• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja na temat skrócenia czasu trwania Przygód Bractw

xEasyRiderx

Rycerz
Zrobiliśmy jak wiesz 3 mapki grubo przed czasem i na tym przygody się dla nas skończyły
Podobnie chyba postąpiło wiele bractw dla których PB to tylko uzupełnienie brakujących artefaktów jednak są bractwa dla których przygody to najważniejszy element gry i to one dostały po tyłku
Szkoda jednak, że na serwerach live tak ważną informację pominięto a trąbka biedna bezrobotna
Widocznie trębacz to też człowiek pracuje do 15h nikt go nie powiadomił że ma trąbić i do widzenia ;)
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Dziękuje za wszystkie Wasze uwagi na ten temat, zostały one zapisane i zostaną przekazane w odpowiednie miejsce. Ja z mojej strony mogę tylko przeprosić za zaistniałą sytuację i za to że zabrakło informacji na ten temat.
 

visit0r

Paladyn
tak cieli czas ze zostawili dziwny błąd
po zakończeniu nadal miałem zadanie na trunki z poprzedniej edycji gdzie trzeba bylo przeklikiwac ktore nie znikalo nawet po odrzuceniu, dopiero 20 minut pozniej wywaliło z gry i pokazała się nagroda za udział
 

blazius1

Paladyn
Problemem jest nie to, że skrócili, tylko to, że nie było żadnej informacji o tej zmianie

Starałem się w długim poście pokazać, że to nieprawda, że nie ma problemu. Na prawdę wystarczyło przeczytać (ze zrozumieniem).

Każdy taki błąd wynika z niewiedzy twórców o tym, jak grają niektóre bractwa. Z niewiedzy o tym, jakim przedsięwzięciem może być np Przygoda. Albo turniej.

Brak informacji to zwykłe zaniedbanie ale samo skrócenie Przygody do godzin popołudniowych to po prostu bezmyślny błąd. Taki, którego nie da się w przyszłości skompensować w ten sposób, że zaczniemy rozpoczynać Przygody o szóstej rano. Pierwsze sześć godzin trwania Przygody nie ma prawie żadnego znaczenia.

Twórców po prostu nie interesuje co z grą robią bardziej zaawansowani gracze. Dotyczy to i Przygód i turniejów, a także niektórych eventów z przeszłości. Co zupełnie zdumiewające, nie analizuje się o jakich porach gracze graja. Za to jak sie zdaje przedmiotem analizy była tym razem tylko pora snu!!

Pokazałem, że co najmniej top 5 w każdej kolejnej Przygodzie na tydzień urządza prawdziwy cyrk na kółkach. Trochę osobną rzeczywistość w grze. A Twórcy jakby nie wiedzieli co się czasem tam wyrabia. Zwłaszcza wieczorami. Trzymając się cyrkowego porównania, to tak jakby burmistrz miasta nie wiedział że cyrk przyjeżdża do miasta i kazał zamknąć pole cyrkowe.
Oni oczywiście nie muszą brać pod uwagę zawsze wszystkich interesów wszystkich graczy, ale tym razem strzelili sobie i graczom zupełnie niepotrzebnego gola. I to tylko dlatego, że ktoś chciał się wyspać lub zrobić sobie wygodniej. I tylko dlatego, że normą stało się podejmowanie decyzji na łapu capu, czy na kolanie.

Oczywiście że ludzie potracili artefakty. W takim układzie musieli potracić. Gola akurat strzelili nie tylko topowcom z cyrków, ale wielu graczom lajtowym, którzy 9 artefakt zdobywają w ostatnim możliwym momencie tj. w ciągu tych samych kluczowych sześciu wieczornych godzin, które niefrasobliwie zostały również im ukradzione.
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
Z tym spaniem to też jest jakaś ćwierćprawda, bo ludzie na serwerach US narzekają, że właśnie po zmianach przygoda zaczęła im się kończyć o 2 am. Nie wczytywałem się dokładnie z czego to wynika, wygląda na to, że albo czas startu i końca jest ten sam na całym świecie i nie uwzględnia stref czasowych, albo jest tak na serwerach US. W każdym razie wcześniej działało to lepiej. Nie mówiąc o tym, że na serwerach US grają też ludzie z Australii i tu znowu różnica czasu rozkłada współpracę po zmianach
 

BlossomValvi

Łucznik
To jest zamierzone, chodzi o to aby PB nie zakończyły się późno w nocy.
Ta zmiana jest oparta na opiniach społeczności, powoduje ona łatwiejsze uczestnictwo w ostatnich godzinach rozgrywki a także w razie konieczności możliwość zaoferowania szybkiej pomocy ze strony naszych zespołów technicznych.

Jak widać wszystko już zostało napisane... @blazius1 bardzo ładnie opisał rozdział funkcji na czas PB, ja jako arcymag daję pełne błogo Prowadzącemu u nas to ksywka Kapitan :), bo na czas PB ma jedyne i pełne prawo dowodzić na pokładzie bractwa - niezgoda na to = pożegnanie z bractwa. Choć niekoniecznie Kapitan jest "koniem pociągowym" odznak ale to on wyznacza timingi map

@jarq mam tylko gorącą nadzieję że z równą starannością IG będzie czytać komentarze w sprawie nowego turnieju, bo tu ma znacznie bogatszą literaturę (aktualnie 100+ stron na Becie i 20+ na EN, ile stron było na niezadowolenie z niewyspania w PB?

A jak nie no cóż trzeba się przywyczajać że IG lubi dokopać wiernym fanom:
1598605073149.png

- Cichcem PB oberwało
- Turniej za zakrętem
- co następne będzie znerfione by starzy wyjadacze opuścili grę?

Mogę tylko napisać, że rozgrywka na S2 PB była dużo bardziej intensywna niż ostatnia i trwała do ostatniego momentu (poddaliśmy się 15 minut przed zakończeniem)
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Dziękuje za wszystkie Wasze uwagi na ten temat, zostały one zapisane i zostaną przekazane w odpowiednie miejsce. Ja z mojej strony mogę tylko przeprosić za zaistniałą sytuację i za to że zabrakło informacji na ten temat.
@jarq możesz przekazać szefom że najbardziej to nam zależy na odzyskaniu tych 7 godzin które "onym" przeszkadzały.
Bo w to że pomyślą jak wynagrodzić straty graczom wynikłe z tego " super pomysłu" oraz zaniedbania , choć może raczej zaniechania przepływu informacji, to ja nie wierzę.
A przecież wiele bractw robiło przygodę tylko po to aby zapewnić swoim towarzyszom artefakty których potrzebowali, dzięki zabiegom IG zostali tej nagrody pozbawieni.
 

blazius1

Paladyn
Nie widzę innego wyjścia z twarzą, jak oddać teraz wszystkim graczom po jednym artefakcie do Golema.

Przygoda, o ile to możliwe w danej strefie czasowej, musi się kończyć bardzo późną porą. Niestety o porze, w której normalnym ludziom kleją się oczy, ale dzieci śpią, zwierzaki śpią, support śpi, rybki nakarmione a obiad na jutro przygotowany itd.
 
Ostatnia edycja:

Ethel

Rozbójnik
nie jestem entuzjastką przygód- ale gdyby ktoś w ostatnim momencie skróciłby mi czas turnieju z 22:00 do 18:00 to bym się nieźle wkurzyła. Dlatego uważam, że to niesprawiedliwe dla wszystkich tych którzy angażują się w przygody. Shame on you inno games
 
nie jestem entuzjastką przygód- ale gdyby ktoś w ostatnim momencie skróciłby mi czas turnieju z 22:00 do 18:00 to bym się nieźle wkurzyła.
Rowniez nie podoba mi sie brak ogloszenia o odejsciu od utartego schematu, do ktorego wszyscy bylismy przyzwyczajeni, ale moze nie przeinaczajmy jednak faktow. To przeciez nie tak, ze IG skrocilo PB "w ostatnim momencie", np. ostatniego dnia. Po prostu nie zakomunikowali, ze ta edycja PB bedzie krotsza, wiec wiekszosc graczy zorientowala sie dopiero ostatniego, a w najlepszym przypadku przedostatniego dnia. Ale PB nie zostaly skrocone w ostatnim momencie.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2262

Guest
Rowniez nie podoba mi sie brak ogloszenia o odejsciu od utartego schematu, do ktorego wszyscy bylismy przyzwyczajeni, ale moze nie przeinaczajmy jednak faktow. To przeciez nie tak, ze IG skrocilo PB "w ostatnim momencie", np. ostatniego dnia. Po prostu nie zakomunikowali, ze ta edycja PB bedzie krotsza, wiec wiekszosc graczy zorientowala sie dopiero ostatniego, a w najlepszym przypadku przedostatniego dnia. Ale PB nie zostaly skrocone w ostatnim momencie.
Ja powiem tak jak poprzednio, wszelkie zmiany (działające w nawet najdrobniejszy sposób) na niekorzyść graczy w trakcie rozgrywek czy to przygód. czy wyzwań czy eventów uważam za NIEDOPUSZCZALNE i skrajnie niestosowne (ujmując to w najdelikatniejszy sposób) kiedy słoma z butów IG wychodzi.

Trochę z innej beczki:
Większość naszych negatywnych wypowiedzi i frustracji (wg mnie) na tym forum oraz na innych serwerach zagranicznych / testowych - wynika z jednej bardzo prostej przyczyny - a mianowicie braku komunikacji twórców (programistów) z nami graczami i wyjaśnieniem podjętych działań (dot. oczywiście tych ważniejszych rzeczy jak np. turniejów) - czyli dajmy na to:

"zgodnie z Waszymi prośbami zredukowaliśmy liczbę kliknięć w turniejach poprzez zmniejszenie z 4 walk do jednej oraz podjęliśmy decyzję o zmianie systemu decydującego o wielkości wojsk przeciwnika. Teraz trudniej będzie zdobyć prowincje pow. 20 ponieważ uznaliśmy że jest zbyt duży dysonans pomiędzy graczami początkującymi a tymi z długim stażem i nie chcemy by te różnice w dłuższej perspektywie czasowej się powiększały".

Takich kilka zdań zakończyłoby wiele dyskusji, nieporozumień, szczucia, hejtu etc......

A tymczasem przy okazji jednej pozytywnej poprawki (podobnie jak w rządzie) przepycha się bokiem (po cichu) projekt zmniejszający "portfel graczy" poprzez zwiększenie kosztów (wojskowych) które wydajemy na walki w turnieju w celu uzyskania wymiernych korzyści w postaci PW, reliktów, zaklęć, run i fragmentów run.

Tutaj jeszcze drobny smaczek - moderator @Marindor napisał tak (w tłumaczeniu fragment wypowiedzi, poniżej link):
"Powiedzmy, że gracz A produkuje 2000 kryształów dziennie i musi zapłacić 200 za wydanie uczty 1 prowincji, gracz B, który produkuje 20 000 kryształów dziennie, powinien zapłacić 2000 kryształów za tę prowincję, aby stanowiła ona stosunkowo odpowiedni stopień trudności. Ponownie, jest to oczywiście bardzo duże uproszczenie, ale to podstawa tego pomysłu."

Ja to odczytuję w taki sposób, że docelowo w zamierzeniu twórców - nie ważne czy jesteś 6, 7, 8,....16 rozdziale koszty negocjacji masz "takie same" - bo jak więcej zarabiasz to proporcjonalnie więcej Ciebie to kosztuje i idzie to również w parze z walką wojskiem. Czyli ganz egal czy jesteś w środkowym etapie gry czy na końcu my (IG) i tak nie pozwolimy Ci zdobyć więcej prowincji w turnieju niż "sobie założyliśmy" bo Cię nie będzie na to stać (każdy ma mieć ograniczenie do możliwości zrobienia mniej więcej tej samej liczy prowincji - "żeby było sprawiedliwie")

link: https://beta.forum.elvenar.com/index.php?threads/tournament-changes-post-release.15204/post-87802
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja powiem tak jak poprzednio, wszelkie zmiany (działające w nawet najdrobniejszy sposób) na niekorzyść graczy w trakcie rozgrywek czy to przygód. czy wyzwań czy eventów uważam za NIEDOPUSZCZALNE i skrajnie niestosowne
Ja rowniez tak uwazam, ale jeszcze raz powtorze: zmian w trakcie nie bylo. Ta wersja juz w momencie wejscia roznila sie od poprzednich czasem trwania. Zreszta, dokladnie tak samo bylo juz na becie. Mozna sobie slusznie jechac po IG, ze nie raczylo o tym poinformowac, ale nie za wprowadzanie zmian w trakcie. Nie przeinaczajmy faktow i nie kreujmy alternatywnej rzeczywistosci. Przeskrobali wystarczajaco wiele, by nie trzeba im bylo dorzucac jeszcze jakichs wymyslonych zarzutow.
 

DeletedUser2262

Guest
Moje powyższe stwierdzenie odnosiło się do ogółu oraz do wypowiedzi graczy dot. skrócenia czasu. nie monitorowałem czy od samego początku zostały przygody okrojone. PS @chris07070707 a kiedy wspominałeś że zmian w trakcie nie było?
 
a kiedy wspominałeś że zmian w trakcie nie było?
Tutaj:
To przeciez nie tak, ze IG skrocilo PB "w ostatnim momencie", np. ostatniego dnia. Po prostu nie zakomunikowali, ze ta edycja PB bedzie krotsza.
Nie ma co sie lapac za slowka, zaraz jeszcze wyjdzie na to, ze bronie IG. A ja chcialem tylko cos sprostowac. Jak juz kogos wieszamy, to przynajniej wieszajmy za to, co rzeczywiscie przeskrobal.

EDIT:
Zeby nie bylo, chodzilo mi tylko o to male sprostowanie. Ale nie zmienia to faktu, ze brak jasnego komunikatu przed wejsciem Przygod rowniez uwazam za bardzo nie w porzadku. Tu IG znow wykazalo sie po prostu wybitnym brakiem wyobrazni.
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
PS @chris07070707 a kiedy wspominałeś że zmian w trakcie nie było?
No @Mighty Garoth !, skrócenie czasu było już na becie, więc o skracaniu u nas w trakcie nie powinno w ogóle być tematu! Przygody weszły u nas dokładnie takie same, jak były na becie - ze skróconym czasem.
NIC nie było zrobione w trakcie, czy na ostatnią chwilę czy takie tam. Z chwilą wejścia na nasze serwery przygody były w skróconej wersji!
Coś tam wrzuciłam na ten temat tutaj
 

Tajniakos

Paladyn
Moim zdaniem problem i postrzeganie zmiany czasu zakończenia PB jako powstały już w trakcie ich trwania jest spowodowany pośrednio przez brak odpowiedniego komunikatu w tej kwestii ale również z powodu licznika, który w początkowej fazie przygód pokazuje czas do zakończenia w dniach a dopiero pod koniec w godzinach. Dlatego tą zmianę wychwycono dopiero pod koniec PB.
 
Ostatnia edycja:
Do góry