• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 1.117

djmags14

Rozbójnik
Już na czwartek 12 listopada planowane są prace techniczne na serwerze, które wprowadzą najnowszą aktualizację gry do wersji 1.117.

O jakiej porze? Właśnie w tym czasie, gdy będzie kończył się event (który trwa od kilku tygodni) i jeszcze będzie można (przynajmniej teoretycznie) odbierać nagrody? Taki przypadkowy zbieg okoliczności, czy świadome działanie (już zaplanowane na kilka dni wcześniej)?
 

xEasyRiderx

Rycerz
O jakiej porze? Właśnie w tym czasie, gdy będzie kończył się event (który trwa od kilku tygodni) i jeszcze będzie można (przynajmniej teoretycznie) odbierać nagrody? Taki przypadkowy zbieg okoliczności, czy świadome działanie (już zaplanowane na kilka dni wcześniej)?
Bez obaw aktualizacja zawsze trwa kilka minut i raczej nie powinna ci kolidować w losowaniu z eventu :)
W aktualizacji za pewne wgrywają dane dla nadchodzącej przygody.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Tak wreszcie, lepiej niż było ale nadal ta funkcja jest upośledzona.
Nadal do wyboru masz bractwa które wylosujesz rzutem kostką, tu nic się nie zmieniło wybór jak był ograniczony tak jest:(
No tak można wpisać nazwę bractwa :)! tyle że na apce pokazuje jedynie pierwszą 50tkę :(skąd ma początkujący gracz wziąść nazwy bractw? Pamiętajmy gra na apce! Nawet jeśli coś go natchnie i zerknie na elvenstats jakimś cudem, z apki ma ten sam problem tylko najwyżej sklasyfikowane w turnieju bractwa zobaczy pierwszą stronę.
Zresztą jak to IG coś dali i coś zabrali.
Nic za darmo.
 

Seviper

Tancerz ostrzy
Tak wreszcie, lepiej niż było ale nadal ta funkcja jest upośledzona.
Nadal do wyboru masz bractwa które wylosujesz rzutem kostką, tu nic się nie zmieniło wybór jak był ograniczony tak jest:(
Niestety @Aslana ma racje mozna szukac na apce ale tylko jak sie wpisze nazwe gracza lub bractwa a lista to tylko top 50 mogli ja bardziej rozszerzyc dodac przesuwanie wystarczylo tylko
 

DeletedUser174

Guest
Tak wreszcie, lepiej niż było ale nadal ta funkcja jest upośledzona.
Nadal do wyboru masz bractwa które wylosujesz rzutem kostką, tu nic się nie zmieniło wybór jak był ograniczony tak jest:(
No tak można wpisać nazwę bractwa :)! tyle że na apce pokazuje jedynie pierwszą 50tkę :(skąd ma początkujący gracz wziąść nazwy bractw? Pamiętajmy gra na apce! Nawet jeśli coś go natchnie i zerknie na elvenstats jakimś cudem, z apki ma ten sam problem tylko najwyżej sklasyfikowane w turnieju bractwa zobaczy pierwszą stronę.
Zresztą jak to IG coś dali i coś zabrali.
Nic za darmo.
funkcja została wprowadzona wg "sprawdzonej" formuły, która już wcześniej funkcjonowała. Przecież na apce od zarania dziejów była funkcja "szukania graczy". Była całkowicie nieprzydatna i nieużyteczna, ale była. Co z tego, ze wyszukiwała wszystkie nieaktywne konta? Była. Działała? "Działała". Czego chcecie? Zrobili kopię niefunkcyjnej opcji i rozszerzyli ją na bractwa. Niewdzięcznicy! Powiniśmy być wdzięczni ig... Przypominam, że sama zgłosiłam pomysł https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/dostępność-zakładek-z-rankingiem.4533/... wyszli naprzeciw oczekiwaniom graczy az nadto.. A Wam jak zawsze wszystko się nie podoba... Nic tylko by krytykowali. Aż żal czytać :p

uwaga: post zawiera treści ironiczne
 

DeletedUser174

Guest
wprawdzie już mamy nową spektakularną aktualizację, ale skoro temat dotyczy akurat tej to nie robiłam juz spamu w nowym wątku.

Nudziło mi sie. Sprawdziłam jak działa opcja wyszukiwania graczy. Ig się postarało

Wcześniej klikając magiczny klik >znajdź członków< pokazywała się lista potencjalnych nicków. W 99% były to nieaktywne konta z ostatnim logowaniem, że najstarsi górale nie pamiętają już tych czasów. Czyli to było bardzo "sprawne" narzędzie do uzupełniania wakatów w bractwie, bo jak doskonale wiemy nic tak nie działa na podniesienie aktywności jak właśnie takie widma czy inne trupy.

Ale teraz to już przeszli samych siebie. Sprawdziłam ponad 20 nicków (doszłam do wniosku, ze głębiej nie ma sensu się kopać) i faktycznie nieaktywnych kont było tylko jakieś 5 (w tym jedno z ostatnią aktywnością w 2018r :p)... czyli jest postęp! Czyli jest postęp! 99% a 20-25% w trafności typowania nieaktywnych kont to jest już znacząca poprawa
Żeby było śmieszniej nawet kilka z tych nicków przejawiło aktywność w turniejach ... tak ok 10%, ale to zawsze o te 2-3 osoby więcej niż 0. Jako jedne z najsilniejszych bractw turniejowych oczywistym jest, że skupimy swoją uwagę na tych nickach... wyniki na poziomie 100 czy 200pkt w turniejach to będzie właśnie to wzmocnienie, którego potrzebujemy. Oj żeby tylko nam nikt tych "wojowników" nie zwerbował przed nami.... także wybaczcie muszę kończyć swój wywód, bo czas goni...

ale pewnie brakuje Wam kilka procentów jeszcze... A to już wyjaśniam. Ig znalazło wspaniały sposób, żeby zdemaskować wszystkie multi. Większość kont to właśnie maja aktywność w logowaniach, bo przecież punkciki trzeba zutylizować w odpowiednim miejscu i.... tyle. Mistrzostwo! To są na pewno najbardziej zaangażowani gracze i z pewnością będą silnym wzmocnieniem każdego bractwa

Biję pokłony przed takim algorytmem wyszukiwania graczy. Chyba nawet nie chcę wiedzieć ile czasu na to poświęcili, ale efekt jest super. Po prostu jestem pod głebokim wrażeniem trafności algorytmu wyszukiwania graczy do bractw.

Nie wiem jak działa opcja wyszukiwania bractw.... może jak będzie mi się jeszcze kiedyś nudzić to to sprawdzę.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Nie wiem jak działa opcja wyszukiwania bractw.... może jak będzie mi się jeszcze kiedyś nudzić to to sprawdzę.
Nie sprawdzisz. Na wszelki wypadek IG w swym geniuszu zadbało, żeby nikt, kto już jest w bractwie, nie mógł szukać innego. Bo i po co? Niech siedzi tam, gdzie jest i czeka, może go ktoś znajdzie za pomoca tego wspaniałego algorytmu wyszukiwania graczy. O ile ten ktoś nie ma akurat 25 graczy w bractwie, bo wówczas też nie ma dostępu do opcji szukania :D
 

Nusion

Kapłan
Czyli trzeba wyjść z bractwa, żeby móc znaleźć inne??
I żeby móc napisać tam zapytanie o przyjęcie?
I jeśli jednak mnie nie przyjmą to... <smuteczek>?

Nie gram na apce, ani nie szukam bractwa, ale inni grają i szukają. Znaczy się to jest opcja tylko dla tych, którzy szukają pierwszego bractwa, albo akurat wylecieli z poprzedniego. Niestety nie dla tych, którzy szukają lepszego miejsca niż akurat są...

W zasadzie to ja tu nie narzekam, ale tym razem to słabo wyszło
 

DeletedUser174

Guest
Nie sprawdzisz.
sprawdzisz:) wystarczy wyjsć z bractwa. Nawet kilka dni temu byłam na chwile bezdomna przez rzygody :p
Niech siedzi tam, gdzie jest i czeka, może go ktoś znajdzie za pomoca tego wspaniałego algorytmu wyszukiwania graczy.
nie znajdzie.... algorytm wyszukuje tylko bezpartyjne konta. Zabawa tylko dla tych stanu wolnego. Gra jest najwidoczniej bardzo konserwatywna i z racji poszanowania tradycji i instytucji "małżeństwa" z bractwem nie przewiduje żadnego skoku w bok :D
 

Aslana

Tancerz ostrzy
@kikimora nie trudź się próbą wyszukania bractwa chyba że chcesz aby ci żyłka strzeliła.
Zrobiłam test ( na Arendyll) na koncie w 5 rozdziale.
50 propozycji bractw z czego aż 14 miało powyżej 5 członków!!! Rozpusta w biały dzień.
Po naciśnięciu kostki zdobądź nowe pojawiły się......(werble) ....te same propozycje tylko w innej kolejności.
I tak 7 razy
Moim faworytem jest bractwo o szumnej nazwie
"Wydymani przez IG"
ewentualnie przychylnym okiem spojrzę na
"Martwe bractwo" przynajmniej uczciwe postawienie sprawy.
Tak więc początkującym na apce pozostaje dobijać się do pierwszej 50 albo rozejrzeć się wśród sąsiadów.
No bo skąd wziąć nazwy bractw żeby wpisać w wyszukiwanie?
 
Do góry