• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.1

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser234

Guest
@thek Lord kacper chyba się pomylił i raczej chodziło mu o 2 i 3 świat. Zresztą, na 1 świecie wymiana też się odbywa, tylko w okolicach centrum (jak wcześniej pisałem, co chwilę dostaję podania od kilkugodzinnych graczy, czyli rekrutacja jest aktywna), O spieprzonych decyzjach twórców, algorytmach itp. już wielokrotnie pisaliśmy, więc nie chce mi się tego powtarzać :D
@Lord Kacper31 Piszesz o problemie i ja ci przyznaję rację, że problem istnieje. Jednak wyolbrzymiasz, na co się starałem zwrócić twoją uwagę. Powtórzę: tak, pustynia to dosyć duża niesprawiedliwość wobec jej mieszkańców, ale nie dlatego, że hamuje rozwój gracza (a że tak nie jest to podaję siebie i swoje bractwo za przykład, jeszcze kilka miesięcy temu chyba wszyscy ówcześni członkowie mieszkali na pustyni), tylko dlatego, że gracze z mnóstwem sąsiadów mają dodatkowy impuls do rozwoju.
 

Lamiiaa

Zwiadowca
@Lord Kacper31 Jaka wymiana? Ja nowych sąsiadów nie widziałem od grubo ponad pół roku. Tak wygląda moja mapa
2NbWATG.png

Większość z tych kont jest martwa. Nawet jeśli są w bractwie jakimś, to nie widziałem w nich aktywności od dawna, a motywuję je codziennie i widzę, czy coś budują lub nie. Zresztą zobacz na nieodkryty teren. Ile tam widzisz kont jakichkolwiek do jakich mógłbym iść?

a jak CI się udało tak mapę świata wyzumować?
 

DeletedUser

Guest
Choćby byli nieaktywni to sobie niech będą.Ale żeby byli,zawsze mam te 13800 monet za kliknięcie do kogoś a przeliczcie to razy 18(tak mam na Winyadorze a na świecie nr 1 Arendyl(jakoś tak) przy ratuszu na 13 poziomie 9000 monet za kliknięcie do kogokolwiek pełna mapa i 90 prowincji to ile daje sąsiadów??I co 2 dni kogoś nowego widzę na mapie:/Ale jak ktoś nie widzi problemu to ich sprawa.Ja i nie tylko ja go widzę.Widoczni gra na pustej mapie paru osobom pasuje:/
 

Deleted User - 34008

Guest
Marudziliśmy, że nie ma co robić. DAWAĆ NOWOŚCI ! - krzyczeliśmy. Część ludzi odeszła z powodu "nudów". No to się twórcy wykazali huehue.
Czasy ( w godzinach )produkcji dla
farma dnia ......1....3....5....10
farma nocy ...1,5...4....7....15
Teraz się zaczęła jazda, weź to człowieku ogarnij, jak od miesiąca lub więcej wchodziłeś sobie do gry trzy cztery razy w ciągu dnia i było cacy.
Serce się kraje jak ustawiam 1,5h produkcję wychodząc do pracy.
Jak się doda do tego, że surowce z jednej farmy są potrzebne do produkcji w drugiej, to mamy ciekawe wyzwanie organizacji pracy :cool:
Powodzenia w układaniu planu dnia :D

P.S.
Żeby była jasność - to nie narzek, traktuję to jako wyzwanie ;)
 

DeletedUser

Guest
Witam. U mnie jest podobnie jeszcze kilka dni temu miałam 8 sąsiadów a teraz jest 6 . Bractwo oczywiście pomaga klikając ratusz ale dlaczego część osób w podobnej sytuacji ma mieć gorsze szanse w grze , ponad pół miliona straty dziennie - policzcie sobie ile my jesteśmy stratni. Czy to jest poszanowanie gracza ??????? Są osoby które zakupują diamenty - ktoś ma z tego zysk to dlaczego do hole.y nic się z tym nie zrobi ???!!!

Mowa o świecie
Winyandor
 

Mikekun

Rozbójnik
witajcie

Widzę że wróżki wprowadzą jeden ważny błąd w grze, czyli aby odblokować kolejną rasę w grze będzie trzeba zająć określoną liczbę prowincji. Chyba ktoś ćpał wprowadzając taki wymóg. Nie każdego bowiem interesuje walka czy też wykupowanie surowców. Dość sporo czasu pochłania produkcja wojska, więc trochę mi zajmie dobicie do 130 zajętych prowincji aby sobie wróżki odblokować. W wyniku czego gra dla mnie traci swój urok oraz sens. Dodatkowo rasy widać że nie są zbilansowane, i technologie pokazują że dopiero kolejne aktualizacje zbilansują ich właściwie działanie. Nie rozumiem jednakże tego wymogu który ni zwąd nagle się on wziął.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser

Guest
@Lord Kacper31 spoko, po prostu skomentowałem to co oczywiste.
Jeśli ktoś ma 10 sąsiadów i Ratusz na poziomie 15 to na dobę generuje 132 000 golda, do tego jakieś tam młoteczki. Jeśli ma 20 sąsiadów to generuje 264 000 złota.
Przypadek sąsiadów nieaktywnych, ale jeśli z tych 20 aktywnych jest 10, to 264 000 złota + 440 000...
Dobra wyliczyłem tylko złoto i to w miarę umiarkowanym stopniu i to na szybko. Jedni mają nawet lepiej a inni po prostu gorzej.
Trzeba jednak zwrócić uwagę że do tego dochodzą młoteczki, ale to to nic. Najbardziej liczy się %%%%% kultury.. z tego korzyści są nie do wyliczenia, ale po prostu są to korzyści niesamowite albo straty. W moim przypadku straty.
Z tej pustyni wynika, że muszę poświęcić więcej miejsca na budynki kulturowe w mieście. Dobrze, że stworzyłem bractwo aktywne 25/25, tylko to mnie ratuje.
Jeśli nawet nie mam co z kasą robić to kupię PW, nawet surowce, co z tego że 1:5.. ale zawsze coś.

Hm, pytanie, kto mi kiedyś zwróci różnicę ekonomiczną na którą nie mam wpływu?

Dla umilenia czasu proszę, wstawiam screen wrzucony przez @thek : na żółto @thek a na czerwono @aldzik Hehe ;) tak patrzyłem na screena i w końcu się dopatrzyłem.
2NbWATGjp_swaanhn.jpg
 

DeletedUser

Guest
@aldzik I jak widać na załączonym zrzucie, to już jest pustynia wokół nas. Zaznaczę, że na tym zrzucie nie ma tylko 2 sąsiadów moich widocznych. Jeden mocniej jeszcze na południe i jeden na północy. Widzicie więc tu 11 na 13, aktywnych jest 4, z czego tylko 2 ma do mnie dostęp i może motywować zwrotnie (w powiadomieniach mam od sąsiadów 3 motywacje, z czego 2 od jednego), bo jak widać, odległości są już ogromne. Reszta to konta porzucone. @aldzik dla mnie to już był Zwiad niemal 5 milionów monet, a więc prawie pojemność Ratusza dla ery krasnoludów, a czas odkrywania około 3 dni. Tak wygląda życie na pustyni. Mnie tylko aktywne bractwo ratuje. Bez niego nie doszedłbym gdzie jestem. Permanentny brak wszystkiego by był. A wiem już z bety, że nowe aktualizacje wniosą jeszcze więcej poważnych błędów. Na becie są problemy z Koszarami, Ekspansjami, niewidzialnymi budynkami i wiele, wiele innych. Ile zdołają załatać do aktualizacji serwerów Live? Nikt nie wie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser110

Guest
Chyba ktoś ćpał wprowadzając taki wymóg. Nie każdego bowiem interesuje walka czy też wykupowanie surowców.
To dziwne co piszesz, bo podbijanie/negocjacja prowincji to wg mnie wręcz istota tej gry. Ekspansji miasta z badań jest ograniczona ilość, więc ekspansje z prowincji są, ja to tak odbieram, wręcz konieczne do rozwoju.
Dodam dla ciekawostki, że jeszcze nie odblokowałem dwóch rozszerzeń powierzchni miasta, z możliwych przed dodaniem "terenu wróżek"
 

DeletedUser

Guest
Albo program który daje diamenty.Jak wytłumaczycie osoby które jednego dnia mają 30 rezydencji na poziomie ery Krasnoludów i budują dalej a następnego dnia są w erze wróżek i maja ratusz i farmy wróżek na jakimś tam poziomie??Milionerzy??Nie sądzę:/Większość ma budynki Bogini płodności po kilkanaście jaknie lepiej itd.Kumple władzy??Miliony na kącie że płacą za diaksy??A my biedniejsi prosimy WŁADZĘ o ŁASKĘ:/

Też chcę linka do strony która daje obejście i diaxy jak mają gracze z pierwszej 500 na Arendyll iWinyador:)Wtedy się zamknę i o sąsiadach(raczej ich braku) nie będę pisać:/

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser581

Guest
Na Winyandorze zniknęło mi ostatnio około 60% sąsiadów.Pomyślałam sobie,że znowu będę czekać na nowych 3-4 miesiące i jakie było moje zdziwienie jak za kilka dni zapełniły się puste miejsca.Brakuje mi dosłownie kilku,5-6 ludzi.
A ja nie chce tych diaxów.Dla mnie jednak zabawa ,kombinowanie,przemyślanie daje lepszą zabawę niż kliknięcie i gotowe.Wiem,że zawsze będę w tyle za nimi więc się nie stresuje,bo takie prawa gry.
U mnie w bractwie ktoś przeliczał kulturę i budynki gracza w pierwszej 10 i nijak nie było możliwości żeby te budynki stały.Niestety miałam wtedy kocioł w domu i sama tego nie sprawdziłam.
 

DeletedUser

Guest
@Lord Kacper31 Znam wielu graczy z Arendyll w Top500, którzy nie zakupili w grze nawet 1 Diamentu. Sam kupiłem 1400 za 40PLN i z forum tu miałem jedną nagrodę w postaci 500. Poszły na trzeciego robola i 3 ekspansje. A zerknij do mnie, będącego na 303 (choć w szczycie to tę liczbę byś musiał podzielić przez 3), czy choćby piszącego tu również gracza @Kusziel, który ma 215, bo gramy bez żadnych programów z diamentami za free. Rzucać oskarżenia można, ale niech są poparte dowodami. Co do tych, którzy Ci najbardziej nie pasują pisz najwyżej do Supportu, by ich sprawdzili. Ja widzę, że niektórzy musieli setki lub tysiące PLN wydać by mieć takie konta. Ale może nie mają faktycznie z kasą co robić? Oskarżanie hurtem ludzi, bez sprawdzania, jest lekko nie na miejscu. Ja gram tu od końca czerwca 2015, czyli chyba miałem czas by to osiągnąć.
 

DeletedUser234

Guest
Co do zarzutów o "hakowanie diamentów":
1. Niektórzy gracze trzymali PW z miesięcy podbojów, żeby przy wróżkach szybko zdobyć wszystkie technologie.
2. Sam byłem na ~130 miejscu, gdzie miałem wtedy kupionego tylko 1 robotnika (SMS'em za kilkanaście zł, potem jeszcze konkurs wygrałem). W moim bractwie jest osoba, która jest na 82 i kupiła tylko 2 robotników.
3. Kiedyś liczył ktoś z mojego bractwa (może nawet to byłem ja, nie pamiętam) wartość budynków premium osoby z najwyższą ilością punktów na serwerze, wychodziło coś koło 30 000 diamentów, czyli koło 1200 zł. To nie jest ogromna kwota jak na gry przeglądarkowe, znałem osoby, które na niszową grę w stylu ogame wydawały 1000$ miesięcznie (dodatkowo, na którąś tam rangę VIPa trzeba było zapłacić 15 000$, na około 1000 aktywnych graczy było z 5-6 osób z najwyższą rangą).
4. Pierwsza osoba na serwerze nie ma ani ratuszu, ani warsztatów, ani manufaktur rozbudowanych na poziom wróżek. Druga osoba podobnie. To co, sypali diamentami na lewo i prawo, a nawet technologii odblokować nie mogli? (potrzebne ambrozje itp.).
 

DeletedUser

Guest
Ad1) Tu się zgadzam. Nie było to opłacalne już po kilku dniach, gdyż tracono ogromne ilości PW z cogodzinnych przyrostów. Mogły one być wykorzystane do pomocy w budowie Cudów osobom, które zdecydowały się na to, mimo kiepskiej ich opłacalności.
Ad2) Także prawda. Wiele osób nie bierze pod uwagę, że ogromna część graczy w Top to Ci, którzy siedzą tu od (lub niemal od) wyjścia gry live.
Ad3) Teraz tę kwotę rozbijmy na czas grania niektórych z nich i stają się one powoli znośme. Pamiętajmy też, że patrzy się zazwyczaj przez pryzmat naszego kraju i naszych zarobków. A w tej grze sam znam wiele osób, które mieszkają i pracują za granicą. Sam także pracowałem poza granicami kraju i wiem jakie można wydać pieniądze na grę bez odczucia tego w portfelu. To zupełnie inna siła nabywcza.
Ad4) Nie tylko pierwsza czy druga. Większość najwyżej jedzie Rezydencje. Dlaczego? Bo nie mają miejsca! Tak się obkupili wcześniej, że teraz mają problem by gdzieś wróżkowe budynki wcisnąć. Większość musi rozwalać już posiadane, a dotychczas zakupione budynki kulturowe premium powoli stają im ością w gardle. Żal wywalić, ale miejsca brak, a do tego zburzenie odbije się czkawką w spadku kultury, który trzeba będzie jeszcze droższym kulturalnym za diamenty zastąpić. To jest pułapka budynków premium w tej grze. Nie da się im zrobić upgrade. Trzeba je zburzyć i stracić wydane diamenty, a potem kolejny za diamenty kupić, bo inaczej albo traci się o wiele więcej miejsca na normalny albo z kulturą się wychodzi słabo. No i nie wspomnieliśmy, że nowe ekspansje premium "lubią się" bugować. Poczytajcie forum bety i to, że odkrywacie technologię, a jej nie dostajecie :)
 

DeletedUser724

Guest
Został jeszcze jeden aspekt nie poruszony. Mianowicie surowce. Tych ludzie mieli nagromadzone w setkach tysięcy, więc spokojnie mogli je przemielić na PW. Tym bardziej, że do drzewka technologicznego, potrzebne są surowce 1 i 3 rzędu. Dopiero później, surowce z farm wróżek.
 

DeletedUser

Guest
A tam aspekt... Zobaczcie sobie Pałac Olbrzymiego Ślimaka. Budynek kulturalny, wielkości 3 krasnoludzkich rezydencji u elfów dający 3200 kultury i... 2900 populacji, czyli prawie 2 razy więcej niż te 3 rezydencje razem (suma to 1650 dla elfów) wzięte! Oficjalnie więc można napisać, że jest to już gra pay2win. Nieważne jak grasz badziewnie, ważne że masz kasę to będziesz Top1.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry