• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja na temat nowego 18 rozdziału - Duch Współpracy

Nusion

Kapłan
Drzewko badań 18 rozdziału okazało się być tym razem inne niż zwykle.
Da się skończyć rasę pomijając kluczowe badania manufaktur i warsztatów!
(no chyba, że tym razem będzie trzeba zbadać też cuda, ale w poprzednich dwóch epokach tak nie było)

1625449262891.png

Jeśli ktoś z jakiegoś powodu (niewiedza, szybko do nowej rasy, szybko bo eventowe budynki itp) przejdzie w ten sposób dalej, to zostanie w czarnej doopie...
Oczywiście będzie można te badania nadrobić nawet po przejściu do kolejnej rasy, jeśli nadal będą stały budynki rasowe (albo jeśli je na nowo postawimy). Ale już nie będzie widoku surowców osady z tej epoki i nie będzie możliwości wykorzystać portalówek (a więc trzeba będzie postawić dodatkowo Place Powitalne).

To tak jako ciekawostka dla tych, co akurat robią rasę i jako przestroga dla potomnych :)
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
Takie rozdzielenia (choć zazwyczaj nie aż tak długie) pojawiały się już w poprzednich rasach, choć jeśli dobrze pamiętam na końcu zbierały się znów w jeden strumień.
Jak dla mnie główna funkcja to możliwość ustalenia priorytetów, na dole jest ścieżka "handlowa" (dla tych, co głównie są zainteresowani produkcją towarów), na górze natomiast "wojskowa" (dla tych, którym w pierwszej kolejności zależy na odblokowaniu badań związanych z armią).

Ja mam obecnie w mieście tylko jedną manufakturę z "dolnej" ścieżki, całą tę sekcje zostawiłem więc sobie na koniec
 
Do góry