• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja na temat Teamu i Forum - stary

Status
Zamknięty.

DeletedUser174

Guest
właśnie dostałam skasowanie posta. Powód of-top. Trudno

wiadomości granaty wiszą sobie dalej rozkosznie na forum. Wiadomości z niesamowitymi bzdurami dalej cieszą oko. Wiadomości z majakami i chorymi wizjami tez.

ale team działa sprawnie... noszzzz

jak grochem o ścianę. skoda klawiatury
 

Proqrator

Rozbójnik
Urdur moja droga. Moj post nie byl ani troche prowokacyjny, a juz na pewno nie na tyle, zeby go usunac.
Nikt nie podjal tematu, ktory poruszylem wiec mozna uznac ze nikogo nie sprowokował. Nie rozpetałem dramatu, w przeciwienstwie do Pana, ktory napisal wczesniejszy post. (ktory pozostal, a jest prowokacyjny)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
6 listopada ma wejść nowa wersja forum, @BlossomValvi może się doczekasz tych kartek pod awatarem ( niekoniecznie swoim), ale jak tu niektórzy narzekają na modów zamiast przestać dawać powody do ich interwencji, to co tu się dziwić. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Nie prowokuj moda to nie będzie ciął postów.

Zgadzam się i wiem kiedy przeginam. Tym niemniej nie ma żadnych ostrzeżeń (zapobiegania) że dyskusja schodzi poza granicę tematu. Na przykład kategoria o aktualizacjach 90% postów powinno z nich być wykasowane jako nie na temat, ale z drugiej strony bez tego "mięsa" nie zrozumiesz ewolucji poprawek, choćby tego że od około 40 poprawek ludzie domagają się sensownej komunikacji na apce...

A leczenie polega na chirurgii i to takiej wojennej, tniemy i zobaczymy czy pacjent (wątek) przeżyje taka aktualizacja 1.90 obumarła choć była ciekawa dyskusja o tych armiach. Nie zauważyłem by posty były przenoszone do innych tematów tu możliwe że silnik forum nie pozwala, ale rzadkoscią jest też cięcie postu wewnątrz głównie idzie łatwizna tniemy po całości (czasem losowo)

W sumie to nie jest tylko tak że użytkownicy "prowokują" (czyli co plują w oko modowi?) druga strona też ma sporo do poprawy, różnica jest tylko taka że w stosunku do użytkownika są jawne narzędzia egzekwujące (regulamin + modzi) w stosunku do teamu mamy tylko słowo @jarq o konsekwencjach
Szanuję słowo ale dla mnie to trochę mało...
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
@jarq Ja mam dość. Właśnie w wątku o halloween Nusion oskarżyła mnie o kłamstwo w sprawie, w której miałem rację. Odpowiadając jej i prosząc o usunięcie jej ataku na mnie, Hajmdal nałożył na mnie warna. Ten moderator ewidentnie jest po ich stronie, jest stronniczy non stop, tylko nam usuwa sygnatury i tylko nam daje warny a ich kryje. To już się ociera o stalking. Co ja coś napiszę o grze, to ona albo tajniakos albo chris albo blossom przychodzą i jątrzą, a my jeszcze za to zbieramy cięgi, skończyło się. O całej sytuacji poinformowałem mailowo Inno Games.
To co napisałeś o CM bety nie jest prawdą i fakt, że może my w końcu to wytłumaczymy: beta to serwer testowy, w związku z tym wszystko pojawia się tam zanim wejdzie na oficjalne serwery. Ten komunikat który wrzucił CM Marindor był jeden i ten sam dla wszystkich, tylko my wrzucamy go wtedy gdy mamy oficjalne "zielone światełko" od centrali, a mamy je zawsze później niż beta, co jest logiczne. Zawsze jedna osoba pisze oficjalne komunikaty, nie zawsze ta sama, ale na wszystkich wersjach muszą być jednolite. To nie świadczy o tym, że któryś CM jest ponad innymi CM.
Gdyby było widoczne kto dostał tzw. żółtą kartkę, to może w końcu byłoby widać, że tych ostrzeżeń jest więcej i dostają je różne osoby.
 

