• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja na temat konkursu - Ja tu widzę niezły Zajazd.

Koval92

Kapłan
Widziales, ile populacji kosztuje up chocby jednej manufaktury
o jeden poziom w tych wyzszych rozdzialach ? ;) Wielu graczy
po rozbudowie manu, warsztatow, koszar i ratusza jedzie wrecz na
ujemnej populacji, zeby miec miejsce na budynki rasowe, takze z tymi
nadwyzkami populacji to tak nie do konca sie zgadza, delikatnie
to ujmujac.

No dobrze, może sugerowałem się złymi graczami - tymi z miastami pełnymi niebieskich budynków :D
 

DeletedUser3925

Guest
przekopałem całą tą wiki I tej wypalonej chatki z kością na stole nigdzie nie ma...
 

DeletedUser3925

Guest
znajdź event jak nigdzie nie ma nawet obrazka.. pokićkało kogoś.
 

DeletedUser

Guest
<facepalm> udział nie jest obowiązkowy, ja na przykład omijam zabawy z puzlami czy krzyżówkami bo nie jestem tak szybki jak inni i co i mam jojczyć że cieńki jestem?

tak samo jak ominąłem poprzednie możliwości zdobycia budynku "społeczności" bo nie mam zamiaru mieć insta czy face'a lub innego szpiegowskiego znaczy społecznościowego syfu
 

Koval92

Kapłan
niby tak a mają tam polskie nazwy? :>

Polecam najpierw szukać na gems of elvenar w dziale eventy, przeszukać wszystkie, tam odnaleźć obrazek budynku o który nam chodzi, potem zobaczyć, jak ten event się nazywał po polsku na polskiej wiki elvenaru lub na forum i zrobione.

Nazwy budynków nie potrzeba na szczęście, ten z feniksem z 1 rundy nie miał ani na polskiej wiki ani na polskim forum podanej polskiej nazwy (wbrew temu co Kikimora mąciła 2 strony wstecz w tym temacie) .
 

visit0r

Paladyn
Widziales, ile populacji kosztuje up chocby jednej manufaktury
o jeden poziom w tych wyzszych rozdzialach ? ;) Wielu graczy
po rozbudowie manu, warsztatow, koszar i ratusza jedzie wrecz na
ujemnej populacji, zeby miec miejsce na budynki rasowe, takze z tymi
nadwyzkami populacji to tak nie do konca sie zgadza, delikatnie
to ujmujac.
dziwne, kolejno przechodzac do zywiolakow i pozniej do amuni zupelnie widze to odwrotnie, w nizolkach mialem ledwo ledwo ludzi wolnych i zero miejsca wolnego, z rasy na rase mam coraz wiecej luzu (aktualnie 70 mini warsztatow na przygode ktorych nie wliczam) i 35 k bezrobotnych
 

DeletedUser174

Guest
@visit0r może tylko dodaj uwarunkowania gry jeszcze, bo one mogą znacząco wyjaśnić tą niebotyczną nadwyżkę populacji.
Bo kilka niebieskich domków to na stanie masz... a fabryków za dużo to już nie ( 3x T1 to mi na waciki by nawet nie stykło)... do tego wynikami w turku o topowe miejsca w ranku walczyć raczej nie możesz...
z drugiej storny w konstruktach na up jednej fabryki T3 potrzebujesz ok 6k ludzi + ratusz + obowiązkowy rynek + zbrojownia + warsztaty + fabryka T6, która zeżre te 6k ludzi + popkę do podniesienia fabryki na 23 poziom tj jakieś 9-10k (nie liczyłam, zgaduję jedynie)...

czy te 35k dalej wygląda tak optymistycznie? bo żeby w świat nie poszedł komunikat że mamy za dużo ludzi i miejsca ;) bo to dopiero mozemy się zdziwic :D

wchodziłam w konstrukty z zapasem 20k populacji... nie wiem czy po rozbudowie domków mi styknie na wszystko... wątpię

@Koval92 a mozesz sie odpiórkować wreszcie ode mnie? Każdy budynek miał nazwę. Zawsze. To że nie możesz znaleźć nazwy nie oznacza że budynek jest bezimienny.
włącz mi wreszcie skutecznie tego ignora... wszyscy będa zadowoleni. Bo niby mnie ignorujesz a w co drugim poście moim nickiem sobie gębę* wycierasz

* tłumaczenie dla zaawansowanych alternatywnie i innych zajefajnych
Słownik języka polskiego PWN
gęba
1. pot. «usta jako narząd służący do mówienia lub do jedzenia i picia»
2. pot. «twarz człowieka lub pysk u zwierząt»
 

visit0r

Paladyn
@visit0r może tylko dodaj uwarunkowania gry jeszcze, bo one mogą znacząco wyjaśnić tą niebotyczną nadwyżkę populacji.
Bo kilka niebieskich domków to na stanie masz... a fabryków za dużo to już nie ( 3x T1 to mi na waciki by nawet nie stykło)... do tego wynikami w turku o topowe miejsca w ranku walczyć raczej nie możesz...
z drugiej storny w konstruktach na up jednej fabryki T3 potrzebujesz ok 6k ludzi + ratusz + obowiązkowy rynek + zbrojownia + warsztaty + fabryka T6, która zeżre te 6k ludzi + popkę do podniesienia fabryki na 23 poziom tj jakieś 9-10k (nie liczyłam, zgaduję jedynie)...

czy te 35k dalej wygląda tak optymistycznie? bo żeby w świat nie poszedł komunikat że mamy za dużo ludzi i miejsca ;) bo to dopiero mozemy się zdziwic :D

wchodziłam w konstrukty z zapasem 20k populacji... nie wiem czy po rozbudowie domków mi styknie na wszystko... wątpię

@Koval92 a mozesz sie odpiórkować wreszcie ode mnie? Każdy budynek miał nazwę. Zawsze. To że nie możesz znaleźć nazwy nie oznacza że budynek jest bezimienny.
włącz mi wreszcie skutecznie tego ignora... wszyscy będa zadowoleni. Bo niby mnie ignorujesz a w co drugim poście moim nickiem sobie gębę* wycierasz

* tłumaczenie dla zaawansowanych alternatywnie i innych zajefajnych
Słownik języka polskiego PWN
gęba
1. pot. «usta jako narząd służący do mówienia lub do jedzenia i picia»
2. pot. «twarz człowieka lub pysk u zwierząt»
manufaktur niedawno miałem 6, warsztatów 11, stad odzysk populacji, a wpadnie jeszcze kilka tysiecy jak w koncu uda sie rozbudowac rezydencje, mozolnie idzie ;( o ranking zupelnie nie walcze, i tak nigdy nie dogonie $ dzieci
 

DeletedUser174

Guest
Koval92 poświęciłam się i sprawdziłam. Nazwe budynku można znaleźć zarówno na forum jak i na wiki PL. Zajęło mi to kilka minut dosłownie. A żeby było śmieszniej to nawet co zaskakujące nazwa jest po polskiemu! Niebywałe! Wybacz, ale pospolicie łżesz.
A że masz problemy z oceną sytuacje to wyjaśnienie: to nie atak, to stwierdzenie faktu

visit0r $ dzieci to inna kategoria :D
 

Tajniakos

Paladyn
@visit0r jestem gdzieś może w połowie amunów i tak malinowo to z tą populacją niestety nie jest :) mam wszystkie manu po 4 szt i po dwie z żywych towarów i uwierz, że z populacją ledwo przędę. Do postawienia mam dwie manu klejnotów do konstruktów i nie mam zielonego pojęcia jak tego dokonać z populacją rzędu 1,4K. Choć mam do podniesienia po zbadaniu rezydki o jeden poziom to niestety nie wystarczy :)
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
@visit0r jestem gdzieś może w połowie amunów i tak malinowo to z tą populacją niestety nie jest :) mam wszystkie manu po 4 szt i po dwie z żywych towarów i uwierz, że z populacją ledwo przędę. Do postawienia mam dwie manu klejnotów do konstruktów i nie mam zielonego pojęcia jak tego dokonać z populacją rzędu 1,4K. Choć mam do podniesienia po zbadaniu rezydki o jeden poziom to niestety nie wystarczy :)
ja wlasnie jestem na etapie kasowania manufaktur i warsztatow, moze dlatego mam nadmiar populacji w tym momencie, jeszcze czeka podniesienie ratusza i koszar ktore pochlonie kilka tysiecy ale mimo wszystko powinienem przejsc amunow z +30k luda, oczywiscie sie to zmieni w zaleznosci od nagrod ewentu ;)
 

blazius1

Paladyn
Ja mam tyle populacji, on ma mniej... ... a nic z tego nie wynika.
Zwłaszcza teraz, gdy kolejnym źródłem przyrostu populacji dostępnej jest renowacja.


Także bez znaczenia te wasze uwagi.

Ponadto generowanie stałych i dużych nadwyżek dostępnej to po prostu błąd. Ponieważ to nic nie daje. Ja bym się raczej nie chwalił, że źle planuję rozwój miasta. Podkreślam - stałych nadwyżek.
 
Do góry