• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 0.35

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

kasiaczb

Zwiadowca
Witam! Właśnie zaczynam żałować że postawiłam tą nieszczęsną akademię. Widząc powyższe obliczenia faktycznie wychodzi na to że pomysłodawcy trochę się przeliczyli:) No cóż, budynek stoi i zabiera mi cenne miejsce ale trudno- potraktuję go jako ozdobę miasta i niech sobie stoi. Ale mam jeszcze pytanie odnośnie tej akademii - rzucając czary pozbywamy się reliktów,czyli może się zdarzyć że zmniejszy się nam zwiększenie produkcji bonusowych czy też nie?
 

PTR108

Wędrowiec
Nie, ponieważ do zaklęć brane są tylko nieużywane relikty i taki był zamysł by je w ten sposób wykorzystać
 

DeletedUser48

Guest
A jak ją rozbudować, pisze że jest dostępna rozbudowa, a nie widzę żadnej zakładki do tej opcji.
 

DeletedUser

Guest
Kilka pytań z innej beczki:

1.
...
Akademia Magii wymaga bonusowych reliktów tylko do budowy (i planowane są i tak zmiany w kosztach)...
Czy w takim razie, jeśli z kosztów zostaną np. całkowicie lub częściowo usunięte relkity lub zostanie zmieniony ich typ, to ktoś kto już postawił Akademię otrzyma zwrot wspomnianych reliktów?

2. Czy są jakieś sensowne powody, dla których na magicznych zwojach znajduje się ikonka do usunięcia WSZYSTKICH danego rodzaju, zamiast np. pojedynczo? Po co w ogóle znajduje się tam taka opcja? Czy planowane jest wprowadzenie jakiegoś limitu ilościowego lub ze względu na ich typ? Czy jest to tylko pułapka na gracza, żeby przypadkiem mógł skasować i tym samym stracić czas i zasoby, a w późniejszym czasie może jakoś odrobić to za pomocą diamentów?

3. I... splatanie? Czy czarów się po prostu nie tworzy?
 

DeletedUser740

Guest
Akademii magi nie postawię, aż nie będzie tak zmieniona by okazała się przynajmniej znośna (tak samo cud-latarnię). Kolega w gildii postawił i najchętniej od razu by sprzedał, gdyby mógł.

Fajne rozwiązanie z zbiorami z koszar.
Miło, że rozbudowa klasztoru/sanktuarium nie zabierze kultury, co czasem sprawiało, że spadała na minus.
Błąd kończący sesję komunikatem o "stanie oczekiwania lub hibernacji" faktycznie się nie pojawia, co było irytujące, ale szkoda, że pojawiły się w to miejsce nowe irytujące błędy związane z powiadomieniami...
 

DeletedUser

Guest
@chudya z wersją 1.0 wejdzie upgrade Akademii Magii. I kilka innych drobiazgów.
Release Notes version 1.0
I dyskusja o innych kilku nowościach
Ogólnie na becie jeśli masz konto możesz sprawdzić. Tam jest wersja 1.0.2 ;) Ale szału nie ma. 2 poziom zmniejsza czas produkcji zaklęć o 18.75% i dodaje dodatkowy slot kolejki budowy. 3 poziom jest za 250 diamentów, więc nie sprawdziłem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 34008

Guest
Jest w planach dodanie dodatkowego źródła Reliktów, więc wytwarzanie Zaklęć nie będzie już tak kosztowne
A nie powinno się robić tak, że najpierw znajdujemy źródło, a dopiero później budujemy pijalnię ?
Lub chociaż PODAJEMY INFORMACJĘ ! żeby się ludzie nie czepiali, że się materiały budowlane marnuje.
To samo było przy cudach. Najpierw dostaliśmy cuda w małej formie. Powiesiliśmy na nich psy. Potem dostaliśmy nowe informacje i nowe cuda. I okazało się że nie jest tragicznie. Czy naprawdę musimy za każdym razem przechodzić przez taki sam schemat ?
Czy może ktoś tam wychował się w innej kulturze i dla niego naturalnym jest robienie wszystkiego od tyłu ?
 

kasiaczb

Zwiadowca
Najpierw odpowiedź na pytania, w postaci info:
Akademia Magii wymaga bonusowych reliktów tylko do budowy (i planowane są i tak zmiany w kosztach), Zaklęcia wymagają reliktów nie-bonusowych i taki też jest cel ich istnienia - zagospodarowanie elementu gry, który do tej pory nie miał zastosowania. Informacja o rozbudowie Akademii nie jest błędem, ponieważ możliwość rozbudowy zostanie niedługo dodana do gry, tak samo jak 3cie zaklęcie. Bardzo interesuje nas Wasza opinia na temat tego dodatku, dlatego prosiłabym o dzielenie się wszystkimi komentarzami i pozytywnymi i negatywnymi abyśmy wiedzieli, jak Zaklęcia powinny zostać dopracowane.