DeletedUser174

Guest
To co napisałeś o CM bety nie jest prawdą i fakt, że może my w końcu to wytłumaczymy: beta to serwer testowy, w związku z tym wszystko pojawia się tam zanim wejdzie na oficjalne serwery. Ten komunikat który wrzucił CM Marindor był jeden i ten sam dla wszystkich, tylko my wrzucamy go wtedy gdy mamy oficjalne "zielone światełko" od centrali, a mamy je zawsze później niż beta, co jest logiczne. Zawsze jedna osoba pisze oficjalne komunikaty, nie zawsze ta sama, ale na wszystkich wersjach muszą być jednolite. To nie świadczy o tym, że któryś CM jest ponad innymi CM.
Gdyby było widoczne kto dostał tzw. żółtą kartkę, to może w końcu byłoby widać, że tych ostrzeżeń jest więcej i dostają je różne osoby.
no brawo! po miesiącach konfabulacji kolegi i setkach (o ile nie tysiącach) wyciętych postów mamy oficjalne stanowisko teamu. ale refleks. Impressive ....
 

Sorcha

Rycerz
Czy nie ma ostrzeżeń? Nie jestem pewny, czasem moderatorzy, mówią żeby z dyskusją która jest off-topem przenieś się na PW, to już można to (prawie) uznać za ostrzeżenie. Co innego, co kto uważa za ostrzeżenie.
 

DeletedUser

Guest
Akurat pojęcie off-topu jest tutaj bardzo nieprecyzyjne i bardzo często ostrzeżenie (jeśli traktujemy je jako takie) jest luźno rzucane do wątku. Czyli zrzucasz na karb użytkowników poprawne odczytanie niejasnej informacji, ja uważam inaczej jeśli mam to traktować jako ostrzeżenie to niech:
- albo będą wymienieni użytkownicy których to się tyczy bo nawet w prawie nie ma odpowiedzialności zbiorowej a taką sie tu czasem stosuje
- albo będzie podany konkretnie powód oftopu (który fragment, wątek dyskusji itd) aby zaangażowani użytkownicy mieli szansę zaprzestać
 

Sorcha

Rycerz
Tu mogę się częściowo zgodzić, że pojęcie off topu jest niejasne ale od decyzji moderatorów zależy co za niego uznają. przecież nie napiszę pomysłu na nową funkcjonalność w dziale dyskusja o aktualizacji bo to oczywiste, że jest od tego dział i wtedy jest to off top ale nie zawsze jest tak prosto. @BlossomValvi a co powiesz co taki mod ma zrobić jaki widzi w Dyskusji o grze temat, że coś nie działa, czasem nowi użytkownicy forum zamiast zapoznać się z przeznaczeniem działów forum tworzą wątki, byle gdzie. A potem pretensje, mod to, mod tamto. Widziałem taki wątek (błąd apki na Xiaomi w złym dziale). Co do użytkowników to czasem wiedzą, że to o nich chodzi, a z cytowaniem off topów to już przesada dlatego tylko częściowo się zgadzam.
 

DeletedUser

Guest
Akurat dział Pomysły i propozycje jest dobrym przykładem, ma dodatkowe zasady (ankieta) ale jak ktoś napisze pomysł bez ankiety to dostaje informację o jej braku (i może dodać) jeśli nie zostanie poprawiony po jakimś czasie post zostaje usunięty. Nie spotkałem tam się z sytuacją by ktoś dostał oftop/usunięty/warn bez ostrzeżenia w odróżnieniu od innych wątków - czyli da się

Z tym Xiaomi jeśli dobrze pamiętam to był nowy użytkownik, więc to też wypada brać pod uwagę

Cytowanie oftopów ma jedną zasadniczą zaletę, zapobiega późniejszej edycji orginału po której niewiele zostaje (ot że post został zedytowany) to zabezpieczenie przed nieuczciwym dyskutantem (był taki niechlubny przypadek) dlatego ja to rozumiem. Tak samo rozumiem jak kogoś trafia bo spędził kawałek realnego życia na poznawanie aspektów gry a tu ktoś wpada pisze wierutną bzdurę jako prawdę objawioną ...
 
Gdyby było widoczne kto dostał tzw. żółtą kartkę, to może w końcu byłoby widać, że tych ostrzeżeń jest więcej i dostają je różne osoby.
Mi sie tez juz kiedys zdarzylo takie "osiagniecie" dosc watpliwej jakosci. Nie ma sie czym chwalic oczywiscie - to tak odnosnie sugestii, jakoby pewne grupy byly faworyzowane.

A wlasnie, a propos roznych domniemanych grup i "obowiazujacej" tu ostatnio terminologii - kiedys juz napisalem w tym watku jeden post na temat tego typu retoryki i tworzenia w ten sposob sztucznych podzialow. Nie chce dublowac postu, wiec wkleje tylko link. Nie uwazam tego za offtop, bo swietnie pasuje to rowniez do obecnej sytuacji na forum. Nie odnosze tego nawet do zadnych konkretnych osob, po prostu zauwazylem, ze znow coraz czesciej pojawiaja sie tego typu uogolnienia.
https://pl.forum.elvenar.com/index....a-temat-teamu-i-forum.3431/page-14#post-49668
 

DeletedUser174

Guest
mam pewien pomysł...

atmosfera na forum jest naprawdę niezdrowa. Moja diagnoza tego faktu jest następująca: w tym momencie mamy już tak okopaną linię frontu, że jak widać na załączonym obrazku nie da się już z tego wyjść chyba. Forum jest pociachane jak szwajcarski ser i ktoś nowy bez wiedzy historycznej może odnieść fałszywe wrażenie o panujących tu "podziałach". Z drugiej strony poziom emocji też jest tak wysoki, ze samo skasowanie postów niewiele zmienia, bo jedynym skutecznym rozwiązaniem byłoby chyba zamknięcie forum

Musimy sobie jakoś poradzić z tymi negatywnymi emocjami. Samo kasowanie postów zgasi ogień, ale nie rozwiązuje problemu.Moim skromnym zdaniem kasowanie i "kasowanie" też może być różne, więc sugerowałabym jednak drobne korekty personalne w ekipie...
Ale wracając do tematu.
Forum z merytorycznego stało sie emocjonalne. Problem w tym, że te emocje nie mają ujścia, a to rodzi frustrację. W związku z tym może powinniśmy mieć wątek, w którym bezkarnie (ale nie bezgranicznie) moglibyśmy sie poobrzucać trochę błotem dla rozładowania emocji? Wówczas ktoś nowy na forum też będzie mógł sobie wyrobić pewne zdanie na określone zachowania i może nie da sie tak łatwo wciągnąć w głupią wymianę wiadomości? Wątek tez pełniłby rolę takiego nieformalnego pręgierza... raczej nikt nie chciałby brylować w tym wątku, więc może to też by ostudziło nasze emocje czasami. Z perspektywy czasu każdy z nas miałby też okazje przyjrzeć się swoim "dokonaniom" i przyszłaby może jakaś refleksja... może nawet prośba o wykasowanie własnego posta by się pojawiła...? A z drugiej strony wiadomości zapalne najczęściej dotyczą tego samego... wówczas zamiast mielić te same informacje po raz enty po prostu będzie można dać linka i nie trzeba będzie się produkować w wyjaśnianiu, że koło nie jest kwadratowe. Wszystkie posty z takimi "nowinami" zamiast pod młotek szły by właśnie do tego wątku
Bo samo kasowanie postów raczej niewiele pomaga...
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@jarq co to za konsekwencje? Popatrz 17 stron wątku moje 4 bite dni uporu tylko po to by zobaczyć słowo „przepraszam” serio to są te konsekwencje?

Nie ma żadnych mechanizmów odwoławczych czy ostrzegawczych po prostu mod wchodzi i kasuje. Nie zostaja żadne dowody co było. Jedynie na priva można ostrzeżenie złapać i tyle. Regulamin nic nie przewiduje bo co mod bana dostanie?

Ponadto wszelkie takie czynności wykonujecie po „cichu” są fora gdzie widać po użytkowniku czy ma coś naskrobane, tu nic.
Przepraszam bardzo, ale to ja zarządzam tym teamem i nie będę się tłumaczył z tego jak i kiedy wyciągam odpowiednie konsekwencje. Co do postów to wy może nie widzicie co i kiedy zostało skasowane ale ja widzę wszystko i mogę w razie potrzeby podjąć odpowiednie kroki.

@jarq Ja mam dość. Właśnie w wątku o halloween Nusion oskarżyła mnie o kłamstwo w sprawie, w której miałem rację. Odpowiadając jej i prosząc o usunięcie jej ataku na mnie, Hajmdal nałożył na mnie warna.
I bardzo dobrze zrobił ponieważ pisałeś bzdury i nieprawdę.
 

DeletedUser1775

Guest
Forum z merytorycznego stało sie emocjonalne
Tu się w 100% zgodzę, a nawet kilka % jeszcze dodam :) Negatywnych emocji narosło i to wiele, ale... Obserwuję dyskusje na bieżąco, czasem coś napiszę, choć staram się jak najrzadziej, i bardzo nie podoba mi się, że nawet merytoryczne uwagi, przez raptem kilka osób, nagminnie postrzegane są właśnie emocjonalnie - nadinterpretowane co do treści, czy wręcz postrzegane jako ataki w dosłownym tego słowa znaczeniu... A potem rusza lawina, gdzie zwykły lajk potrafi być "argumentem"... :(

p.s. Szczerze mówiąc, stres mam popierając merytorykę, bo zaraz spotykam zarzut przynależności do jakiejś kliki...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

visit0r

Paladyn
rusza lawina, gdzie zwykły lajk potrafi być "argumentem"... :(
tylko ze w krajach unii jewropejskiej juz istnieją precedensy odpowiedzialnosci karnej za "lajki", niestety i niemcy na ktorych terytorium są umiejscowione serwery tego forum jak i polin na ktorego terytorium jest znaczna czesc uzytkownikow tego forum do tej unii naleza i predze czy pozniej taka odpowiedzialnosc zostanie wprowadzona i w lokalnych kodeksach
 
Szczerze mówiąc, stres mam popierając meteorytykę, bo zaraz spotykam zarzut przynależności do jakiejś kliki...
To bardzo niedobrze, bo wlasnie po takich obawach widac, jak niezdrowy wplyw na forumowiczow ma taka retoryka "oblezonej twierdzy". Ja w zadnym razie nie zamierzam poddawac sie takiej presji i dalej bede "lajkowal" posty z ktorych trescia sie zgadzam lub ktore niosa ze soba przekaz, ktory do mnie przemawia. Nikt mi nie bedzie dyktowal z kim lub z czym wolno mi sie zgadzac. Nie dajmy sie zwariowac :). Najlepiej po prostu robic swoje nie zwracajac uwagi na takie prowokacje.
 

DeletedUser3975

Guest
TNajlepiej po prostu robic swoje nie zwracajac uwagi na takie prowokacje.
Chris, a jeśli to Ty jesteś prowokatorem w oczach kogoś innego? Co wtedy? Nie wiesz jak Cię postrzega osoba trzecia i nie mam na myśli Twoich koleżanek i kolegów. Faktycznie nie masz nic sobie do zarzucenia? - pytanie retoryczne.
Tak jak napisał Koval, gdzieś... iż poczuł się sprowokowany przez Nusion. Jeden podziela te zdanie, inny nie...
i tu zjawia się "Wrózia ze złotą różdżką"/Mod & rozwiązanie tej sprzeczki, czy oby na pewno postąpi sprawiedliwe? Którą weźmie stronę? Użytkownika ze starej daty, dobrze znanego i lubianego, czy tego, co nagminnie się "cytuje" i wywołuje, popycha, wyśmiewa i piętnuje w formie warnów i ostrzeżeń, bo już nie raz podpadł. Nic tylko trzymać kciuki i obgryzać paznokcie, a nóż wyrok nie będzie taki srogi - gilotyna/ban.

