• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 1.115

blazius1

Paladyn
Uwielbiam efekt tego Feniksa i nie omieszkam ponownie przetestować we czwartek.

Zdaje się, że swego czasu sygnalizowałem, że to jest nieszczególnie udane rozwiązanie z tym czekaniem na zakończenie zwiadu przy jednoczesnym pilnowaniu czy efekt karmienia aby nie wygasł wcześniej. Do dziś działa to na zasadzie monitorowania co się dzieje z Feniksem Zimnego Ognia.
Bo rozumiem, że "problemy, jakich mogli doświadczać Gracze", występowały, jeśli w czasie bycia offline zakończył się zarówno zwiad, jak i efekt karmienia Feniksa Zimnego Ognia?
Podczas stanu offline PW po prostu zwyczajnie przepadały? Nie zaliczało efektu? Karma szła do piachu, jak i sam zawad w kontekście karmienia ptaka "przepadał", więc i efekt karmienia takoż?

To o takich problemach mowa w informacji w aktualizacji?

Rozumiem, że od czwartku będzie to rozwiązane już logicznie, tj. sama długość zwiadu (np. zwiad trwający dłużej niż dobę), przy idiotycznej (nadal!) długości czasu karmienia nie zaprzepaści efektu tego Feniksa?
 
Ostatnia edycja:
Poprawke likwidujaca bug z zamrazaniem prowincji turniejowych przy cooldown = 0 mozna oczywiscie zapisac na duzy plus.

Co do zmiany zasady naliczania PW za zwiad w Bazancie, no coz... ;)
Wczesniej nie mozna bylo o tym napisac, bo ujawnianie luk i exploitow jest zakazane regulaminem forum, ale tak naprawde ta pozornie korzystna dla graczy zmiana wielu posiadaczy Bazanta zasmuci. W obecnej formie Bazant jest zbugowany, ale na korzysc graczy. Zeby nie bylo, sam nigdy z tego exploitu nie korzystalem, bo do glowy by mi nawet nie przyszlo marnowanie karmy, by zarobic kilkanascie dodatkowych PW, ale wiem, ze wielu graczy z tego korzystalo. Nie bede dokladnie pisal, jak to sie robi, ale zachowujac pewna okreslona sekwencje dzialan mozna bylo zebrac PW za zwiad dwukrotnie. Czyli kazdy zwiad z nakarmionym Bazantem przynosil ilosc PW dwukrotnie wieksza, niz przewidziana w statystykach Bazanta, a to juz dla niektorych graczy bylo wystarczajaco atrakcyjne, by trzymac w miescie ten budynek. Poniewaz zasada dzialania bonusu sie zmienia, wrecz z automatu (i pewnie zupelnym przypadkiem :)) exploit bedzie wyeliminowany. Czyli jest to zmiana w teorii korzystna, ale w praktyce pewnie wielu graczy nie bedzie z niej zbyt zadowolonych ;)
 

blazius1

Paladyn
Ach, znowuż te "niepożądane praktyki"!!

I znowu likwidowane przypadkiem.

Zmarnuję jeszcze jedną karmę we czwartek. Tak na wszelki wypadek.

Rozumiem że exploit korzystał z tego, że moment puszczenia pierwszego zwiadu nie miał żadnego znaczenia, a teraz będzie miał?
 

DeletedUser174

Guest
Poprawke likwidujaca bug z zamrazaniem prowincji turniejowych przy cooldown = 0 mozna oczywiscie zapisac na duzy plus.
potwierdzam. Apkowicze na pewno będą zadowoleni ;)

co do reszty... cóż...

to chyba najlepszy komentarz

@jarq mam pytanie. Czy w przeglądarkowej wersji gry doczekamy sie tego dobrodziejstwa dostepnego już w aplikacji tj. opcji wejścia w zakładkę cudów z poziomu wiadomości?
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@jarq mam pytanie. Czy w przeglądarkowej wersji gry doczekamy sie tego dobrodziejstwa dostepnego już w aplikacji tj. opcji wejścia w zakładkę cudów z poziomu wiadomości?
Zgłaszałem to ale na razie nic o tym nie słychać.

Edytowano:
Jest wstępna akceptacja ale nie wiadomo kiedy to będzie.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Koronafeniks dalej rozczarowuje po pół roku xD Ktoś to stawiał? xD Ja drzewko zamiast niego, częściej leci PW
 

blazius1

Paladyn
Zmarnowałem jedną karmę dla sprawdzenia.

Bażant działa tak jak opisano w aktualizacji. 14 PW wpada do paska PW z momentem puszczenia nowego zwiadu.
Ma to teraz jakiś sens.
Nauka na przyszłość mam nadzieję jest taka, żeby nie projektować żadnej funkcji w grze związanej z coraz dłuższym zwiadem w uzależnieniu od momentu zakończenia zwiadu. Zawsze od momentu jego rozpoczęcia.

Jeśli koniecznie będą chcieli jeszcze kombinować z coraz dłuższym zwiadem (osobiście odradzam:) bo niestety mija się to z sensem i celami gry), to tylko w ten sposób.
 
Ostatnia edycja:

djmags14

Rozbójnik
Podpowiedzi budynku opisujące ten efekt zostały adekwatnie zaktualizowane.
Kiedy? Ja tej zmiany nie widzę. Wczoraj pobrałem najnowszą wersję aplikacji.

Ogarnijcie się, zanim coś napiszecie to najpierw to sprawdźcie .

Przy okazji zapytanie - jak długo ma działać efekt karmienia? Najpierw jest karmienie, a potem zlecenie zwiadu? W jakim czasie po karmieniu musi być zlecony zwiad, aby otrzymać PW? Do 24 godzin? Czy punkty dostajemy tylko jednorazowo, czy wielokrotnie -o ile na tym samym aktywnym efekcie karmienia zalecamy kolejne zwiady?
 
Do góry