• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 1.111

SlodkiElf

Wędrowiec
Czy IG może podać jaki w nowej aktualizacji będzie wpływ ekspansji zwykłych i premium na iglice? (Zakładam, że nie :) )
Albo choć konkretną, mierzalną różnicę wpływu na trudność pomiędzy tymi dwoma typami ekspansji?
 

DeletedUser174

Guest
  • Wpływ ekspansji zwykłych i premium w obliczeniach poziomu trudności Iglicy Wieczności został zmniejszony. Wpływ ekspansji premium został zmniejszony nawet bardziej niż zwykłych.
pewnie powinniśmy podziękować... tylko prawda jest taka, że ten wpływ powinien być 0. I pozostawię bez odpowiedzi pytanie jaki geniusz to wymyslił... ech... szkoda słow
  • Zmniejszono wymagania dla kilku technologii na początku rozdziału Elvenarów (rozdział 15), jako że koszty były zbyt duże w porównaniu do poprzednich rozdziałów.
i to jest własnie jeden z tych momentów który zachęca do zaprzestania gry. Jakoś spora część z nas dała rade (nie twierdzę że było łatwo) przekopać się przez ten zakichany rozdział, a teraz następuje zmiana zasad gry... Tak, wiem zachowuję się jak pies ogrodnika, ale nie podoba mi sie ta zmiana
 

gamin

Rozbójnik
@SlodkiElf, tez chcialbym znac konkrety bo info typu "zostal zmniejoszny" i zostal zmniejszony nawet bardziej" niewiele wnosi. Szczegolnie istotna bylaby informacja na temat calej formuly wyliczen ale na forum bety widzialem wypowiedz ze jest to tajemnica firmowa i nie mozna jej ujawnic.

Co do zmniejszenia wymagan kosztow,nie jestem zaskoczony. Kiedy wchodzil rozdzial XV czy kazdy nastepny spora czesc graczy ma duze zapasy, wiec wysokie koszty sa sposobemna ich konsumpcje. Z biegiem czasu w rozdzial wchodza gracze "z marszu" nie majacy zapasow i tu trzeba zmniejszyc im wymagania. Obawiam sie ze IG moze wpasc na pomysl np zmniejszenia liczby PW potrzebnych do badan w drzewku rozdzialu XVI, zeby ulatwic go w przyszlosci.
 

SlodkiElf

Wędrowiec
To może jeszcze jedno pytanie dotyczące ekspansji. Czy na trudność iglicy i w przyszłości turnieju będą miały wpływ ekspansje umieszczone w mieście czy również te zbadane w drzewku badań bądź z mapy ale pozostające w inwentarzu?
Edit:
To samo tyczy się zakupionych ekspansji premium niewstawionych do miasta a oczekujących w inwentarzu. Choć tego nie jestem pewien, bo wydaje mi się że ekspansji premium nie da się przechowywać.
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
@jarq wiem ze formuła jest tajemnica ale czy możesz potwierdzić ze zmniejszenie wpływu ekspansji obu typów jest skompensowane zwiększeniem pozostałych parametrów tak by wynik formuły pozostawał bez większych zmian? Tak samo jak zostało to ujawnione na becie w ramach tej samej formuły dla nowego turnieju?

Na marginesie podejrzewam ze zostało to zrobione by na przekór ujawnionym wynikom nadal podtrzymywać wersje ze ekspansje miały „niewielki” wpływ w równaniu
 
Ostatnia edycja:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@jarq wiem ze formuła jest tajemnica
Skoro sam piszesz że formuła jest tajemnicą to raczej mi też jej nie zdradzą. Co do twojego pytania że zmniejszając pewne parametry inne podwyższono to raczej prawdopodobne, aby trudność pozostała na tym samym poziomie to nie mogli tylko pewnych parametrów obniżyć.
 

djmags14

Rozbójnik
Wpływ ekspansji zwykłych i premium w obliczeniach poziomu trudności Iglicy Wieczności został zmniejszony. Wpływ ekspansji premium został zmniejszony nawet bardziej niż zwykłych.
Co do twojego pytania że zmniejszając pewne parametry inne podwyższono to raczej prawdopodobne, aby trudność pozostała na tym samym poziomie to nie mogli tylko pewnych parametrów obniżyć.

Czy ja dobrze to rozumiem? Jak pojawia się oficjalne info, że coś zostało obniżone to jest wysoce prawdopodobne, że IG nie podając jakichkolwiek informacji jednocześnie podnosi pozostałe parametry? To czemu nie napiszcie odwrotnie - co jest droższe/trudniejsze/bardziej wymagające. Wówczas będzie wiadome, że pozostałe parametry zostały obniżone. To działa też w tę stronę?
 

BlossomValvi

Łucznik
@jarq tak czy inaczej dziękuję za odpowiedź

zdziwieni? :) przecież to IG

Tak to samo wyszło po szumnych ogłoszeniach na Becie, że IG obniża wpływ tego czynnika na turniej jak parę postów później zostało podane że odbyło się to kosztem podniesienia pozostałych, bo "koszta walk" muszą być takie jak były...

czyli nie ma obawy koszta iglicy zostaną takie jakie były, więc przeciętny gracz nawet nie odczuje tej aktualizacji
 

xEasyRiderx

Rycerz
Zawsze to lepiej brzmi że cena bułek poszła w dół z 1,20 na 0,95 ale nie podali że chleb też zmienił cenę z 2,50 na 3,50 - przekonasz się dopiero o tym w sklepie :)
Nie rozumiem tylko dlaczego IG nie może podać formuły to nie coca-cola aby receptura była top secret
 

Koval92

Kapłan
Inno nic nie może podać bo samo się zgubiło w tym co chciało zrobić.

Może dajcie nowym pakiet startowy "teleport do 16 rozdziału", jak my byliśmy nowi to jakoś nie mieliśmy takich udogodnień, a oni sobie mogą zdobyć ewolucyjne budynki z 2019 roku (my nie mozemy z 2017 czy 2018 zdobyć zestawów które ominęliśmy)
 

xEasyRiderx

Rycerz
@Koval92 gracze prędzej czy później i tak te formuły rozkminią to tylko kwestia czasu :)
A co do tych udogodnień no cóż sam sobie jesteś winień że zacząłeś grę tak wcześnie trzeba było poczekać teraz miałbyś o wiele łatwiej a tak musisz się męczyć ;)
 
NO NIE WIERZE !!!

Blad z bety, polegajacy na tym, ze w trybie HTML wiele budynkow po prostu sobie znika, ot tak przywedrowal sobie do nas...
Nigdy nie jest widoczne cale miasto.

@jarq, normalnie prawie nigdy sie nie czepiam, ale jak firma mogla puscic taka aktualizacje na serwery live, skoro ten blad jest znany na becie od ponad tygodnia i doslownie tysiace graczy chodzi po scianach z powodu tego buga, tak jest wnerwiajacy.
NO JAK ???
W glowie mi sie to po prostu nie miesci.
 

eelem

Wędrowiec
bo tfurcy nie działają na pomniejszeniach, bo jak pokazują na filmikach mają minimiasteczka, więc nie widzą problemu - przy 100% jest ok - tylko kto chce się bawić na 100% i przewijać przy byle kliknięciu, ech...
Na becie w nowym evencie trzeba ustawić na 100%, bo się nie zbierze kluczyków z dołu i prawej strony - no babol na maxa.
Chyba przyszedł czas by zakończyć zabawę z elvenarem. Coraz częściej IG wykazuje brak szacunku dla graczy.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
Może dajcie nowym pakiet startowy "teleport do 16 rozdziału", jak my byliśmy nowi to jakoś nie mieliśmy takich udogodnień, a oni sobie mogą zdobyć ewolucyjne budynki z 2019 roku (my nie mozemy z 2017 czy 2018 zdobyć zestawów które ominęliśmy)
Sory za offtop
Ale jak jeszcze raz z Twojej klawiatury wyjdą żale, że nowym graczom nie wolno wszystkiego ułatwiać, to osobiście się poświece i znajdę twoje własne
posty o to jak to stare wygi maja łatwiej, a ty biedusiu byłeś i ani reliktow, ani czarów ani nic i zero pomocy.. A jeszcze te złe Ig rzuca kłody pod nogi tylko nowym graczom, bo ci starzy to mają tak dobrze... Hipokryzja do kwadratu
 

mmargolcia

Wędrowiec
NO NIE WIERZE !!!

Blad z bety, polegajacy na tym, ze w trybie HTML wiele budynkow po prostu sobie znika, ot tak przywedrowal sobie do nas...
Nigdy nie jest widoczne cale miasto.

@jarq, normalnie prawie nigdy sie nie czepiam, ale jak firma mogla puscic taka aktualizacje na serwery live, skoro ten blad jest znany na becie od ponad tygodnia i doslownie tysiace graczy chodzi po scianach z powodu tego buga, tak jest wnerwiajacy.
NO JAK ???
W glowie mi sie to po prostu nie miesci.
Dobrze, że wczoraj posprzątałam w mieście. Z takim błędem ogarnięcie budynków w 16 rozdziale byłoby nie możliwe :/ IG już na odwal wrzuca te aktualizacje....byle były, nieważne jakie.
 

DeletedUser2262

Guest
NO NIE WIERZE !!! Blad z bety, polegajacy na tym, ze w trybie HTML wiele budynkow po prostu sobie znika, ot tak przywędrował sobie do nas...
Nigdy nie jest widoczne cale miasto.
@jarq przekaż proszę swoim menadżerom czy komukolwiek kto za to jest odpowiedzialny:

ONKR.gif
 

BlossomValvi

Łucznik
jakby ktoś interesował się spadkiem kosztów- to np koszt badań półproduktów tj tych produkowanych w uprawach, fabrykach i alterie spadł o połowę!
To jednak warto było czekać ponad pół roku z robieniem epoki ;) właśnie na PB zwinąłem te budynki po wyprodukowaniu 6k ...
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@jarq przekaż proszę swoim menadżerom czy komukolwiek kto za to jest odpowiedzialny:
Oni dobrze o tym wiedzą, natomiast proszę pamiętać, że jeżeli używa się tylko powiększenia jakie daje gra to wszystko działa bez zarzutów, problem pojawia się w przypadku powiększeń za pomocą przeglądarki.
Niestety nie jesteśmy w stanie w pełni wspierać powiększania obrazu przeglądarki na wszystkich urządzeniach, rozumiemy, że wielu graczy używa tej metody, aby zobaczyć więcej, dlatego postaramy się jak najszybciej rozwiązać ten konkretny problem. Pamiętaj jednak, że niektóre problemy (takie jak rozrywanie obrazu, puste przestrzenie między elementami interfejsu itp.) mogą się pojawić, gdy nie używasz standardowej opcji powiększenia w grze i nie można temu zapobiec.
 
Do góry