• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 0.35

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Rudolf

Zwiadowca
Super, swietnie tylko szkoda, że nie będzie nowych ekspansji, bo tak trochę miejsca nie ma na tą nowość. A napewno nic nie będę sprzedawał :)
 

DeletedUser580

Guest
"Produkcja w Koszarach będzie musiała zostać teraz zebrana - jeśli w kolejce jest kilka produkcji, wszystkie będę kontynuowane, kolejka się nie zatrzyma mimo jednostek oczekujących na zebranie."

W sensie dojdzie 1 dodatkowe kliknięcie i nic poza tym?
Rozumiem, że szkoląc 5 oddziałów i jednocześnie 5 różnych jednostek nadal całe szkolenie zakończy się sukcesem i trzeba będzie 1 raz kliknąć?
Jeśli mam rację, co do powyższego, to mam trzecie pytanie: ta zmiana wynika z... (wydaje się, że można było się zająć czymś bardziej istotnym, ale może czegoś po prostu nie rozumiem)?

PS. Niestety powiadomienia nadal będą się ciągle świecić...
 

DeletedUser727

Guest
"Produkcja w Koszarach będzie musiała zostać teraz zebrana - jeśli w kolejce jest kilka produkcji, wszystkie będę kontynuowane, kolejka się nie zatrzyma mimo jednostek oczekujących na zebranie."

W sensie dojdzie 1 dodatkowe kliknięcie i nic poza tym?
Rozumiem, że szkoląc 5 oddziałów i jednocześnie 5 różnych jednostek nadal całe szkolenie zakończy się sukcesem i trzeba będzie 1 raz kliknąć?
Jeśli mam rację, co do powyższego, to mam trzecie pytanie: ta zmiana wynika z... (wydaje się, że można było się zająć czymś bardziej istotnym, ale może czegoś po prostu nie rozumiem)?

PS. Niestety powiadomienia nadal będą się ciągle świecić...
Tak. Ale 3 nie wiem...
Zaklęcia zawitały do Elvenaru! Na końcu Rozdziału I, znajdziecie zupełnie nowy budynek gotowy do odkrycia! Ten budynek da Wam dostęp do potężnych Zaklęć, które pomogą Twojej produkcji. Jedno będzie dostępne od razu po odkryciu Akademii Magii, więcej odkryjecie w dalszej części Badań, a niektóre zostaną dopiero wprowadzone do magicznego świata Elvenaru!
Czy zablokuje to inne badania? A jak ktoś ma już inną erę...
 

Deleted User - 34008

Guest
@msor2 tak zablokuje. Tak samo było gdy weszły cuda.
Po raz pierwszy chyba, szczęśliwcami będą Ci co ukończyli badania hahaha!
 

DeletedUser626

Guest
Badanie Akademii Magii nic nie zablokuje, ponieważ jest "gałązką" a nie badaniem w środku drzewka:
badnnieAM.png

Tak samo jest z drugim Zaklęciem w III Rozdziale.

Co do Koszar, było to planowane od samego początku - wszelkie akcje wykonane w grze, powinny albo wymagać kliknięcia Gracza albo powiadomienia, że coś się zmieniło, pozwala to lepiej kontrolować stan miasta. Do tego brak tego elementu powodował, że niektóre zadania nie zaliczały wyprodukowanych jednostek bo je przegapiały. Jak dla mnie jedno kliknięcie więcej nie robi mi różnicy, a teraz będę mogła rano odebrać zaliczone zadanie rozbudowy, przeklikać zadania powtarzalne, zebrać produkcję, przeklikać do zadania na jednostki, zebrać jednostki. W tej chwili muszę wybierać czy na noc zostawić zadanie na budowę, czy na jednostki, bo do rana jedno i drugie się skończy, a zadanie mogę mieć tylko jedno : (
 

DeletedUser580

Guest
Dzięki, Dragomira, czyli jednak nie jest to takie niepotrzebne jak się wydawało na pierwszy rzut oka.
 

DeletedUser352

Guest
I tak nie będę stawiał tej magi :(
jest jakaś wiadomość kidy kolejna rasa?
 

DeletedUser

Guest
@Dragomira : A czy bug z pytajnikami we wszystkich slotach Koszar, w sytuacji zbioru wojska po wejściu do gry już jest poprawiony? :) Albo problem duplikowania się zaklęć gdy zbieramy je innego dnia niż gdy się zakończyły? ;) I czy te zduplikowane, które są nieodróżnialne od prawidłowych, nadal powodują nie przyznanie bonusu, co sprawia, że ludzie sądzą, iż Zaklęcie nie zadziałało, ale z ekwipunku zniknęło? :D Bugów przecież na becie wiele zgłoszono do tej wersji. Nawet koszt budynku musiał być zmieniany bo był raczej bezsensowny.
 

DeletedUser

Guest
Zanim postawię to proszę o uświadomienie mnie czy potem te Akademie można wyburzyć ?
 

DeletedUser726

Guest
z tego co można wyczytać na forum bety niestety nie można po wybudowaniu tego budynku wyburzyć tak jak i nie można usunąć koszar i ratusza
 

DeletedUser626

Guest
Część rzeczy została w Akademii poprawiona jeszcze na becie, część zostanie zmieniona w następnej wersji, niestety nie mam w tej chwili dostępu do pełnej listy. O ile wiem, podwójne zaklęcia powinny być naprawione.
Akademii Magii nie da się skasować.
 

DeletedUser

Guest
Dziekuje za info, w takim wypadku wstrzymam sie z postawieniem jej :cool:
 

DeletedUser

Guest
A ja mam pytanie.Co z Winyandorem i pustą mapą??Mam po11-12 prowincji z każdego rodzaju reliktów i juz mi sie odechciało zdobywać kolejnych ba nawet zwiadu nie puszczam chyba ze dostane o kant d..zadanie nie do odrzucenia.Żadnej satysfakcji w postaci monet i zasobów za przywitanie a same straty.Macie zamiar coś w tej sprawie zrobić
 

DeletedUser234

Guest
Jest gdzieś szczegółowo opisane drugie zaklęcie? Bo działanie pierwszego wywnioskowałem z obrazków na wiki (gdzie zaklęcia są opisane tak ogólnikowo, że wygląda to tak, jakbyście się wstydzili wypuszczać taki chłam), ale drugiego się w ten sposób nie da. A patrząc na to pierwsze, to zaklęcia są jeszcze gorsze niż cuda.

Kilka wyliczeń:
Przy jak najlepszym wykorzystaniu zaklęć (przed rzuceniem zaklęcia ukończenie 24 godzinnej produkcji, podczas trwania zaklęcia ukończenie dwudziestu czterech 5-minutowych cyklów) dodatkowa produkcja którą uzyskamy to zawrotna liczba 24 975 młotków (maksymalnie rozbudowany warsztat, premia kulturowa się nie wlicza do działania zaklęcia) . Wcześniej musimy poświęcić 16 godzin na produkcję zaklęcia, czyli dziennie możemy zarobić 37463 młotków.
Mam 11 warsztatów, uznajmy, że dziennie ustawiam cykl 9-godzinny, 4 cykle 3-godzinne i bawię się w cykle 5-minutowe przez 2 godziny (skoro przy zaklęciu bym się bawił, to czemu teraz nie?), wtedy wyprodukuję 161120 młotków, zatem używając zaklęć zwiększyłbym swoją produkcję o ~27%. To serio jest taka dużo różnica, że mam poświęcać 25 pól i kilka użytecznych reliktów na budowę akademii, a potem tracić relikty "bezużyteczne" na produkcję czarów? Mam ich 160, starczyłoby mi ich na 106 dni zabawy zaklęciami, podczas których przyniosły by mi one 2,27 mln zysku w młotkach (ciekawostka: ostatnio wyliczyłem, że mniej więcej tyle potrzebuję młotków na podbicie 16 prowincji negocjacjami lub żołnierzami, koszty obydwu tych rzeczy są do siebie mniej więcej zbliżone, wyprodukowanie towarów kosztuje trochę mniej młotków, ale wymaga również monet).
W dodatku, zamiast wybudować akademię można postawić 2 warsztaty (no, potrzeba o 5 kratek więcej), wtedy dziennie zarobimy ~30 000 młotków, czyli tylko 7 000 mniej, ale za to za darmo.
I kolejny dodatek, są jeszcze zadania poboczne, którymi możemy sobie dorobić, ale od dawna ich nie używam (bo nie potrzebuję młotków za bardzo), więc nie wiem jak by to zmieniło dzienną produkcję.

Moje pytania: Po co? Czy drugie (i następne) zaklęcie(a) też jest (będą) takie świetne?
 

DeletedUser62

Guest
Akademię Czarów można teoretycznie rozbudować do 5lvl, tylko że nie ma zakładki rozbudowy w menu Akademii :(
Najeżdżając na budynek myszką jest napisane wyraźnie " dostępna rozbudowa".
Czy ktoś zwrócił już na to uwagę ?
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry