• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja na temat Teamu i Forum - stary

Status
Zamknięty.

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
@Urdur , potraficie tylko uciszać ludzi, a odpowiadać na pytania mobilizacji nie macie. Na język mi się ciśnie kilka zdań, ale przemilczę to.
Na które Twoje pytanie nie odpowiedziałam? Być może coś pominęłam, to przypomnij mi proszę. Fakt, że nie na wszystkie pytania znamy odpowiedź od razu. Czasem potrzebujemy ponad 24h żeby czegoś się dla Was dowiedzieć.
 

Christo

Rozbójnik
Na które Twoje pytanie nie odpowiedziałam? Być może coś pominęłam, to przypomnij mi proszę. Fakt, że nie na wszystkie pytania znamy odpowiedź od razu. Czasem potrzebujemy ponad 24h żeby czegoś się dla Was dowiedzieć.
Na przykład na pytanie w temacie "Bezgłowe Halloween". Do tej pory nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie, ale w sumie to już nawet nie oczekuje odpowiedzi, bo event zakończył się.
 
Na przykład na pytanie w temacie "Bezgłowe Halloween". Do tej pory nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie
Odpowiedz na Twoje pytanie tam jest, tyle ze udzielona przez innych graczy.
Po co moderatorzy mieliby te odpowiedzi powielac ? :) Niedawno ktos z teamu wlasnie
takim powielaniem odpowiedzi narazil sie na niezadowolenie. Co innego, gdyby
odpowiedzi byly bledne i wymagaly korekty.
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
@Christo jest dokładnie tak jak napisał @chris07070707 , uważałam, że jeśli inny gracz odpowiedział na Twoje pytanie poprawnie, to nasza odpowiedź nie jest już potrzebna. Często zdarza się tak, że gracze zaglądają na forum do południa i zdążą nas ubiec z odpowiedzią(ja jestem dostępna najczęściej wieczorami, bo mam normalną pracę i rodzinę, którą też muszę się zająć ;) ), ale jeśli potrzebujesz takiego dodatkowego potwierdzenia od teamu to będę to miała na uwadze następnym razem.
 

DeletedUser174

Guest
@Christo jest dokładnie tak jak napisał @chris07070707 , uważałam, że jeśli inny gracz odpowiedział na Twoje pytanie poprawnie, to nasza odpowiedź nie jest już potrzebna. Często zdarza się tak, że gracze zaglądają na forum do południa i zdążą nas ubiec z odpowiedzią(ja jestem dostępna najczęściej wieczorami, bo mam normalną pracę i rodzinę, którą też muszę się zająć ;) ), ale jeśli potrzebujesz takiego dodatkowego potwierdzenia od teamu to będę to miała na uwadze następnym razem.

tak, wiem... niepotrzebnie strzępię klawiaturę... tylko, że jak czytam takie bzdury to mnie nosi
oczywiście w teorii to co piszesz ma sens. Problem tylko w tym, ze na tym forum to tak nie działa i wszyscy doskonale o tym wiemy. I zasłanianie się rodziną i pracą jest bardzo słabe - jak nie masz czasu na swoją "robotę" to się zwolnij (zdaję sobie sprawę ze brzmi to bardzo at persona, aczkolwiek w mojej intencji dotyczy to całego teamu jako takiego). Obowiązku moderowania/ suportowania/ cm-wania nie ma. Moje pytanie czekało tydzień na odpowiedź. Było wielokrotnie powielane. Post z pytaniem nawet został zedytowany co świadczy o tym, ze ktoś z uprawnieniami się nad nim pochylił i ograniczył się jedynie do wykasowania niewygodnej treści... Hipokryzja mnie drażni.

Prawda jest taka, ze od odejścia Drago forum sie sypie. Tak Drago bywała na urlopach (można to było zauważyć na mniejszej jej aktywności), ale nigdy żaden bot nie wysyłał info... możecie zaklinać rzeczywistośc ze jest dobrze. Ja osobiście tego nie kupuję

Niedawno ktos z teamu wlasnie
takim powielaniem odpowiedzi narazil sie na niezadowolenie. Co innego, gdyby
odpowiedzi byly bledne i wymagaly korekty.
odpowiadanie na pytanie zadane tydzień wcześniej jest trochę słabe. I to "niezadowolenie" nie wynikało z samej odpowiedzi jako takiej tylko raczej z jej formy, a w wielu wypadkach i jakość tej odpowiedzi budziła spore zastrzeżenia.

własnie dostałam pw. Może uda się wykasować konto... niektórzy się pewnie ucieszą...
 

