• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja na temat Teamu i Forum

To moze ja zaczne ;)
Pytanie raczej nie kwalifikuje sie do dzialu "Dyskusja o grze", dlatego zapytam tutaj. @jarq , przypuszczam ze nie ma jakichs sztywnych kryteriow akceptacji pomyslow zglaszanych przez graczy, ale przydaloby sie chociaz kilka ogolnych informacji na ten temat. Takich pytan jest mnostwo, podam tylko kilka pierwszych z brzegu.
Czy jest jakis okreslony czas, jaki dany pomysl musi "odczekac" zanim podejmujesz decyzje o jego zgloszeniu badz odrzuceniu ?
Czy jest jakas wymagana ogolna liczba glosow w ankiecie, ktora dany pomysl musi uzyskac zanim zostanie zgloszony ?
Czy pomysl musi osiagnac jakis minimalny wymagany stosunek glosow na "tak" i "nie" ?

Jesli takie pytania zbytnio ingeruja w Twoj sposob pracy to trudno, jakos przezyjemy trwanie w nieswiadomosci ;) Ale z tego co wiem juz niejeden gracz sobie tego typu pytania zadawal i snul domysly, a odpowiedzi bylyby oczywiscie lepsze od samych domyslow ;)
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Hmm... to nie jest takie proste, to czy pomysł będzie zgłoszony czy nie zależy od wielu czynników, oczywiście ważnym czynnikiem jest ilość głosów w ankiecie. Jeśli jest ich dużo na tak, nie chce tu podawać konkretnej liczby bo potem będziecie mi to wypominać ale tak z 80-90% to pomysł ma szanse na to że zostanie zgłoszony, ale nie pewność. Jeśli z góry wiem że taki pomysł nie przejdzie to nie ma go sensu zgłaszać, albo jeśli wiem że nad czymś podobnym pracują to także go nie zgłoszę. Oczywiście jeśli dyskusja w danym temacie trwa to czekam aż się zakończy zanim podejmę decyzję.
 

Koval92

Kapłan
Zastanówcie się czy warto tu cokolwiek zgłaszać w dziale propozycji bo na 99.999% nic nie przejdzie "bo tak i tyle" . Marindor przynajmniej podejmuje dyskusję bo sam/sama mówi, że community manager pośredniczy jedynie pomiędzy teamem i graczami, jest takim "negocjatorem" i ma zbierać info czego gracze oczekują, a w polskiej wersji odpisują "nie bo nie będzie". Ja już sobie dałem siana po propozycji budynków z "zadymki" bo i tak to by nigdy zgłoszone nie zostało a jeszcze bardziej nie zostało by wdrożone.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
to ja z wnioskiem formalnym się zwracam. Bo znowu jak bumerang wraca temat nieudolności ekipy moderującej.

To mój wniosek brzmi: niech moderatorzy się wreszcie nauczą regulaminu, który teoretycznie mają stosować/egzekwować na forum

Kolega @Hajmdal po raz kolejny z gracją słonia zedytował mi posta (http://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/dyskusja-o-aktualizacji-1-93.4343/post-53949)... niby ma prawo... problem tylko w tym, że w regulaminie jest wprawdzie informacja o tym, aby nie używac Capsa, ale w podpunkcie czytamy:

Nie pisz wszystkiego przy użyciu CAPS-locka
cały post nie był napisany capsem... post nie był obraźliwy i chyba nikomu (poza ig) krzywdy nie robił. Użyty caps był wyrazem ekspresji i zamiana go na pogrubienie nie oddaje emocji, które chciałam przekazać swoją wypowiedzią. Ale rozumiem nadgorliwość. Bywa. I pewnie nawet bym to przełknęła, bo prawo to nie lewo ... Jest tylko jeden drobny problem...

ktoś mógłby stwierdzić, że mi się czepiadło włączyło. Trochę tak. Problem tylko w tym, że kilka dni temu kolega zamieścił ironiczny (żeby nie powiedzieć szyderczy) post pod moim adresem, ale jednak kolega moderatoru z fanatyczną skrupulatnością nie biegał po forum z miotłą. Nie, nie zgłaszałam tego postu (i nie mam zamiaru tego zmieniać) -> nie kazdy jest kovalem. I sam post też mi nie przeszkadza -> kolega wyraził swoją opinię i ma do tego prawo. Tylko to rozdwojenie w restrykcyjności stosowania regulaminu mnie za bardzo ciśnie i mierzi, aby przejść nad tym do porządku dziennego. To może niech się szanowna ekipa w reszcie zdecyduje na jeden model prowadzenia forum... albo rybki albo akwarium, bo takie "widzi mnie się" po prostu drażni, a skakanie od fanatyzmu do pobłażliwości "przymkniętego oka" jest irytujące

po raz kolejny sama moderacja wprowadza niezdrową atmosferę na forum. Do @Urdur napisałam wiadomość z zapytaniem/prośbą o radę, ale nie dostałam odpowiedzi. Pewnie nie chce ze mną gadać - nie wnikam. A teraz kolejny przykład "profesjonalizmu" zwanego pospolitą nadgorliwością...

jarq nie wstyd Ci za taką ekipę?
 

DeletedUser1775

Guest
Nie jestem na forum, czy w grze od początku, ale jednak na tyle długo, żeby zaznać jeszcze, że jeden z poprzednich CM, czyli Dragomira z użytkownikami po prostu rozmawiała i wyjaśniała, a nie jedynie komunikowała prawdy i decyzje... do tego nie z rzadka i po przyparciu do muru, jak to ma miejsce teraz :(
I tego mi najbardziej brakuje... że Team czy CM z nami nie rozmawia...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@kikimora uważam że tym razem to się czepiasz. Czy tekst jest napisany capsem czy pogrubiony nie ma wielkiej różnicy, nawet wydaje mi się że pogrubiony bardziej rzuca się w oczy a chyba o to Ci chodziło. Oczywiście masz prawo mieć inne zdanie, ale naprawdę unikajmy używania CapsLocka są inne metody na to aby podkreślić w tekście że coś jest bardzo ważne.
 

DeletedUser174

Guest
ech....:(
przypomina mi się walka o bardzo dobre, ładne i bardzo polskie słowo "zajefajnie"... a że go nie ma w słowniku? a czy to ważne?

w kanonie internetowych zasad pogrubienie i caps to nie to samo... ale skoro stoisz na stanowisku, że jest pomiędzy nimi znak równości... cóż... :(

chyba bez komentarza... niech będzie że się czepiam... przecież jako szefu masz rację...
 

DeletedUser2017

Guest
Rozumiem nadgorliwość, rozumiem wulgaryzmy czy obrażanie innych użytkowników i nie to żebym się czepiał ale nie rozumiem że użycie CapsLock w jakiejś części swojej wypowiedzi podpada pod regulamin forum. To jak to jest mamy pisać ładnie i składnie a jak już coś chcemy podkreślić swoją ekspresją to możemy tylko użyć pogrubienia ale ŻADNYM WYPADKU nie możemy użyć CapsLock.
Wiesz @jarq przypomina mi to trochę nieudolną cenzurę a może dyktaturę :eek:
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Dobra nie chce się kłócić może macie rację, użycie w jednym zdaniu czy wyrażeniu nie jest jakimś wielkim złamaniem regulaminu, ale pomyślcie co będzie jak każdy w swojej wypowiedzi zacznie to stosować? jak wtedy będzie wyglądało forum? Jestem w stanie przymknąć na to oko o ile będzie to używane naprawdę sporadycznie.
 

DeletedUser174

Guest
Za spokojnie tu ostatnio bylo ? Koniecznie trzeba znowu bic piane ?
hm... w jednym masz rację: akcja jest o pietruszkę i nie ma sensu strzępić sobie klawiatury. Tym bardziej, ze akcja dotyczy przedszkolnej szarpaniny "a bo to on zaczął" Dlatego tez nie mam zamiaru jak niepodległości bronić capsa. Jest zabroniony to jest - ok. Poradzimy sobie inaczej... forum będzie w ciapki i wtedy to dopiero będzie "ładnie" wyglądać, ale faktycznie capsa nie będzie. Nie wiem czy to na pewno o to chodzi, ale skoro szefu mówi że nie wolno... to nie wolno i już

Nadgorliwość jest najgorszą zbrodnią. Problemem moderacji tego forum jest syndrom słonia w składzie porcelany. Tam gdzie ich działania są potrzebne to moderacji nie ma. Na forum jest cała masa przykładów "pokwiatkowanych" postów - niektóre to aż oczy bolały. Czy ktoś się nimi zajmował? Nie. A tu akurat przypadkiem modom sie przypomniało i poszły nożyce... ciekawe dlaczego... Tam gdzie bez ich ingerencji forum da sobie rade bez żadnych reperkusji, to modzi działają z całkowitą starannością i fanatyczną skrupulatnością. A ten rozdźwięk w atencji boli. Konsekwencja dobra rzecz.

@jarq załatw temat animacji na apce i będziesz mnie miec z głowy jak wrócę do konsekwencji ignorowania forum - będziesz miał spokój z "biciem piany". A z moderacja bujaj się sam.. Chociaż ja zauważyłam pewną zależność zdarzeń i osobiście bym sie zastanowiła dlaczego wybuchają takie ogniska co jakiś czas...

tylko nie wciskaj ludziom kitu że podkreślenie i caps to jest to samo... większość użytkowników forum to raczej nie sa idioci
 

blazius1

Paladyn
Za tamtych czasów nie było tylu powodów żeby wchodzić na forum, więc rzadko zaglądałem. Teraz żyjemy w ciekawych czasach.
 

DeletedUser1775

Guest
Tamta gra i ta gra są już zupełnie inne i społeczność też się zmieniła, to już nie jest spokojna i relaksacyjna gra i społeczność też już spokojna nie jest
Masz absolutnie rację, zwłaszcza że wtedy nie było raczej głoszących teorie spiskowe, kto ma lepiej, kiedy ma wejść kolejna rasa i inne takie pierdoły ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry