• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 0.33

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser171

Guest
Przyspieszenie sprzętowe - dlaczego na silę chcą nas uszczęśliwić ? Jaki to ma cel ? Czy więcej osób ma odejść z gry, bo gra stanie się uciążliwa ?
Bardzo chętnie wysłucham odpowiedzi na moje pytania.
 

DeletedUser110

Guest
Wczoraj wieczorem z jakiegoś powodu czyściłem pamięć przeglądarki. Po tym zabiegu nie dało rady wejść na mapę. Pasek postępu zatrzymywał się w połowie i mijały minuty i dziesiątki minut (Elvenar chodził sobie w tle). W końcu wyłączyłem przyspieszenie. Z wyłączonym, wszedłem na mapę w końcu, włączyłem z powrotem.
Ale co będzie, jak wyłączyć przyspieszenia się nie będzie dało?
Czarno to widzę.
 

DeletedUser

Guest
Przyspieszenie sprzętowe zostało poprawione ale zobaczymy z jakim skutkiem :)
 

DeletedUser363

Guest
A co z wciąż istniejącym błędem notyfikacji nowych wiadomości, który miał być już dawno naprawiony? Jest on pieruńsko irytujący.
 

DeletedUser

Guest
I tak i nie. Z tego co kojarzę naprawili wiadomości, ale nie powiadomienia ;)
 

DeletedUser581

Guest
Wszystkie poprawki oprócz tej z naprawą mapy to kosmetyka.Ta aktualizacja nie spowoduje tego,że gracze pozostaną w grze.Nie widać w najbliższej przyszłości wprowadzenia nowej rasy.A trzeba ją wprowadzić na już,bo gracze skończyli badania i rozbudowę swoich miast.Nikt nie zostanie jeśli nie będzie miał co robić.
Druga sprawa to wyludnione prowincje.Support napisał mi,ze coś w tej sprawie jest robione.ale jakoś tego nie widać.Przynajmniej u mnie.Nowych graczy nie przybywa więc nie ma komu tych prowincji zapełnić.
 

DeletedUser261

Guest
Masakra jakie nudy od wczoraj od godz 21.00 teraz jestem pierwszy raz w grze bo totalnie brak zajecia w tej grze :(
 

DeletedUser581

Guest
Ja mam co robić ,bo gram na drugim świecie i zaczęłam na nim grać już po jego otwarciu.Jednak też powoli dobijam do końca.Badań mam na jakieś 10 dni.Miejsce pod rozbudowę znajdzie się po usunięciu odlewni miedzi i granitu.Pytanie jest tylko usuwać czy nie usuwać.Czy czasem nowa rasa nie będzie potrzebować tych towarów.
Zastanawia mnie polityka tej gry,bo gra nastawiona na pieniądz .Norma,nikt za darmo nie pracuje.Za realne pieniądze ludzie kupili robotników,skracali badania,rozbudowę i zostawia się ich bez możliwości dalszej gry.Dziwne.Ucina się głowę kurze znoszącej złote jajka,bo oni z tej gry uciekną.Inni naiwni się znajdą,którzy będą inwestować w grę ,która za nimi nie nadąża?
 

DeletedUser699

Guest
Nie wiem czy to błąd tyko w tej wersji...ale na wysokich detalach miasta, nie wsywietlaja się animacje budynków,,,btw podoba mi się zmiana niektórych ikon jak ulepszone baraki w odkryciach =]
 

DeletedUser658

Guest
Niestety aktualizacja (domyśle włącznie przyspieszenia sprzętowego bez możliwości wyłączenia go) zmusiła mnie do zakończenia przygody z Elvenar.
Do tej pory grałem bez przyspieszenia sprzętowego, a teraz ścina koszmarnie, nie da się nic zrobić. :(
 

DeletedUser

Guest
Brak opcji wyłączenia przyspieszenia sprzetowego to totalna pomyłka :(
Gra się teraz koszmarnie.
 

DeletedUser580

Guest
Długie nazwy zadań nie będą już wychodziły poza dostępną przestrzeń. -> Nieprawda. Wystarczy najechać myszą na ikonkę reliktów (wykrzyknik) na mapie świata. ;)
Nadal także aktualny jest temat powiadomień, ale widać to już nie jest problem do rozwiązania. Szkoda, bo piekielnie mnie on irytuje...
 

DeletedUser379

Guest
Po aktualizacji napisy praktycznie na wszystkich przyciskach są w języku angielskim.
To samo na zakładkach w kartach obiektów (Ratusz, Koszary, Kupiec itp.).
Teksty pomyślnie ukończonych zadań - to samo.
Opisy przyjęcia ofert na targu również.
 

DeletedUser730

Guest
Witam wszystkich,
ostatnia aktualizacja więcej namieszała niż pomogła, mapę "obsługiwałam" w 20 minut teraz zajmuje mi 1h, ponadto po wybudowaniu hal _ nie odnotowałam wzrostu populacji, w dalszym ciągu zaliczane / odliczane są monety przy kulturze, brak możliwości dysponowania granitem i miedzią _ mam po brzegi wypełniony magazyn, przy usuwaniu drogi krasnoludzkiej _ znika kultura i to w zwielokrotnionej ilości, sanktuarium dalej odlicza kulture i gracz jest zblokowany do czasu końca budowy, znam takich co zrezygnowali z tego cudu, ... etc etc... gra dla cierpliwych i w dodatku nie relaksuje tylko irytuje , pozdrawiam.
 

DeletedUser626

Guest
Tłumaczenia zostały w większości poprawione, jeśli u kogoś widać angielskie nazwy proszę wyczyścić pamięć podręczną i ciasteczka. W razie kłopotów zapraszam do kontaktu z supportem.
 

DeletedUser730

Guest
? .. i nie wiadomo do czego tę odpowiedz dopasowac - tak tez mozna odpowiadac:)
 

DeletedUser626

Guest
To była odpowiedź oczywiście do poprzedniego posta o angielskich zakładach, nie mamy braków w tłumaczeniach, więc musimy poszukać innego źródła problemu. :)

Kwestia odwiedzin miast powinna się poprawić po dzisiejszym hotfixie - informowałam o tym tutaj: https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/aktualizacja-0-33-0-32.932/#post-14332 Póki co większość osób, które wcześniej miały problemy z odwiedzinami, stanowczo odczuło dziś poprawę.

Problemy z przyspieszeniem sprzętowym będą systematycznie rozwiązywane, proszę jednak nie liczyć na to, że będzie znowu można to wyłączyć na stałe. Nawet jeśli z jakiegoś powodu opcja wyłączenia przyspieszenia wróci to tylko chwilowo, a powód jest bardzo prosty: Przyspieszenie sprzętowe to nie dodatkowa wtyczka, która jednym poprawia grę, a innym ją psuje. Pod tym pojęciem kryje się osobny, nowy silnik gry. Elvenar powstał na bazie starego, już istniejącego silnika, ponieważ nowy silnik graficzny nie był gotowy. Zaowocowało to poważnym problemem w postaci konieczności pisania gry na dwa silniki równocześnie. Dlatego też powstała opcja przyspieszenia sprzętowego - pozwoliło to udostępnić nowy silnik Graczom, przyśpieszyło wyłapywanie błędów i dopracowywanie go, do takiego stopnia, aby mógł zastąpić stary silnik. Pisanie gry na dwa silniki bardzo spowalniało również postępy w jej rozwoju, powstawały błędy na starym silniku, więc programiści ogrom czasu poświęcali na wprowadzanie poprawek do czegoś co i tak wkrótce miało zostać porzucone. Teraz prace będą mogły przyspieszyć, a nieliczne pozostałe błędy związane z nowym silnikiem szybciej zostaną wyeliminowane.
Nie oznacza to, że 100% Graczy będzie z tej zmiany się cieszyć. Pomijając naszą wrodzoną skłonność do narzekania, spójrzmy na to po prostu realistycznie - są Gracze korzystający ze niewspieranych już systemów (Win XP), nietypowych kart graficznych czy starego sprzętu, nie da się dostosować gry do wszystkich. Jeśli jednak ktoś na względnie nowym, popularnym sprzęcie (mam tu na myśli po prostu PCta z Windowsem kupionego w sklepie, a nie składaka z przerabianym samodzielnie linuxem) ma problemy z grą, proszę je nam zgłosić do supportu wraz z podaną specyfikacją komputera (system, karta graficzna, ram) oraz wersją przeglądarki i wtyczki flash.
 
Status
Zamknięty.
Do góry