DeletedUser1763

Guest
tak, wiem... niepotrzebnie strzępię klawiaturę... tylko, że jak czytam takie bzdury to mnie nosi
oczywiście w teorii to co piszesz ma sens. Problem tylko w tym, ze na tym forum to tak nie działa i wszyscy doskonale o tym wiemy. I zasłanianie się rodziną i pracą jest bardzo słabe - jak nie masz czasu na swoją "robotę" to się zwolnij (zdaję sobie sprawę ze brzmi to bardzo at persona, aczkolwiek w mojej intencji dotyczy to całego teamu jako takiego). Obowiązku moderowania/ suportowania/ cm-wania nie ma. Moje pytanie czekało tydzień na odpowiedź. Było wielokrotnie powielane. Post z pytaniem nawet został zedytowany co świadczy o tym, ze ktoś z uprawnieniami się nad nim pochylił i ograniczył się jedynie do wykasowania niewygodnej treści... Hipokryzja mnie drażni.

Prawda jest taka, ze od odejścia Drago forum sie sypie. Tak Drago bywała na urlopach (można to było zauważyć na mniejszej jej aktywności), ale nigdy żaden bot nie wysyłał info... możecie zaklinać rzeczywistośc ze jest dobrze. Ja osobiście tego nie kupuję


odpowiadanie na pytanie zadane tydzień wcześniej jest trochę słabe. I to "niezadowolenie" nie wynikało z samej odpowiedzi jako takiej tylko raczej z jej formy, a w wielu wypadkach i jakość tej odpowiedzi budziła spore zastrzeżenia.

własnie dostałam pw. Może uda się wykasować konto... niektórzy się pewnie ucieszą...

Na które pytanie czekałaś z odpowiedzią tydzień, na to o zaklęcia czy na to o skasowanie konta? Zdaje się, że @mimia odpowiedziała Ci na pierwsze jeszcze tego samego dnia a @Urdur wyraźnie pisze, że nie odpowiadała na pytanie jeżeli odpowiedź już wcześniej padła, zresztą jest to jak najbardziej logiczne... A jeśli chodzi o skasowanie konta to również nie czekałaś tygodnia na odpowiedź. Jak się zarzuca komuś pisanie bzdur to wypadało by samemu trzymać się faktów a nie pleść trzy po trzy. To tak w temacie hipokryzji.

Druga sprawa. Uważasz, że jak ktoś ma czas tylko rano lub wieczorem zajrzeć na forum i poodpowiadać na pytania to nie powinien wgl się tym zajmować? Według Ciebie ktoś kto zajmuje stanowisko moderatora powinien siedzieć od rana do nocy na forum i zajmować się graczami wymagającymi "opieki"? Moderatorzy nie dostają pieniędzy za wykonywaną pracę więc trudno by było by ktoś tą funkcję traktował poważniej niż prawdziwą pracę za która dostaje się pieniądze czy rodzinę. W innym wypadku nie wyobrażam sobie by ktokolwiek się tym zajmował. Więc nie uważam, że jest to "zasłanianie" się a już tym bardziej że jest to słabe. Powinnaś się cieszyć, że mamy na forum kogoś takiego jak @Urdur bo jak by i jej zabrakło to mogło by być już naprawdę słabo.
 

DeletedUser174

Guest
odpowiedź udzielona przez team jest odpowiedzią oficjalną. Odpowiedź udzielona przez innego gracza (nawet poprawna) nie ma znamion odpowiedzi oficjalnej. Brak oficjalnej odpowiedzi = brak odpowiedzi. Nie chcę swojej wiedzy opierać na gdybaniu, zgadywaniu i innym wróżeniu z fusów. Jak chcesz się opierać na plotkach i pogłoskach Twoja sprawa

Moderatorzy nie pracują charytatywnie. Za swoją pracę dostają wynagrodzenie (diamenty łatwo jest przeliczyć na realne pieniądze), wiec peany o wolontariacie sobie daruj. Nawet wirtualne wynagrodzenie ma znamiona zapłaty za pracę

I nigdzie nie napisałam, ze oczekuję od moderatorów pracy 24h/dobę. A jak moderatorzy pracują każdy może ocenić sam. Wzmożona aktywność przez kilka ostatnich dni dobrze świadczy o Urdur. A co się działo wcześniej? Moim zdaniem trzeba patrzeć całościowo, a nie na tylko na tą kroplę słodkiego lukru na wierzchu.

a co do skasowania konta... to gdzie Twoim zdaniem jest ta odpowiedź?
 

