• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja na temat Teamu i Forum - stary

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
//ciach - jarq.

Widzę że parę postów "wsiąkło", czyli mod był. Dla informacji nie należę do żadnego kółeczka, moje ego by tego nie zniosło. Natomiast biorę udział w dyskusjach by się podzielić swoim doświadczeniem (skromnym przy poniektórych) jako że to dyskusja to znaczy że sie nie zgadzam i nie poklaskuję. Jednak trudno odmówić szacunku co do wiedzy niektórych adwersarzy w dyskusji.

Co do reszty jestem tu w konkretnym celu, moje posty są wycinane regularnie zazwyczaj nie robię z tego problemu (jak leci cały oftop) ale tu był wyjątek, określam go jako nadużycie władzy moderatorstwa. Najgorsze jest poźniejsze zachowanie czyli zamiast merytorycznej rozmowy (publicznej by nie było że "mam chody") jest wykaszanie postów aktualnie zarobiłem ostrzeżenie a to traktuję jako eskalację grożenia (powody usuwania postów podawałem są całkowicie nieadekwatne do treści posta)

Przypominam powód:
"Twój post w temacie Dyskusja o aktualizacji 1.90 został usunięty Powód: Usuwam offtop i przepychanki słowne. Do dyskusji na temat błędu zapraszam do istniejącego już w odpowiednim dziale tematu. Niektóre osoby proszę również o powstrzymanie się od wycieczek osobistych pod adresem innych użytkowników forum//Urdur"

Mój post nie zawierał przepychanek, nie zawierał ani jednego odniesienia do żadnego gracza ani na temat błędu ponieważ o błędzie zacząłem czytać dopiero po napisaniu tego posta. Ba jak pisałem rzadko mi się zdaża bronić firmy jak widać nie warto bo w efekcie zarobiłem za to ostrzeżenie

Przypominam też że posty napisane w dużo gorszym tonie (i łąmiące regulamin) pozostały, więc tym bardziej uznaję że mój był na temat. Dopiero drugi mod po zgłoszeniach wyciął głębiej, czyli co tylko jeden czyta wątki calościowo a drugi to też jak granat wpadnie poszarpie i ma to w gdzieś?
Jeśli tak to nasuwa sietylko jedno zdanie: CHWDM albo zwróć uwagę koledze a nie użytkownikom by uważniej czytał

Więc kontyunujmy bo jak dla mnie możecie mi konto skasować. To forum to zbyt malutki skrawek internetu by sie nim martwić, dla gry też nie ma większego znaczenia. Ja sie nie dziwię że najwartościowsze prace graczy są poza rękami pracowników iG (statsy, architekci i gemsy) wiki tutaj powinna być jak gemsy a jest jak pudełko w garażu rzeczami które są niepotrzebne ale żal wyrzucić. Nawet trzeba sypnąć walutą premium by ktoś tam odświeżał temat, czyli jest różnica do gemsów?

Na koniec cytat z regulaminu:

15. Moderacja
  • Pamiętaj, że wszyscy Moderatorzy Forum są ochotnikami, którzy służą pomocą społeczności Elvenar. Należy ich traktować z takim samym szacunkiem, jak pozostałych użytkowników forum. Jeśli zostaniesz przez nich poproszony by coś zrobić/wstrzymać się od robienia czegoś, zrób, o co proszą – zignorowanie tego może skutkować karą.
  • Moderatorzy forum egzekwują zasady, by zapewnić każdemu użytkownikowi przyjemne korzystanie z forum.

Nie zostałem poproszony, albo raczej oskarżony o coś czego nie zrobiłem, więc trudno pisać o nich z szacunkiem jak wyraźnie nadużywają władzy. A w sprawie trójgwiazdkowych armii to z pretensjami do centrali że zrobili to jako ukrytą aktualizację (spieszyli sie by dokopać graczom w turnieju, bo aktualizacja weszłą później tak samo jak nowa rasa)

PS. Jak @jarq mnie o coś poprosił to był koniec tematu. A próby kneblowania ust (nie na darmo mam ten awatar) w przypadku mojej osoby nie przejdą
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Proszę pamiętać że to jest forum ogólnodostępne i wycieczki prywatne to proszę sobie robić na priv.

Jeśli informacja, że wątek Karczma służy do rozmów na każdy temat jest wycieczką osobistą to ja nie mam więcej do powiedzenia
A jeśli ten tekst jest do wyciętych postów to nie zgadzam się z takim pozostawieniem, bo dla postronnego obserwatora odnosi się on dokładnie i tylko do mojego posta (traktuję to jako "wycieczkę osobistą")
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Oczywiście wątek ten służy do rozmów i po to został założony, ale nie pozwolę na to aby gracze zrobili sobie z niego pyskówkę. To ma być rzeczowa rozmowa a nie wyciąganie żali, czy pyskówka słowna.
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście wątek ten służy do rozmów i po to został założony, ale nie pozwolę na to aby gracze zrobili sobie z niego pyskówkę. To ma być rzeczowa rozmowa a nie wyciąganie żali, czy pyskówka słowna.

Jak do rozmów to czekam na odpowiedzi, bo na razie nikt z teamu ze mną nie rozmawia tylko wycina i straszy

Poza tym informacja że Karczma służy do rozmów na wszystkie tematy i nie trzeba robić podziemia privowego na forum jest wycieczką osobistą? W takim razie co drugi post muszę zgłaszać do moderacji bo wszystkie na coś wskazują i w takim razie podziemie ma sens
 

visit0r

Paladyn
Wycinanie postów z fałszywym uzasadnieniem to po prostu cenzura. Tak to się przy najmniej kiedyś nazywało.
tutaj raczej nie bylo uzasadnienia a pretekst, prace moda widzisz dopiero gdy cos ciachnie, inaczej nawet nie wiesz ze dana osoba jest modem, norme maja do wyrobienia wiec wyrabiaja, a ze wybrali taki sposob to juz ich wolna wola
 

DeletedUser174

Guest
przypomnę może, że @jarq dostał "ekipę" w spadku po poprzednich CM. Drago sama raczej odwalała czarną robotę modów, a oni po prostu byli. Teraz jarq wyszedł najwidoczniej z założenia, ze do czegoś to oni jednak są no i próbują... A że próbujom jak umiom... przypominam, ze jeszcze kiedyś mieliśmy @sapcio... nie każdy może być modem po prostu. Marka sama w sobie. Mod ma wredną robotę i można go nie lubić. Mod też człowiek i ma prawo do gorszego dnia czy po prostu pomyłki, więc też można go nie lubić bardziej lub mniej. Ale aby system działał prawidłowo niezbędny jest jeden element: szacunek... i tu z tym szacunkiem mam osobiście problem.

już jakiś czas temu pisałam @jarq żeby wysłał @Hajmdal na modową emeryturę. ale w odpowiedzi miałam okazje przeczytać "że dobrze wykonuje swoją robotę".

Wybacz @jarq, ale to jakie masz pudelki obciąża też Ciebie. W miarę dobrze wykonujesz swoją robotę i możesz cieszyć sie dość dużym autorytetem wśród graczy/forumowiczów. Oczywiście możesz uznać, ze masz wystarczająco silną pozycję i nie musisz zwracać uwagi na swoje ogary. Możesz to zrobić -> przecież modów nikt nie lubi z definicji, więc wszystko pasi. Aczkolwiek moim skromnym zdaniem to dość ryzykowne jest i prędzej lub później odbije Ci się czkawką. A z szacunkiem jest ten problem, że łatwo go stracić, ale trudniej odbudować... czasami jest to wręcz niemożliwe. U mnie go nie mają. I wątpię, aby to się zmieniło, bo akurat @Hajmdal naprawdę ciężko i ofiarnie zapracował na swoja pozycję
 

DeletedUser2017

Guest
@jarq jako moda można zaliczyć do tych mądrzejszych jednak pozostali to nawet do tarcia chrzanu się nie nadają
wyglada raczej na przypadek dla psychiatry, pasuje profilowo do "funkcjonariusza" strazy miejskie/wiejskiej/gminnej, socjopaty z kompleksem władzy pokazujacy malutkim ze moga mu naskoczyc
zgadzam się z tą opinią a dodam jeszcze że od wołów wymaga się jedynie sztuki mięsa
nie często się ostatnio tu odzywam bo to co się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie
a teraz możecie sobie ten post ciachać nożyczkami ile wlezie
 

DeletedUser3975

Guest
Modzi spokojnie czekają, aż się sami pozagryzacie :p :D hehe

... a żeby było na temat. Modzi jak to Modzi, jeden krzyczy, drugi słodzi ;)
Każdy z nich ma swego pupila i największy koszmar, wielka różnica czy da się pogłaskać, czy odgryźć rękę. Też wybrałabym to pierwsze.
Można ich kochać lub nienawidzić i tak zawsze są górą.
W ich światku jest jak wśród użytkowników, są sympatie i są spiny w zależności od punktu siedzenia i myślenia. Każdy ma inny pogląd na sytuację i swoje ulubione "figurki" na arenie, którym kibicuje. Te światy różnią się tylko tym, że oni nami rządzą, a my tworzymy to forum, ze wszystkimi naszymi kwasami, żółcią i gnojem. Dlatego z punktu widzenia trzeciej osoby, forum wygląda jak wygląda. Ogólnie - porażka.
Czyja wina? Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie, uderzając się w pierś i czytając 10 razy regulamin.
Może... Więcej tolerancji? Kultury słowa? Szacunku i zwykłej życzliwości do kolegi i koleżanki?

Byłoby, piękniej :rolleyes:

Pozdrawiam

edytowano//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Widzisz tu jest ta różnica Team (zwłaszcza cerbery) właśnie myśli że ma "rządzić" ze wszystkimi odcieniami tego słowa a wedle regulaminu i zasad:

Pamiętaj, że wszyscy Moderatorzy Forum są ochotnikami, którzy służą pomocą społeczności Elvenar.

I to jest ta diametralna różnica o której zapominają zarówno team jak i widać użytkownicy. Ich też obowiązuje ten sam regulamin a to że nadużywają władzy to jest to co powinno być piętnowane.

PS. Jak widać nadal z nudów czekam na dyskusję i może w końcu odpowiedź na nurtujące mnie pytanie, według którego regulaminu usunieto mój post i dlaczego akurat mój
 

DeletedUser3975

Guest
Aż ciśnie się na język - są tylko ludźmi, ze swoimi słabościami i też popełniają błędy.
Nikt nie jest idealny...
Hm... Myślałam, że zostali wybrani przez tłum - w formie głosowania, jak to ma miejsce na innych forach, z których korzystam i swego czasu pełniłam tę zaszczytną funkcję (oj banowało się XD )
Wiem, że to ciężki chleb, często gorzka prawda i słone łzy ;)

Z autopsji, można kogoś lubić i nie lubić (chodzi o modów, jak i użytkowników), ale nie musimy tym na prawo i lewo epatować, od tego jest opcja "ignoruj", a ostatnio, to nie chce się czytać tego szamba - same przepychanki, wytykanki, szpanowanki i szkalowanki. Wiem, że trudno się opanować, kiedy ktoś nagminnie prowokuje, depcze Twoje ego i pluje w twarz, sama całkiem niedawno dałam w te bagno się wciągnąć. Stwierdziłam jednak, że zdrowiej jest zgłosić post/stłumić iskrę, zanim wybuchnie pożar i zajmie wszystko, spali/zniszczy doszczętnie nawet to co cenne - przyjaźń między ludźmi i do siebie szacunek. Bo czyny i zachowanie, świadczą o dojrzałości człowieka, bez względu na wiek.

Moim zdaniem, Moderacja i Administracja powinna szybciej reagować, nie dopuszczając do intryg rodem telenoweli brazylijskiej, od tego mają odpowiednie "narzędzia - CIACH!... a nie wdawać się w dyskusję.

Jak prawi mądrość

Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.

- Mark Twain
 

DeletedUser174

Guest
@Angel.A a mi sie ciśnie na usta też kilka mądrych powiedzonek. Generalnie jeżeli nie mam wiedzy w jakimś zakresie to staram sie nie wypowiadać, a już na pewno nie pouczać innych.
Hm... Myślałam, że zostali wybrani przez tłum - w formie głosowania, jak to ma miejsce na innych forach, z których korzystam i swego czasu pełniłam tę zaszczytną funkcję
nie gniewaj się, ale to co Ci się wydaje nie ma żadnego znaczenia. Twój post tylko rozmywa cała sprawę, bo "modzi to też ludzie i mają prawo do błędu". Rynce opadają

może krótkie wspominki z historii, bo za moich czasów...
to forum nigdy! nie miało dobrej moderacji. Bywały tylko okresy mniejszej lub większej cywilizacji. Pamiętam czasy pierwszego CM i wtedy to dopiero był hard level. Albo piszesz cukierkowo o grze, albo spadaj. Najmniejsza forma krytyki (czy nawet krzywego słowa) wpadała pod nożyczki. Zęby bolały od tego lukru.
Potem przyszła Drago i jakoś zaczęła wprowadzać cywilizację. O wiele łatwiej jest skasować posta niż go edytować, żeby jeszcze miał sens w odniesieniu do innych w dyskusji. I możesz mi wierzyć, ze wtedy takiego syfu nie było

forum się sypnęło jak odwołali Drago. Przyszła cm s... coś tam i zabłysnęła że az iskry poszły. To za jej kadencji pojawiła się taka ciekawostka jak sapcio. I to za jej kadencji (o ile dobrze pamiętam) do ekipy powrócił obrońca uciśnionych Hajmdal, który też wielokrotnie "błyszczał" swoją wiedza i elokwencją. Najbardziej mi zapadł w pamięć jego wykład o nieaktywnych kontach... Źle pojęte poczucie lojalności w połączeniu z osobistymi ograniczeniami powoduje, że się zwyczajnie nie nadaje do bycia dobrym modem.

Moda można nie lubić. Jak wspomniałaś, każdy z nas ma swoje sympatie i może też kogoś zwyczajnie nie lubić. Mnie trudno jest lubić. I o wiele łatwiej jest nie lubić. To, że mnie Hajmdal nie lubi mam w nosie. Gdyby był dobrym modem to bym tego nie wiedziała czy mnie lubi czy nie. I o to tu jest jatka. O dobry poziom moderacji. Moda można nie lubić, ale wypadałoby go szanować. Ale ważne jest abyśmy czuli ten szacunek, zarówno do jak i od modów

o poziomie naszej moderacji może świadczyć chociażby zacięta wojna o czystość i poprawność polityczną forum w obronie "zajefajnie" jako wybitnie ładnego i wyjątkowo polskiego słowa.... ja jestem jednak zwolennikiem innych standardów


@proqrator Kovalowi chodzi akurat o mój post. Ale nie mam zamiaru tego rozwijać. Niech się chłopak kisi sam w swojej frustracji. Postaram się (słowo klucz) ignorować jego zaczepki
 

DeletedUser

Guest
Chyba wszystko powiedziane
Ja rozumiem mod to też człowiek ale tu ma funkcję więc powinien być bezstronny i trzymać się regulaminu jak ma wątpliwości (po to jest ten regulamin) chciałbym zobaczyć jak z uśmiechem prosi o coś zamiast ciachania dlatego z tego co widzę to są bardziej jak boty

Edit:
Na przykład na wieżowcach jest zabawny tekst moda "Uczestnicy płyńmy do brzegu!!!" co jest określeniem że wątek schodzi z tematu i jest zarazem ostatnim ostrzeżeniem przed korektami
Tutaj istotą jest to że mod uczestniczy w dyskusji jak normalny użytkownik, ba każdy temat ma wydzielonego moda, więc nie ma tak że sobie wchodzą w paradę albo sprzątają po kimś no ale...

A jeśli już jest człowiekiem i robi błędy... czy ktoś gdzieś widział publiczne przeprosiny od któregokolwiek moda za to że za bardzo pojechał z nożyczkami? Bo ja nie, nie tutaj.
"Błądzenie jest rzeczą ludzką, ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską"

Co do reszty tak też byłem i adminem i modem różnych tematycznych forum (od opieki nad wątkiem do całego forum), biorę i brałem aktywny udział na poważnych forach typu historycy.org czy nawet bardziej luźny wieżowce, ale tam modzi to poważna funkcja bo i forum stara się trzymać renomę
Dlatego tutejsza "prowincjowalność" zarządzania jest no własnie taka kmiotkowatowa tylko co mam to tolerować tak samo jak gafy w public relation od iG, która co chwilę sobie strzela w stopę?
No nie tamto i to są tak samo publicznymi wypowiedziami i publicznymi aktywnościami za które jako dorosły człowiek trzeba brać odpowiedzialność (tzw. branie na klatę), dlatego oceniając po zachowaniu zarówno centrali jak i lokalnych przedstawicieli trudno zachować szacunek

Tak jak @jarq napisał to jest temat do dyskusji, więc nadal czekam na adwersarzy którzy chyba mają przerwę świateczną, pewnie znowu wpadną potną i pójdą
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blazius1

Paladyn
prace moda widzisz dopiero gdy coś ciachnie, inaczej nawet nie wiesz ze dana osoba jest modem, normę mają do wyrobienia więc wyrabiają, a ze wybrali taki sposób to już ich wolna wola

W wątku o aktualizacji 1.90 było chyba dwóch modów. Jeden przyciął mi tylko posta i trochę treści nawet zostawił. Drugi potem wziął i przyciął już pół wątku, łącznie z całym moim przyciętym już wcześniej postem.
Potem był jeszcze mój komentarz do tych poczynań, żeby się wstydzili i żeby, skoro tak, to usunęli cały wątek w ogóle, bo to co zostało nie ma raczej sensu, tak pocięte. To któryś znowu wziął i wyciął również tego posta.

Malo to śmieszne w ogóle, ale normalnie tak nie działa wolna wola. To wycinanie odbywa się raczej w warunkach odruchu bezwarunkowego?
 

DeletedUser3975

Guest
<Ciach>

Tak, BlossomValvi masz zupełną rację, Kadra powinna być bezstronna.

edytowano//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
O temacie.

Najgorsze moim zdaniem jest to, że w Elvenarze nie można się w żaden sposób odwołać do centrali która zatrudnia Community Managera, przez co nie ma gdzie złożyć skargi czy opinii, mailem z centrali zostałem poinformowany, że CM ma być sam sędzią w swojej sprawie i wszystkie skargi na niego mają iść do niego, bo nikt go nie kontroluje. To jest tylko polska wersja językowa, powinien być ktoś wyżej . CMi innych wersji językowych mają realny wpływ na grę, nasz nie ma. Polska wersja często jest ostatnią która publikuje jakieś informacje. My nie mamy realnego wpływu na grę, nasze pomysły są olewane, Niemców i Amerykanów są realizowane. Poprosiłem o info o top 10 eventu, to został podany tylko Chris i informacje, że była jeszcze jedna osoba której spawnowali przedmioty. Wysłałem prośbę poprzez zgłoszenie w grze, to dostałem odpowiedź, że "niestety nie ma możliwości, bo by musieli sprawdzić ile kto zrobił". Brakuje dobrej woli albo dodatkowych członków ekipy od spraw interakcji z graczami. Na becie dodali moderatora Q/A, tu też by się taki przydał.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry