• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja na temat skrócenia czasu trwania Przygód Bractw

blazius1

Paladyn
Mylicie przyczynę ze skutkami.

Zła decyzja była najpierw. Była uderzająca wprost w istotę Przygód. Tak wygląda błąd systemowy. Wymierzony w logikę gry.

Zapadła już na becie. Była przyczyną niezłej wtopy wobec czołowych bractw, a jeszcze w bonusie oberwali Bogu ducha winni mniejsi gracze bo stracili po artefakcie.

Kwestie braku informacji na trąbce, czy tego jak czas pokazuje licznik , są tylko wtórne wobec złej decyzji o skróceniu.

Ponownie okazało się, że beta nie daje pełnego testu i przechodzą duże babole na live.

Delikatnie przypominam szanownym twórcom, że błąd systemowy to już taki z którego trzeba się wycofać. A najpierw zrozumieć.
Mogę też poinformować że nie jest specjalnie istotne o której godzinie Przygoda się rozpocznie, może być to w środku dnia, rano lub po południu.
Proponuję po południu, żeby support przystąpił do pracy wyspany.

Ważna jest tylko godzina zakończenia. Może wskazywać ją jakiś licznik, może go nie być. O ile wiem, istotą Przygody nie jest jednak śledzenie licznika czasu, więc na liczniku się nie skupiamy.
Fachowcy od Przygód nie koniecznie muszą w sposób skoordynowany Przygodę rozpocząć, ale zakończyć - muszą. Na licznik nie patrzą, bo timing Przygody wyznaczają momenty zamknięcia map oraz otwarcia wira. Na upływ czasu nikt nie ma wpływu, więc licznika może nawet nie być.

Więc nie da się skorygować tego błędu poprzez przyspieszenie rozpoczęcia Przygody o tę samą ilość godzin, co skrócono na końcu. Taka prosta korekta po prostu nie zadziała.

I nie zwalajcie winy na trębacza. Zawalił ktoś, kto nie do końca wie, co to jest Przygoda.
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
to przepraszam, źle zrozumiałam dyskusję która się tu toczy
Cała dyskusja, która się tu toczy byłaby niepotrzebna i właściwie w ogóle by jej nie było, gdyby w ogłoszeniu o Przygodach była informacja o zmianie czasu zakończenia Przygód (a to było wiadome już na becie!). I ta informacja powinna była pojawić się w trąbce wraz z informacją o przygodach, bo większość graczy nie zagląda na forum. Pozostałaby wtedy dyskusja, czy to była słuszna zmiana.
A tak, to jest dodatkowo frustracja wielu bractw, które nie zrobiły czy tam nie dostały tego, co sobie zaplanowały.
 

Proqrator

Rozbójnik
Z ogłoszeniem czy bez godzina 18 na zakończenie przygody jest kiepskim pomysłem. Nie byłem też zwolennikiem kończenia przygody o 2 w nocy, ale zwykle u nas siedziało sporo osób do końca. Ja sam często zasypiałem z tel w ręce w trakcie klikania browarników. Teraz o 18 większość z nas (w tym oczywiście ja, choć wiedzialem że kończy się o tej godzinie) przegapiła końcówkę. Dobrze że był ktoś z magów i przeniósł na wiry przed koncem bo na darmo byśmy klikali 3 mapę.
Jak dla mnie lepsza była wcześniejszą wersja. Jak chcą skracać na przyszłość. To np północ byłaby odpowiednia. Już nawet 22 byłaby ok. Ale 18? Dajcie spokój. Nawet trąbka nie ratuje tego co tu się stalo
 

BlossomValvi

Łucznik
Cały zamęt był zrobiony przez trzy powody:
1. Zmiana dnia rozpoczęcia PB
2. Skrócenie czasu trwania PB
3. Brak jakiejkolwiek wzmianki na 2

Zmiana dnia, zamaskowała skrócenie czasu PB ponieważ inny dzień rozpoczęcia przesunął pozostałe terminy to spowodowało "gapiostwo" ludzi. Dopiero post @Aslana nas w bractwie orzeźwił, bo do tego momentu bardziej byliśmy skupieni na dopasowaniu turnieju (a raczej dwóch turków) do innych pór PB, żeby odpowiednie odznaki porobić

Tak czy inaczej całe zamieszanie jest z powodu IG (1,2,3), bo nie wiadomo dlaczego skrócili, nie wiadomo dlaczego przesuneli i nie wiadomo dlaczego nic nie powiedzieli, tzn to akurat wiadomo, bo jak zwykle mają nas w <wulgaryzm>
 

DeletedUser4488

Guest
I teraz po tych płaczkach znowu będzie zmarnowana PB gdyż zostawią ewolucje golema żeby jakoś ułaskawić tych co niby planiści super a jakoś na zegarku się nie znają. Od początku był podany czas trwania PB i jakoś udało się zdobyć golema do niczego niepotrzebnego bo całe przygotowanie robiłem pod zimowy domek. Te niby słabsze bractwa też powinny sobie zdobyć drugą bramę jak pojedynka potrafi.
 

DeletedUser174

Guest
I teraz po tych płaczkach znowu będzie zmarnowana PB gdyż zostawią ewolucje golema żeby jakoś ułaskawić tych co niby planiści super a jakoś na zegarku się nie znają. Od początku był podany czas trwania PB i jakoś udało się zdobyć golema do niczego niepotrzebnego bo całe przygotowanie robiłem pod zimowy domek. Te niby słabsze bractwa też powinny sobie zdobyć drugą bramę jak pojedynka potrafi.
uwielbiam ten styl... nie mam nic konstruktywnego do powiedzenia, ale sie wypowiem...

Szanowny za przeproszeniem kolego...
Przygody to akurat mam w poważaniu i nawet jakby 3 dni przed końcem się kończyły to bym z tego powodu nie płakała. ale...
. Od początku był podany czas trwania PB
to pokaż mi gdzie ten czas był widoczny z łaski swojej. Jakies oficjalne ogłoszenie czy coś... Ogłoszenia na trąbce nie pamiętam i głowa ręczyć nie będę, ale nie pamiętam, aby tam było ostrzeżenie, że przygody kończą się o 18. Bo jak masz na mysli ten licznik czasu na banerze przygód to może przypomnę, ze początkowo pokazuje dni, a to jest bardzo malo precyzyjne określenie czasu

Byłabym zobowiązana za więcej empatii. Idea przygód jest durna z założenia, ale jednak jakoś bractwa chcą brać udział w tym wariactwie (tak, tez klikałam odznaki, więc tez brałam czynny udział w tym idiotyzmie zwanym przygodami). W mniejszych bractwach (czyli takich normalnych bractwach, bez duzych kont pod przygody z plantacją 500 mikro warsztatów) naprawdę jest stosunkowo trudno zrobić cała mapę. Ale sie starają i nawet całkiem zgrabnie im to wychodzi. twoje insynuacje są bardzo niesmaczne... a kpiarski ton postu jest niezdrowy. Wprawdzie przez wielu mój apel o szacunek do innych graczy może być odbierany jako szczyt hipokryzji, ale trudno. chyba to przeżyję

Zresztą sama godzina jest jakas dzika. O 18 to większość z nas jest w pracy (lub jest w drodze do/z pracy), albo zajmuje się jakimiś domowymi obowiązkami. Argument o "komfort pracy suportu" jest nie do przyjęcia... nikt nas sie nie pytał czy chcemy mieć komfort kończenia przygód o 2 w nocy, ale jakoś nikt z tego powodu nie lamentował.

rozumiem zbulwersowanie na krótszy czas trwania przygód. PR znowu siadł... jak zwykle zreszta
 

DeletedUser4488

Guest
No jak już się ktoś dopatrzył braku szacunku do innych graczy to bardzo przepraszam:oops: z pewnych względów nie mogę przystąpić do większego bractwa więc założyłem swoje żeby mieć dostęp do turniejów i PB a poza tym nie podoba mi się tryb nakazowo straszeniowy w opisach zasad przyjęcia. mniej tyle a tyle PD , zrób tyle pkt turniejowych bo inaczej oddajesz nagrody itp bo wydaje mi się że jak już ktoś chce dołączyć to stara się jak może dać z siebie wszystko na miarę możliwości.a co do wariactw też masz rację ale czemu pomijasz cotygodniowe turnieje? jak na wyjadaczy jestem stosunkowo młodym graczem w El więc czasami zaskakuje mnie gra i jej wymagania ale powoli się oswajam więc jak potrafiłem dokończyć dwie bramy to pozostałe bractwa pewnie też bez względu na skrócenie czasu? tylko w stosunku do czego bo przecież dwa dni do końca przeszło jak się nie mylę w tryb godzinowy.a że IG oszukuje to widać po rozbiórce budynków bo rozumiem mniejszą ilość odzyskanych surowców ale czemu zabijało po robotniku jak przestrzegali wszystkich zasad BHP i w opisie stało że wrócą wszyscy?
//
A tak poza tym jakoś nikt nie zwrócił uwagi, że wzrósł poziom trudności ewentu golema w stosunku do majowego? poprzednio było mniej potrzebnych punkcików na zdobycie ewolucji.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

xEasyRiderx

Rycerz
A tak poza tym jakoś nikt nie zwrócił uwagi, że wzrósł poziom trudności ewentu golema w stosunku do majowego? poprzednio było mniej potrzebnych punkcików na zdobycie ewolucji.
Eventy to akurat mamy w wersji bardzo lajtowej w porównaniu do poprzednich gdzie trzeba było połowę miasta wyburzyć aby dostawić manufaktury czy warsztaty. Teraz nie ma takiej potrzeby ponieważ na spokojnie ( nie mam na myśli losowości w skrzynkach z nagrodami ) można sobie taki event zrobić na własnej produkcji z miasta.
Do tego po każdym evencie w którym występują artefakty mamy właśnie przygody aby każdy z graczy mógł sobie dograć te 2 brakujące artefakty do postawienia nagrody głównej na 10 poziomie. Właśnie dlatego jest cały szum o skrócenie czasu przygód ponieważ jak już było to napisane w tym temacie nie podano żadnego info a wiele bractw lubi przygody zwłaszcza te mniejsze lub średnie.
Zaznaczam też że zawsze przygody trwały do 22h i gracze się do tego przyzwyczaili nie patrząc na zegar a skupiając się na klepaniu odznak do ostatniej chwili.
 

blazius1

Paladyn
I teraz po tych płaczkach znowu będzie zmarnowana PB gdyż zostawią ewolucje golema żeby jakoś ułaskawić tych co niby planiści super a jakoś na zegarku się nie znają.

Łaskawco.
Planiści super w ogóle nie grają przygód dla nagród i nie grają pod zegarek.
Pod zegarek ktoś wykombinował sobie że nie będzie supportował Przygód i siedział przy serwerach po nocach i spieprzył całą imprezę planistom super.
Rozumiesz teraz?
 

BlossomValvi

Łucznik
No bo wiecie w takich cywilizowanych Niemczech to o 18stej jest fajerant i do domu... a nie czekaj a czy to nie jest tak, że IT ma nienormowany czas pracy i admin siedzi pod telefonem 24/7, w razie jakby coś się sypneło? Jakoś ostatnio IG ma ogromny wysyp marnych wymówek na wszystko a to gracze chcieli spać, a to za dużo pracy dla programistów a to gracze chcą grać na gorszych warunkach im bardziej są zaawansowani w epokach ;)...
Naprawdę jak na firmę o dochodzie rzędu 200 mln Euro rocznie (pełen dochód w 16 lat) to dosyć słabe argumenty
 

DeletedUser4488

Guest
Czyli cały szum i obrazy o wpis z rozgoryczenia że ktoś tam w IG zlekceważył sobie przyzwyczajenia bractw. I przepraszam raz jeszcze Wszystkich urażonych bo po codziennej pomocy sąsiadom w liczbie teraz 130 tylko z 10 odpowiada odlapkowaniem i chyba jest to ogólny standard tej gry
 

BlossomValvi

Łucznik
Nie bractw tylko zlekceważył swoich klientów, jak rozumiem kolega lubi jak ekspedientka sklepie go zupełnie ignoruje ;)

A drugi temat to tez IG bo ma problem z usuwaniem nieaktywnych kont jeśli szukasz pomocy znajdź aktywne bractwo
 
Do góry