DeletedUser1763

Guest
Nie chcesz swojej wiedzy opierać na gdybaniu, zgadywaniu i wróżeniu z fusów a ładnie podziękowałaś za "oświecenie".
To jak w końcu? Bo ja już nie rozumiem.

Nie napisałem, że wolontariat ale fakt bardziej w tą stronę niż w stronę pracy zarobkowej. Waluta premium w grze nie ma żadnego odzwierciedlenia na prawdziwe pieniądze czy tego chcesz czy nie. Nie wiem jakim cudem ktoś miałby z tego żyć i powtórzę się nie widzę sytuacji w której ktoś zamiast pracy miały moderować na forum. To raczej normalne, że wykonuje się tą pracę w określonych porach np. wieczorem. Więc nie powinnaś atakować w ten sposób, że ktoś nie ma czasu bo owszem może nie mieć i to też jest normalne.

Odpowiedz na pytanie masz w poście #19 razem z potwierdzeniem jakże nurtującego Cię pytania. To, że odpowiedz Cię nie satysfakcjonuje nie znaczy, że nie została udzielona.
 
odpowiedź udzielona przez team jest odpowiedzią oficjalną. Odpowiedź udzielona przez innego gracza (nawet poprawna) nie ma znamion odpowiedzi oficjalnej. Brak oficjalnej odpowiedzi = brak odpowiedzi. Nie chcę swojej wiedzy opierać na gdybaniu, zgadywaniu i innym wróżeniu z fusów.
Ekhhmm...
Bzdura :) Skoro tak niby jest, to po co sama wielokrotnie pomagalas
graczom, udzielajac odpowiedzi na ich pytania ? Przeciez brak oficjalnej
odpowiedzi nie jest wg. Ciebie zadna odpowiedzia... To po co sie produkowalas
i marnowalas czas innych graczy "gdybaniem, zgadywaniem i wrozeniem z fusow" ? ;)
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
O.K., dobra nie kłóćcie się już, żebym nie musiała kasować znów offtopu o_O Każde z Was ma trochę racji, Kiki również. Jeśli chcecie pogadać na temat pracy teamu i o tym co się dzieje, to mogę założyć do tego nowy temat. Nie róbmy tutaj bałaganu, zgoda? Na to żeby odpowiedzieć rzeczowo na pytania Kiki, sama musiałam poczekać, aż ktoś mi odpowie :) Staramy się naprawiać nasze błędy, jeśli je popełniamy, uczyć się na nich i myślę, że będzie to widoczne w najbliższym czasie.
 
My sie nie klocimy, ba, my sie nawet lubimy ;) Ciekaw po prostu bylem, jak Kiki wybrnie z takiej "zagwozdki", bo sama sie troche zapedzila w kozi rog, no ale wszystko popsulas @Urdur " :D
Zalozenie nowego tematu, gdzie bedzie mozna wymieniac poglady wcale nie jest zlym pomyslem.
Bez tego kazda wypowiedz na temat pracy teamu zawsze bedzie offtopem ;)
 

DeletedUser174

Guest
Ciekaw po prostu bylem, jak Kiki wybrnie z takiej "zagwozdki", bo sama sie troche zapedzila w kozi rog, no ale wszystko popsulas @Urdur " :D
tu nie ma żadnej zagwozdki. Różnica jest taka jak między sondażem a oficjalnym wynikiem wyborów. Odpowiedź gracza jest tylko sugestią (faktycznie najczęściej trafna) i jezeli jest błędna nie masz podstawy do "odwołania" - Twoje ryzyko. Gracz ma prawo się mylić, team tego przywileju nie ma. Odpowiedź udzielona przez team jest oficjalnym stanowiskiem i jezeli jest błędna możesz sygnalizować błąd w grze / domagac się czegoś tam jako "odszkodowania"
 
Sprytnie probujesz uniknac odpowiedzi na moje pytanie :) Nie pytalem o roznice pomiedzy wypowiedzia gracza, a czlonka teamu, tylko powolalem sie na Twoja wlasna wypowiedz.
Jeszcze raz:
Brak oficjalnej odpowiedzi = brak odpowiedzi. Nie chcę swojej wiedzy opierać na gdybaniu, zgadywaniu i innym wróżeniu z fusów. Jak chcesz się opierać na plotkach i pogłoskach Twoja sprawa
Skoro tak niby jest, to po co sama wielokrotnie pomagalas
graczom, udzielajac odpowiedzi na ich pytania ? Przeciez brak oficjalnej
odpowiedzi nie jest wg. Ciebie zadna odpowiedzia... To po co sie produkowalas
i marnowalas czas innych graczy "gdybaniem, zgadywaniem i wrozeniem z fusow" ? ;)
I dlaczego rozsiewasz plotki i pogloski ? ;)
 

DeletedUser174

Guest
I dlaczego rozsiewasz plotki i pogloski ? ;)
chcesz mnie złapać w pułapkę :) przecież wiesz że to sa za słabe "sidła" ;)
dlaczego? bo modzi nie siedzą na forum 24h/dobę
udzielając odpowiedzi mogę zasygnalizować komuś poprawną odpowiedź. Ktoś ma wybór albo przyjąć każde moje słowo jak wyrocznię lub ogłosić światu: dziekuję za odpowiedź, wiem już co robić, ale poczekam na oficjalne potwierdzenie jeszcze Czy mam sie poświęcić i znaleźć Ci takie odpowiedzi? Padały niejednokrotnie na naszym forum. Gracz ma wybór albo przyjąć moją podpowiedź (jak i któregokolwiek z innych forumowiczów) za właściwą lub też nie. Z odpowiedzią teamu już tego wyboru nie ma - każda ich odpowiedź powinna być dobra i wyczerpująca temat (a z tym to już tez różnie bywa ;) )
 

Christo

Rozbójnik
@chris07070707 , @Urdur Przepraszam najmocniej.. ale nie obraźcie się. Odpowiedź na takie pytanie, na które czekałem nie zadowala mnie od innego gracza... oczekuje odpowiedzi od teamu. Dlaczego zasłaniasz się innym graczem? Czy gracz należy do teamu? A skąd mam wiedzieć, że to prawidłowa odpowiedź na moje pytanie od gracza? Wróżką jestem? Rozumiem doskonale, że ktoś może logować się rano i wieczorem. Nic mi do tego. Doskonale to rozumiem, ale wybacz.. nie tędy droga.
Na moje pytanie powinni odpowiedzieć ludzie z teamu, a nie gracz. Trzeba umieć rozróżnić pytania.. od tego zacznijmy. Są pytania gdzie może odpowiadać inny gracz aby mu pomóc, ale są takie pytania gdzie należałoby aby odpowiedział team. Nawet jeśli gracz udzielił poprawnej odpowiedzi to przynajmniej moderator powinien zacytować tą wiadomość i napisać, że "to poprawna odpowiedź na pytanie" czy inaczej.
I tak jak @Urdur napisała.. każdy ma trochę racji i ciągnięcie się za język to nie najlepszy pomysł.
Pozdrawiam
 
Nawet jeśli gracz udzielił poprawnej odpowiedzi to przynajmniej moderator powinien zacytować tą wiadomość i napisać, że "to poprawna odpowiedź na pytanie" czy inaczej.
Nie mialbym nic przeciwko temu. Rozumiem tylko po prostu, dlaczego
tego w takich sytuacjach dotychczas nie robili.
I tak jak Urdur napisała.. każdy ma trochę racji i ciągnięcie się za język to nie najlepszy pomysł.
Pozdrawiam
Pelna zgoda :)

A co do Ciebie Kiki, no dobra, wybrnelas :p
 
Ostatnia edycja:

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Zgodnie z sugestiami uruchamiam wątek na temat Waszych sugestii co do naszej pracy i funkcjonowania forum. Wszyscy chcemy, żeby nam się tu wchodziło z uśmiechem na ustach i nie myślcie że Wasze sugestie do nas nie trafiają. Śmiało piszcie tylko z zachowaniem zasad kultury osobistej i bez osobistych wycieczek.
 
@Urdur, moze daloby sie przeniesc niektore posty z tematu aktualizacji tutaj ? Oczywiscie te, ktore do tego tematu by pasowaly. Nie trzeba by bylo ich usuwac, a temat aktualizacji zostalby oczyszczony z offtopu.
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Posty przeniesione, niestety narzędzia forum nie pozwalają zmienić ich kolejności, więc mój post założycielski trochę zniknął, ale wiecie o co chodzi i możecie tu swobodnie podyskutować :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry