nagroda główna jak i dzienne bez szału, nic z tego nie postawię w mieście, polosuję sobie 10AW jak będzie dzienna (kiedyś było 20AW, nawet to znerfili). Ale dwa słowa o zadaniach. Zadania jak ktoś pisał prawie w 100% skopiowane z tego śmiesznego halloween, dalej są wredne i upierdliwe.
Najpierw non stop zadanka na warsztaty, no okej, da się przeboleć, postawiło się trochę małych i git. Ale potem praktycznie non stop zadania na surowce, nawet zbierając z rzuconą magiczną produkcją po kilka razy dziennie trochę trwało no ale okej. Ale zadania typu zbierz 10 mgieł, gdzie sporo recept daje 9 mgieł uważam za czysta złośliwość twórców. Tak samo jak dalej w daily zadania typu zbierz 12 reliktów, i to 2x po kolei, gdzie mamy je zbierać w sytuacji gdzie turniej trwa od wtorku do soboty, a zwiad prowincjii 9 dni?? Zadania dzienne jak nazwa wskazuje powinno dać się wykonać codziennie, a nie wisieć na jednym od soboty wieczór do wtorku wieczór. Ktoś powie możesz sobie zrobić w AM ale 12 reliktów to 3x trzeba robić recepty na 5 reliktów, o zmarnowanych katalizatorach nie wspominając.... Wcale nie lepszym daily jest rozwiąż 10 konfliktów na mapie lub w iglicy, 10 konfliktów to jakby nie było 2 prowincje, przy takich czasach zwiadu to powodzenia, a Iglica no też nie jest dostępna cały tydzień. I znowu wisimy :)
Podsumowując, event bez szału, przeklikam ile dam radę.
 

Charlene

Szef kuchni
Wykorzystałam całą walutę dopiero dzisiaj i jestem bardzo zadowolona. Uzbierałam ok 6750 cukierków i wystarczyło mi to jeszcze na drugą podstawę + artefakt do niej ( wpadła dodatkowa waluta, jakieś 1500) dostałam 19 budynków dziennych, głównie AW i PW. Uwielbiam system skrzynkowy :)) zawsze na nim dobrze wychodzę, bo najłatwiej mi zaplanować losowanie. Event taki w sam raz jeśli chodzi o długość, nie byłam nim tak zmęczona jak poprzednim. Co do zadań to nadal ilość walk/reliktów jest zdecydowanie za duża, były odrobinę zmniejszone, ale i tak nie są komfortowe w robieniu, tak samo jak występowanie po sobie albo blisko siebie zadań na produkcję surowców. Gdybym nie widziała wcześniej zadań i robiła je tak po prostu, to bym się wkurzyła, bo z 1 zbioru surowców można było zrobić 2 takie zadania, ale jak się już zebrało wszystko, to potem trzeba by było czekać kolejne 3h. Główna nagroda (po analizowaniu innych ewolucyjnych) wypada całkiem dobrze, niedługo będę w Niziołkach i zaraz po misiu księżycowym jest to dobry budynek na ziarna. Ogólnie podobał mi się ten event:)
 
Do góry