Koszary nie wymagają klikania co chwilę, spokojnie można zebrać wszystkie jednostki na koniec dnia, kolejka nie zatrzymuje się.

Niewątpliwie irytująca kwestia błędnej kolejności powiadomień została dziś siłą "popchnięta" w górę. Wypuszczenie tej opcji (bo dziś się okazało, że to nie błąd tylko część innego elementu) na "żywe" serwery pokazało jak bardzo pozornie nieszkodliwy element (w sensie bezpieczeństwa czy stabilności gry, nie zdrowia psychicznego) potrafi być irytujący i negatywnie wpłynąć na społeczność, został więc mu nadany najwyższy priorytet naprawy. W imieniu firmy przepraszam, że to w ogóle wyszło na serwery.



Witam! Nie potrzeba żadnych dodatków jeśli maja one pogorszyć zabawę zamiast ją ulepszyć. Jeśli policzymy ile potrzeba nam młotków do uzyskania 4 reliktów to wyjdzie nam że zaklęcia się nie opłacają a na dodatek czekać na jedno 16h !!! Śmierć frajerom- ja w to nie wchodzę:))
 

DeletedUser

Guest
Witam! Nie potrzeba żadnych dodatków jeśli maja one pogorszyć zabawę zamiast ją ulepszyć. Jeśli policzymy ile potrzeba nam młotków do uzyskania 4 reliktów to wyjdzie nam że zaklęcia się nie opłacają a na dodatek czekać na jedno 16h !!! Śmierć frajerom- ja w to nie wchodzę:))
albo jest późno i już nie czaje...
okeeeej ale w którym miejscu marnujesz młotki na uzyskanie 4 reliktów których i tak nie potrzebujesz? odpowiem: nie tracisz.
na jedno aż 16h!!!!! o żesz, na zwiad się czeka z 2 doby i się żyje, tym bardziej że jak będziesz miała mniej niż 16h to się wypstrykasz ze wszystkich reliktów jakie się odłożyły (te 2 czarymary jeszcze dłuższe)


Swoją drogą: postawiłem to coś sobie z nudów, szału nie ma, co z tego że zwiększy młotki? marne zyski, co z tego że zwiększy produkcję towarów? jak i tak mało co są potrzebne.. Do tego dodatkowe zbędne powiadomienie, po co mi wiedzieć, że mam nowe Czary-mary jeśli sam to czary-mary zebrałem, a już miałem takie czary-mary więc wiem co to za czary-mary i widziałem czaro-maropowiadomienie już wcześniej..
Ja się tam nie znam, ale dla mnie to logicznowykończeniowy bambol, przez którego projektant powienień mieć koszmary senne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kasiaczb

Zwiadowca
albo jest późno i już nie czaje, ...
okeeeej ale w którym miejscu marnujesz młotki na uzyskanie 4 reliktów których i tak nie potrzebujesz? odpowiem: nie tracisz.
na jedno aż 16h!!!!! o żesz, na zwiad się czeka z 2 doby i się żyje, tym bardziej że jak będziesz miała mniej niż 16h to się wypstrykasz ze wszystkich reliktów jakie się odłożyły (te 2 czarymary jeszcze dłuższe)


Swoją drogą: postawiłem to coś sobie z nudów, szału nie ma, co z tego że zwiększy młotki? marne zyski, co z tego że zwiększy produkcję towarów? jak i tak mało co są potrzebne.. Do tego dodatkowe zbędne powiadomienie, po co mi wiedzieć, że mam nowe Czary-mary jeśli sam to czary-mary zebrałem, a już miałem takie czary-mary więc wiem co to za czary-mary i widziałem czaro-maropowiadomienie już wcześniej..
Ja się tam nie znam, ale dla mnie to logicznowykończeniowy bambol, przez którego projektant powienień mieć koszmary senne.

