• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 0.34

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser626

Guest
Dodałam do changeloga:
"W wielu miejscach zostały zmienione zbyt długie lub niejednolite tłumaczenia."
bo faktycznie sporo zmian wprowadziłam. Oczywiście nie jest to koniec poprawek, ale starałam się zacząć od tych najbardziej uciążliwych problemów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser363

Guest
Będę do znudzenia pytał - kiedy naprawa błędu ciągnącego się już prawie miesiącami, związanego z notyfikacjami nowych wiadomości, w czasie gdy nie ma żadnych nowych wiadomości, a notyfikacje wypluwają liczbę równą łącznej liczbie rozpoczętych wątków?
 

DeletedUser626

Guest
Jakkolwiek dziwnie to zabrzmi.... było już naprawione 3 razy. Za każdym razem po przeprowadzeniu testów powiadomienie o nieprzeczytanej wiadomości już nie wracało, dopóki ktoś nie odkrył nowego sposobu na jego wywołanie. Jeśli Cie to pocieszy, jest to jeden z aktywniejszych tematów u naszych programistów i spędza im sen z powiek. Myślę, że będą mieli koszmary nawet gdy już to naprawią. :)
 

DeletedUser379

Guest
Będę do znudzenia pytał - kiedy naprawa błędu ciągnącego się już prawie miesiącami, związanego z notyfikacjami nowych wiadomości, w czasie gdy nie ma żadnych nowych wiadomości, a notyfikacje wypluwają liczbę równą łącznej liczbie rozpoczętych wątków?
Dokładnie to samo pytanie.
... było już naprawione 3 razy (...) jest to jeden z aktywniejszych tematów u naszych programistów i spędza im sen z powiek... :)
Programiści nie potrafią rozwiązać tak banalnego problemu?
 

DeletedUser363

Guest
Ja z chęcią mogę im podrzucić screeny. :) A jak wywołać? A w prosty sposób - na przykład wejść w badania i z nich wyjść. Wejść w mapę świata i wrócić. Wejść w powiadomienia i wyjść. Zrobić cokolwiek i powrócić do miasta. :) U mnie praktycznie każda akcja, która wywołuje dodatkowe okna lub przenosi do innych widoków wywołuje bardzo często ten problem. Żeby śmieszniej było - nie zawsze tak jest, chociaż naprawdę bardzo często.

Jeśli sobie życzą mogę im podać dokładną specyfikację systemu (niestety tylko obecną, niedawno zaktualizowałem cały system, bo poprzednia wersja straciła wsparcie, więc wersje pakietów będą jedynie z obecnego), to sobie będą mogli zwirtualizować testową maszynkę. :) Niestety całej maszyny im nie zrzucę do vmki z wiadomych względów. :) W każdym razie istnieje możliwość, że będą mieli piękny poligon doświadczalny dla tego błędu! Zobaczą jeszcze kilkanaście sposobów na wywołanie go!
 

Hajmdal

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Ja z chęcią mogę im podrzucić screeny. :) A jak wywołać? A w prosty sposób - na przykład wejść w badania i z nich wyjść. Wejść w mapę świata i wrócić. Wejść w powiadomienia i wyjść. Zrobić cokolwiek i powrócić do miasta. :) U mnie praktycznie każda akcja, która wywołuje dodatkowe okna lub przenosi do innych widoków wywołuje bardzo często ten problem. Żeby śmieszniej było - nie zawsze tak jest, chociaż naprawdę bardzo często.

Jeśli sobie życzą mogę im podać dokładną specyfikację systemu (niestety tylko obecną, niedawno zaktualizowałem cały system, bo poprzednia wersja straciła wsparcie, więc wersje pakietów będą jedynie z obecnego), to sobie będą mogli zwirtualizować testową maszynkę. :) Niestety całej maszyny im nie zrzucę do vmki z wiadomych względów. :) W każdym razie istnieje możliwość, że będą mieli piękny poligon doświadczalny dla tego błędu! Zobaczą jeszcze kilkanaście sposobów na wywołanie go!

U mnie się też zdarza ale nie aż tak często jak to opisujesz. Najczęściej zdarza się to jak wejdę w wiadomości a następnie odwiedzę znajomego, kolejno wrócę do swojego miasta.

Programiści nie potrafią rozwiązać tak banalnego problemu?

Banalnego? Rozumiem że znasz rozwiązanie, podaj je proszę tutaj lub napisz bezpośrednio do programistów.
 

