• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja na temat Teamu i Forum - stary

Status
Zamknięty.

DeletedUser174

Guest
Nie mialbym nic przeciwko temu. Rozumiem tylko po prostu, dlaczego
tego w takich sytuacjach dotychczas nie robili.
a ja nie rozumiem. To jest powszechna praktyka z każdego szanującego się forum. Nawet u nas tak bywało... oczywiście dopóki była CM
A co do Ciebie Kiki, no dobra, wybrnelas :p
ale że co... koniec zabawy? bez sensu :D to "wybrnięcie" nie było wcale takie trudne
 

jakub357

Łucznik
To jest forum. Mówi tu każdy. Tylko niektóre sprawy wymagają rozstrzygnięcia przez Team. Takie to sprawy rozpatruje się z poziomu zgłoszeń do supportu.
Gdyby było inaczej, funkcja moderatora byłaby nadużywana.
Zespół Elvenar zwykle zamieszczał ważne posty, lub rozstrzygał spory, czy umieszczał wyjaśnienia interesowne dla ogółu użytkowników - tak wygląda kontekst oficjalnych wypowiedzi na forum.
Warto tutaj zaznaczyć, że rzeczywiście funkcja moderatora jest formą wolontariatu; oraz zwykle dotyczy działań interwencyjnych. Z pewnością natomiast nie będzie rodzajem oficjalnego podpisu pod forumowymi pierdołami.
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Napiszę Wam z mojego prywatnego doświadczenia, że to forum jest w sumie pierwszym, gdzie CM tak bardzo się udzielał, jak i moderatorzy, tak jak to napisał powyżej Kuba. Do dobrego szybko się przyzwyczajamy :) Nie znaczy to, że u nas nie może być inaczej. Może umówmy się tak: jeśli będziecie potrzebować naszego potwierdzenia do jakiejś konkretnej sprawy, wystarczy nas wywołać przez @, co Wy na to? I dajcie mi 24h na odpisanie :)
 

DeletedUser174

Guest
To jest forum. Mówi tu każdy. Tylko niektóre sprawy wymagają rozstrzygnięcia przez Team. Takie to sprawy rozpatruje się z poziomu zgłoszeń do supportu.
Gdyby było inaczej, funkcja moderatora byłaby nadużywana.
Zespół Elvenar zwykle zamieszczał ważne posty, lub rozstrzygał spory, czy umieszczał wyjaśnienia interesowne dla ogółu użytkowników - tak wygląda kontekst oficjalnych wypowiedzi na forum.
Warto tutaj zaznaczyć, że rzeczywiście funkcja moderatora jest formą wolontariatu; oraz zwykle dotyczy działań interwencyjnych. Z pewnością natomiast nie będzie rodzajem oficjalnego podpisu pod forumowymi pierdołami.
1/ moderacja to nie wolontariat. wolontariat to jak idziesz do schroniska i za godzinę pracy masz radość z opieki nad psem a nie "magiczny domek"
2/ zespół to nie cm. Zespół to całość.
3/ masz opinię od 10 osób i są one sprzeczne ze sobą to co wtedy? każdy pisze do suportu? zwariowałeś? mamy do suportu pisac o to ile fabryk postawić? oni chyba mają inne zadanie

to od czego Waszym zdaniem jest moderator? od kasowania postów jedynie?

faktycznie Drago tu rządziła. Tylko jakoś nie było widać żeby miała konkurencję. Patologią było to że Was jako teamu nie było właściwie, a ktoś to musiał ogarniać

z mojego doświadczenia wynika że to forum jest inne i to pod wieloma względami. Poziom moderacji jest zerowy. Macie wątpliwości? Ile osób przestało tu z tego powodu własnie zaglądać?

Może umówmy się tak: jeśli będziecie potrzebować naszego potwierdzenia do jakiejś konkretnej sprawy, wystarczy nas wywołać przez @, co Wy na to?
no ja Cię proszę... no chyba że to żart, ale jest mało śmieszny powiem szczerze
 
Może umówmy się tak: jeśli będziecie potrzebować naszego potwierdzenia do jakiejś konkretnej sprawy, wystarczy nas wywołać przez @, co Wy na to? I dajcie mi 24h na odpisanie :)
Zgoda @Urdur, bardzo dobre rozwiazanie :)

@kikimora, zapominasz o jednej rzeczy :) "Plotki i pogloski" (Twoje slowa, nie moje)
rozsiewane przez forumowiczow w wielu przypadkach sa najbardziej wiarygodnym i miarodajnym
zrodlem informacji. Moze nie we wszystkich, ale w wielu sprawach najlepiej wlasnie na nich sie
oprzec. Ba, tak jest nawet w wiekszosci przypadkow. Lepiej, zeby czlonkowie teamu
rzeczywiscie skupiali sie na wazniejszych sprawach, zamiast tracic czas na szukanie odpowiedzi
przy kazdej drobnostce czy udzielanie "oficjalnych odpowiedzi" na kazdy jeden post czy pytanie.
Jezeli dany gracz bedzie niezadowolony z odpowiedzi innych uzytkownikow forum lub niezdecydowany,
wtedy zawsze moze wywolac kogos z teamu, lub zrobic to juz na poczatku, jesli zalezy mu na "oficjalnej" odpowiedzi
a nie opinni innych forumowiczow.
Mi osobiscie wrecz by przeszkadzalo przegiecie w druga strone, czyli sytuacja, gdzie w kazdym temacie
ktos z teamu dorzuca swoje trzy grosze, nawet nieproszony. To jest forum, a nie tylko narzedzie do
komunikacji gracz - team. Od tego sa wiadomosci prywatne. @Urdur zaproponowala calkiem sensowne
rozwiazanie, przez ostatnie kilka dni robi dobra robote, dlatego jestem "za".
Oczywiscie sa sprawy, o ktorych powinnismy byc informowani nie muszac o nie pytac,
a z tym ostatnio nie bylo najlepiej. Miejmy nadzieje, ze to sie zmieni, tu jestem dobrej mysli.

3/ masz opinię od 10 osób i są one sprzeczne ze sobą to co wtedy? każdy pisze do suportu? zwariowałeś? mamy do suportu pisac o to ile fabryk postawić? oni chyba mają inne zadanie
No teraz to ja Cie prosze... chcesz oficjalnego stanowiska teamu na temat, ile postawic domkow ? :D
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
Z Lepiej, zeby czlonkowie teamu
rzeczywiscie skupiali sie na wazniejszych sprawach, zamiast tracic czas na szukanie odpowiedzi
przy kazdej drobnostce czy udzielanie "oficjalnych odpowiedzi"
jakich "ważniejszych sprawach"?

Jezeli dany gracz bedzie niezadowolony z odpowiedzi innych uzytkownikow forum lub niezdecydowany
a to gracz ma wróżyć z fusów czy powinien czuć się zadowolony? Skąd ktoś ma wiedzieć ze gracze nie wpuszczają go w kanał? Jak? (przykład od czapy) Ktoś się pyta o to czy domek jest kwadratowy... przecież jak będzie miał pecha to ktoś (np ja:D) może mu udzielić takiej odpowiedzi że mu wyjdzie że domki stoją na kominach. I "stary" gracz będzie wiedział, że to żart, ale czy pytający zrozumie? a co jeżeli nikt normalny nie przyjdzie ze sprostowaniem? O nieszczęście nie trudno... tak, wiem szukam dziury w całym :p

No teraz to ja Cie prosze... chcesz oficjalnego stanowiska teamu na temat, ile postawic domkow ? :D
wybacz, wcześnie było a to był najbardziej kuriozalny przykład jaki mi przyszedł do głowy... faktycznie mogłam poszukac bardziej wyrafinowanego przykładu... innym razem (może)

@Urdur[ zaproponowala calkiem sensowne
rozwiazanie, przez ostatnie kilka dni robi dobra robote, dlatego jestem "za".
Oczywiscie sa sprawy, o ktorych powinnismy byc informowani nie muszac o nie pytac,
a z tym ostatnio nie bylo najlepiej. Miejmy nadzieje, ze to sie zmieni, tu jestem dobrej mysli.
wybacz, muszę się z Tobą w tym zgodzić ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
tak, wiem szukam dziury w całym :p
Alez nie, skad. Mimo to na wszelki wypadek czasem lepiej jest pojawic sie na przystanku o minute-dwie wczesniej :p
wybacz, wcześnie było a to był najbardziej kuriozalny przykład jaki mi przyszedł do głowy...
Dobrze, ale zeby mi to bylo przedostatni raz ;)
muszę się z Tobą w tym zgodzić ;)
Slucham ??? Chwileczke, kim jestes i co zrobilas z prawdziwa Kikimora ??? ;) ;)
 

DeletedUser174

Guest
Slucham ??? Chwileczke, kim jestes i co zrobilas z prawdziwa Kikimora ??? ;) ;)
czytasz jak już :p

chyba chora byłam, ale już wracam do formy

1/ jak długo jeszcze jakiś bot będzie robił ogłoszenia? nikt z teamu wiadomości nie umie wysłać
2/ jak długo będą głupie odnośniki w oficjalnych ogłoszeniach. To już przestaje być śmieszne
3/ dlaczego do jasnej cholery w apce jest możliwość "tworzenia " a podstawowej funkcji wiadomości nie ma!!!
4/ po co nam cm którego i tak nie ma. Nie, głupia jestem i nie rozumiem tematu urlop... nie przez tak długi czas i nie miesiac po przejęciu nowego "projektu" jak to oni ładnie nazywają. To może w końcu nam ktoś to jednak wyjasni co się tu dzieje?
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
1)nie wiem jak długo to będzie trwało, nie wszystkie wiadomości mogą wstawiać "zwykli" moderatorzy
2)to na szczęście są rzeczy, które mogę naprawić, zdaję sobie sprawę z tego, że to nie jest śmieszne
3)czat i wiadomości to problem, który tkwi w już zapisanym kodzie gry, czasem prozaiczne rzeczy ciężko jest naprawić nie psując pozostałych elementów gry. Tworzenie jest czymś nowym, napisanym od podstaw, może właśnie dlatego?
4)nie mogę podawać informacji dotyczących życia prywatnego członków teamu, jeśli będą jakieś oficjalne wiadomości dla Was, to je podamy
Tak, wiem Kiki, że za bardzo Ci nie wyjaśniłam wszystkiego, ale nie mogę. O te wiadomości jeszcze podpytam.
 

DeletedUser174

Guest
wiadomości na apce powinny już być jak amen w pacierzu i to na tygodnie po jej wypuszczeniu max (przypominam że początkowo dostaliśmy wersję beta). Przepraszam, nie docierają do mnie argumenty o "prozaicznych problemach". Nie w tak fundamentalnej kwestii jak komunikacja!!! Przecież to nawet nie jest podstawa. Brak opcji wiadomości to jakieś kuriozum... A dodawanie nowych opcji przy braku zainteresowania tematem wiadomości jest żenujące... dno i 3 metry mułu...

a co do kwestii cm. Nie interesują mnie aspekty prywatnego życia @Shannqa i nie oczekuję żadnych wyjaśnień z tej dziedziny. ale faktem jest że notorycznie wysyłane wiadomości przez bota mnie osobiście drażnią. Nie jesteśmy małpami w zoo żeby nas automatycznie karmić. Nie ma czegoś takiego jak "osoby niezastąpione". Jeżeli wiadomym jest że szefu ma wychodne ktoś powinien pełnic jego obowiązki. To nie problem. Funkcjonowanie bota świadczy o braku woli by ten problem w jakiś przyzwoity sposób załatwić. Tym bardziej, ze bot sam "komunikuje" że tylko wypluwa komunikaty i spadać na drzewo z resztą. Bardzo niepoważnie to wygląda... i źle świadczy zarówno o firmie jak i o cm
pamiętam czasy poprzedniego cm. Też słynał z "ambitnej" pracy, ale jednak ogłoszenia sam pisał
 

DeletedUser

Guest
Garść tekstu:
- przestałem tu zaglądać, bo ciężko tu szukać jakielkowiek wiedzy na temat gry
- technicznie to ciężko się śledzi wątek który jest pocięty (niezależnie od powodu), także obecnie daruję sobie ich czytanie nawet jako rozrywkę (przedtem śledziłem niemal wszystkie wątki)
- cały czas team odwołuje się do szacunku i netykiety, więc faktycznie wypadało by zostawić notkę "AFK na dwa miesiące"*
* powiedzmy że jak kogoś ma nie być dłużej niż tydzień, dwa? aby miało to sens

- wiedzę kilku bywalców forum naprawdę trzeba przesiewać przez gęste sita ;), bez wskazywnia palcami aby nie było personalnie, stąd:
- forum jest podzielone na konkretne działy w zalęzności od nich powinny być wymagane potwierdzenie teamu na pytanie lub nie, np, Zasady/Ratusz/Błędy/Ogólne z wykluczeniem dyskusji o grze - potwierdzenie obowiązkowe. Społeczność/Karczma sprawa dowolna. Przecież po coś te kategorie ktoś wprowadził? Poza tym wymagacie szacunku od użytkowników, dajcie go też w zamian. Przykro mi ale posiadanie pozycji funkcyjnej na forum podnosi standarty komunikacji, już nie wystarczy tylko pisać :)
- jw. wolontariat czy nie (na marginesie posiadanie dodatkowych uprawnień na forum może być też traktowane jako forma zapłaty) jako team macie nie tylko uprawnienia ale i obowiązki (za Spider-manem "With great power comes great responsibility" :rolleyes:)

a na koniec róbta co chceta, mnie już się nie chce tu klepać a widzę że i Kiki nie zdzierżyła :p
 

Sorcha

Rycerz
Garść tekstu:
- technicznie to ciężko się śledzi wątek który jest pocięty (niezależnie od powodu), także obecnie daruję sobie ich czytanie nawet jako rozrywkę (przedtem śledziłem niemal wszystkie wątki)
- cały czas team odwołuje się do szacunku i netykiety, więc faktycznie wypadało by zostawić notkę "AFK na dwa miesiące"*
* powiedzmy że jak kogoś ma nie być dłużej niż tydzień, dwa? aby miało to sens

- wiedzę kilku bywalców forum naprawdę trzeba przesiewać przez gęste sita ;), bez wskazywnia palcami aby nie było personalnie, stąd:
- forum jest podzielone na konkretne działy w zalęzności od nich powinny być wymagane potwierdzenie teamu na pytanie lub nie, np, Zasady/Ratusz/Błędy/Ogólne z wykluczeniem dyskusji o grze - potwierdzenie obowiązkowe. Społeczność/Karczma sprawa dowolna. Przecież po coś te kategorie ktoś wprowadził? Poza tym wymagacie szacunku od użytkowników, dajcie go też w zamian. Przykro mi ale posiadanie pozycji funkcyjnej na forum podnosi standarty komunikacji, już nie wystarczy tylko pisać :)
- jw. wolontariat czy nie (na marginesie posiadanie dodatkowych uprawnień na forum może być też traktowane jako forma zapłaty) jako team macie nie tylko uprawnienia ale i obowiązki (za Spider-manem "With great power comes great responsibility" :rolleyes:)

a na koniec róbta co chceta, mnie już się nie chce tu klepać a widzę że i Kiki nie zdzierżyła :p
właśnie zgadzam się z powyższymi zacytowanymi myślami. Mógłbym nawet coś dodać i tak na przykład bez wskazywania palcami pisanie w złym dziale. gracz zakłada konto na forum bo wystąpił błąd w grze, to bach i pościk ;) w Dyskusji o grze np nie działa na Xiaomi to piszemy, zamiast sprawdzić że już był taki wątek może dotyczący nawet tego samego modelu, takie posty powinny być obowiązkowo przenoszone do odpowiednich działów, a jak Gracz nie wie gdzie co napisać to niech się najpierw z forum zapozna (po coś jednak te opisy działów zrobili :D) i potem pisze albo od razu z Supporterami przez Prywatne wiadomości!
 

DeletedUser174

Guest
kiedy będziemy mieć CM? lecimy bez pilota. Długo to jeszcze potrwa?
 

Hassano

Łucznik
kiedy będziemy mieć CM? lecimy bez pilota. Długo to jeszcze potrwa?

Ja bym zapytał raczej kiedy będziemy mieć NOWEGO CM ?? BO stary nawet jak sie w końcu pojawi to ma zero szacunku z mojej strony i lepiej żeby sie nawet nie odzywał..
Zawsze mówie że zmiany nie są dobre i tęsknie za starym dobrym CM.. @Dragomira WRÓĆ !!
 

DeletedUser174

Guest
to gdzie jest ta lalka mało mnie obchodzi. Interesuje mnie kiedy będzie CM (nie mylić z @Shannqa, bo to cm nie jest, a już na pewno nie CM. Ba! Dzisiaj to już nawet cm nie jest). I w nosie mam powody nieobecności. A szanse na jej powrót na jakąkolwiek grę w roli CM pod swoim nickiem oceniam na bardzo słabe

nie oszukujmy sie Drago tez nie była złota. Ale jednak takiej maniany nie robiła
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Na powrót Dragomiry nie ma żadnych szans, a kiedy wróci/będzie nowy CM, to sama chciałabym wiedzieć(nie myślcie, że nie pytałam).
 
Status
Zamknięty.
Do góry