Jak słowo daję ktoś ... ale to nie ja!!! Jak to do produkcji reliktów nie trzeba młotków? Czy wy mnie bierzecie za głupca czy co? Czy muszę zaczynać od jajka- ale proszę bardzo. Żeby ustawić produkcję, to idą młotki i to ilości dość duże, przynajmniej u mnie. U was nie trzeba? No więc najpierw tracisz masę młotków, potem otwierasz prowincję, potem dajesz zasoby i to niemało za każdy konflikt, plus czasami młotki- i na końcu WOW! Hura- masz jeden relikt.
Policzcie sobie ile młotków idzie na szkolenie wojska, ilu tracisz żołnierzy i policz ile straciłeś młotków na uzyskanie lub nie - jednego tylko reliktu. A potem sobie przelicz ile zyskasz na magii i ile czasu na to stracisz? Jeśli dalej uważasz, że się opłaca, to idź się
leczyć, albo zapisz się na korki z matmy ( oblicz wcześniej co ci wyjdzie taniej! ) :)))
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Proszę opanować swoje emocje. Przypominam o zasadach panujących na forum. Wulgaryzm wykropkowany nadal jest wulgaryzmem ;)
 

DeletedUser62

Guest
ale ... ale ... po co sobie sami cisnienie podnosicie ? ta gra ma bawic a Wy nic tylko sztywne wyliczenia :(
Grafik spartolil Academie elfow :confused: fuj .... bee .... mam tylko nadzieje, ze 4lvl bedzie ladniejszy :D
 

DeletedUser

Guest
Witam ja tam nie narzekam,postawiłem sobie,wyczarowałem i nie żałuje,sprawdziłem na warsztacie z 11 poziomem i dostałem 7500 młotów po 9godzinnej produkcji.Mogłyby te czary na wszystkie warsztaty działać ale jak to się mówi z braku laku i kit dobry.Pozdrawiam,udanego weekendu życzę.Jak ktoś nie chce tego stawiać niech nie stawia,ale nie obrażajcie innych:)
 

DeletedUser446

Guest
Postawiłam tę akademię magii, bo sobie myślę, że jednak taki bonus do młotków się przyda.. dziś postanowiłam skorzystać z zaklęcia i jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że działa ono tylko na jeden warsztat. Hm.. jeśli tak to wygląda, to faktycznie szkoda było miejsca. Czy to zostanie kiedyś zmienione? Produkcja zaklęcia to prawie 16 godzin, może warto jednak pomyśleć, aby może przez godzinę, ale jednak działało na wszystkie warsztaty. W innym przypadku, jest to budynek całkowicie bezwartościowy, a tylko zajmujący miejsce. A może, jeśli nie planujecie zmiany działania zaklęcia na wszystkie budynki, to dodajcie możliwość usunięcia. W każdym razie coś z tym zrobić trzeba, gdyż w takim kształcie to jednak bubel. :)
 

DeletedUser363

Guest
Wychodzi na to, że nieważne z której strony spojrzeć, to te zaklęcia to jedno, wielkie nieporozumienie. :D Cóż, w takim razie dobrze, że je od razu całkowicie zignorowałem.

@Defiance czasem frajda jest wtedy, kiedy w pełni zoptymalizujesz swoją wioskę i produkcję w niej. :D To też rodzaj rozrywki - jak tu zrobić, żeby było jak najlepiej. Jedni po prostu sobie klikają, bo to im radochę sprawia, a inni lubią kombinować i wybierać jak najlepsze rozwiązania, nawet jeśli dla tych pierwszych utrudniają sobie tylko życie. :)
 

DeletedUser

Guest
Jak słowo daję ktoś ... ale to nie ja!!! Jak to do produkcji reliktów nie trzeba młotków? Czy wy mnie bierzecie za głupca czy co? Czy muszę zaczynać od jajka- ale proszę bardzo. Żeby ustawić produkcję, to idą młotki i to ilości dość duże, przynajmniej u mnie. U was nie trzeba? No więc najpierw tracisz masę młotków, potem otwierasz prowincję, potem dajesz zasoby i to niemało za każdy konflikt, plus czasami młotki- i na końcu WOW! Hura- masz jeden relikt.
Policzcie sobie ile młotków idzie na szkolenie wojska, ilu tracisz żołnierzy i policz ile straciłeś młotków na uzyskanie lub nie - jednego tylko reliktu. A potem sobie przelicz ile zyskasz na magii i ile czasu na to stracisz? Jeśli dalej uważasz, że się opłaca, to idź się
leczyć, albo zapisz się na korki z matmy ( oblicz wcześniej co ci wyjdzie taniej! ) :)))

Opowiem, a co:
-relikty które wydajesz na z czary-mary są niepotrzebne i nie będą prawdopodobnie potrzebne do niczego innego niż na przemiał na czary-mary, więc nie tyle je zdobywasz żeby mieć czym czaro-czarować, tylko przy okazji utylizujesz coś co nie będzie Ci potrzebne - zdobywasz je dochodząc do sąsiada / do prowincji z bonusem / dodatkowa ekspansja - młotki wydajesz na to, nie na czary-mary. To jest tylko dodatek, czyli ZYSKUJESZ dodatkowo coś czego nie zyskiwałaś wcześniej. Rozumiem i wiem że się nie kalkuluje jako "zdobyć relikt na czary" ale już jako wydać coś co dostało się w gratisie na coś co może pozwolić coś zyskać, to zaczyna się kalkulować- o ile rzucić to czary mary w odpowiednim momencie, czyli pod sam koniec trwania jakieś długiej produkcji, a następnie puszczając najkrótsze.

Co do 'dolnej' części Twojej wiadomości nie ma zamiaru w jakiś sposób 'odpowiadać 'w bardziej rozbudowany sposób na tego typu wiadomość, bo obawiam się, że możesz nie zrozumieć.


Powyższa argumentacja tyczy się tylko tego:
"Jeśli policzymy ile potrzeba nam młotków do uzyskania 4 reliktów to wyjdzie nam że zaklęcia się nie opłacają a na dodatek czekać na jedno 16h"
nie tyczy się samej opłacalności akademii, bo ona się nie opłaca :) ale i tak nie ma co stawiać, to można to. Jakby chociaż sam budynek dodatkowo coś kultury dał, przynajmniej byłoby mniej szkoda miejsca, które ta Akademia zajmuje
 

DeletedUser724

Guest
... To jest tylko dodatek, czyli ZYSKUJESZ dodatkowo coś czego nie zyskiwałaś wcześniej.

Powiem tak: "punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia" - dla Ciebie to jest zbędny dodatek, bo nie było akademii magii. Dla kogoś, kto ją postawił (jak to ująłeś - nie ma już co stawiać), dodatkowa expansja, lub dobijanie się do pustych pół po sąsiadach, może być dodatkiem.

Fifcak - nie mierz wszystkich swoją miarką.
Druga rzecz to to, że jeśli coś jest złe, to trzeba o tym mówić, by zostało naprawione, zamiast szukać zalet.
Rozumiem Kasie - bo dla niej by wyprodukować zaklęcie, musi zdobyć dla Ciebie "zbędne" relikty, a to kosztuje. Kosztuje młotki i czas na wyszkolenie wojska, lub młotki, kasę i czas, na wyprodukowanie surowców do negocjacji.
 

kasiaczb

Zwiadowca
Proszę opanować swoje emocje. Przypominam o zasadach panujących na forum. Wulgaryzm wykropkowany nadal jest wulgaryzmem ;)
A od kiedy wyraz "naćpany" (którego użył w stosunku do mnie gracz któremu odpowiedziałam tym samym wyrazem) jest wulgaryzmem? I to samo ze słowem "debil"- to akurat jest termin medyczny hahaha!
Myślę że mniej byłoby takich wpadek i niepotrzebnych emocji gdyby moderatorzy byli mniej impertynenccy w stosunku do nas. To nie używanie bądź nie wulgaryzmów świadczy o kulturze bądź jej braku.Można dowalić komuś "jedząc bułkę przez bibułkę"-dokładnie w waszym stylu co jeszcze bardziej wzmaga i potęguje emocje u czytelnika.
Proponuje więc zacząć od siebie moi drodzy! Wasz brak kultury w stosunku do nas najbardziej jest widoczny w chwili kiedy odpowiadacie nie dając już możliwości odpowiedzi graczowi. Uważam to osobiście za skandal! Ostatnie słowo zawsze powinno należeć do gracza. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo cierpliwości we wprowadzaniu zmian,na które czekamy:))
 

Deleted User - 34008

Guest
Ech ludziska nie czytacie ze zrozumieniem, tego co zostało napisane. I do tego patrzycie cały czas przez pryzmat emocji.
Po pierwsze primo;
Jak już zapewne zauważyliście, polityka wydawcy opiera się na braku informacji. Tak było niemal z każdą większą zmianą w grze. Największą chyba przy cudach, gdzie w początkowej fazie polała się fala hejtu i obliczeń dowodząca, że nijak się nie opłaca. Wraz z kolejnymi zmianami i dodatkowymi informacjami okazały się być coraz bardziej przyjazne. A można śmiało przypuszczać że to jeszcze nie koniec. Jest możliwe że wraz z nową rasą dostaniemy kolejne cuda i być może rozbudowę o kolejne poziomy te które już mamy. Jeśli nie, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby takie zmiany zaproponować.
Po drugie primo;
Odnośnie akademii magii już dostaliśmy nowe informacje. Jedne podał nam @thek ( między innymi: dodatkowy slot, zmniejszenie kosztów budowy, skrócenie czasu produkcji), a drugie @Dragomira ( dodatkowe źródło reliktów, następny czar ). Te informacje powodują, że wasze obliczenia już są nieaktualne. A śmiało można przypuszczać że znowu to nie jest koniec. Więc na przyszłość, wraz z kolejnymi zmianami, powinniśmy się po prostu powstrzymać od ostatecznej oceny, aż do momentu, gdy dostaniemy co najmniej jedno rozwinięcie, lub dodatkowe informacje. Rozumiem jedynie gorycz tych, którzy wybudowali akademię już teraz i są z tego powodu nieco stratni.
Po trzecie primo;
Obrażanie się na grę i na współgraczy, oraz osobiste wycieczki, szkodzą tylko i wyłącznie nam. To gra społecznościowa, i jakby nie patrzeć to my ją współtworzymy. To nasze relacje spowodują, czy będzie się nam dobrze grało czy nie.
Do tego dziwi mnie pisanie postów pod wpływem emocji. Siedzicie sobie przed komputerem, a nie na przeciwko rozmówcy. Nie ma presji czasu. Jest możliwość spokojnego przemyślenia swojej odpowiedzi. Można wyjrzeć za okno, pójść na spacer, zająć się pracą, lub czymkolwiek co mamy do zrobienia. Ostatecznie nawet "przespać się z tematem". Ale nie, piszemy co nam ślina na język przyniesie, jakby od tego zależało nasze życie. Więcej luzu i spokoju przed monitorem :)
Po czwarte primo;
Teraz mam apel do wydawców. Niestety spadnie to na twoje barki @Dragomira.
Jak już napisałem wcześniej. Najlepiej by było, gdyby dobrze przemyśleć kolejność nowych zmian. Najpierw powinniśmy dostać zapowiedzianą możliwość zdobywania reliktów, a równocześnie lub potem dopiero, możliwość ich wykorzystania w postaci Akademii Magii. Jeśli taka sytuacja nie jest możliwa ( obojętnie czy ze względów technicznych, czy merytorycznych), powinniśmy dostać od razu całą informację o tym co się ewentualnie zmieni. Unikniemy wtedy takich sytuacji jak w tym wątku. Do tego sytuacji która się powtarza niemal stale, a która jest moim zdaniem główną przyczyną odchodzenia graczy z gry, i powstawania delikatnie mówiąc " nieporozumień". Dlatego bardzo proszę w imieniu swoim i innych graczy, abyś poruszyła ten temat, gdy tylko będziesz miała taką możliwość. I aby była to sprawa priorytetowa.
Po czwarte primo;
Kolejny apel, tym razem do użytkowników forum. Jeśli ktoś nie miał wcześniej do czynienia z BBCode, to niech sobie poczyta instrukcję, dość dobrze napisana. Znajduje się w "pomocy" po prawej na dole strony. @Urdur, @Falantir pasowałoby przetłumaczyć to co nie jest przetłumaczone.
Moja mała podpowiedź odnośnie cytatów. Jeśli chcecie zacytować tylko kawałek postu, zaznaczacie wybraną część, i klikacie na pojawiający się dymek "odpowiedź"
Przykład :)
Powyższa argumentacja tyczy się tylko tego:
"Jeśli policzymy ile potrzeba nam młotków do uzyskania 4 reliktów to wyjdzie nam że zaklęcia się nie opłacają a na dodatek czekać na jedno 16h"
nie tyczy się samej opłacalności akademii, bo ona się nie opłaca :) ale i tak nie ma co stawiać, to można to. Jakby chociaż sam budynek dodatkowo coś kultury dał, przynajmniej byłoby mniej szkoda miejsca, które ta Akademia zajmuje
No to by było chyba na tyle. Wybaczcie mi rozwlekłość, ale sprawy uważam za ważne i warte omówienia :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry