• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 0.35

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser580

Guest
@ampH , pozwól, że się powtórzę: w tym przypadku zgadzam się z polityką braku rekompensaty. Reszta Twojego postu bardzo mnie zaskoczyła, bo przeważnie jak Cię czytam, to mniej więcej się mogę zgodzić. Tym razem Twoja argumentacja wydaje mi się zupełnie w niewłaściwym kierunku. ;)
Po pierwsze: czas wprowadzonej zmiany jest kluczowym parametrem, bo pokazuje kompletny brak szacunku dla graczy (i parę innych rzeczy, których wole nie nazywać).
Po drugie: oczekiwanie od graczy, że będą każdą nowość odrzucać, bo pewnie twórcy ją spartolili zabije tą grę. Poza tym nie jesteśmy jasnowidzami. Być może jestem naiwna, ale jak mają wejść nowości, to zawsze mam nadzieję, że będzie fajosko. ;)
Po trzecie: w ogóle, to wcięłam się w tą dyskusję, bo odwołałeś się do praktyk z innych gier. Znam sporo przypadków kiedy twórcy popełniając błąd w jakiś sposób graczom to rekompensowali, więc pytania dziewczyn nie są niczym dziwnym. Umówmy się... jak się wypuszcza coś z myślą "Zepsute? O kurczę... ale już czas iść do domu. No dobra, poprawię to jutro. Praca nie zając, nie ucieknie." to trudno to nazywać balansowaniem rozgrywki.

A tak w ogóle to, że Akademia jest wielka i nie daje żadnych korzyści to jedno, ale żeby nawet graficzek nowych nie zrobić... Przecież u Elfów to jest po prostu duży Plon Radości na kamiennej górce. ;)
 

DeletedUser626

Guest
Ustalmy, że czym innym jest rekompensata za błąd, a czym innym żądanie jej za zmianę balansującą. Jak mówiłam, tutaj relikty nie znikały samoczynnie, ani ich cena nie była tajemnicą. Nie jest też do końca prawdą, że została zmieniona z dnia na dzień. Kiedy u nas wyszła wersja 0.35, na becie wyszła już następna, która była gotowa od kilku dni, a 0.35 wypuszczona na naszym serwerze była gotowa od ponad 2 tygodni. W trakcie testowania na becie naprawia się owszem krytyczne błędy i te bardziej upierdliwe, ale grzebanie w wersjach gotowych do wydania na dzień przed aktualizacja albo co gorsza tego samego dnia jest równie rozsądne jak wypuszczanie dużej aktualizacji przed Bożym Narodzeniem, kiedy biuro nie pracuje i mamy 99,9% szans, że coś pójdzie nie tak (taka kosmiczna zasada: jeśli coś się może zepsuć gdy nikogo nie ma to tak się stanie w 9/10 przypadków, to tak samo jak z kromka chleba zawsze spadająca masłem do dołu :p) - dlatego od kilku lat na przełomie roku jest dłuższa przerwa w aktualizacjach. Nie przeczę, że są potrzebne pewne zmiany w organizacji i polityce informowania Graczy. Z drugiej strony, niektórzy mają skłonność do żądania rekompensat dosłownie za wszystko i uznawania każdej zmiany albo za błąd, albo celowe działanie na szkodę Graczy, co jest nieco absurdalnym tokiem myślenia - gra ma zarabiać pieniądze, wkurzanie Graczy nie jest nikomu na rękę, ani nikt do tego nie dąży. :)
 

DeletedUser

Guest
To może w ramach uzupełnienia... Kto chciał wiedzieć, ten wiedział więcej. Zanim przykładowo na polskie serwery wprowadzono Akademię, na becie już było pisane o zmianie jej kosztów. Stąd ja już z takim wyprzedzeniem o tym pisałem tutaj. Wiedziałem po prostu co się szykuje. Każdy kto chce więcej wiedzieć, niech tam zagląda, bo oni są o jedno lub dwa wydania szybsi. Teraz na becie jest już wersja 1.0.2, a u nas 0.35 jeszcze. Zaś przed nami ciągle 0.36 i dopiero potem wersja 1.0.X, więc sami rozumiecie jak łatwo się wcześnie dowiedzieć o potencjalnych błędach, nowościach itp. Wymaga to znajomości angielskiego, ale nikt nie pisał, że zdobędzie się ją lekko, łatwo i przyjemnie ;)

Ja jako dev rozumiem cykl wydawniczy, jego etapy i ich sens, ale też się nieraz odzywam z niesmakiem o pewnych sytuacjach czy elementach rozgrywki. Tyle że krytykować też trzeba umieć i nieraz spojrzeć dalej niż czubek własnego nosa.
 
Status
Zamknięty.
Do góry