Mam wrażenie, zaznaczam - wrażenie, że usilnie chcecie się pozbyć Kovala z tego forum, bo zrobił coś w przeszłości, czego mu nie jesteście w stanie wybaczyć, to samo tyczy się Moderacji. Z obserwacji, z mego punktu siedzenia widzę, iż Ciebie oraz grono Twych "przyjaciół" traktuje się "ulgowo", gdzie dla Kovala już tej litości, nie ma.

Team, powinien być jak sędzia - samokrytyczny i honorowy, oceniać/podejmować decyzję na zasadach niezawisłości i bezstronności,
wyróżniać się pozytywnie, poprzez samokrytycyzm i honor. Jednakowo karać wszystkich prowokatorów, bez względu na zażyłość koleżeńską i emocjonalną.

Sorry, ale tu tego nie ma - równości, neutralności i sprawiedliwości...
 

DeletedUser

Guest
Przepraszam bardzo, ale to ja zarządzam tym teamem i nie będę się tłumaczył z tego jak i kiedy wyciągam odpowiednie konsekwencje. Co do postów to wy może nie widzicie co i kiedy zostało skasowane ale ja widzę wszystko i mogę w razie potrzeby podjąć odpowiednie kroki.
@jarq i włąśnie o to mi chodzi nadal obowiązuje ukryte widzimisię. Nie przepadam za takimi regułami, lubię jasne i klarowene sytuacje (transparente) zwłaszcza jeśli chodzi o "siły sprawcze". Regulamin jest jasny i obowiązkowy dla użytkowników natomiast za "wykroczenia" sił porządkowych
to wara od tego. Notabene nawet nie wiadomo co można traktować jako nadużycie władzy. Ok "twoje" forum twoje reguły - twoje w cudzysłowiu bo tak narawdę to forum iG i Wy jesteście "twarzą" firmy tutaj więc ...

@Angel.A zauważ, że Koval obrywa jak zaczyna kovalować*, jeśli pisze coś z sensem a ma takie okresy to nikt mu nic nie zarzuca, a ma przecież sporo postów w różnych wątkach. Nie zauważyłem żeby obrywał za przeszłość tylko raczej każdy odnosi się do pisanych treści, oczywiście garb przeszłości istnieje ja sam za każdym postem mam wrażenie że stąpam w dyskusji po cienkim lodzie, bo potraktuje to jako zaczepke (ten post też) i znowu będzie granat. Z drugiej strony dlaczego mam sie obchodzić jak z jajkiem jak w drugą stronę to nie działa. Z innymi mogę dyskutować i nie ma problemu (np. długa dyskusja o zwierzakach z chrisem czy beda op czy nie i nadal mamy odmienne zdania)

*to pojęcie nie wzięło się znikąd, generalnie dotyczy teorii spiskowych (bez podparcia faktami), żalenia sie na lepszych graczy czy wręcz oskarżania osobowego tu najświeższy przykład masz jak zaczął klepać o Luminantach i o tym że CM innego formu jest uberCMem, dostał odpowiednią krótką odpowiedź że pisze bzdury to się zaczął i tu kovalować dopiero interwencja Teamu ukróciła dalszą dyskusję
 

DeletedUser3975

Guest
BlossomValvi, zauważ, że jako młody użytkownik nie mam dużej wiedzy na temat CM & uberCM i nie wiem co jest prawdą, sensem czy nieprawdą i kłamstwem. Wchodzę na forum i czytam, że coś jest "bzdurą", choć nie mam pojęcia o co chodzi i dlaczego? Nie jest to wyjaśnione na tyle by inni użytkownicy mieli jasny pogląd na sytuację, dlaczego Koval "kovaluje" i dostaje ostrzeżenia...

Wątek - Dyskusja na temat Teamu i forum, co właśnie czynimy, nie jest stąpaniem po cienkim lodzie, bo niby dlaczego?
Każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi, co myśli o pracy Kadry pilnującej porządku i atmosferze tu panującej.

Pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry