• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja na temat nowego wyglądu forum

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Dziś będzie aktualizacja forum, więc od razu zakładam dyskusje na ten temat. Nowy wygląd można już zobaczyć na forum bety.
 

Sorcha

Rycerz
Nowy wygląd forum ma swoje zalety takie jak komentowanie postów profilowych, zakładki bezpośrednio na forum a nie w przeglądarce. określenie płci użytkownika i pewnie jeszcze kilka funkcji przydatnych by się znalazło. tylko dlaczego na polskim forum jest przycisk po angielsku. Jest 'Like' zamiast 'Lubię' w poprzedniej wersji nie było problemu z polskim tekstem? Wygląda to jak łapka z FB. Może dlatego jest po angielsku ;)! Patrzę, że emotikony się zmieniły, ale może niech więcej osób się wypowie.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Rozumiem co masz na myśli, słowo jest po angielsku ale już tak się przyjęło w polskim języku że można go traktować na słowo zapożyczone. Ja jestem już trochę stary :) i dla mnie też lepiej brzmi "Lubię" ale pracuję z młodzieżą i oni traktują to słowo jak nasze rodzime. Wszyscy mówią dać like'a nikt nie mówi polubić czy jakoś podobnie.
 

Sorcha

Rycerz
W takim razie niech będzie, mam jeszcze takie uwagi, że pisząc posta wcześniej jak zaznaczałem pogrubienie/kursywę/podkreślenie to było widać, która opcja jest wybrana zanim napiszę jakiś znak, a teraz stan włączony i wyłączony ledwo różnią się od siebie. Może to sprawa tła, może czcionki nie wiem. Druga sprawa, że czcionka w powiadomieniach zmniejszyła się chyba i treść ledwo można odczytać. Rozumiem, że forum dostosowano do ekranów o wysokiej rozdzielczości.
Ale wydaje mi się że marginesy po bokach zrobiły się jakby szersze i to niezależnie od przeglądarki (sprawdziłem).
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Jeśli chodzi o czcionkę to coś będą jeszcze z tym robić, z innych wersji językowych już ludzie się skarżą że jest za mała i chyba ją powiększą trochę. Co do tych przycisków to zgłoszę to może też poprawią.

Edit:
Z drugiej strony to teraz potestowałem i może na przyciskach nie widać która opcja jest włączona ale w tekście jest to widoczne.
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Ogólnie zmiany forum na plus :) Podoba mi się że pasek nawigacji jest na górze a nie u dołu strony.
Czcionka faktycznie jest troszkę za mała i przydało by się ją zwiększyć.
Osobiście pozostał bym przy kwadratowych avatarach.Te zaokrąglone często je nie symetrycznie ucinają.
Wiadomo, że do każdej zmiany trzeba się przyzwyczaić i musi to troszkę potrwać :)
Widzę, że tak samo jak na becie jest problem z ustawieniem graficznej sygnatury.
 

Sorcha

Rycerz
Jeśli chodzi o czcionkę to coś będą jeszcze z tym robić, z innych wersji językowych już ludzie się skarżą że jest za mała i chyba ją powiększą trochę. Co do tych przycisków to zgłoszę to może też poprawią.

Edit:
Z drugiej strony to teraz potestowałem i może na przyciskach nie widać która opcja jest włączona ale w tekście jest to widoczne.
W tekście jest to widoczne i do tego nie mam pretensji, ale na pasku formatowania wygląda to tak jak na jakimś terminalu komputerowym, tylko nie zielone na czarnym tylko czarne na beżowym;)! Ale ogólnie więcej plusów niż minusów!
 

visit0r

Paladyn
poprzednia wersja miala 2 lepsze rozwiazania
1) pasek na dole
2) najechanie kursorem na ikone powiadomien je pokazywalo bez potrzeby klikniecia
znowu zmiany cofajace wygode do sredniowiecza
 

Proqrator

Rozbójnik
Całkiem niezle. Kwestia przyzwyczajenia sie.
Mam wrażenie, że działa troche szybciej.

Jak na razie jeden minus zauważyłem:
Pod tematami z wieksza iloscia stron nie ma wyboru strony przed wejsciem, a po wejsciu w temat trzeba zjechac na dol strony i przejsc na ostatnia. Oczywiscie w przypadku wejscia w temat, w ktorym nie mamy nowych postow do odczytania.

Chodzi mi o wersje mobilna.

Edit. Trzymaja telefon poziomo wybor stron jest w gornej czesci tematu, ale w pionie juz go nie ma
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Ja już się zdążyłam przyzwyczaić do wyglądu na becie i jest ok, chociaż pierwszy dzień to był trochę szok ;)
Bardzo fajna jest opcja zapisywania zakładek do postów, pasek u góry też jest spoko, chociaż wciąż mi jeszcze ręka leci na dół, kwestia przyzwyczajenia.
Nowością jest też to, że pojawia się czerwony znaczek na zakładce z forum w przeglądarce, jeśli mamy nową wiadomość/powiadomienie.
Czasem się to samo odświeża i pojawia, czasem nie, nie wiem od czego to zależy.
Niezbyt lubię te okrągłe avatary, ucięło pysk mojemu konikowi hmmm :confused:
Dla mnie do zmiany jest czcionka w postach, za mała, za wąska, źle się czyta, wolałam poprzednią
A już rozmiar czcionki w cytacie to nieporozumienie
Generalnie dla mnie zmiana ok jeśli coś zrobią z czytelnością postów :cool:
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Ewidentnie jest to ukłon w stronę smartfonów (tutaj to lepiej działa niż przed zmianą) ... cóż takie czasy nie cofnie się rzeki kijem. To samo zrobili z grą.
 

visit0r

Paladyn
Ewidentnie jest to ukłon w stronę smartfonów (tutaj to lepiej działa niż przed zmianą) ... cóż takie czasy nie cofnie się rzeki kijem. To samo zrobili z grą.
przez ostatnie miesiace coraz mniej sie chce wchodzic na forum
pol roku przepychanek slownych w ktorych nie dalo sie wylowic wlasciwych informacji
teraz sciagniecie na dno czytlenosci i funkcjonalnosci ;(
najlepsza jest opcja zgloszenia wlasnego postu jako niezgodnego z regulaminem ;)
 

DeletedUser

Guest
@visit0r ? Nie wiem czemu cytujesz mój post, ale ok to rozwine
Na smartfonie czytelność czy funkcjonalność jest na plus (skalowanie płynniej działa i lepiej skaluje rozmiar) czcionka to nie problem jak jednym ruchem zmieniam zoom
To jest bezużyteczne na monitorze, chyba ze masz dotykowy...

Takie czasy ze cisną na social media (masz informacje i promocje na insta i face jak gra ma swój własny system informacyjny). Tak samo takie czasy ze firmy oszczędzają na utrzymaniu dwóch interfejsów (mobilnego i stacjonarnego) by mieć tylko jeden z tym nie wygrasz

Ostatnie zdanie to też prawda, bo został ostatni brakujący element w apce (wspieranie cudzych antyków) i wtedy wyprzedza pod względem ergonomii i rozwoju wersję przeglądarkową o kilka długości. Ok może jeszcze trzeba doliczyć kupca z filtrem na bractwo... ale coś się dzieje na apce a w wersji stacjonarnej?
 
Zmiany ogolnie sa moim zdaniem raczej natury kosmetycznej, kto potrafil sie znalezc w starej wersji, z nowa tez nie powinien miec problemow. Ot - kwestia przyzwyczajenia sie. W przeciwienstwie do wiekszosci wypowiadajacych sie zmiana wielkosci czcionki to dla mnie zmiana na plus, podoba mi sie tez funkcja zakladek. Na minus zapisalbym brak popup'ow przy powiadomieniach i wiadomosciach oraz okragle avatary. Drobnostki.

Niestety ilosc uczestnikow rozmow prywatnych wciaz jest ograniczona do 5 - to dla mnie najwiekszy minus tego forum. Nie ma przez to mozliwosci zalozenia grupy dyskusyjnej dla calego bractwa. Opcja wiadomosci w grze kiepsko nadaje sie do prowadzenia spraw organizacyjnych bractwa czy chocby zamieszczania poradnikow, nie mowiac juz o ich edytowaniu. Tak wiem, mozna sobie zalozyc grupe na FB, ale tu znow mamy do czynienia z sytuacja, w ktorej musimy siegac po zewnetrzne narzedzia i rozwiazania, ktorych w grze po prostu brakuje (analogicznie jak np. z Architectem, elvenstats i elvengems). Zdaje sobie sprawe z tego, ze system wiadomosci w grze jest zbyt malo rozbudowany by mozna bylo wprowadzic tam pewne rozwiazania, ale troche szkoda ze IG nie pomyslalo o daniu nam takich mozliwosci na forum. Podniesienie limitu uczestnikow rozmow prywatnych do 25 z technicznego punktu widzenia nie powinno byc problemem, a daloby arcymagom (czy ogolnie bractwom) duzo lepsze narzedzie do komunikacji na wazne tematy organizacyjne niz system wiadomosci w grze.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3975

Guest
Dla mnie stanowczo czcionka jest za mała, muszę podkręcać "zOOma" aby cokolwiek przeczytać.
Przy dłuższej lustracji bolą mnie oczy (wada wzroku), starość nie radość.
Miejcie litość dla seniora o_O
 
Do góry