DeletedUser

Guest
U mnie problem również występuje, ale tylko wtedy gdy np dziś ktoś zaakceptuje wymianę towarów ze mną, napisze wiadomość lub w związku z pomocą sąsiedzką. W takim przypadku powiadomienia otrzymuję każdorazowo gdy wyjdę ze swojego miasta gdziekolwiek do mapy, kupca, sąsiada lub po prostu przejdę do innej zakładki przeglądarki cały czas jednak na poprzedniej będąc w swoim mieście. Problem ginie o godzinie 00:00 i od godziny 00:01 już się nie pojawiają powiadomienia. I tak w kółko.
 

DeletedUser

Guest
@Hajmdal O flagach nie słyszał? Albo bardziej fachowo: relacja wiele do wielu z parametrem. Oczywiście o ile mowa o bazie relacyjnej. W przypadku NoSQL sprawa nieco inaczej wygląda. Tylko szczerze mówiąc w przypadku systemu wiadomości wprowadzanie baz typu nosql to trochę bezsens :) Aczkolwiek można jeśli ktoś chce. Inna sprawa, że w grze występuje czyszczenie wiadomości. Niektóre chciałem sobie zachować i celowo nie usuwałem z historii. Po około 1-2 miesiącach wiadomości takie tracą treść, temat i są nie do odczytania oraz wyglądają tak:
NxaMbhi.png

Aczkolwiek zdarza się, że potrafią tak się oznaczyć wiadomości nie mające nawet tygodnia. Po tym screenie sprzed chwili okazało się, że mój najstarszy wątek jest z... 28 stycznia. Reszta wątków poszła w diabły.
 

Hajmdal

Moderator Forum
Zespół Elvenar
@Hajmdal O flagach nie słyszał?
Nie.
Albo bardziej fachowo: relacja wiele do wielu z parametrem.
Tym bardziej nie.
W przypadku NoSQL sprawa nieco inaczej wygląda. Tylko szczerze mówiąc w przypadku systemu wiadomości wprowadzanie baz typu nosql to trochę bezsens :) Aczkolwiek można jeśli ktoś chce.
Bardziej po polsku poproszę :p
Ja tu w ten sam sposób mogę pisać o kawitacji, rozgorzeniu, dyspersyjności piany, bleave, wymaganiach przeciwpożarowych budynków i wielu innych tematach związanych z pożarnictwem ;)

Tak, wiem że to forum związane z grą a rzeczone flagi poniekąd pewnie z w jakiś sposób z nią związane, ale programistami tutaj jest niewielki odsetek, jeśli nie promil użytkowników.
 

DeletedUser626

Guest
Kod gry jest tak tajny, że gdybanie o tym jak wygląda, a już tym bardziej co w nim trzeba zmienić, żeby coś naprawić, możemy sobie odpuścić. Proszę. :)
Oczywiście, że wiemy jak wywołać błąd, ale to nie znaczy, że jak zobaczyłam wyskakujące powiadomienie to już wiem, jak to zmienić. Informacja o znikających wiadomościach jest ciekawa - faktycznie powinny być kasowane po jakimś czasie, ale w całości. Brak wiadomości powinien oznaczać brak wszelkich śladów po niej. Na pewno przekażę to info tam gdzie trzeba, a nasi programiści wyciągną swoje wnioski, to ich praca, nie nasza :)
 

DeletedUser86

Guest
No wreszcie! ta aktualizacja zmienia wszystko diametralnie, pojawiło mi się wreszcie extra hiper zadanko "opracuj dowolną technologię" nagroda za nie super! jednak jeden fakt obraca moje poczucie szczęścia w pył. Technologie skończyłem 4 miesiące temu!... Ale nie ma tego złego, zawsze to dodatkowe zadanko do anulowania :)
Następna sprawa "Grafiki postaci Mentora i Robotnika zostały przerobione i wyglądają teraz jeszcze bardziej olśniewająco." hmmm u siebie nie widziałem tych nowych grafik, ale kolega zrobił mi screenshot'a więc już nacieszyłem oczka :)
Było co robić gdyż obecnie czacik kropkuje wpisy z http i www więc kolega musiał wysłać kilka razy zanim się udało a ja miałem super zabawę z przepisywaniem adresu strony z zamieszczonym screen'em ;)
Nie to bym był dociekliwy ale może jest gdzieś informacja na temat czy naprawią dodatkowy bonus wydłużający czas motywacji tak by na dodatkowym czasie nie było możliwości rzucenia kolejnej?
Nie jestem znawcą piękna ale może już wystarczy upiększania gry ? Może poświęcić ten czas na? hmmm... może np nad dodaniem czegoś by gra nie była tak nudna i dawała możliwości by gracze mieli coś więcej do roboty niż zebrać monetki, narzędzia i towary. Zapomniałem że można jeszcze wysłać zwiadowców by odkryli prowincję no i po niedługim czasie 3 dni i 7h można wysłać wojsko na 8 walk.
Może jakiś event ? być może ludzie by nie odchodzili z gry znudzeni czekaniem na nowości!
Będę kończył ale ciśnie mi się na usta pewien tekst z kultowego filmu "Łubu dubu łubu dubu niech żyją nam, prezesi naszego klubu, niech żyją nam!!!"
Proponuję by dodać "beta" do wszystkich serwerów. A dlaczego? to może wytłumaczyć 10 ostatnich aktualizacji.
 

DeletedUser580

Guest
Ja znowu z tym samym, co @ampH, tylko w kontekście nowego świata.
Czy ktoś może mi wyjaśnić geniusz pomysłu, w którym odpala się nowy świat jednocześnie rzucając nowym graczom w twarz taki ewidentny błąd gry? ;)

Nie krytykuję samej idei, bo chętnie zaczęłam sobie grać od nowa (bo lubię, chociaż generalnie to słaba decyzja moim zdaniem...), ale jakbym była nowym graczem, to bym się zaczęła mocniej (niż teraz) zastanawiać jaka jeszcze jest w tej grze kaszana "pod spodem".
Możesz sobie @Hajmdal oczywiście pisać, że to mega, mega, mega kosmiczny problem programistyczny, ale wybacz, zupełnie na taki nie wygląda. ;)
Rozumiem, że w programowaniu zdarzają się niewinne z pozoru błędy, które przez długi czas są "nierozwiązywalne", ale dla działów innych niż IT są zwyczajnie irytujące, a później już śmieszne. Poza tym, halooo, mówimy o grze przeglądarkowej, dodam, niespecjalnie rozbudowanej, a nie jakimś ogromnym projekcie MMORPG, czy innym. ;)

PS. Widzę u siebie nową nowość, że jak długo nie klikam w przeglądarce na grę, to mi mówi, żeby komputera nie hibernować i gra się odpala na nowo. Cichaczem wprowadzona modyfikacja, żeby grę odciążyć? ;)
 

Rudolf

Zwiadowca
Siema. Ja podobnie jak Kubus111G. Wpadło zabójcze zadanie opracuj dowolną technologię. Wszystko mam skończone ale chciałbym i to zrobić. Jak do tego się zabrać? :D No i właśnie jak pisze ag123 po około godzinie bezczynności sesja wygasa. Dziwna nowość i nie uwzględniona w opisie.
 

DeletedUser724

Guest
PS. Widzę u siebie nową nowość, że jak długo nie klikam w przeglądarce na grę, to mi mówi, żeby komputera nie hibernować i gra się odpala na nowo. Cichaczem wprowadzona modyfikacja, żeby grę odciążyć? ;)

Mam u siebie ten sam motyw. Lapek chodzi 24 h na dobę. Zarzuciłem budowlę rezydencji na noc i zostawiłem odpaloną grę jak główna stronę. Rano wracam z roboty, a tu ten sam komunikat. Trudno F5 i jazda z zadaniami. Zarzucona godzinna produkcja młotków, to sobie odpaliłem film na drugiej zakładce. Wracam by zebrać młotki i kliknąć zadanie, a tu znowu info, by się nie usypiać i nie hibernować. Co to ma być ? Anty bot ?

Do tego po odrzuceniu zadania, następne jest źle wyświetlane, przy najechaniu na popiersie doradcy. Dymek aktualizuje się dopiero po otwarciu okna zadani i jego zamknięciu. Tak mam z 1/3 zadań powtarzalnych. na szczęście ich kolejność znam już na pamięć.
 

Rudolf

Zwiadowca
Nie będzie już możliwe kliknięcie Auto-walki więcej niż raz na bitwę.
Na becie wgrali poprawkę cofającą to. Po co bawić się w rzeczy niepotrzebne?
 

DeletedUser626

Guest
Wszystkie "żywe" serwery dostają tą samą wersję gry, niemożliwe jest wstrzymanie otwierania nowych serwerów, niezależnie od przyczyn ich otwarcia, z powodu migających ikonem. Proszę Was, rozumiem, że jest to irytujący błąd, ale pomysł wstrzymywania wszystkiego z tego powodu jest nieco nierealny. :)
Problem zostawcie proszę programistom, to jest ich zadanie i jak widać mimo, że wydaje się banalny, to taki nie jest. Nie nazwałabym również Elvenaru "tylko grą przeglądarkową", to nie czasy gier tekstowych typu RedDragon, czy "wielkich produkcji" w stylu OGame. Gra taka jak Elvenar ma własny silnik graficzny, toczycie w przeglądarce walki rodem z Heroes, a wasze miasto zmienia się w czasie rzeczywistym i przesyła na bieżąco dane na serwer. Jeśli ktoś myśli, że za tym kryje się parę prostych linijek kodu i trochę obrazków, to jakby uznał piramidy egipskie za kupkę piasku i kamieni. :)
Zadanie z opracowaniem nowej technologii wyskakujące na końcu drzewka jest faktycznie dość bezsensowne, w imieniu firmy przepraszam, nie widzę usprawiedliwienia dla stworzenia takiego zadania.
Ostrzeżenie o nie hibernowaniu komputera istnieje od kiedy pamiętam, wystarczy zostawić na dłużej nieaktywną zakładkę, ktoś może potwierdzić, że pojawia się to częściej niż zwykle? Bo nie zostało to wprowadzone wczoraj.

Nie będzie już możliwe kliknięcie Auto-walki więcej niż raz na bitwę.
Na becie wgrali poprawkę cofającą to. Po co bawić się w rzeczy niepotrzebne?
Możesz rozwinąć myśl? Nic nie zostało wycofane na becie.
 

DeletedUser363

Guest
@Hajmdal mi zawsze devowie, z którymi współpracowałem (a w mojej opinii nie są kiepskimi programistami, wręcz przeciwnie) powtarzali, że trudność usunięcia jakiegoś błędu jest wprost proporcjonalna do tego, jak dużą fuszerkę odwaliliśmy podczas tworzenia kodu. :) Wiadomo, że są błędy i błędy, czasem nawet się trafi "błąd typu błąd" (czyli wyskakuje error ale w sumie czort wie czemu, a potem ciężko go odtworzyć), jednak część z nich wynika po prostu z niechlujności w kodzie lub zastosowaniu metod, które koło słowa "optymalizacja" nigdy nie stały. Być może mam błędne wrażenie (ponieważ sam to jedynie ze skryptowymi językami mam do czynienia i to tylko dla potrzeb własnych administracji systemem czy systemów monitoringu), ale skoro już usunęli problem powiadomień w paru miejscach, to jak na mój chłopski rozum znaczy to, że mają mały burdel w kodzie. Ponieważ w takich relacjach raz usunięty problem nie powinien powrócić. Wraca wtedy, kiedy ktoś coś sknocił dość porządnie, nie wykonał czegoś zgodnie ze standardami i tak dalej i tak dalej. Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić.

Jednak jak wspomniała @Dragomira możemy sobie jedynie gdybać, bo i tak nikt z nas w kod nie zajrzy i go nie oceni. Szkoda tylko, że to kolejny raz, kiedy programiści siedzący przy Elvenarze sugerują, że IG lubi zatrudniać na bezpłatne praktyki studentów z początkowych lat studiów, którzy może i jak na swój poziom doświadczenia mają porządne umiejętności, ale nie dostosowane do tak ogromnego projektu. Bo i tu ciężko się nie zgodzić, że Elvenar nie jest kupką piasku. Tu trzeba dużo wcześniej wszystko zaplanować tak, aby można było spokojnie jakiś blok skalny wyciągnąć i go obrobić jeśli zajdzie taka potrzeba, bez wpływu na inne bloki skalne.
 

DeletedUser580

Guest
niemożliwe jest wstrzymanie otwierania nowych serwerów, niezależnie od przyczyn ich otwarcia
Przyczyna jest zawsze jedna i ta sama. Oczywiście rozumiem @Dragomira, że musisz być tutaj adwokatem diabła. Szkoda, że masz takie trudne zadanie. ;)

@ampH, dobrze prawisz. Szycie bezna-kodu, to jak ciągłe reanimowanie dzieła Frankensteina. Jeśli tutaj tak jest, to szczerze programistom współczuję. Stresującą robotę mają. ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry