• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.1

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser363

Guest
A to ja mam głupie pytanie. :D Czy Day Farm oznacza, że można produkować w niej tylko w dzień a Night Farm w nocy, czy to z mechaniką nie ma nic wspólnego, a jedynie ma być takie bardziej klimatyczne?
 

Axatloc

Wędrowiec
czytam ze wróżki zawitały do miasta ale ja ich w swoim mieście nie widzę, więc może dopiero zawitają? nie wiem bo z całej tej zapowiedzi nic nie wynika
 

Axatloc

Wędrowiec
cóż ja tu trafiłem z ogłoszenia a nie z infa o aktualizacji więc o tym nie wiedziałem
 
Ostatnia edycja:

Rudolf

Zwiadowca
Nic nie jest napisane czy aktualizacja będzie wprowadzała nowe miejsce na ekspansje. Dodane to zostanie jutro czy za tydzień?
 

DeletedUser449

Guest
Aktualizacja chyba wyszła specjalnie dla mnie. W ciągu kilku dni skończę krasnoludy ;) Niedziela byłaby idealna.
Wiadomość, że w końcu nadejdą wróżki byłaby wspaniała, gdyby nie konfuzja wywołana wyglądem budynków. Już krasnoludom daleko do piękna, ale szarości i brązy nawet nieźle komponują się ze szkarłatem w porównaniu do kolorystyki nowych przybyszów. Dla mnie mogą to być tylko same odcienie różu, ale niech chociaż kolory się nie gryzą! Mam nadzieję że to tylko kwestia przyzwyczajenia.

Wróżki będą o wiele bardziej wymagające i czasochłonne.
Osiem rodzajów towarów, duże rozmiary budynków produkcyjnych (5x4 i 2x7) - trzeba będzie trochę czasu, by wszystko właściwie ocenić. Krótkie czasy niektórych produkcji (nawet 60 czy 90 minut). Koszty rozbudowy budynków zaczynają być dotkliwe; niełatwo będzie wydawać 20-50k młotków i setki tysięcy monet (+rosnące koszty zwiadu)! Zwłaszcza, jak komuś sąsiadów tylko ubywa...
Spodziewałem się większego zużycia "zwykłych" dóbr. Koszty w tym zakresie wydają się bardzo umiarkowane, zwłaszcza że gracze o większym stażu mają kilkaset tysięcy każdego z towarów.

Wróżki będą ewidentnie na raty. Nawet drzewko technologii wydaje się nieukończone; i to wcale nie mówię tylko o obozie najemników! Biorąc pod uwagę ile czasu minęło od wprowadzenia krasnoludów, spodziewałbym się ukończonej rasy.
Wiadomo coś o cudach wróżek czy o wyższych poziomach elfich/ludzkich/krasnoludzkich cudów? Biorąc pod uwagę jakimi spowalniaczami są "rasowe" towary, rozwijanie cudów wydaje się koniecznością. Inaczej nie warto zdobywać prowincji. dostaje się zbyt dużo punktów wiedzy.
 

DeletedUser

Guest
To prawda. Są już wyliczenia i koszty rozwoju towarowe nie są duże. Natomiast czasowe szacuje się na około 2 miesiące. Dodatkowo koszty rozwoju budynków standardowych (Rezydencje choćby) wołają o pomstę do nieba. Żeby pokryć koszt wylevelowania, różnica między obecnym przyrostem a wynikającym z podniesienia będzie odkładać się tygodniami.
 

DeletedUser112

Guest
zadanie "sprzedaj portal krasnoludów" to chyba jakiś żart

do tego znowu bugi w grafice i przesuwaniu budynków

nie wspominając o tym, że trzeba przebudować całą wiochę bo ktoś wymyślił, że warsztaty będą odwrócone w drugą stronę po podniesieniu na kolejny poziom

quality aktualizacja ....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser234

Guest
@Runner jak sprzedałeś portal wcześniej, to postaw kolejny i go usuń, nie czekaj aż się zbuduje. Na becie to działało.
 

DeletedUser580

Guest
No cóż, czyli jednak kawałek Wróżek został wypuszczony z Bety. No dobrze...

Naprowadzenie kursora na "lornetkę" na Mapie Świata pokaże jak dużo czasu zostało zwiadowcy do odkrycia prowincji.
Już miałam nadzieję, że będzie można "podejrzeć" czas zwiadu przed jego puszczeniem. Tej nowej opcji nie bardzo rozumiem... Skoro już najeżdżam myszą na ikonkę lornetki, to kliknięcie nie jest jakimś specjalnym problemem. Przynajmniej sobie przypomnę gdzie ten zwiad w ogóle jest, bo jak się skończy to nie pozostaje mi nic innego tylko kręcić się dookoła mapy aż znajdę. Niestety szkoda mi mózgu na zapamiętywanie takiej informacji na 2 dni. ;)

Powiadomienia nadal nie zostały poprawione, ale - jeśli dobrze rozumiem - komunikat z Bety mówi, że w końcu zapadła decyzja, żeby ruinę złożyć do ziemi i postawić pomnik na nowo:
The messages system has been refactored, in order to solve a number of display problems with it and make it more reliable. Its usability is still the same.
Może tym razem będzie lepiej.

PS. Na Becie są jeszcze dwie ciekawe rzeczy:
  • Po nowej aktualizacji usunięcie portalu krasnalkowego nie spowoduje utraty miedzi i granitu (szkoda, że teraz zadanie każe to zrobić, więc surowce zostaną stracone...).
  • Technologie związane z Akademią Magii staną się obligatoryjne (niestety).
 

artur87

Rycerz
Czy ja dobrze rozumiem, że po przejściu epoki krasnoludów można manufaktury miedzi, bazaltu i portal krasnoludów usunąć bo więcej się na nic nie przyda?
 

DeletedUser

Guest
Miedź i granit tak, portal będzie potrzebny do zadania doradcy.
 

DeletedUser

Guest
Super są wróżki i...co dalej??Wiem od innych graczy że masowo czyszczą mapy z sąsiadów.Dla mnie mogą nawet muminki na golasa być a przy pustej mapie to może za 2 lata skończę drzewko tech o ile dotrwam.Monet nie urodzę a przy pustej mapie na świecie 2 prędzej skończe grać niż drzewko techn.Nie popisali się devy:(
 

DeletedUser

Guest
@Lord Kacper31 - monety mam z rezydencji i z pomocy w bractwie, bractwo klika mi w ratusz i następne monety wpadają, cały czas mam pełno a Ty biadolisz. Też mam prawie pustynię na mapie ale marudzenie mi nie pomoże :rolleyes: trzeba sobie radzić
 

DeletedUser234

Guest
@Lord Kacper31
Nie licz, że cokolwiek z tym zrobią. Ta sytuacja trwa już zbyt długo, więc jeżeli grasz, bo łudzisz się, że kiedyś to naprawią, to lepiej sobie odpuść już teraz.
Tylko, że pustynia na późniejszych etapach gry nie jest już takim problemem (jeżeli masz bractwo ofc), za to nuda z powodu ukończenia gry tak. Z mojego bractwa (13 miejsce na Winyandorze) odeszło jakieś 10 osób z właśnie tego powodu (w tym i jego założyciel). Dlatego ta aktualizacja była potrzebna - w końcu dodali coś dla graczy w późniejszym etapie gry (w sumie to już nawet nie późniejszy etap, a już po grze).
 

DeletedUser

Guest
Ja z innej beczki,nie wiem jakale podczas wystawiania jednostek elfickich do walki na mapie zamiast ikonki czarodziejek mam cerbery:)Czy ktoś ma tak??
 
Status
Zamknięty.
Do góry